1. powered by Surfing Waves

Sta se igra na PC-u? [retro included]

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by Blue, Mar 31, 2012.

1. Blue

Blue ....................

11,488
    639
    113
    Nastavak thread-a sa starog foruma, nije još otvoren na novom forumu
    iako već imamo iste thread-ove za ostale platforme.

OP-forsaken demon

Kratak opis thread-a od strane originalnog autora.
    Dakle, u ovom thread-u možete da podelite šta trenutno igrate na PC-u,
    nebitno da li je u pitanju najnovija ili matora igra, ili da li je u pitanju originalna igra ili mod, sve preporuke su dobrodošle.

Ja bih za početak preporučio odlični stariji naslov Prey,
    ionako će uskoro dvojka pa da se malo obnovi gradivo.

2. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    odličan je Prey, i njega sam mogao odigrati uskoro. sada se trenutno zabavljam Rayman Originsom, a za ozbiljnije i dugometražno igranje su mi tu KOTOR, Diablo 2 i Alan Wake koji me je oduševio kako je optimizovan :)

3. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Da se nadovežem na Prey 2 priču:
    http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2012/03/23/rumor-prey-2-cancelled.aspx

Trenutno prelazim Mass Effect 3 na silu. Dopada mi se muzika a i ima je dosta :). I igram pomalo MW3 multiplayer.

4. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Meni je prey bio užasno dosadan. :/
    Dvojka je delovala interesantno tho.

Inače, igram kad stignem Path of Exile a usled ispitnog roka Dota 2 betu sam morao da obrišem, zarad poboljšane samokontrole :S

A, da, par puta nedeljno s bratom opičim AoM MP preko Game Rangera.

5. Blue

11,488
    639
    113
    Mislim da je meni Prey iskustvo poboljšano time što sam ga igrao sad a ne kad je bio aktuelan. Zato što su mi katastrofa ovi moderni fps-ovi, a Prey ima malo old school šmeka iako nije toliko matora igra a i dobro se drži. Ako neko bude hteo da igra obavezno nek instalira poslednji patch pošto su naknadno ubačene veće i wide rezolucije.

6. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Lone Survivor

http://www.youtube.com/watch?v=vNnY4VLvKaQ

Odlichna igra, ume da bude poprilichno creepy, zvukovi su odlichni, a ima i par lepih efekata koje nisam ochekivao u ovakvoj igri. Podsetja na Silent Hill, definitivno je vredi probati.

7. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Sinoć sam počeo da igram Most Wanted, poslednji dobri Need for Speed ne računajući Hot Pursuit iz 2010. Sviđa mi se igra mada pošto sam pre toga preko ePSXe emulatora dosta igrao Gran Turismo 2 imam osećaj kao da upravljam automobilčiće igračke. :)

8. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Secam se da mi prvi Prey nije nimalo bio lagan,totalno sam se gubio po onim hodnicima,gore,dole, ludilo.

9. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Lone Survivor

http://www.youtube.com/watch?v=vNnY4VLvKaQ

Odlichna igra, ume da bude poprilichno creepy, zvukovi su odlichni, a ima i par lepih efekata koje nisam ochekivao u ovakvoj igri. Podsetja na Silent Hill, definitivno je vredi probati.

Dayum ovo deluje like MEGA AWESOME !!!

Btw ja i drugar smo se odusevljavali sa Preyom u svoje vreme, puzzle su bile extra odradjene !

10. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,370
    655
    113
    Treasure Adventure Game, freeware sa GOG.com. Ova igra bi trebala da se predaje kao primer savršenog dizajna. Na pola sam igre a još uvek se uvode nove mehanike i sem nošenja kamenja/papgaja i prekidača nisam video dva slična problema.

Kao što rekoh problemi su kreativni i, u starom fazonu, ponekad zahtevaju malu slepe vere. Ima indikatora, samo je teško setiti se nekih stvari. Osim toga, neprijatelji su prosti i sem nekih daveža samo su usputne prepreke. Sem glavonja. Oni su opet kreativni i svaki za sebe. Ni jedan nije standardni "izađi mi na crtu" seronja već za svakog treba provaliti način ponašanja i iskorisiti to protiv njega (što je za sada stvarno prosto).

Muzika je odlična i zvuči kao mešavina NES i Amiga zvuka. Zvučni efekti su tehnički malo bolji. Obavezno igrati, naročito zato što je igra besplatna. Grafika je predivno novo-8bit remek delo.

E, da. Već mi se godinu dana vrti po glavi lista igara sa Commodore 64 koje bi trebalo oživeti i pri samom vrhu je bio Rick Dangerous, predhnonik Tomb Raider franšize. Ali sada više nije. Treasure Adventure Game je sve što sam želeo da Rick Dangerous 3 bude, a i mnogo više.

Atmosfera, muzika, grafika, maštovitost, dizajn... sve je prokleto blizu savršenstvu. Od kratkih dijaloga do smena dana i noći, socio-političkih poruka i ponašanja NPCova. Najbolje od svega, uradio je samo jedan čovek. Ova igra je rame uz rame sa Another World i Noitu Love 2 po rome. Skidam kapu, ali i odescam skalp majstoru!

http://www.youtube.com/watch?v=o-NBybErDJY

11. boombar

boombar New Member

297
    0
    0
    Pre par dana zavrsio The Ball, bio je u nekom bundlu, lagani first person puzzler, sa sitnom pricom, i ME1.
    Sada se igra Tribes: Ascend i uskoro ME2 ili Vampire The Masquarade

12. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,370
    655
    113
    Sledeće što ću igram je prvi Prince of Persia. Na debeljku!!! Napravili su ga napokon i mogu reći, da je izašao krajem devedesetih ova igra bi zasenila čak i Creaturse i Last Ninja

http://www.youtube.com/watch?v=mdwHe4lO8as&feature=related

13. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Samo Skyrim, jer ne smem da se upuštam niušta drugo, jer ode posao :)
    Kad to završim, prelazim na Darksiders.

14. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    fuck nisam znao da ima pop za c64
    inace skinuo sam i ja Treasure adventure game, pisao sam o tome da se pojavila pre neki dan na forumu samo nisam jos stigao da igram :D

igram ME2

15. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

495
    44
    28
    Legacy of Kain: Defiance - predobra priča vuče me da je završim uprkos manama koje ovaj biser od igre poseduje.

16. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Probao sam malo Lone Survivor-a, extra odradjeno. Kako jedan lik odradi tako profi sve ? Art, muzika, zvukovi sve je super.

17. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    radio je na igri 3-4 godine :)

overi njegov blog:
    http://superflatgames.com/wordpress/

18. Blue

11,488
    639
    113
    Nisam imao pojma da je lik radio sam,
    mislio sam da je neki mali tim od 3-4 ljudi a da je on najbitniji.

19. Golden_Axe

Golden_Axe Well-Known Member

1,906
    570
    113
    Igram staru dobru logičku igru Supaplex.Probao sam je kod tetke na kompu davne 1998. i još tad me je oduševila.

Takođe igram povremeno Icy Tower:

20. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Supaplex je odlichna igra!
    Dobro si me podsetio da bih to ponovo mogao da igram.

21. tekken

tekken Fist of the All Star

276
    1
    18
    e krenuo sam ME3 i to neki story mode da vidim kako to ide....za sada mi deluje ok..

22. Golden_Axe

Golden_Axe Well-Known Member

1,906
    570
    113
    Supaplex je odlichna igra!
    Dobro si me podsetio da bih to ponovo mogao da igram.

Supaplex for the WIN :) Kada je budeš igrao igraj je isključivo preko DOSBox-a jer samo tako radi kako treba.Pre prvog igranja obavezno klikni na game folder supaplex-a i podesi folder i sve fajlove u njemu da ne budu read only inače će dosbox imati problema sa sačuvavanjem progresa u igri.

23. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,384
    323
    83
    Supalex!

Kad se samo setim,1992 godina,386...:D

Iz tog doba,preporucujem i ovo :

http://www.youtube.com/watch?v=T8cgbbuJqGQ

24. retroboy9908

retroboy9908 New Member

72
    0
    0
    Au ovaj Paganitzu...kolko je to bila legendarna igra :D Svaka čast za izbor !

Od novijih igara retko šta i da igram, skoro sam počeo Battlefield čisto da isprobam grafičku, a Diablo se spremam da instaliram nastavak za keca koji sam skoro nabavio original !

A u je i stari dobro Counter ! :D

25. Shodan

Shodan timebomb tickin away

673
    5
    18
    Smorile su me ove moderne "samo teraj pravo i pucaj gde stigneš" igre, plevim ponovo R6 3 + Athena Sword + Iron Wrath :)

26. Djura

Djura usputni boem

6
    0
    0
    Privodim kraju L.A. Noire sa DLC-evima, Alana Vejka (ostala mi samo poslednja DLC epizoda), Stacking i Warp.

L.A. je vrlo zanimljiva igra, koncept je nov, a produkcija je stvarno izvanredna (gluma, režija itd. - ono što me posebno oduševljava jeste realističan način na koji likovi koriste stepenice, pa onda kako Kol automatski preskače preko leša, a najimpresivniji su efekti kad udarim u neka kola, kako puca staklo i kako to sve izgleda ekstra - još kad imate neki 5.1 sistem, auh)... No, razočaran sam nekim stvarima. Dijalozi su izvrsno napisani, Kol je zanimljiv lik (posebno kako njegova ratna prošlost utiče na sadašnjost), ali nedovoljno obrađen - igraču se ne prikazuje šta radi kod kuće i tome slično, pa čovek nikako ne može da ga u potpunosti upozna i da se s njim identifikuje, što je baš bezveze. Slično važi i za sporedne likove. Takođe, ni sami slučajevi nisu posebno zanimljivi, i uglavnom su prilično generični, što se priče tiče.

Ipak, zbog tih produkcionih vrednosti i izvrsno izvedenog vođenja istrage, igra mi je prilično zabavna. Oduvek sam želeo da i u stvarnom životu rešavam zločine i razmišljam analitički na mestu zločina, tako da mi je ovo leglo ko kec na jedanaest. Gejmplej mi je takođe dobar (mada je mogao biti raznovrsniji). Samo što secka :(

Alan je ekstra, Warp je dobar ako volite da rešavate zagonetke, a Stacking ako imate deset godina :D

Poz!

27. Blue

11,488
    639
    113
    Uzeo da igram Battlefield Bad company 2 pošto navodno igra ima dobru kampanju.
    Ulazim u igru i vidim da ne samo da je tu health regen sistem već je i municija neograničena...

28. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    ali je njihov humor nenadjebiv za sve pare :D još su duhovitiji kraljevi u kecu :D

29. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,370
    655
    113
    Elven Legacy. Igra od 1C Company. Mix potezne strategije i RPGa. Dobra i uber zeznuta strategija ako juriš znata (koja donose umobolne bonuse).

30. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,489
    99
    48
    Ovih dana sam igrao C&C3 i nastavio sa ekspanzijom do četvorke koju sam skoro krenuo. Hoću da ih obrnem sve. :)
    Mass Effect 2 gledam da počnem i to je to, malo menadžer kada uhvatim vremena...

31. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    Od 2005-te mi je omiljena igra Street legal racing :Redline izasla je 2003-e godine i Activision Value ju je izdao(Najveci izdavac crapware-a)

U pitanju je voznja koja omogucava da promenis svaki deo na kolima od prednjeg krila do radilice na motoru i te delove fine tune-ujes
    Igri se stalno vracam zbog ogromnog community-a koji stalno izbacuje nova vozila,delove,mape,engine poboljsanja kao i graficka poboljsanja

Najveca zelja celog community-a igre da uspesno naprave LAN ili jos bolje online mod :D

http://street-legal-mods.com/

http://www.youtube.com/watch?v=6Yu3Gs07Pzs

http://www.youtube.com/watch?v=s1nb3J9YHJM&feature=related

32. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,384
    323
    83
    Sledeće što ću igram je prvi Prince of Persia. Na debeljku!!! Napravili su ga napokon i mogu reći, da je izašao krajem devedesetih ova igra bi zasenila čak i Creaturse i Last Ninja

http://www.youtube.com/watch?v=mdwHe4lO8as&feature=related

Obavezno probaj. I zaista je prosto neverovatno sa tehnicke strane.Jednako ti brzo radi po pitanju animacije kao da je neki 16 bitni sistem iz tog vremena ili slicno.Njuskam na Ebay originalni ketridz/easyflash da igram na real C64.

Usputno ,probaj i novi Canabalt preko Vice! Jednako je igrivo i zabavno kao i na Flash/Pc-ju!!

33. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,370
    655
    113
    Već sam igrao i prešao. Doduše na emulatoru.

34. Cipak

Cipak RPG Fan

1,575
    325
    83
    Disciples II: Dark Prophecy planiram da igram treci deo pa rekoh da predjem prvo ovo.

35. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Posto sam uzeo novu grafu reko aj da skinem Crysis 2 posto je on jedna od retkih igara koja na staroj ni na low nije radila. Sta ja znam posle sat vremena igranja me nije navukla, al preci ce se kad tad.

Al zato Sain't Row The Third O M G AAAAAAAAAAA kakva igra, znaci preterano mi se svidja, luda je igra skroz :D

Mission coplete mjuza kida !

http://www.youtube.com/watch?v=cXECkpoEMWs

36. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Legend of Grimrock!
    Odlichna igra, nostalgija me udara :3

37. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,509
    944
    113
    Igram novog raymana, igra kida koliko je dobra! Igram vec par dana po malo, neverovatno je zabavna igra.

38. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Polako završavam Skyrim, uporedo Darksiders, a počeo sam Bioshock.

39. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Resident Evil 5. Došao do trećeg chapetr-a.

40. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    imash li original?
    da pilamo zajedno

41. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,370
    655
    113
    Legend of Grimrock!
    Odlichna igra, nostalgija me udara :3

Skinuo sam cim se pojavila. Odigrao jedno sat vremena, zamrzeo paukove.
    Onda mi došao ortak, ja upalim igru da mu pokažem, i on je ljubitelj starih igara. Napravi on likove i svidi mu se. ja da učitam svoju poziciju kada cvrc milojka, Prepisao preko moje. ARGH! Sada ispočetka.

42. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    Rogue > fighter

razmisljam da vodim 3 roguea i 1 maga (3 lizard + 1 insect)
    1 unarmed 1 dagger+dodge
    1 dagger + reach
    maga ne znam jos koju specijalizaciju da idem

43. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Saint row nastavlja da odusevljava :)

A poceo sam i Grimmrock-a. Extra je igra, pravi old school rpg. Jako lepo izgleda btw, dosta ovih indie igara imaju neke ruznjikave grafike ovde nije to slucaj.

44. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,947
    202
    63
    ^
    imash li original?
    da pilamo zajedno

jurim domaće igrače za igru, tako da baci gametag da te nađem na u2u

b2t:

F1 2011

45. Ace

Ace 1.000.000

2,801
    562
    113
    Poslednje što sam odigrao (ponovo) je Crimsonland, igra je i dalje do jaja kao i pre 7 godina

46. Blue

11,488
    639
    113
    Ja uzeo da igram Crysis Warhead, odlična igra.

47. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,370
    655
    113
    Saint row nastavlja da odusevljava :)

A poceo sam i Grimmrock-a. Extra je igra, pravi old school rpg. Jako lepo izgleda btw, dosta ovih indie igara imaju neke ruznjikave grafike ovde nije to slucaj.

Glupe velike pečurke što prde nonstop... nema šanse da ih ubijem pre nego što ubiju mene...

48. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    nemoj da stojis u jednom mestu
    strafe :lol:

49. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    good ol' strafe sam danas otkrio, nisam mogao biti srećniji :D! odlična je igra, zašao sam u 3. podrum, mnogo je kul, i mnogo zarazno :)

50. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,370
    655
    113
    Ne pomaže, zaprde celu pećinu...

Share This Page