1. powered by Surfing Waves

Sta se igra? [retro included]

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Blue, Mar 31, 2012.

1. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,957
    1,526
    113
    Ni ja uglavnom ne jurim platine ali nekad me igra samo ponese i ne mogu da stanem(jedem,spavam) dok je ne pokupim.Valjda je to ostalo jos iz ps3 vremena.

2. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,490
    1,020
    113
    Odlična je zejebancija tiganj, jes da sam svega par puta naišao na njega, al svaki put je bilo epic.
    I one rikošet platforme su super, uletiš u prostoriju punu neprijatelja i za dve sekunde ih pobiješ :)
    Meni je najzabavnije bilo da skočim između dvojice i sa split aim ih izrešetam.

Last edited: Jul 4, 2019
    TwiSteR likes this.
  3. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,884
    3,592
    113
    Zuti Bar, Kohntarkosz and nikola22 like this.
  4. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

657
    229
    43
    Pošto konačno pređoh Fallout 4 vrijeme da okačim svoj drugi grafik. Sve podatke je obezbjedio program Gameplay Time Tracker. Nakon kačenja sličice na forum sve resetujem na nulu.

Attached Files:

shin-boyan and Goro Manjina like this.
  5. Goro Manjina

Goro Manjina FETCH COMMANDO

1,900
    1,270
    113
  6. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

2,279
    537
    113
    Ušao sam u 32.sat AC Oddissey. Već mi sada igra postaje dosadna. Iskuliraću par dana da proverim da li će zasićenje proći.

7. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

657
    229
    43
    Što se planova za dalje tiče nastaviću da igram Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Prešao keca, ostali dvojka i trojka. Nick pomenu Sonica. Želim da odigram Sonic Unleashed i Sonic and the Secret Rings. Čitao sam Emuglx opise tih igara ali nažalost i dalje ih nisam igrao. Od naslova iz ove godine u vrhu prioriteta nalaze se naravno Bloodstained: Ritual of the Night i Monster Boy and the Cursed Kingdom (verzija za PC izlazi 25. jula!)

Od akcionih naslova i avantura nastaviću da igram Sleeping Dogs: Definitive Edition sve dok ga ne završim. Nakon njega na red dolaze avantura What Remains of Edith Finch koju sam već kupio i eventualno Prey, ovaj novi iz 2017.

Kada govorimo o RPG vodama konačno dođe vrijeme da se odigra čuveni Planescape: Torment a nakon njega možda i Deus Ex: Mankind Divided. Otom potom.

Sve u svemu spisak je pretrpan. Stvarno ne znam kada ću sve to stići da odigram.

Goro Manjina likes this.
  8. YOTH

YOTH Well-Known Member

792
    627
    93
    Presao Bloodstained na PC-u.Za kickstarter projekat skroz ok 'vania.
    Nastavljam Fire emblem conquest i gospode boze koliko rng-a

9. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,162
    1,157
    113
    Isto htedoh reći da sam prešao Bloodstained Ritual of the Night koji mi se toliko svideo da sam na kraju pokuopio 100% svega. Malo se zezao sa Bloodstained Curse of the moon i igra je takođe dobra ali baš su gurali NES stil u svemu sem težini.

Sada se zezam sa Tohou Luna Nights (da, opet me uhvatila metroidvania manija) i igra je mnogo teža mada sami bosovi su relativno laki (ostao mi još jedan) i povremeno igram Fallout 76 sa ortacima.

10. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,788
    1,988
    113
    Dobar bloostained, isto 100%. Nisam mogao da poverujem da nemamo temu pa me mrzelo da pisem.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

11. voja87

voja87 Well-Known Member

12,682
    3,172
    113
    presao dino crisis 2, okruglo 4 sata. ovo mi je bila jedna od najboljih igara za ps1 sada tek vidim koliko je mala i lagana, igra je od samog starta sprint, likovi ne mogu ni da hodaju, minimalno zaglavljivanja samo akcija. kao sto rekoh igra je bas laganica, nisam poginuo nijednom na normal, vise nego dovoljno energije, para i municije. oruzija imaju super osecaj i sada a sto je interesantno moze da se hoda i puca, to nije imao ni re4,5,6. secam se kako sam voleo kraj igre, i sada mi je dobar samo ceo taj poslednji deo veze nema sa mozgom. isto se secam da sam jedva cekao nastavak koji posle nije imao veze sa dvojkom...tek sam skoro saznao da je pravi nastavak vec postojao, dino stalker se nastavlja direktno na dino crisis 2

Chodex, nikola22 and Goro Manjina like this.
  12. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,946
    3,963
    113
    Veoma lagano cistim Roach 3: The Roach Hunt

13. howler

howler Well-Known Member

2,793
    794
    113
    Sto sa kontrolerom? :)

14. Blue

Blue ....................

12,310
    1,033
    113
    To je ta čuvena neispoliranost o kojoj Nick priča...

15. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

932
    623
    93
    Zato što je bolje. :yes:

16. Maxa

Maxa opsa!

11,405
    4,179
    113
    bolje pitanje što sa mišem i tastaturom?

17. Revan

Revan Well-Known Member

2,021
    1,193
    113
    Fotelja ili lezeci polozaj?

18. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

4,176
    2,031
    113
    Sigurno ne za stolicom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

19. DieH@rd

31,946
    3,963
    113
    Kako kad, kad sam za stolom igram u 3440x1440 ultrawide sa keyb/mouse, a kad sam u futelji prebacim se na 4K & gamepad. U ovih 50+ sati sam pola-pola tako igrao. Posto je igra lagan third person grind fest sa odlicnom pricom, koristim best of both worlds.

Da je FPS, ne bi mogao tako lako menjati. [C2077 ce biti full keyb/mouse]

BTW, igra nece da mi prikaze DS4 buttons ako upalim igru bas iz Steam-a. Neki bug.

20. Revan

Revan Well-Known Member

2,021
    1,193
    113
    Samo lezeci polozaj priznajem.

21. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,162
    1,157
    113
    Prešao i Tohou Luna Nights. Igra je u stvari lakau odnosu na ostale Tohou igre, a nije se pretrgla ni od dužine. Sa druge strane, zabavna je i bez "nikada nećeš ovo provaliti bez uputstva" momenata u igri koji su me izludili u Bloodstained.

22. voja87

voja87 Well-Known Member

12,682
    3,172
    113
    napokon poceo re2 remake, izgleda odlicno sve super, samo mi se vec sada ne svidjaju neke stvari, prvo izgleda da neki zombiji ne mogu da umru, ili barem ne mogu da se ubiju sa pistoljem. 3 pogotka u glavu, padne pa se digne i tako stalno. drugo noz se trosi, bezveze, poceo da secem noge zombijima kao ako i ozive bice sporiji, kad puce noz

23. Revan

Revan Well-Known Member

2,021
    1,193
    113
    Nema pravila da li ih gadjati u glavu i koliko, critical hit situacija bukvalno.

I ne vredi da se trosi municija, bar dok ne dobijes šotku.

24. DieH@rd

31,946
    3,963
    113
    Zombiji u RE2R imaju drukciju svrhu nego u originalu. Tamo su bili meta za gadjanje, a ovde su "dizaci tenzije" i puzzle sa kojim se balansira da li trositi municiju na njih ili ih zaobici...

25. Chodex

2,279
    537
    113
    4 puta prešao RE2 remake. Treba li da ponovim da je GOTY za mene. ;;) Uživaj Vojo, igra je čudo!

nikola22 and TheNick like this.
  26. voja87

voja87 Well-Known Member

12,682
    3,172
    113
    jbt igra je teska a igram samo na normal...treba da predjem igru ali imo bar po nekim stvarima original mi je bolji.
    ps: mister x...

27. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,752
    1,326
    113
    U originalu ga ima samo u B scenariju. Zato sam se šokirao kad sam ga u rimejku ugledao već u prvom prelasku, nisam bio psihički pripremljen za to. :D A jeste naporan, ne da ti mira da kao čovek i natenane obilaziš sve. Fora ti je da ne trčiš, ne pucaš, i generalno ne dižeš buku, tako će te mnogo ređe pronalaziti. A kad baš zagusti trk u save room.

Last edited: Jul 16, 2019
    voja87 and TwiSteR like this.
  28. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,648
    1,306
    113
    Imao samo isti problem sa ds4 uvek mi je davao Xbox input iako Steam učita ps4 profil za controler. Odradi sledeće

1. Idi u C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\The Witcher 3\content\content0\scripts\game
    2. Otvori inputManager.ws sa notepadom:
    3. Pronađi ovaj deo "switch (deviceName)", edituj/renamuj sve druge moguće kontrolere u IDT_ (Xbox/Steam) u PS4 I sejvuj, trebalo bi da ti izgleda ovako :
    switch (deviceName)
    {
    case 'xpad':
    return IDT_PS4;
    break;
    case 'ps4pad':
    return IDT_PS4;
    break;
    case 'steampad':
    return IDT_PS4;
    4. Onda idi u Steam Library, desni Klik na The Witcher 3 I izaberi Properties, klikni na Set Launch Options I upisi -forcescriptcompilation
    5. Onda idi u Steam Menu pa View, klik na Big Picture Mode.
    6. Udji u Settings, I stikliraj oba guide Button Focuses Steam and Playstation Configuration Support.
    7. Posle idi na The Witcher 3 u Libary pa klik na Manage Game, klikni Controller Configuration, I odaberi i apply ps4 controler konfiguraciju koja ti odgovara.
    8. Upali igru i uživaj :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

DieH@rd likes this.
  29. voja87

voja87 Well-Known Member

12,682
    3,172
    113
    presao leon kampanju, odlicna igra, remake/ reimagining, ali nije sad sve perfektno, ono sto se vidi od racoon city-a izgleda i dalje bolje i interesantnije u originalu, isto kao i cela podzemna laboratorija. policiska stanica je preterano zamrsena, sa gomilom nekih alternativnih puteva, malo pretarno mracnih skucenih delova gde se tesko orijetise. leon ima emocija koliko i drvena stolica i kraj njegove kampanje je nikakav...sad da krenem sa claire da vidim kako ce sve to da se zaokruzi (ovaj puta sa origanal soundtrackom)

30. Chodex

2,279
    537
    113
    Policijska stanica je prosto proširena rečenica. Osećam frustraciju u tvom glasu. Ok, pomučio si se, sve to razumem...kakav je sewer a? jel dupe gaće žvaće? :bounce2:

31. Chodex

2,279
    537
    113
    I o kojim alternativnim putevima ti pričaš? Igra je jednostavna kao što je kvadrat nad hipotenuzom jednak zbiru kvadrata nad obe katete:bounce2: da se zaukćem malo sa savremenim skalamerijama mogao bih da ti demonstriram speedrun za manje od 2 sata

32. voja87

voja87 Well-Known Member

12,682
    3,172
    113
    sta da radim nisam tako iskusan igrac kao ti. inace da stanica ima alternativne puteve, npr do jednog dela mozes da dodjes kroz prozoz a posle kroz vrata sa druge strane ili jos bolje kad otkljucas prolaz sa medaljonima posle moras da se vracas okolo jer se prolaz zatorio, jedan od primera nepotrebnog otezavanja igre
    takodje cudno sto ne mora uopste sve da se otvori da bi napredovao dalje, npr sa leonom nisam ni nasao srce kljuc sta vec
    ps: jel sam pominjao zombije, jesam, mogu ponovo posto me tako jebeno iritira sto ne mogu da ih ubijem sa pstoljem, claire ne moze bukvalno da ubije zombija sa pistoljem

33. Chodex

2,279
    537
    113
    Leon u stanicu ulazi na glavna vrata a Claire sa druge strane. Čak postoji razlika u njihovim B scenarijima. Meni je to fantastično osmišljeno. Svaki kutak, svaka kancelarija, prostorija, pa čak i dole u kanalizaciji je fenomenalno odrađena. Gledaj da pootvaraš sve sefove i zaključane lockere, u njima ima korisnih itema, raznih partova kojima budziš oružje. Evo ja juče krenuo The Evil Within 2. Ma RE2 Remake je za klasu bolja igra.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

34. rale

rale the first to witness

2,164
    380
    83
    igram prokleti bloodborne, mislio sam da ce postajati laksa kako se uhodavam... nije tako...

35. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,223
    313
    83
    srce je ključ samo za kler, a detelina samo za leona

36. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,976
    1,970
    113
    hoce, samo ne primecujes tamo posle petog - sestog sata iliti drugog bossa :D

37. Blue

Blue ....................

12,310
    1,033
    113
    I grind pomaže da igra bude malo lakša, bitno je ne biti alav i gubiti echoes.

38. rale

rale the first to witness

2,164
    380
    83
    cleric beast sam ubio iz prve (izgledalo mi preveliko kad je izleteo, kapirao sam - ma kako da izbegavam oruzje vece od ekrana, prileteo, trcao mu oko nogu i tukao ga) - al Gascoina sam tukao 2 dana - drugih 15 pokusaja sa kutijicom :D Ameliju sam ubio lako, sad me blood beast ubio jedno 15 puta. Jer eto, ako mu ruka ne ode nazad desno, nego nazad desno ali malo vise savijena u laktu, to ce biti totalno drugi potez.

Mozda bude bolje kad se naspavam :D

39. Krompir

Krompir Active Member

598
    78
    28
    Da re-aktiviram ovu temu....
    Shadow Warrior, odlicna akcija, masakriranje demona stalno zabavno, 17 poglavlja, samo pohvale za trajanje, igra pred kojom mogu samo da se sklone kampanje mnogo zvucnijih FPS serijala.Ipak steta sto nije bilo vise prozivanja izmedju Wanga i Hojia.
    Tales of Zestiria, nemam neka ocekivanja od serijala, ali ni njih Zestiria nije dostigla.Los ,,equipment'' sistem, ,,fast travel'' zakljucan u znacajnom dijelu igre (i kada je dostupan, mora da se plati), za razliku od Yakuze 0 iritantni japanski glasovi, pracenje misija i statistike gore nego u prethodnim igrama, likovi i prica nista posebno...

Goro Manjina likes this.
  40. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,223
    313
    83
    nastavio odiseju tamo gde sam stao na narodnjaku, pa malo presečem sa The Crew 2

41. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,648
    1,306
    113
    Prvi problem u Bloodbornu mi je bio Blood starved beast ubio sam ga iz par pokušaja ostali bossovi mi nisu bili problem do kraja, no međutim kada sam stigao u Challice dungeon onaj poslednji u kojem ti igra smanji HP na samo 10 ili 15% iliti jedan udarac od bossa mi je bio pakao ali bukvalno pakao pretposlednji boss ona kerina prljava zapaljena jebem ga u usta ubio sam iz ko zna kog pokušaja sigurno preko 150x sam poginuo i dan danas dobijem ptsp napad kad pomislim na tog bossa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Maxa likes this.
  42. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,788
    1,988
    113
    Farenhajt te zalepi za stolicu i onda ode u kurac i zalepljen si i dalje da vidis kako ce se iskopati iz rupe...and they never do

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

disturbed likes this.
  43. zdravkelja

zdravkelja Member

9,865
    2,319
    113
    Cursed kerina je bas test za izbegavanje i strpljenje, ima previse healtha pa ti padne koncentracija.

Ja mogu reci da mi je samo pocetak igre zadavao opasne probleme, jednom kada sam Gascoigne-a prosao, samleo sam sve do kraja.
    Ali mi je zanimljivo kako je svakome razliciti boss problematican. Bloodstarved beast me bukvalno nikada nije ubio u tri prelaska i dva-tri puta u chalice tamnicama, ali me je npr. Paarl dosta smarao. Sad da uzmem da igram, imam dovoljno samopouzdanja da kazem da bih svakog ubio iz prve osim Paarla, Ebrietas i Logariusa (mada mislim da bih i njega preziveo), tako da su oni po meni najtezi. Ne racunajuci DLC, tamo bih samo Mariju i Failures ubio iz prve.

Edit: eh da, i Abhorent beast je uzas.

Last edited: Jul 19, 2019
  44. eufrat

4,176
    2,031
    113
    Kratko i jasno, The Witcher 3: Wild Hunt

Undenis likes this.
  45. Chodex

2,279
    537
    113
    sranje.

46. eufrat

4,176
    2,031
    113
    Nebitan si, kao i tvoje mišljenje.

47. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,571
    2,783
    113
    Kada neko eufratu kaze da je TW3 sranje, to je ekvivalentno tome kao da si mu majku opsovao :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maxa likes this.
  48. voja87

voja87 Well-Known Member

12,682
    3,172
    113
    presao i re2 story b sa claire. dobro je, izvukli su se sa original muzikom na kraju kredita (a mozda je i ne bi bilo da nisam izabrao original soundtrack), kad nije bilo its up to us to take out umbrella milsio sam da nece biti ni muzike
    ova druga kampanja je dosta istumbanija, ima manje municije, dva pistolja od kojih jedan nema municije ikad (sem ako se ne napravi) mnogo predmeta od starta a malo mesta u inventaru zbog toga deluje lose osmisljeno to drugo prelazenje...popizdeo sam par puta, kad me je mr.x ubio posle pola sata bez save-a fino sam nasao trainer:D, beskonacno municije samo da ocistim tu stanicu, trebalo mi je malo lufta

49. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
    Cudno meni je drugi prelazak sa Claire bio bas laksi od prvog, 90% stvari znas gde je i kako se koji neprijatelj ponasa, snjom sam uvek imao viska municije.

SolidSnake88 likes this.
  50. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,752
    1,326
    113
    Isti slučaj. A i Mr. X-a negde na polovini igre više nema pošto ga Birkin prepolovi, tako da je bar drugi deo igre mirniji jer nema ko da te zaskoči niotkuda. Igra mi uopšte nije bila teška, a igrao sam na onom normal tj. survivor ili kako se beše zvao, nivou.

Share This Page