1. powered by Surfing Waves

Shenmue III (PS4, PC) (2019) + Shenmue I & II Enhanced Port (21. август) (PC, PS4, XB1)

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Efendija, Jun 16, 2015.

1. Rygar

Rygar Active Member

183
    65
    28
    Sto se tice novog menija nemam pojma sta da kazem, mislim da artist koji ga je radio nije najbolji frame potrefio, ali da jefunkcionalniji i laksi za navodjenje od starog - jeste.
    Visa rezolucija je meni ok, a ono sto meni ostavlja pravi nostalgija faktor je da je zadrzan isti soruce za audio koji je losijeg kvaliteta i imam utisak kao da sam u devedesetima i gledam neki trash kung-fu film :D

Ono sto mene nervira je ono talasanje tekstura na krovovima u kecu, mislio sam da ce to resiti, isa stvar je kod emulatora. Tamo se stvar poboljsava podizanjem iternal res, ali sa 6x igra nije igriva.

Mene najvise zanima da li ce igra moci da se moduje, da li ce biti uopste moguce da ovaj port ili sta je vec pokrece teksture vece rezolucije, fanovi ce imati pune ruke posla. Pogledajte samo kako je nekad izgledao a kako danas izgleda modovani Gothic 2 a igra je izasla negde u vreme kad i Shenmue:

2. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,960
    2,403
    113
    ^ i dalje izgleda shitty, Shenmue bio dve generacije ispred ovoga - ali da, kapiram sta hoces da kazes modovanje all the way. Videcemo sta ce uraditi sa ovim. Nadam se da ce neko da moduje Shenmue III i ubaci modele iz originala :lol:

Good review by real fan

3. TheNick

19,960
    2,403
    113

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Rygar

Rygar Active Member

183
    65
    28
  5. Blue

Blue ....................

11,486
    639
    113
    Kad se narokaju modovi izgledaće bolje nego Shenmue 3.

6. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    Nista nece poboljsati flat texture, i low polygon modeli. Koliko god budzili rezolucijom i detalje, igra je ta.
    Meni smeta igranje PS1, DC, N64 pa i PC-'97;'98;'99 igara u suludom 1080p/4K. Igre mi izgledaju znatno losije nego li da igram to na CRT-om sa mutnjikavom 240p/480p koji pokriva sve nedostatke za tadasnje graficke mogucnosti.

7. TheNick

19,960
    2,403
    113
  8. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Wanna try a game of lucky hit?

9. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,970
    1,290
    113
    prijavio sam se, taman bih se mozda i naterao da probam Shenmue konacno ako osvojim. :D

10. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Voleo bi da imam svima da vam podelim po jedan, da sto vise ljudi skapira ove igre :)

11. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    @TheNick
    Tesko ce ih skapirati u skoro 2019, imho danas nemaju vise takav impact kao nekada, ako ih neko nije igrao na vreme danas opusteno moze da kaze Sta je ovde toliko specijalno ?
    Yakuza serijal je mnogo bolji moderniji primer ovog tipa igre.

12. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    jbg bas je bilo davno, shenmue mi je bukvalno druga igra koju sam probao za dc i vezu me neka lepa secanja za njega ali i pored toga yakuza serijal mi je bolji, bitniji i radije bi igrao npr yakuzu 5 nego shenmue 3

13. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Well mozda MOBA, Battle Royale kiddies ne bi razumeli, ali svako ko je true gamer moze makar da prepozna sta je tu specijalno. 1999 godina alo... u ovom videu lepo prikazuje na sta su licile igre i na 3DFX PC-u u 1999.

Drugo, i pored za to vreme arcade quality grafike, gameplay je i dalje interesantan i drugaciji od svega. Jeste Yakuza preuzeo taj vibe ali ni tamo nemas onakve detalje sa protokom vremena u kvazi real time-u, i sve ostale banalne real life stvari.

I ja sam mislio da je outdated sve to i da nema sansi da se igra danas, ali evo pre neki dan sam zavrsio Shenmue kec ponovo (prvi put posle 17 godina), i moram da kazem da se i dalje odlicno drzi. Imao sam problema mozda prvih 15 min dok se nisam podsetio kontrola, igra posle ima svoj flow koji ide sjajno.

Also, imam ortaka (JackRaid sa sajta) koji je sada prvi put video i odigrao Shenmue kec u 2018 na PS4, i svrstava igru u svoj top5 all time, a sumnjam iskreno da je jedini. Svako ko ima normalan gaming background moze i danas da prepozna sta je to specijalno u Shenmue.

14. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Meni su banalne real time stvari najveći nedostatak ovih igrara. Igru igram da pobegnem iz banalnog sveta, a ne da to sve opet preživljavam i tamo.

15. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Imerzija Simkela! U Shenmue sve te mehanike koje postoje zapravo imaju neki smisao, nemas osecaj da je skarabudzeno cisto eto da bi bilo. To je ogromna razlika izmedju tih i danasnjih igara, recimo Quantic Dream stuff sa usiljenim glupostims.

16. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    bilo je kul interesantno za to vreme sto mozes da otvoris prakticno sve u kuci ali realno to nema neku poentu, svakako su te sitnice umnozile budzet za igru samo tako a da toga nema ne bi rekao da je igra losija

17. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,301
    1,061
    113
    El vi objavljujete na sajtu ili IG ko je dobio nagradu? Pitam jer nisam pre primetio a to bi vam bilo dobro pogotovu kada ljudi vide da stvarno neko dobio.

18. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Do sada nismo i pola proslih giveawaya jos nisu dosli da preuzmu lol. Slikacemo pobednika za ovo jer je reakcija bila nikad veca.

WickedlNl likes this.
  19. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,301
    1,061
    113
    No problem, ja sam u BGu jos 2 nedelje, kad ovi nece, pokupicu ja i prosle nagrade, koliku kesu da ponesem :lol::lol::lol:

grunt likes this.
  20. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Well imam jedan Nintendo Switch keychain viska! :lol:

Now back on topic

btw. ovo jos nije izaslo :lol:

21. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Davno si igrao pa si zaboravio verovatno. Iako to jeste bio fun gimmick ipak je inkorporirano u pricu. Imas par momenata kada moras da nadjes stvari sakrivene u kuci da bi nastavio pricu, pa to otvaranje fijoka zapravo ima smisla - nije tu bez ikakve poente, kao recimo u Quantic Dream igrama gde razne takve zezalice postoje cisto eto da bi postojale. U Shenmue mi je sve to smislenije i apsolutno sve je na neki nacin provuceno kroz pricu.

22. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    verovatno je kasnije, igrao sam skoro par sati na dc-u. u secanju mi je samo ostalo da mozes sve da otvoris a da u 90% slucajeva tu nema nista dok u onih 10% tu su neke zajebancije tipa saturn ili fotografije

23. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113

TheNick and Efendija like this.
  24. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,631
    703
    113
  25. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Lepo je ovo, steta sto nije zavrseno ALI IPAK mi je drago sto su igre sa originalnim DC assetima objavljene ponovo i sto sam odigrao Shenmue kec opet prvi put posle 17 godina as I remember it!

Share This Page