1. powered by Surfing Waves

Sta se igra? [retro included]

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Blue, Mar 31, 2012.

1. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,081
    1,090
    113
    FCK, nema ni godinu dana kako sam opet prešao Heretic :(

Goro Manjina and shin-boyan like this.
  2. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,655
    1,773
    113
    Mogu vec sada da ti kazem - odlicna igra :).
    Sreca pa postoji bas fin nacin da se igra odigra i na pc-u.

Dvoumio sam se da li da igram doom sa originalnim ili psx soundtrackom. Na kraju sam ipak izabrao klasicni.

3. Goro Manjina

Goro Manjina FETCH COMMANDO

1,629
    1,043
    113
    Ja ne znam što se oduvek žale da je Doom 64 mračan. Pogotovo što ga nisam imao tad pa nemam razloga za nostalgijom. Ipak ne mogu da se nakanim da ga predjem uvek odigram par nivoa i zaboravim da nastavim. Odlična atmosfera doduše.

shin-boyan likes this.
  4. Goro Manjina

1,629
    1,043
    113
    Inače jel neko igrao onaj Heretic 2 iz trećeg lica lol. Setio sam se toga skoro, znam samo recenziju iz SK, nikad upalio nisam

5. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,413
    3,400
    113
    Odlicna igra, i ja sam je poceo ovih dana. 2010 sam je skroz zaobisao zbog GT5. Prosto je neverovatno da je NFS HP 2010 za malo 10 godina stara igra, a i dalje izgleda poprilicno dobro. Tacno vidim i sta su Playground Games pokupili odavde za prvu Forzu Horizon 2012.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,081
    1,090
    113
    Odlična igra, prešao čim je izašla. Bio mnogo razočaran u početku jer sam hteo još Heretica ali je igra ispala podjednako dobra i pored mnogo mana. čak sam i pičio MP sa ortakom preko modema.

A što se tiče Brutal XYZ igrara :D E, ovako ih treba igrati :D

Last edited: Aug 22, 2019
    Undenis and Goro Manjina like this.
  7. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,546
    1,110
    113
    Igrao sam ga ja bio je odlican u svoje vreme, zao mi je sto ga nema na Steamu sada rado bi ga kupio i presao ponovo.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Goro Manjina likes this.
  8. grunt

grunt Celeb Freak

17,574
    3,711
    113
    Wow nisam znao da je ovaj Brutal Doom bas toliko brutalan :D Mora se probati, ladno su ubacili melee finisere, bas se trude likovi :D

9. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

633
    208
    43
  10. hiawata

hiawata Relic

370
    100
    43
    Kojihe Metroidvania?

11. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,081
    1,090
    113
    Bloodstained Ritual of the Night- fenomenalna
    Mummy Demastered - odlična
    Monster Boy and the Cursed Kingdom - odlična
    Tohou Luna Nights - Dobra ali ni prići ovim iznad
    Chasm - Ok je... kompetenetno i često zabavno ali ništa posebno

Death's Gambit sam jednostavno prestao da igram. 2D Dark Souls samo fluidniji od Salt and Sanctuary
    A Robot named Fight - izbegavati - baš me smorio
    Bunny Must Die and Chelsea and the Seven Devils - opet pokušao i opet ne mogu da peđem Chelseu kao Bunny da otključam drugi deo igre... Inače veoma zabavna ali i frustrirajuća igra.

Mislim da mi nešto fali od igara ali nisam siguran

Osim toga zanimao sam se dodatnim modovima za Shantae Half Genie Hero i kvalitet varira. Od Friends to the End kao najgori do Pirate's Queen's Quest koji je najkvalitetniji i Pandurke koji je najlakši ali i najzabavniji.

Last edited: Aug 24, 2019
    Goro Manjina and shin-boyan like this.
  12. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,081
    1,090
    113

Zaboravio sam samo u ovu priču da dodam ovo

Goro Manjina, grunt and voja87 like this.
  13. hiawata

hiawata Relic

370
    100
    43
    Sta bi generalno preporucio od Metroidvania, ne mora biti skoro igrano, a da je must play?
    Razmisljam da probam Sundered, Guakamele, Jotun...
    Nikako da nadjem nesto da valja, OwlBoy iako sladak mi je bio prejednostavan i dosadan. Dead Cells iako izazovan suvise repetativan. Unepic je imao dusu, ali to je bilo davno, poslednje sto sam igrao, cak i pazario, Hollow Knight mi je i pored silne pompe pred kraj dojadio i ostavio sam ga nedovrsenog. Sta mislis o igri?

14. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,846
    1,432
    113
  15. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,611
    1,922
    113
    -Iconoclasts dobra igra, treba malo vremena da krene ali je skroz ok iskustvo na kraju.

-Timespinner je isto solidna igra ali je misljenje podeljeno ili se ljudima svidi ili misle da je samo prosecni SOTN ripoff. Moras sam probati.

-The messenger je moja preporuka iako igra tek pred kraj postaje metroidvania i to losa (konfuzna je mozda bolje reci) vredi igrati zbog fluidne kontrole odlicne akcije i fantasticnog OST i da shopkeeper je car. :lol:

-Yoku's Island nisam zavrsio smorio sam se na pola igre, ali ako bi da probas nesto malo drugacije i volis flipere nije lose.

-Shantae and the Pirate's Curse najbolja igra u serijalu.

-Guacamelee je odlican i kec i dvojka.

Last edited: Aug 25, 2019
    rale likes this.
  16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,917
    1,920
    113
    the messenger i guacamelee najjace od svih <3

17. hiawata

hiawata Relic

370
    100
    43
    Mislim da cu od predlozenih odabrati BloodStained ili Monster Boy, ali su poprilicno skupe :(

Zuti Bar likes this.
  18. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,081
    1,090
    113
    - Guacamelle 1 i 2 pre svega zbog fantastične mehanike borbe. Ume da bude komplikovano i veoma izazovno ali igra odlično uvodi igrača u sve to.
    - Bloodstained Ritual of the Night. sve u igri sam nagurao na 100%. Mislim da ne treba više išta reći sem da pogledaš sta treba da uradiš sa gazdom zamka da bi mogao da vidiš celu iru. Teško da ćeš sam da provališ
    - Iconoslast nije toliko dobar i priča je malo meh ali vredi odigrati jer je delo jednog čoveka. Kod, grafika, muzika, dizajn igre... sve. Konjak ima jedinstven stil i fantastičan smiso za dizajn borbi sa velikim protivnicima.
    - Mummy Demastered je Super Metroid gde je mnogo više težnje bačeno na akciju. istraživanje je tu bukvalno samo da ti otvori putanju ka daljem napucavanju.
    - MonsterBoy and the Cursed Kingdom i WonderBoy Dragons Trap su isti tip igre. Dobre metroidvanije stim što je Monsterboy mnogo napredniji ali i komplikovaniji.
    - AM2R - U pitanju je Metroid, ne treba trošiti druge reči
    - Shantae and the Pirate's Curse nije standardna Shantae igra (inače preporučujem sve posle prve na gameboy coloru) jer nema transfomacionih plesova ali to je upravo čini ubedljivo najtečnijom igrom iz celog serijala. Isto visoko preporučena.
    - Bunny Must Die and Chelse and the Seven Devils - Ovo je samo za mazohiste. U stvari odlična igra ali sa mnogo uvrnutosti i totalno nefer momenata.

Last edited: Aug 26, 2019
    rale likes this.
  19. rale

rale the first to witness

2,127
    342
    83
    Za mene, ne racunajuci Symphony of the Night...

Ori and the Blind Forest je sigurno najbolja...
    Castlevania: Order of Ecclesia za Nintendo DS mi se jaaako svidela. Nudi dovoljno razlicitog od SotN da bude unikatno iskustvo - i to "razlicito" je uglavnom bolje :D
    Steamworld Dig 2 mi je kul "igrica", ako zelis nesto od desetak sati

Maxa likes this.
  20. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,081
    1,090
    113
  21. rale

2,127
    342
    83
    Za Guakamelee svaka preporuka. Jotun je super ali nije za svakog. Ako razmisljas o te dve, pogledaj i Hades od Supergiant Games (Bastion, Pyre, Transistor).

22. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,081
    1,090
    113
  23. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,166
    292
    83
    uz free game pass, vratio sam se malo na FH4

shin-boyan likes this.
  24. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

633
    208
    43
  25. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

2,089
    463
    83
    Probao Blair Witch. Uha, ova igra ima ozbiljnih tehničkih problema. Značajni frame dropovi ispod 30 fps-a. Pokušao da smanjihm quality na medium, međutim ne vredi. Čitam komentare ljudi, na X one-u 20 fps-a. Baš sam neprijatno iznenađen.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

26. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

908
    600
    93
    Veštice Chody, veštice. Bacile su kletvu na igru, pa zato ne radi kako treba. ;)
    U Control thread-u sam napisao da sam probao igru na mom laptopu (s' kraja '14-e) i da je igra relativno igriva @720p/sve na low. BW s' druge strane je apsolutno ne igriv na istom. Koju god rezoluciju da stavim (isto sve na low), situacija je ista, 10-15fps (po mraku dobaci i do 20 :D). Što je najgore, igra i na višestruko jačim mašinama ne radi baš sjajno.

Chodex and Goro Manjina like this.
  27. TheNick

22,413
    3,400
    113
    Zuti Bar and Chodex like this.
  28. Chodex

2,089
    463
    83
    Planirao sam svakako da probam, ali baš dosta naslova igram. Jurim drugi end na Sekira, ili što bi rekao ti "jurim platinu" :D Završavam GTA 5, počeo Blar Witch....tu je i Assassian Creed Oddisey...a planiram Dark Pictures Man of Maden i Gears 5. Igraće se i ovo samo da stigne na red.

29. YOTH

YOTH Well-Known Member

778
    599
    93
    FF8 remaster.Igrao triple triad do 4 ujutru,u 6:50 ustao za posao.

30. jovcov

jovcov Well-Known Member

635
    372
    63
    Zavrsio Gris malope, prelepa igra. Jedno od lepsih igrackih iskustava. Poprilicno je kratka, vredi odigrati. :)

Zuti Bar and Maxa like this.
  31. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,081
    1,090
    113
    Skinuh River City Girls da overim i ne mogu da verujem da je WayForward napravio tako početničku grešku. Ne postoji opcija za redefinisanje kontrola na tastaturi a osnovne su napravljene za nekoga ko nije igrao PC arkadnu igru u životu. Pored toga komande koje igra prikazuje su vezane isključivo za X-Input kontrolere.

Firma koja ima iza sebe više fantastičnih PC igara sa sasvim adekvatnim osnovnim kontrolama na tastaturi i mogućnosti redefinisanja u svakoj od njih napravi ovakav gaf. Ukratko, za mene je igra neigriva i srećom nisam još dao pare za nju.

Da ne spominjemo gluposti da retro 2D tabačina zauzima 3giga, da zahteva grafičku i minimum 4 giga rama i da je savetovana konfiguracija

• Processor: AMD Phenom(TM) II X6 1035T @3100 MHz / Intel(R) Core(TM) i7 3770 @3400 MHz or higher
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: AMD Radeon HD 7800 Series / NVIDIA GTX 950 or higher
    • DirectX: Version 11
    • Storage: 8 GB available space
    • "©2019 WayForward Technologies

Shantae: Half Genie Hero izgleda tri generacije naprednije pa radi na ekvivalneru Nokije 6600

Last edited: Sep 6, 2019
  32. rale

2,127
    342
    83
    u prevodu, jebe im se za PC publiku (pogotovu onu koja ne poseduje gamepad, lol)

steta da WayForward dozvoljava sebi takvu neozbiljnost (jedan od meni najjacih studija), ali drago mi je da si napomenuo igru, moram je overiti, izgleda sjajno :D

33. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,846
    1,432
    113
    Igrao sam par dana NFS payback,ustvari pokusavao da igram.Posle 1/3 kampanje ovo postaje neigrivo.Dok se voze slabija kola jos nekako se i moze igrati I utisak o igri mi je prilicno ok.Kasnije je fizika toliko losa i pokvarena da je neigrivo,barem meni.Nema nacina da se brzo prodje kroz krivinu,AI je uvek brzi ma sta da uradim.Ako kocim brzi su,ako vozim kao manijak onda je nemoguce skrenuti.Saobracaj je posebna prica,kao da svi ciljaju na mene,ne idu svojim putem.Pa ovo je bilo mnogo bolje na NFS III iz proslog veka.Uzas od igre i pada delete.Nemam ja vise strpljenja i vremena za ovakvu glupost od igre.q

34. Goro Manjina

1,629
    1,043
    113
    E ja sam sinoć u četvrtom čepteru olomio dualshock o parket, užasno je sad, svi su brži za idealno odstojanje koja god kola da kupim i nabudzim , ovako se nisam nervirao za jednu from softver igru, ali to je za race i offroad trke ostala takmičenja gazim uglavnom

35. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,846
    1,432
    113
    Ista prica,cetvrti capter i uhvatim sebe da lupam pesnicom po stolu u 4 ujutru.Danas probam ponovo i opet isto,ne ide dalje.

36. Goro Manjina

1,629
    1,043
    113
    Inače koliko ima gličeva, skuca se sinoć samnom u kamion pet automobila u raner misiji, padne fps ispod 10 a potom se zatamnio ekran na jedno deset sekundi i mission failed, masu puta sam se zaglavio u stene pa morao fast travel i onda ponovo nazad gde sam krenuo cirkus.

37. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,041
    713
    113
    Git gud!

38. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,846
    1,432
    113
    Krenuo da igram danas switch verziju,presao skolu i prvog bosa.Za sada mi se igra prilicno dopala,kontrole su intuitivne i brzo se uce i kompleksniji potezi(igram na ds4 sa 8bitdo adapterom),artstyle i pixelizovana grafika mi bas idu uz ovaj retro anime seting.Nadam se da bi SoR4 mogao biti barem priblizno dobar.

Goro Manjina likes this.
  39. Omega

Omega N64 je đubre

15,706
    2,547
    113
    Nakon što sam je prešao dva puta na Xbone-u, počeo i treći put Sunset Overdrive, ovaj put na PC-u @ 4K60. Nevjerovatno zarazno i zabavno.

Zuti Bar and shin-boyan like this.
  40. voja87

voja87 Well-Known Member

12,534
    3,102
    113
    igram par sati spyro reignited trilogy. prvi deo,...kad nema nostalgije da je izvlaci igra mi je malo dosadnjikava, bas decija, milsim napravljena za decu od 10god. ubijas neprijatelje vatrom pola sata. oslobodis zmaja i on ti kaze e mozes da ubijes neprijatelje vatrom...ne seri. sem toga igra deluje bare bones, nista tu nije nesto objasnjeno, nisam bio siguran da treba da spasem bas svakog zmaja do mozda treceg sveta, nisam ni sad siguran koliko sam bossova pobedio...jaja skupljam a ne znam ni cemu sluze. nadam se da su druge dve igre bolje od ovoga, vise se ni ne secam davno sam ih presao za ps1

btw alpine ridge ne radi kako treba u 60fps-a, morao sam da guglam sta se desava....carobnjak koji treba da pomeri stepenice ce ih pomeriti samo u 30fps modu

41. Chodex

2,089
    463
    83
    A baš sam mislio da skinem igru, a osećao sam da je sranje. Da se razumemo serijal sam propustio na ps1, trylogy remaster sam nešto gledao na YT, i ne dopada mi se.

42. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

4,108
    1,923
    113
    Igrao sam je celih sat vremena na XO prošle godine. Obrisao i prodao disk, ne znam zašto ali mi nikako nije legla. Spiderman novi on the other hand mi legao ko budali šamar, legendarna superhero igra :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

gruja likes this.
  43. Omega

Omega N64 je đubre

15,706
    2,547
    113
    Ja sam on the other hand brzo batalio Spajdija, možda nastavim nekada na PS5 ako dobije besplatan patch.

Goro Manjina likes this.
  44. voja87

voja87 Well-Known Member

12,534
    3,102
    113
    Sunset Overdrive ima malo sporiji pocetak ali igra vrlo brzo postaje veoma zabavna, treba nabaviti druga oruzija i dobiti dupli skok ili letenje sta bese

45. Omega

Omega N64 je đubre

15,706
    2,547
    113
    Kad dobiješ dupli skok, bolji 'bounce' i 'dash' onda kretanje postaje dosta lakše i zabavnije. Mada od početka nisam imao problem sa tim fun faktorom. Veći problem su (barem meni) pare i OD konzerve, skupljanje toga malo smara.

Last edited: Sep 13, 2019
  46. TheNick

22,413
    3,400
    113
  47. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

4,108
    1,923
    113
    Kakav je spram Dirt Rally 2?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

48. TheNick

22,413
    3,400
    113
    Napisao sam u opisu tacno gde je bolji gde nije. Ali napokon su ga napravili da valja, moze da parira lagano.

eufrat likes this.
  49. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,738
    425
    83
    Brukica je! :) (Dirt Rally 2)

Last edited: Sep 15, 2019
  50. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,081
    1,090
    113
    Horison Chase - Igra je stvarno super i totalno opuštena retro zabava. To ne znači da je laka, mada nije ni toliko teška već da je prosto opušteno vozikati trke. Sve od grafike i kontrola do muzike, mada stvarno nije totalno autetično, mozgu deluje kao pobeglo sa ekrana INDY 500 ili Daytone. Sa druge strane "rubber band" mehanika je smešno očigledna jer protivnici osetno uspore kako se trka bliži kraju a isti ti protivnici su kao navođene rakete koje jure da te udare po svaku cenu. Ovo drugo je posebno iritirajuće i košta savršenog učinka u mnogim trkama.

River City Girls - Sada kada je neko napravio neoficijelni peč za tastaturu igra je napokon igriva. I dok mi se veoma sviđa imam neke probleme sa njom.
    Prvo "kraljice" su izluđujuće. Za modnu dizajnerku mi je trebalo gomila pokušaja jer je pretvorena u "bullet hell" deonicu a sada sam zaglavljen na Abobou i ne mogu da ga pređem jer jednostavno nisam razvio dovoljnu, izrazito visoku, preciznost izvođenja a pored toga ima i napad koji je nemoguće izbeći.
    Osim toga regularni protivnici imaju navođene juriše gde je užasno teško izbeći njihov napad a kao šlag na tortu sve komande, dok si u borbi, imaju određeno kašnjenje zbog kojeg ne možeš da reaguješ u trenutku.
    Takođe postoji i mehanika kupovine hrane i preme kojima se budžih ali neprijatelji bukvalno prate svaku promenu tvojih karakteristika na jačem liku. Da, da ne zaboravim, odvojeno se jačaju likovi a neprijatelji su vezani za snagu jačeg.
    Za kraj, sem za "kraljice" apsolutno nema nikakve potrebe kupovati dodatne poteze jer je osnovni kombo "slab-slab-slab-jak udarac" više nego adekvatan za ubijanje svega.

Ako izuzmemo te probleme igra je super. Grafika je lepa kao i muzika. Peglanje protivnika je sočno a priča ume da bude zabavna.

Ah, da, priča. Svaki glavonja ima svoj intro i dijalog koji ide svaki put kada pokušaš da se boriš sa njim. Može da se preskoči sali samo segment po segment (a imaju ih od 2 do 4) i svaki put moraš da džiš taster par sekundi jer preskakanje tih segmenata nije instant. Kao da su pokušavali da zagorčaju igru ljudima.

Last edited: Sep 15, 2019

Share This Page