1. powered by Surfing Waves

Sta se igra? [retro included]

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Blue, Mar 31, 2012.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

12,446
    3,040
    113
    igram drugi deo, prvi sam presao za nekih 3:30 sata, kratka igra. dvojka je dosta razradjenija, spyro ima vise pokreta, novi pokreti se uce vremenom, dijamanti imaju neku svrhu, svaki nivo ima glavni cilj i nekoliko sporednih itd...kec se bas vidi da im je bio prvi platformer tog tipa

2. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,310
    524
    113
    Nikada nisam bio ljubitelj The Sims igara, malo sam nešto igrao trojku, ali Sims Medieval je nešto što mi je žao što nisam ranije saznao da postoji. Neki čudan ukrst između The Sims i The Guild igara, koji odlično funkcioniše, jer izgleda kao Sims igra, ali dosta uzima od The Guild-a. Razočarenje za ljubitelje Simsa je to što građevine ne mogu da se prerađuju, može samo da se menja dizajn površina, nameštaj, ukrasi i slično - nema građenja zamka, pravljenja različith soba itd.

Sva preporuka za one sa viškom vremena koji vole da se igraju srednjovekovno-fantazijskih simulacionih igara.

3. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

632
    207
    43
    Planescape Torment: Enhanced Edition (2017)

24. septembra igra stiže na konzole!

Last edited: Sep 18, 2019
    stale and Goro Manjina like this.
  4. zdravkelja

zdravkelja Member

9,632
    2,130
    113
    E da, nikako da pitam, kakva je igra u odnosu na original? Posto nikada nisam igrao, a nesto sam cuo da nisu tu nesto uradili kako treba, ne secam se tacno, pa da znam koju verziju da nabavim.

5. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    Umuljali su sprajtove likova, izgleda bez veze. Čuo sam da ima ai upscale mod koji navodno bolje radi posao...

6. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,018
    1,057
    113
    Blasphemous je fantastičan! Grafika i atmosfera ubijaju. Težina je super balansirana. Nije samo za mazohiste ali je i dalje izazovna. Neću dalje da kvarim igru, samo probajte.

eufrat, TwiSteR and Goro Manjina like this.
  7. voja87

voja87 Well-Known Member

12,446
    3,040
    113
    poceo forza hprizon 4, kao i horizon 3, igra izgleda i radi odlicno, okolina mi se vise dopada od prosle, mislim na australijske pustinje i dzunglu, a i sporedni likovi su manje iritantni...muzika je samo nesto slabija imo, barem za sada

vozim sennu na pocetku, stajem, iz kola izlazi zena...pored nje drugarica, kao bivsi sampion...ulazim u izbor lika/ avatara po difoltu zensko...give me a break, zene ne znaju da voze:p

8. jovcov

jovcov Well-Known Member

611
    328
    63
    Ja juče kupio, nadam se da ću danas stići da probam. Deluje mi kul.

Sent from my J9110 using Tapatalk

9. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,716
    421
    83
    Nick na aparatima...

10. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,169
    3,318
    113
    Pravio sam ja zajebancije sa Issetom jos u FH3, super fun “car”

Banovali bi me za svastiku sa strane, ali bilo je i tih verzija :D

11. rale

rale the first to witness

2,080
    286
    83
    a jbg, razmisljao sam o njoj (jos nisam presao shovel knight koji je trenutno na redu), sad posle preporuka ovde, moram uzeti pod hitno...

12. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,018
    1,057
    113
    Skin narodnu verziju i probaj...

13. Elvir79

2,716
    421
    83
    Ljubisa Samardzic kao seksualnu manijak je vozio Issetu u Secernoj vodici! :lol:

Ace and Goro Manjina like this.
  14. rale

2,080
    286
    83
    ma idem odmah na original, nije mama picku rodila

a i nije mi hakovan switch...

Goro Manjina likes this.
  15. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,145
    269
    83
    šteta što ni jednu trku nismo odvozili, bar u privatnoj sesiji. smaraju randomi i nerazumno OP vozila

16. TheNick

22,169
    3,318
    113
  17. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,580
    1,683
    113
    Odigrao Ericu na ps4.
    Dobra je "igra", zadovoljan sam.

Goro Manjina likes this.
  18. voja87

voja87 Well-Known Member

12,446
    3,040
    113
    ne znam koliko mi je pucala forza, mlsim prestajala da radi, ponekad odmah na pocetku, ponekad posle desetak minuta. problem je u standby ramu, sta god da je to, igra ga popuni i prestane da radi. resava se sa RAMMap programcicem...eto ako neko igra ili namerava da igra

takodje, nesto mi deluje da msaa uopste ne pokriva drvece, ko koristi nvidia kartice moze da ukljuci antialiasing transparency i MFAA, stvarno poglaju aliasing u igri

19. TheNick

22,169
    3,318
    113
    shin-boyan likes this.
  20. rale

2,080
    286
    83
    shovel knight ima 5 sati gameplaya, ja ga igram vec 10 dana :D ne dopada mi se igra, kontrole nisu za mene.

Ali ovo vidim vec da ce mi se dopasti:

Carnex and jovcov like this.
  21. jovcov

jovcov Well-Known Member

611
    328
    63
    I ja poceo da ga igram konacno Blasphemous, dosta je tezak i jako lepo izgleda. :D
    Podseca me malo na Kick Mastera, jednu od omiljenih igara sa NES-a.

Goro Manjina and rale like this.
  22. rale

2,080
    286
    83
    stvarno je sjajna, milion stvari mi se ne dopada u igri, ali kao celina je super

malo mi zao kad igram u portable modu, lako je propustiti dosta truda ulozenog u izgled na manjem ekranu (tipa outdoor pozadine su razlicite za svaki ekran igre). sa druge strane, savrsen sistem za switch, cesto upalim run ili dva na kauchu, jer se brzo gine

jovcov likes this.
  23. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,861
    1,847
    113
    Isto na switchu blasphemous, konzola je kao stvorena za ovakve igre. Za sada mi se sviđa gameplay, priča je... čudna, ne mogu za sada da ispratim, naročito što ima mnogo izraza i reči sa kojima se ne srećem često pa pokušavam još uvek da shvatim o čemu se radi.

Gameplay po mom ukusu, grafika takođe.

Goro Manjina and jovcov like this.
  24. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,018
    1,057
    113
    Prešao sam Blasphemous i dobio, uz pomoć interneta, pravi kraj. Priča mi je šlag na tortu i pored toga što gomili stvari ne mogu da pohvatam ni dupe ni glavu (ogromne količine priče su sakrivene pod "lore" predmeta) nekim delovima. Bitno mi je da savršeno upotpunjavaju celu atmosferu. Siguran sam da će, kao i za Dark Souls, neko upraditi analizu svih niti raznih priča utkanih u igru.

Jedina prave mane bi mi bile što na PCu ponekad prosto ne reaguje komandu (proklizavanje ponekad i napad iz proklizavanja češće), duhovi u biblioteci koji su prosto iritirajući i činjenica da za sticanje nekih navigacionih pomagala moraš da rešiš prilično čudne zadatke u kojima saveti koje možeš da nađeš ne pomažu previše. Sve ostalo mi je na mestu i sa učenjem i vežbanjem svaki protivnik, pa čak i glavonje, postanu neprijatelji koje je lako prebroditi ali i dalje zahtevaju pažnju i preciznost.

- SPOILER -

Inače nešto mi kaže da će mo dobiti dodatak gde će mo kroz, verovatno blago modifikovanu igru, prolaziti ženskim Pokajnikom.

25. aj12345

aj12345 New Member

3
    2
    3
    Nemoj da hodas po knjigama.

Carnex likes this.
  26. rale

2,080
    286
    83
    nije limitirano na PC, i na switchu se desava. Mislio sam da jednostavno unosim komandu u momentu kada karakter ne moze da izvede akciju (prebrzo, prekasno) - ali ako si presao igru, kapiram da znas kada treba pritisnuti :D

27. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,861
    1,847
    113
    moze li se postati imun na gas u desecrated cistern ili se nekako filterima izvuci?

28. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,018
    1,057
    113
    Može. Ima Relikvija (Relic) koji te čini imunim na gas pa možeš da se kačiti po zidovima i merdevinama u tim zoama. Zove se Srebrna Pluća... nekoga. Takođe možeš mnogo ranije dobiti delove brojanice koji umanjuju oštećenja koja ti nanosi gas ali i dalje te truje stoga padaš sa zidova i merdevina.

29. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,580
    1,683
    113
    Shenmue 1 HD - Vreme je pregazilo ovu igru. Bas mi tesko ide, pre svega zbog kontrola i igranja u 30fps. Negde sam na pola, valjda cu uspeti da odigram do kraja.
    Shadow Warrior 2 - Igra odlicno pocinje, ali onda postaje neki Borderlands klon. Lepa grafika.
    Doom 3 - BFG verzija mi se ne svidja, obicnu sam modovao, ali nikako da podesim joypad.

30. TheNick

22,169
    3,318
    113
    Meni je Shen kec sad u HD kolekciji bio bombona, treba samo malo da se naviknes i presaltujes u to vreme. Pomaze ako si igrao onda. Still a classic!

31. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

632
    207
    43
    Završio Bloodstained: Ritual of the Night sa 99,1% :D. Nisam imao volje da se cimam oko 100% kada sam shvatio da finalnog bosa mogu da rastavim na proste faktore i za pet minuta završim igru.

pa zaplovio retro vodama:

Jazz Jackrabbit 2 (1998)

https://www.emuglx.org/opisi-igara/pc-jazz-jackrabbit-2-1998/

Matt, rale, Undenis and 3 others like this.
  32. stale

stale bowel disruptor

4,038
    1,205
    113
    Jbt koliko sam samo igrao Zeca. Bila je coop varijanta na jednoj tastaturi pa je bila jedna od retkih igara koju si mogao da igraš sa nekim.

Undenis likes this.
  33. jovcov

jovcov Well-Known Member

611
    328
    63
    Ja gruvam ovih dana Worms Armageddon uz Nfsmw I blasphemous, secam je se kao mnooogo tezu igru nego što mi je sad. Ali omiljeni worms od svih definitivno.

Sent from my J9110 using Tapatalk

gruja, rale and stale like this.
  34. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,018
    1,057
    113
    Opet u full retro fazonu

Organism na C64. Prema logou i par screenshotova sam očekivao igru u stilu Project Firestarta ali nije baš tako. Premisa je slična ali izvođenje totalno drugačija. I dalje se luta po brodu ali sve ostalo je više nalik tradicionalnij osmobitnoj arkadnoj avanturi.

Chasm: the Rift sam davno igrao kao demo pre nego što je igra i izašla i od tada mi je ostala u sećanju po tome što je izgledala bolje nego Quake (mnogo bolje teksture, Quake 2 je još bio daleko) i mogućnost komadanja neprijatelja (mnogo pre igara poput Soldier of Fortune). Nije me razočarala mada deluje kao mešavina Wolfenstaina 3D (skoro da nema kretanja po vertikalnoj osi i uski prolazi) i Quake-a (stil neprijatelja). Igram na kašičicu i dizajn, muzika i neprijatelji (ukratko, atmosfera) me drže uz igru. I gađanje kružnim testerama :D

Dodatak.
    Zaboravio sam da kažem da bez nezvaničnog peča igru je praktično nemoguće pokrenuti posebno u višoj rezoluciji (igra radi u 320x240 ili 640x480). Sa druge strane sa pečom svako toliko miš pretane da radi pa mora da se snimi pozicija i restartuje igra.

Last edited: Oct 9, 2019
    Goro Manjina likes this.
  35. YOTH

YOTH Well-Known Member

773
    593
    93
    Shin Megami Tensei 4 Apocalypse
    Stao kod Krishne.Jebali ga status effect-ovi.

36. Elvir79

2,716
    421
    83
    Pa i nije bilo cilj autora da igra bude identicnog recepta kao PF. :D

Premisa je svakako preuzeta i kao takva, igra je zabavna za jedan singleload program.

Ako volis arkadne avanture i imas solidne zivce sa akcentom na puno memorisanja, ulozenog vremena, moc zapazanja, itd... topla preporuka za ovo :

Last edited: Oct 9, 2019
  37. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,464
    977
    113
    Novi GRID nije loš, ali očekivao sam više.
    Sam gameplay i vožnja su dobri, što je i najbitnije, ali druge stvari dosta kvare utisak.
    Najveća mana je što je spisak staza je nikakav. Svega par stvarnih staza, a ove izmišljene su većinom smor.
    Trke su 2-3 kruga, a nema opcije da se dužina produži (a bilo je u Grid Autosport) što je baš bezveze.
    Kad se vozi tokom sumraka/svitanja ili kišovitog sunčanog dana osvetljenje izgleda kao da ga je radio JJ Abrams. Rak za oči.
    Spisak auta je meni lično dobar jer ja više volim kad je igra orijentisana na trkačke automobile, al kontam neće se ovo svima svideti.

Goro Manjina likes this.
  38. rale

2,080
    286
    83
    igram sah na lichess.org, stigao sam do preko 1500 rating, sto je GORNJA POLOVINA.

yey.

39. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,981
    413
    83
    Bravo Rale.

Послато са SM-J500FN помоћу Тапатока

rale likes this.
  40. rale

2,080
    286
    83
    jako sam ponosan zapravo, i kad su bile partije za dostizanje 1500 ratinga, nije mi bilo svejedno (izgubio sam prve 2 u toj situaciji, ali na kraju je kvalitet preovladao).

kao kad si ostao ziv pri kraju battle royale partije :D

stale and shin-boyan like this.
  41. grunt

grunt Celeb Freak

17,466
    3,646
    113
    Zadnjih 10tak dana pilao ko lud Trails of the Cold Steel i danas konacno presao. ODLICNA igra. Ima mana, ali su sve sitne, definitivno jedan od najboljih jRPG-a sto sam ikada igrao, jedva cekam da nastavim pricu sa dvojkom. Mamice cu im se najebati ako ne budu dosle finalne dve igre na PC :D

Prica iako nista spec ima veoma fino razvijene likove i dosta twistova i cool momenata, polako se zahuktava i pred kraj postaje bas luda :)

Lokalizacija je predobra, svaki dijalog cak i sa random NPC-ima je odlicno napisan, bas su se potrudili, humor je super bas sam se fino nasmejao u vise navrata :)

Kao sto sam napisao ranije likovi su bas odlicno prezentovani i tokom igre ih sve zgotivis.

Battle system je OK, malo deluje komplikovano na pocetku, a posle skontas da je poprilicno prost kada se naviknes :D

Najslabiji deo je linearnost mapa na nivou FF XIII su :D

Ima dosta side kvestova i skrivenih zajebancija.

Grind u igri nepostoji sto je veliki plus. Bilo je 2-3 cheap borbe gde te igra iznenadi sa tezinom, ali OK.

Grafika sluzi svrsi ipak je ovo Vita igra, PC verzija je maksimalno zategnuta, ali se vidi starost. Muzika je dobra, ali je ima malo. Engleski glasovi su za divno cudo skroz super.

Sve u svemu igra je MUST PLAY za ljubitelje zanra, nekih 70h mi je trebalo da je obrnem.

PS
    Ova fora sa fast forward-om treba da ima u svakom jRPG :D

Last edited: Oct 11, 2019
    Cipak likes this.
  42. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,285
    2,606
    113
    Ne verujem da si presao nesto....

Sent from my iPhone using Tapatalk

43. grunt

grunt Celeb Freak

17,466
    3,646
    113
    Pa presao sam 7-8 igara ove godine :D Duplo vise nego prosle :) A jos nije kraj.

stale likes this.
  44. voja87

voja87 Well-Known Member

12,446
    3,040
    113
    malo malo pa ukljucim ray tracers za ps1, tako 20god. imam high scorove za sve sem vremena za prelazak, danas sam i to dobio:), i to na foru. postoje 2 kamere iz treceg lica, blize i dalje od kola...kad je kamera dalje ne samo da je dalje nego se kola smanje xd, tako da staza ispada dosta sire... sve ove godine to uopste nisam primetio, zato sam i uspeo da dobijem najbolje vreme

45. gruja

gruja I am God of War

6,423
    928
    113
    Ja sam cedio armagedon posle keca (koji sam prvo na amigi probao) kasnije igrao kec i na mega drive pa na ps1 i onda armagedon a world party se secam da sam igrao sa bratom u igraonici i nararvno kasnije kuci kada sam nabavio diskove :)

46. jovcov

jovcov Well-Known Member

611
    328
    63
    Meni je Armageddon ubedljivo najbolji od svih. Samo kao sto rekoh tad mi je delovao mnogo tezi i deathmatch i kampanja. Sad uzeo da igram i kao da nisam ni prestajao, pokidao sve prelako.

47. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,981
    413
    83
    Probao NBA2K20. Treba mi dosta vežbe da bih ušao u fazon, jer ne pamtim kada sam pikao basket. Ono što me oduševljava je gotovo da nema loading time. Koja milina ljudi moji. Startuješ igru, odabereš tim i za 5 sekundi si u meču. Baš su se potrudili generalno. Odabrao Denver, komentatori pričaju o Jokiću- kažu ove sezone jedan od kandidata za MVP-a :D Pikaće se basket ove zime.

jovcov likes this.
  48. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,285
    2,606
    113
    Da se pridruzim :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Timemaster, rale, Maxa and 3 others like this.
  49. rale

2,080
    286
    83
    kakva slucajnost, usao na forum da ostavim post o blasphemous i doceka me ovo :D

50. voja87

voja87 Well-Known Member

12,446
    3,040
    113
    filler

Share This Page