1. powered by Surfing Waves

Sta se igra? [retro included]

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Blue, Mar 31, 2012.

1. Krompir

Krompir Active Member

598
    78
    28
    Assassins creed Syndicate, jos jedna igra sa Ubisoftove fabricke linije :D.
    Igra izgleda dobro, kao i obicno dosta sadrzaja, kuka/sajla ubrzavaju prelazak sa zgrade na zgradu.
    Ostalo...stara AC formula je ovdje jednostavno izraubovana do kraja.Cak i da nije bilo debakla sa Unity, ACS bi se ,,postarao'' da promjena mora biti (usput ja sam u ovoj igri imao vise problema sa bagovima nego u Unity).
    Glavni negativac izgleda kao opasan igrac, ali je to nedoreceno, razgovori Dzejkoba i Ajvi su ponekad u stilu posvadjanih desetogodisnjaka, istorijske licnosti (sem mozda Marksa) su u igri samo da bi bili prisutni, aktivnosti sa kocijama tesko da ulaze u definiciju zabave, pokusaj da se Temza progura kao posebna gradska cetvrt je losa sala...
    Jos jedan korak unazad u odnosu na Unity su mikrotransakcije.Dok sam u Unity zaradio vise nego dovoljno mt poena da kupim mape lokacija nekih predmeta, u ACS ni sa 93% sinhronizacije nisam bio ni blizu.
    Poslije svega ACS nije losa igra, vec solidan 7/10 naslov, ali doslo se do zida...Origins ceka na HDD-u...

Goro Manjina likes this.
  2. stale

stale bowel disruptor

4,134
    1,296
    113
    Gledam pre par dana sta imam na steamu i vidim HL2, reko mogao bi to, svakako nisam nikad presao igru. Skontao sam posle pola sata da su me moderne igre jako razmazile. Nije samo grafika u pitanju, kompletna interakcija sa svetom, osecaj kretanja, pucanje... bas su FPS-ovi daleko odmakli od tad. Posle instalirao Titanfall 2 posto mi se Apex toliko svideo, igra izuva sto se game mehanike tice, a i prica je za sad zanimljiva.

Last edited: Aug 12, 2019
    Goro Manjina and disturbed like this.
  3. Goro Manjina

Goro Manjina FETCH COMMANDO

1,879
    1,246
    113
    Zavidim svakome ko prelazi prvi put Titanfall 2:D

stale likes this.
  4. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
  5. howler

howler Well-Known Member

2,792
    792
    113
    Dodji na Attrition da nishtimo Northstare i Ronine.
    username - Jedah_0001

6. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    I za svoje vreme kontrole i osećaj kretanja/pucanja u Half Life 2 je bio loš (vozila su bila užas), nije to samo proteklo vreme i rafinisanje igara od tada. Prvi deo mi je mnogo bolji po tom pitanju.

Doom 2 i dalje ima jedan od najboljih osećaja napucavanja ikada a on je nastao pri samom početku FPS manije.

stale likes this.
  7. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,770
    1,959
    113
    Hl2 pucanje je ok ako nije vatreno oruzje :D

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

stale likes this.
  8. stale

stale bowel disruptor

4,134
    1,296
    113
    Uzeo sam najvise zbog campanje, al probao sam danas jednu partiju i nije lose.

9. grunt

grunt Celeb Freak

17,716
    3,842
    113
    U pauzi izmedju AAA igra uzeo i presao Oxenfree !

Super mala indie igra, kao 2D Life is Strange :D

Sad ne znam da li da odma radim jos jedan prelazak posto je cool fora na kraju ili da krecem Titanfall 2 koji sam skinuo :D

10. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
    Titanfall 2 uvek i zauvek

Blue and stale like this.
  11. stale

stale bowel disruptor

4,134
    1,296
    113
    Ja sam uzeo onaj Origin basic, 25e godinu dana, a imaju dosta igara u ponudi koje nisam igrao.

12. grunt

grunt Celeb Freak

17,716
    3,842
    113
    @stale
    Ja sam nekoliko puta prosle godine pokusavao da uzmem ali EA nije hteo moje pare :D tj nije prolazila uplata iako sam imal 40+e na kartici. A sa istom tom visa electron sam uzimao gomilu drugih igara sa raznih sajtova.

Mozda probam ponovo ove godine.
    Septembar igram Uplay+ free, oktobar uplacujem 1 mesec Xbox game pass izracunao sam da mi je 1 mesec taman da predjem par igara sto nema pirata i onda posle toga bi mogao 1 mesec origin accessa :D

13. stale

stale bowel disruptor

4,134
    1,296
    113
    Ja isao preko paypala

14. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,826
    3,585
    113
    Tetris Effect jebeni na PC-u, bez VR... poslednji nivo, jbt, ono je religiozno iskustvo, mogu da zamislim kakav je tek mindblown u VR-u. Imam osecaj da sam duplirao svoj IQ i spoznao novi nivo svesti posle onoga... Neverovatno. Gomila japosa u creditsu, naravno, makes sense.

nikola22, grunt and jovcov like this.
  15. rale

rale the first to witness

2,162
    377
    83
    presao bloodborne, auh kakva igretina...

sad imam problem sto mi se ne igra nista drugo, igrao bih NG+, a brutalne igre cekaju sa strane

16. Blue

Blue ....................

12,304
    1,030
    113
    To ti je klasična post Bloodborne depresija, sve je normalno.

Timemaster likes this.
  17. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,741
    1,852
    113
  18. rale

2,162
    377
    83
    ee ma ako se dobro secam gruntovog komentara (bitno da je gameplay vrh, prica je ionako sranje kao u svim from igrama), ja sam totalno suprotno. Gameplay mi je skroz OK, ali evo iskreno ja sam levelovao da postanem stvarno jak i onda ih tukao onom pocetnom sekirom u obema rukama tako da vise tucem ja njih nego oni mene... i tako prosao

ali atmosfera, prica, "naracija" (ako se ono moze nazvati naracijom), tematika... to mi je impresivniji deo igre

tako da ne znam da li je Nioh za mene - a jako je duga :D

Goro Manjina likes this.
  19. Goro Manjina

1,879
    1,246
    113
    HAHAHAHAHHAHA tako sam i ja prešao Bladborn, ali nisam smeo da pričam nikad.

20. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Započeo, posle velikog sleda Metroidvanija započeo Ion Fury i moram reći da sam za sada pozitivno oduševljen. Osećaj je bukvalno identičan kao u Blood ili Shadow Warrior. Još uvek nije DOOM nivo prostog adrenalinskg zadovoljstva ali je prokleto blizu.

Goro Manjina likes this.
  21. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
    Od nioha ne ocekuj ni priblizno dobru pricu/naraciju a ni atmosferu. Samo souls gameplay feel dobro razradjen

Goro Manjina likes this.
  22. Maxa

Maxa opsa!

11,396
    4,160
    113
    za priču i atmosferu, samo sikiriki

Goro Manjina likes this.
  23. Blue

Blue ....................

12,304
    1,030
    113
    Može u Bloodborne da se olakša život grindom ali ne možeš nikad da igraš ko debil ili tenkuješ.

24. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,948
    1,516
    113
    Igram Chase Turbo na Switchu,bas zabavna akrada.Ko je voleo Top Gear,Cruisin USA itd... volece i ovo.Plus extra muzika.

Goro Manjina likes this.
  25. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

657
    229
    43
    Ne pratim forum redovno. Više visim na Emuglx sajtu. Oprostite što neka pitanja nisam pročitao.

Final boss meni uopšte nije bio TOLIKO težak. Jeste, mora da se zaginje i kreće ispočetka i da se pokoji put opsuje, ali uz malo strpljenja i sreće završi se to.

Sonic 3D - MD2 verziju naravno. Pređoh samo prvu zonu i batalih.

Što se serija tiče stvarno nisam neki veliki fan. Odgledah ove tri epizode samo da upotpunim prazničnu atmosferu koja se javi svaki put kada se dohvatim nekog mainstream Sonic naslova.

Sonic Forces završih odmah čim se pojavio. Kao i Sonic Maniu i sve ostalo što se pojavilo za PC.

Last edited: Aug 19, 2019
    TheNick likes this.
  26. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Što više igram Ion Fury sve više me nervira što se neprijatelji ne vide na mapi. Bukvalno trčim mapom i slušam da li neko puca na mene jer skoro u 50 odsto slučajeva će pucati na tebe pre nego što provališ da ima ikoga a čak i kada zapucaju možeš da pogineš pre nego što vidiš odakle pucaju.

grunt likes this.
  27. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Ups, baš sam se loše izrazio. Ne na mapi nego u igri. Nisu dovoljno različiti od pozadine i često su baš sitno što samo otežava uoačavanje. Na drugim BUILD legendama koje sam igrao do besvesti (Blood i Shadow Warrior) nisam imao takve probleme. Igre su teže od Ion Maiden a opet mnogo manje nerviraju jer nemaju crvenog govnara viskog 3 piksela na crvenoj pozadini koji te napucava strelama koje te mogu ubiti na mestu.

Doom je zlatni standard tu. Svaka smrt je krivica igrača a ne neprijatelja sakrivenijeg od predmeta u avanturama iz devedesetih.

28. rale

2,162
    377
    83
    horizon chase je bio besplatan prosli mesec ja mislim, na playstation+, meni je skroz ok (mada sam daleko vise za nesto kao RedOut)

29. TheNick

22,826
    3,585
    113
    Postoji li za PC Horizon Chase?

Sent from my iPhone using Tapatalk

30. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

931
    623
    93
    Yup.

31. rale

2,162
    377
    83
    Epic mi je dao tacno igre koje sam zeleo da kupim:

upload_2019-8-20_12-12-48.png

32. shin-boyan

5,741
    1,852
    113
    To čak ni ja ne bih igrao na kompu.
    Idealna mobilna igra.

Omega and TwiSteR like this.
  33. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,948
    1,516
    113
    Sto vise igram Horizon Chase vise mi se svidja.World Tour mod je bas dobro odradjen.Totalni retro vibe sa promenama predela kroz koje se vozi.Kalifornija,Cile,Brazil,Afrika,Grcka.... Bas me jako podseca atmosferom na Super Hang-On i onu prastaru voznju za c64 America Road Race ili tako nesto...Ima i malog poboljsavanja automobila kroz special etape.Odlicna igra.

34. rale

2,162
    377
    83
    auh, koja istina... presao sam na God of War i totalno mi je underwhelming, kapiram da bi tako bilo sta god da sam uzeo odmah posle Bloodborne

cini mi se da me... nije briga? "daj ajde da preveslam ovo jezero, da zavrsimo sa ovime"

35. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,973
    1,970
    113
    Nemoj to da radis nijednoj igri, a kamoli GoWu :D Sada bolje uzmi nesto drugo radi. Gledaj serije/filmove, gledaj u nebo, setaj, sada nije vreme za gaming, posle bborna :)

Blue and grunt like this.
  36. Goro Manjina

1,879
    1,246
    113
    Jbt ja prešao taj Bladborn, uzeo najbolji kraj, ubio sve main bossove, ok nisam čistio one tamnice, malo nešto i nisam igrao game plus....al kao zaboravio sve jako brzo, svaka souls igra mi bila pet puta veći doživljaj. Gotika nije za mene def.

37. Cipak

Cipak RPG Fan

1,717
    413
    83
    Ma posle Bloodborna uzmes lepo i igras GT Sport, COD ili nesto slicto tome i problem resen. Uvek posle neke vanseriske igre sledeca mi je bila nekog fundamentalno razlicitog zanra. Upravo da bih izbegao ovo sto se raletu desilo.

38. TheNick

22,826
    3,585
    113
    Ja posle novih epic igara kada treba da se resetujem uzmem da igram nesto retro sto nisam igrao ranije. Tako sam presao Terranigmu i poceo Earthbound.

39. Goro Manjina

1,879
    1,246
    113
    Meni je bio problem sta da igram posle Earthbound:lol:

jovcov likes this.
  40. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,489
    1,017
    113
    Priča u temi za novi nitvorspid me podstakla da probam NFS Hot Pursuit (2010), bogami odlična je igra.
    Staze su odlične, flatout i brze krivine, baš kako ih volim. Fizika super, baš se lepo uklapa u dizajn mape, samo pun gas i drift. Milina driftovati oko hairpin-ova. A taman sam pre ovoga odigrao MK8 i Xenon Racer koje se isto oslanjaju na drift i boost, pa sam u formi ko Chodex xD
    Jebala ih ova moderna story driven cringe sranja i open world, ovako vožnja treba da izgleda. Izabereš trku, auto i udri, dobijes nagradu nakon trke. A ne gluposti tipa oblačenje lika, kupovina nekretnina, lootbox rulet itd /rant

Last edited: Aug 21, 2019
    TheNick, Blue, R-Typer and 3 others like this.
  41. Goro Manjina

1,879
    1,246
    113
    Evo najveća istina, samo split second fazon.

Undenis and TwiSteR like this.
  42. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,948
    1,516
    113
    Taj nfs 2010 je dobio normalnu full pirat verziju ikada?Znam da sam je tada igrao na ps3 zato sto pc pirat nije postojao.

43. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,489
    1,017
    113
    Radi pirat bez problema.

Dobro je dok je većina igara takva, mada zabrinjava ovaj trend guranja tih gluposti.

Undenis likes this.
  44. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Prešao 198X. Nije kao da je neki uspeh. Američki utopijski retro trip koji traje sat ipo do dva i deluje više kao napredni Kickstarter demo nego nešto što se kupuje ali svejedno zanimljivo iskustvo.

Dobar pixel art sa jeftinim ali efektivnim trikovima, 5 mini igara koje su uglavnom osrednje do dobre (Skrolojuća tabačina, horisnotalna pucačina, Vožnja, Forsirano skrolujuća platforma i nešto nalik starim RPGovima iz prvog lica) i fantastična muzika.

Ne gledajte trejlere jer ako ih odgledate videćete većinu igre.

TheNick likes this.
  45. shin-boyan

5,741
    1,852
    113
    Resio sam da odigram ponovo sve Doom igre pre nego sto Eternal izadje.
    Originalni Doom nisam igrao jos od 32x/psx verzije, a posto sam video da su portovi koji stizu uz BGF krsh, resio sam da probam neki od ovih source portova.
    Posle malo guglanja odlucio sam se za gzdoom, skinuo sa neta, prekopirao BGF wadove, pokrenuo i to je to.

Port je odlican. Grafika je sasvim korektna, sa ogromnim brojem podesavanja, fps je gladak...sve u svemu, odlican nacin da se ponovo odigraju prva dva dela.
    Sama igra je i dan danas odlicna. Dizajn nekih nivoa je vrhunski i stvarno bih voleo kada bi i moderni fps-ovi makar malo vise podsecali na rodonacelnika zanra.

nikola22, grunt and Goro Manjina like this.
  46. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Šteta što nisi uzeo da igraš Brutal Doom sa modernizovanom muzikom. Definitivno doom kakav bi tadašnji Karmak-Romero tim napravio tada da je mogao.

47. Goro Manjina

1,879
    1,246
    113
    Ja godinama, povremeno pogledam taj Brutal Doom na yt, stvarno je preludo šta se ovde sve ubacuje:lol:

grunt, Carnex and shin-boyan like this.
  48. shin-boyan

5,741
    1,852
    113
    Zavisi da li ce me igre smoriti, ali planiram da igram ovim redom:
    doom > doom 2 > master levels > final doom > brutal > 64 > 3 > 2016

49. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Brutal Doom se igra sa doom nivoima. Nisu nove mape. Samo poboljana grafika, muzika, prerađena oružija itd. Nema razloga da ga igraš odvojeno.

To me podseti, trebalo bi da probam Doom64 WinPC port. Video sam da je totalno drugačija igra. Valjda kada završim Ion Fury.

50. Goro Manjina

1,879
    1,246
    113
    Čekam review za doom 64:D

Share This Page