1. powered by Surfing Waves

Sta se igra? [retro included]

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Blue, Mar 31, 2012.

1. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

2,264
    532
    113
    Aj neka admin prebaci ove Vojine i moje komente vezane za RE2 u Re2 remake threat. Ko zna kada ce nekom zarebati da procita komentare o igri.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

2. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,555
    2,779
    113
    Ma samo kazi Čodi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Chodex and Goro Manjina like this.
  3. voja87

voja87 Well-Known Member

12,665
    3,165
    113
    nisam nasao re2 temu zato i postujem ovde

ne znam ja sam barem imao osecaj kao da se sa claire odmah ulazi u duboku vodu dok je sa leonom to bilo postepeno. barem prva polovina, revolver ima manje municije a ne pravi uopste vecu stetu

edit: a temu naravno imamo, ne znam samo kako sam je preskocio kad sam trazio

Last edited: Jul 19, 2019
    Chodex likes this.
  4. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

657
    229
    43
    Kod mene uskoro počinje prva "Sonikjada". Igraće se Sonic naslovi za Wii, snimati i kačiti na YouTube prelasci MD klasika , gledati Sonic animirane serije.... :D

nikola22 and TheNick like this.
  5. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Kupio si YT kanale od Revana?

Goro Manjina likes this.
  6. Revan

Revan Well-Known Member

1,988
    1,160
    113
    Jok, prodao sam samo jedan nekom liku na KP.

7. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

931
    623
    93
    Ko zna kada će nekom zatrebati info da si četiri puta prešao RE2R. :D

Blue, Undenis, SolidSnake88 and 2 others like this.
  8. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

657
    229
    43
    Sonic Unleashed (2008)
    https://www.emuglx.org/opisi-igara/sonic-unleashed-2008/

Oprostite, ali nikako ne mogu prestati da ovo "Vukojež" čitam kao "Vukojeb". :D U Svetu Kompjutera (koji je nekim čudom takođe opisao igru) krstili su ga sa "Ježodlak". Kako god se zvao bio bi fazon da izbace spin-off igru sa njima kao jedinim mogućim likom.

9. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,820
    3,581
    113
    U ovo su bila teska vremena za serijal, mada Sonic nivoi su bili decent.

Werehog je bas ВУКОЈЕЖ :lol:

10. TheNick

22,820
    3,581
    113
    Agree 100%

11. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Da odvedem konja na pojilo malo

R-Typer, eufrat, Undenis and 2 others like this.
  12. Blue

Blue ....................

12,304
    1,030
    113
    Koliko je bland main menu dizajn...

jovcov likes this.
  13. Maxa

Maxa opsa!

11,394
    4,160
    113
    kopija snejka kad kleči na groblju

Undenis likes this.
  14. Blue

12,304
    1,030
    113
    Ne umeju ni dobro da iskopiraju...

Undenis likes this.
  15. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,639
    1,285
    113
    Svaka čast domaćine

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Blue likes this.
  16. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,213
    310
    83
    sve tri verzije menija bi mogao po celi dan da gledam

Undenis likes this.
  17. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Uh sve sam zaboravio kako sta. Do sada sam se prilagodjavao . Zaboravio sam da sam dovoljno visok level da lagano izlazim na kraj sa 5+ neprijatelja na Death March tezini. Godinama nisam igrao a za review sam jurio. Sada mogu da se opustim i uzivam

Maxa and Undenis like this.
  18. Chodex

2,264
    532
    113
    Odlučio sam se za Monster Hunter World. Ni ovo nikada nisam igrao, ali odluka je pala zbog meni omiljenog devolp/publishera Capcoma. Samo što sam kreirao lika, tek treba da počnem. Odlične ocene, na osnovu yt gameplaya postoji potrncijal da mi se dopadne. Uostalom videcemo.

19. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    95
    48
    Poeco ponovo dark souls 3 ali sada igram kako sorcerer do sada sam sve igrao kako knight sa big ass macevima. Dosao sam do Aldrich-a i jebe mi kevu.
    A izmedju igram i metroid zero mission (gba igra) na ps one classic.

Goro Manjina likes this.
  20. Chodex

2,264
    532
    113

Sa ponosom mogu reći da moj spisak lagano privodim kraju. Ostao je Hitman 2 i Nioh. GOW4 neću igrati jer čekam Gears 5, dok Forza Horizon 4 i The Devision nema na torentima.

21. Chodex

2,264
    532
    113
    Upravo instaliram GTA 5 :D Sve što me je zanimalo sam manje više odigrao. GTA 5 prešao sam na ps3 2014.i to 2x. Da vidim sada kakav je na PC-u.

Costanza likes this.
  22. Chodex

2,264
    532
    113
    Baš uživam igrajući GTA 5 na PC-u. Leti igra na max+ fps mod :D Zaista je igra za sva vremena. Da li postoje neki rumori o nastavku? Kapiram da neće pre 2021.

23. Wahad

12,555
    2,779
    113
    lol pa Gears 5 se direktno nastavlja gde je 4 stao, znaci ko sledeca epizoda u seriji koja se zavrsava cliffhangerom.

Nije ni duga a ni teska igra a ima odlicne momente

Chodex likes this.
  24. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,739
    1,852
    113
    Kontam da će nioh proći kao sekiro.

25. Chodex

2,264
    532
    113
    KRENUO SEKIRO!

26. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

657
    229
    43
    Završena prva "Sonikjada".

Prešao
    - Sonic Unleashed za Wii
    - Knuckles in Sonic 2 (Sonic & Knuckles + Sonic 2) i sinimio. Čim aploudujem okačiću na forum
    - Sonic the Hedgehog 4: Episode II po drugi put (prvi put za PC, sada na telefonu) i Episode Metal po prvi koji me je blago razočarao. Očekivah više sadržaja, no dobro... Nije kao da je bilo loše podsjetiti se četvorke.

Instalirah i Sonic Unleashed mobile verziju na telefon preko emulatora. Odigrah malo Sonic 3D Blast i Dr. Robotnik puzzle naslov. Mada se nisam nešto proslavio. Mnogo sam nekada bolji bio.

Čisto da upotpunim atmosferu odgledah i dvije epizode Sonic serije "Adventures of Sonic the Hedgehog" i jednu "Sonic the Hedgehog".

Što se glavnog "eventa" tiče niti mi je igra posebno dobra ni naročito loša. Bilo je tu stvarno loših rješenja. Naprimer zašto igra tjera igrača da iznova prelazi završen nivo, tako da sledeći put mora skupiti određen broj prstena, izbjeći definisane prepreke, ili prosto preći nivo za veoma kratko vrijeme. Ne vidim nikakvu poentu da jeftin replay bude obavezni dio kampanje. Niti je to u duhu Sonic igara niti generalno ima smisla. U opcionom aranžmanu svakako je dobrodošlo. Sto se noćnih nivoa tiče nisu mi bili uopšte loši, ali djeluje da ih ima pet puta više nego normalnih što opet u prosjeku čini igru mnogo sporijom nego što je normalno za jedan Sonic naslov. Čak i da se igri malo pogleda kroz prste ne zaslužuje više od 7/10.

Last edited: Aug 4, 2019
  27. voja87

voja87 Well-Known Member

12,665
    3,165
    113
    cek sta, mozes u toku igre da pokupis brijac, das snejku i on na kraju dodje obrijan...nisam znao za dosta ovih stvari

SolidSnake88 and Goro Manjina like this.
  28. Maxa

Maxa opsa!

11,394
    4,160
    113
    samo kod gospodina.

zdravkelja likes this.
  29. TheNick

22,820
    3,581
    113
    Kako si u solo igri uspeo da ubijes final bossa? Meni je delovalo nemoguce bez krstenog 2p
    MD2 ili Saturn verziju?

Da li si bindzovao Sonic X ili Sonic Boom animirane serije i zasto ne? :D

Zasto nisi kao covek origao Sonic Forces recimo?

TOLIKO PITANJA!

30. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,354
    1,111
    113
    Jbt, koliko je Burnout Paradise luda igra. Znao sam da je dobra, ali ne ovoliko dobra i ponavljam, luda skroz, na najpozitivniji način.

Inače debili iz EA ovog meseca ugasili servere originalne igre. Sada online radi samo na remasteru. A ja ne vidim maltene nikakvu razliku između originala i remastera na PC-u. Imam original na Steamu i taman sam hteo da probam online, kad ono prc. Slaviću dan kada nadam se nekad EA propadne.

31. grunt

grunt Celeb Freak

17,712
    3,839
    113
    Maxa and Goro Manjina like this.
  32. Super Simke 64

5,354
    1,111
    113
    Jeste čudno da je baš EA ovoliko dugo držala servere ali verovatno ih skoro ništa ne košta da ih drže i dalje, tako da da, bad EA, pogotovo iz mog subjektivnog ugla jer upravo privršavam single player ove igre. Npr. Valve nije izgasio nijedan server svojih igara. Half-Life i Conter Strike 1.6 rade od svog izlaska.

33. Wahad

12,555
    2,779
    113
    @Super Simke 64

Malo si se kasno setio da igraš taj raspad Burnout. Šteta što si bio mali kada su prave Burnout igre bile aktuelne, a ne to govno. Trebali su da ugase servere pre jedno 10.5god, a ne tek sada. Nepotrebno trošenje resursa.

Što se tiče Valveovih igara, ajde uključi i naći mi Valveov jedan server.... Znači server za te igre koje actually oni drže... Ne budi veverica Simke molim te.

ON-TOPIC

Završio ekspanziju za Mutant Year Zero, jebote suludo mi je da nema teme za tu igru na forumu. Kakav gem, kako dobra atmosfera i igretina sa predobrom muzikom i toliko sitnih detalja koji te jebeno oduvaju.

@Maxa

Koliko se secam, ti si fan XCOM-a? Overi ovo ako jesi

Last edited: Aug 7, 2019
    Cipak, Maxa and grunt like this.
  34. Super Simke 64

5,354
    1,111
    113
    Igrao sam keca i dvojku na Nintendo Wii, nisu loše ali nisu ni ništa specijalno. Trojku sam igrao malo na PS2 emulatoru. Do večeras mi je bila bolja od Burnout Paradise, ali kako sam više odmicao u Burnout Paradise, prirasla mi je za srce. Jedini problem sa Burnout Paradise je što je open world, ali sam od večeras navikao i na to, i onda me EA oladila kada sam hteo da probam i multiplayer.

Ne ulazim u to koji server drži Valve, koji igrači. Zašto sada u Burnout Paradise nemam opciju da pristupim nekom privatnom serveru ili da ja napravim jedan?

Po meni serveri na PC-u ne bi trebali da se gase ikada. Nisu to nikakvi resursi, pogotovu za te velike kompanije i njihove starije igre. Nego EA želi da im opet dam pare za istu igru.

35. TheNick

22,820
    3,581
    113
    Ja sam original igrao 2008. to mi je bila omiljena igra, cak i sada ovaj Remaster mi je bio fun opet.
    Read my review: https://www.emuglx.org/nextgen-igre/burnout-paradise-remastered-2018/
    Da li si jebeno normalan? :D Igra je bila ultra popularna kada je izasla, igralo se bar dve tri godine aktivno na PS3/X360, ogroman community, redovni updates. Rekao bi da je Paradise bio i prva voznja, mozda cak i PRVA IGRA ikada, da je imala tako dobar lifespan i podrsku fanova i developera nakon izlaska, a da nije MMO. It changed the game. Koga zabole za STEAM verziju zakasnelu godinu dana, iz vremena kada je PC gaming i dalje bio jadnjikav sa voznjama, nikoga to nije interesovalo tada hteli su ljudi da klikcu :) Plus to je bio prvi Burnout za PC... na konzolama smo imali citavu fransizu, dvojka, trojka je bila bombona u svoje vreme, i par spinoffova posle i onda na kraju Paradise kao kruna serijala koju ni do dan danas nisu mogli da nadmase.

Educate yo self chinese fool

Devs reflect on the impact and legacy of Burnout Paradise
    https://www.gamasutra.com/view/news...the_impact_and_legacy_of_Burnout_Paradise.php

36. TheNick

22,820
    3,581
    113
    One more thing za Grunty-a i ostale koji bi sa Steam statistikama da mere znacaj igre iz 2008. godine

Burnout Paradise sales:
    PS3 - 2mil
    X360 - 1.4mil

Znaci to su cifre za regularnu boxed verziju, bez ultimate box izdanja god dana kasnije. Safe to say da je bar milion igraca igralo online u nekom trenutku.

Meanwhile
    PC - 90.000 primeraka je prodato boxed na izlasku igre. Sad logicno uz Steam rasprodaje deceniju jednu kasnije mozda je i narasla ta cifra na bar 200.000 ljudi koji imaju igru u svom libary-u, od kojih je stotinak igralo mp :lol:

Svakako nikoga nije briga sto su PC serveri ugaseni, jer ih niko nije ni koristio. Ali ugasili su servere i na PS3 i X360, gde je igra nekada bila veoma igrana. Srecom tu je Remaster sa identicnim online modom na PS4/Xbox One. Za PC ocigledno nije vredno cimanja jer community za ovu igru nikada nije ni bio tu.

37. voja87

voja87 Well-Known Member

12,665
    3,165
    113
    paradise city mi se smucio zbog te igre...barem na neko vreme

38. zdravkelja

zdravkelja Member

9,854
    2,313
    113
    Meni je Paradise bio kul, secam se da je i piratska verzija mogla da se igra online. Posle je dosao na PS Plus pa sam ga opet presao.

39. grunt

grunt Celeb Freak

17,712
    3,839
    113
    @TheNick
    Meh, Burnout Paradise po meni nikada nije niti ce biti deo originalnog serijala. Nikada nisam zavoleo open world koncept za racing igre a pogotovo ne za Burnout koji je bio instant zabava ranije. Ovde svakako pricamo o PC verziji i Online-u, kontam da je i na ps360 platformama igra MRTVA godinama, tako da bas steta sto su ugasili servere.

@Wahad
    Bas sam sinoc skinuo ekspanziju :D Original sam negde do pola stigao, u planu je da doteram do kraja. Super je igra, ne bez mana, ali vredi igrati ako neko voli taj turn based combat.

40. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,770
    1,959
    113
    Ja sam paradise igrao na launchu ali ne mnogo, posvetio sam mu se tek pre dve godine recimo i super je igra sudari sa 5.2 zvucnicima.tresu plucnu maramicu, jeste pravi burnout ali nekako mi je antiklimakticki kraj fransize.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

41. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,739
    1,852
    113
    Odigrao Crackdown 3 i igra zasluzuje ocene koje je dobila.
    To naravno ne znaci da se nisam zabavio. Kontrole su odlicne (i platformisanje i napucavanje), ovaj starinski open world pristup je osvezavajuc, a i grafika je prilicno fina (igra izgleda jako cisto u 4k, a HDR je odlican).
    Sve u svemu - idealna gamepass igra.

42. TheNick

22,820
    3,581
    113
    Pa kapiram da je i do gasenja na PS3/X360 bilo vise igraca dnevno nego na PC-u :lol: One cifre su statisticka greska.

Na Redditu evo tribute thread, koliko vidim svi su na PS3 :)
    https://www.reddit.com/r/Burnout/comments/be18v0/burnout_paradise_servers_shutting_down_august_1/

43. grunt

grunt Celeb Freak

17,712
    3,839
    113
    Za 3 meseca 70 upvotes bogme ogroman community tuguje :D

44. Blue

12,304
    1,030
    113
    Još imaju i remaster.

45. TheNick

22,820
    3,581
    113
    Koliko vidim Remaster postoji i na PC-u ali na Originu samo, i sljaka mp za svih 30 PC igraca Burnouta :lol: Samo su ovi sa Steama popusili karinu od EA sad sa ovim gasenjem. PS3 i Xbox360 igraci su se valjda prebacili na current gen Remaster vec pre god dana, sa full online podrskom koja ce trajati jos 10 god min.

Inace remaster se na PS4 i Xbox One prodao poprilicno lepo, za skoro untouched remaster igre iz 2008. cifre nisu lose uopste. Cak je i topovao charts u nedelji kad je izasao u UK i slicno. Preogroman znacaj imao je Paradise, oseca se i dalje. Samo naravno na PC-u pa skoro kao da se nije ni desio, jer ponavljam Burnout fransiza NIJE POSTOJALA na PC-u pre 2009. godine.

46. Maxa

Maxa opsa!

11,394
    4,160
    113
    burnout 3>>

47. Chodex

2,264
    532
    113
    GTA 5