1. powered by Surfing Waves

Star Citizen [crowdfunding] [naslednik Wing Comander/Privateer/Freelancer igara] [PC only]

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by DieH@rd, Oct 10, 2012.

1. grunt

grunt Celeb Freak

17,595
    3,734
    113
    Ti koji imas vecni edit moras double post :p
    Btw svaka im cast na prikupljanju funding-a, ocigledno ima tona SF fanova sto su okoreli PC gejmeri :)
    Jako je opsiran ovaj projekat, nadam se da nece biti kao X serijal gde godinu dana min treba da prodje kako bi igra postala igriva zbog silnih bagova.

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,783
    3,856
    113
    Star Citizen ima trenutno preko 520 hiljada backera, a i ja se opasno razmisljam da uzmem najnizi tier [$40] koji daje beta access! Naravno dobijam najslabiji ship, i punu verziju singleplayera [Squadron 42] i punu verziju bigass persistant universe multija [Star Citizen].

3. Blue

Blue ....................

12,229
    969
    113
    U pa to je skroz OK cena.

4. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Mislim da ima i jeftiniji tier koji ne otkljucava access beti.
    Cisto da bude jasno, trenutno Star Citizen ima aktivni alfa test zvan "Arena Commander" [cist dogfight], to nije deo "bete". To je neki early alfa, upad u to je valjda dodatnih 5-10$. Prava beta ce doci kasnije.

5. Blue

12,229
    969
    113
    Ako uzmem taj paket od 40 dolara da li ja posle mogu da izgrindujem bilo koji brod za MP?

I da li u SP kampanji postoji neka razlika u zavisnosti od toga koliko se para da?

6. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    SP kampanja je ista za sve backere, sa gomilom granajucih misija u maniru Wing Commandera [ipak je Robert napravio sve te stare igre], sa letenjem, interakcijama sa likovima izmedju misija [nece biti FMV cinematika :D], i cak i FPS sekcijama koje sad mogu da lako dodaju jer korise Cryengine.
    Sto se grindovanja za brodove tice, da sve ce moci preko ingame grinda da se nabavi.

7. Blue

12,229
    969
    113
    Super, hvala na objašnjenju.

8. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,474
    993
    113
    Hoce li SP imati isti scale (valjda sam ubo pravu rec :) ) kao i MP? Jako zanimljivo mi deluje sav taj space opera thing, ali ja bih ovo radije igrao zbog kampanje a ne kao MMO.
    I zar ne izlazi ovo i za PS4? Mislim da sam video negde da su PC nerds besneli kad su videli sliku jednog od programera sa PS4 konzolom.

9. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Nema nikakvih vesti za konzole za sada. Prisustvo devkita ne znaci da ce praviti PS4 port.

10. grunt

grunt Celeb Freak

17,595
    3,734
    113
    Imate foru da probate igru par dana free.
    Odete ovde
    https://robertsspaceindustries.com/promotions/dragoncon-2014I unesete ovaj kod
    DRAGONFLIGHT2K14Enjoy :)

11. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Rani pogled na sletanje na planete
    http://www.youtube.com/watch?v=8gGLE3USB2U

Za 3 nedelje ce prvi put prikazati FPS sekciju igre.

12. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Unveil FPS sekcije igre na PAX Australia konvenciji. Izgleda dobro za pre-alpha build, al imaju jos dosta posla ispred sebe u svom modulima igre [Arena Commander, Planetside landing, Connected Universe, Squadron 42...]. Planovi za igru su im bas ludacki. :)

Na 28min Roberts opisuje kakvi ce im biti planovi za 2015. godinu i sta ce backeri dobiti da odigraju.
    http://www.youtube.com/watch?v=UPG-rVu_EQw

13. grunt

grunt Celeb Freak

17,595
    3,734
    113
    Gledao sam juce intervju sa devovima FPS sekcije i umirao sam od smeha lol
    Davno nisam gledao likove koji kenjaju toliko, za svaku glupost samo ponavljaju ovo NIKADA niste videli u FSP, ovo cete PRVI put u zivotu iskusiti itd... A posle kada su pustili gameplay ono same as every other FPS lol

14. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Lingo tokom meca je bas bio lulzy.

Star Citizen fans are serious business. :D

15. grunt

grunt Celeb Freak

17,595
    3,734
    113
    Indeed :)

Meni se svidja ideja da mozes upadati na razne stanice/brodove u FPS stilu, definitivno su zagrizli jaaaako mnogo sa ovom komplet igrom, kako ce sve to uspeti da uklope da radi kako valja videcemo. Cool je videti dzojstike u upotrebi ponovo lol Zadnji put sam dotakao jedan tamo ~'94-te na amigi :D

16. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    http://www.youtube.com/watch?v=lJJ9TcGxhNY

Pocetkom decembra su stigli do brojke od $66 miliona u crowdfundingu.

17. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,331
    1,106
    113
    JBT

18. Blue

12,229
    969
    113
    Ko zna možda prebace i 100 miliona na kraju.

19. Omega

Omega N64 je đubre

15,714
    2,554
    113
    Taman da izbace finalnu verziju igre kad mi bude 40 godina. :lol:

20. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Well, svakako ce dobiti malo mojih para cim izbace prvi chapter od Squadron 42 u drugoj polovini sledece godine.

21. shone93

shone93 Active Member

965
    223
    43
    kako vreme prolazi, ja sve manje optimistican....ideja je fenomenalna, sve je super osmisljeno samo ne znam kako ce sve to funkcionisati kada milioni budu igrali odjednom....iako sam se razmisljao da i ja uzmem neki pack, sigurnije je dati novac kada bude izasla igra posto mnogo toga moze krenuti naopako.

22. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Niko te ne tera da im dajes pare, a za sada development im ide dobrim tokom. Sve sto su obecali ono to lagano stancaju. :)

Da je ovo igra sa budzetom koji je dao veliki publisher, bila bi predstavljena javnosti tek ~godinu dana pre premijere. To je problem kicstarter prjekata, vidimo ih u totalnom drugom svetlu jer pratimo KOMPLETNU produkciju od starta do finisha, i tih prvih 80% rada na igri nam je dosta cudno, lakse mozemo da sumnjamo u kvalitet zavrsne igre kada smo previse videli izgled ranog engine-a, nedovrsenih asseta, odvojenih modula koji jos nisu povezani sa gomilom sistema za igranje i sl. :D

23. shone93

shone93 Active Member

965
    223
    43
    Nemam ja nikakav problem stim modulima, assetima a pogotovo ne sa izgledom igre. Jednostavno postajem skeptican posto su dobili milione, fanovi traze vece rezultate i to sto pre (razumljivo)....pa se plasim da ce ubrzati proces razvoj igre.

Prosto velicina igre je OGROMNA, kao i njena komplikovanost. Kad se covek malo udubi u igru ispada da je FC4, AC Unity ili bilo koja danasnja igra maciji kasalj u odnosu na Star Citizen.

Bas me interesuje kako ce sve to funkcionisati kad igra bude izasla....na papiru sve to lepo zvuci, previse lepo da bi bila stvarnost :D

24. Maxa

Maxa opsa!

11,281
    4,054
    113
    koliko su para uzeli od ljudi, stvarno će morati da naprave best ever space sim.

25. stale

stale bowel disruptor

4,094
    1,252
    113
    Mene isto plasi da su previse zagrizli, al nadam se najboljem.

26. Blue

12,229
    969
    113
    Pa koja je konkurencija u poslednjih i budućih par godina?

27. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Jedino Elite Dangerous, koji je vec lansiran i koji ce lagano dodavati novi content [mada ne ciljaju na scope koji Star Citizen zeli da dostigne].

28. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Predjose 74 miliona sa 765k backera. U zadnja 4 meseca imaju tempo od $3.5M mesecno.

29. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Danas je RSI imao odlicnu Star Citizen prezentaciju u kojoj su opisali trenutno stanje igre i buduci content koji stize uskoro. Persistent Universe ce uskoro biti pusten u divljinu, ali [meni] jos bitnije, po prvi put su prikazali kako ce izgledati singleplayer kampanja Squadron 42.

Puna prezentacija [na samom kraju su malo i odigrali early-code od SP-a]:

Za potrebe Squadron 42 kampanje su uposlili gomilu odlicnih holivudskih glumaca, koje predvodi Garry Oldman [in-engine, realtime]:

Behind the scenes on mocap/char rendering
    http://www.gamestar.de/videos/trailer,3/star-citizen-squadron-42,85476.html

Glumacka postava [svi su radili full mocap+facial capture]:
    Gary Oldman - Batman / Fifth Element / Tinker Tailor Solider Spy
    Mark Hamill - Star Wars / Batman [Joker]
    Mark Strong - Kingsmen / Sherlock Holmes
    Gillian Anderson - X-Files
    Liam Cunningham - Game Of Thrones [Davos] / Wind That Shakes the Barley / Dr Who
    Andy Serkis - Lord of the Rings / Planet of the Apes
    John Rhys Davies - Lord of the Rings [Gimli], Indiana Jones [Sallah]
    Rhona Mitra - Shooter / Underworld
    Sophie Wu - Kick Ass
    Ben Mendelsohn - Dark Knight Rises [Daggett]
    Jack Huston - Broadwalk Empire [Harrow]
    Gemma Whelan - Game of Thrones [Yara]
    Harry Treadaway - Control
    Craig Fairbrass - Eastenders
    Ian Duncan
    Sandi Gardiner

Mislim da je vreme da im iskesiram $45 za Squadron 42 [tu se dobija i full Star Citizen MP deo igre]. :)

Ivan and TheNick like this.
  30. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,474
    993
    113
  31. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    On je posle TLOU-a verovatno dobio dovoljno mocap posla da ne spava u sledecih 5 godina. :)

32. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,454
    3,420
    113
    Ovo ne bio media stunt da bi im se dalo jos para? Kad ce biti enough?

33. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Ne znam zasto mislis da traze jos para. Prave igru koju su obecali davno, a dosta ljudi koji nisu bili upoznati sa projektom od ranije sada misle da RSI "izmislja" nove komponente igre. A inace, prestali su da dodaju nove funding goal-ove... pa pre jedno ~$40 miliona. Sada samo prodaju igru [i early access/brodove] zainteresovanim backerima.

Vecina frka oko Star Citizena je pokrenuta jer internet idiot warrior Derek Smart ima visedecenijski feud sa Chris Robertsom, i verovatno bi prodao svoju majku samo da Roberts failuje. Smart redovno napada Robertsa po netu, a sada je uspeo da promovise da je RSI potrosio sve pare [lol] i da igra ima los management [lol]. Malo istorije o njemu
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1122810

Last edited: Oct 11, 2015
    Super Simke 64 likes this.
  34. Omega

Omega N64 je đubre

15,714
    2,554
    113
    Mene zanima kad će izaći 1.0 verzija na Steamu.

35. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Pitanje je da li ce uopste igra stici na Steam, igra je vec okupila ogroman community oko sebe pa nema potrebe da se igra baca na store koji ce uzimati 30% od developera [isto se desilo i sa Minecraftom koji se i dalje na PC-u primarno prodaje preko Minecraft.net]

A sto se finalne verzije igre tice, i dalje imaju dosta posla. Sledece godine ce biti blizu kraja rada.

36. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,454
    3,420
    113
    Znaci jedina igra koju igram na PC-u je zapravo not available on Steam.

37. Omega

Omega N64 je đubre

15,714
    2,554
    113
    Nema veze sve dok bude DRM-free.

38. Maxa

Maxa opsa!

11,281
    4,054
    113
    au, kakva glumačka postava. tu je otišlo dosta para.

39. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Pa i nije bas, svi oni su solidni glumci al niko od njih nije ni blizu velikih plata u Holivudu.

Ako se dobro secam rasporeda pledge-a, mislim da je "hollywood cast" tier zauzimao range od samo 1 milion dolara [naravno mozda su odvojili vise para za to]. Kontam da su Elen Page i Willem Dafoe dobili dosta vise para za Beyond jer je njihov performance capture schedule bio mnogo duzi [i ludji zbog raznih varijacija price]. Ovde ima dosta glumaca, ali svi oni su sporedni i verovatno je svako od imao relativno malo posla [par dana po glumcu za vecinu velikih imena].

Mislim da je ovde veca zanimljivost sto su se uopste pojavili, sto je verovatno posledica toga sto je Chris Roberts posle Freelancera otisao u holivud da tamo bude producent za par filmova [Wing Commander film, prvi Punisher sa Thomas Jane-om, Lord of War sa Nicholas Cage-om i Outlander sa Isusom]. On je uz pomoc svojih konekcija sigurno dovukao ovakav impresivan cast.

40. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Intervju sa Admirable Bishop-om :)

I behind the scenes snimak sa snimanja performansa u SP kampanji

Last edited: Oct 12, 2015
  41. voja87

voja87 Well-Known Member

12,550
    3,114
    113
    this is admiral bbb....this is admiral b b b....this is bishop xd

42. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Najjaca je tu reakcija Mark Strong-a. :D

43. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Evo prvog pogleda na Mark Hamill-ov doprinos u SP kampanji

44. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Star Citizen je uspeo da sakupi $100 miliona dolara i preko 1 milion backera.

Alpha 2.0 je izasla u javnost, daje mogucnost igranja u jednom zvezdanom sistemu [nekoliko stanica, meseca i sl], par pre-made misija, 20tak random encountera, i naravno svu slobodu da igraci rade sta oce sto se tice trading/fighting/itd [FPS, starship flying, EVA izlazak u svemir] i to ne samo solo, vec i sa multicrew brodovima u full MMO okruzenju, max 40igraca po shard-u. Sve sta je trenutno igrivo i sta uskoro stize mozete proveriti na https://robertsspaceindustries.com/feature-list

45. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Fuck it all. Kupujem.

Trenutno je u ponudi popust za tier [in limited quantity] koji daje sve samo ne Alpha access [ionako mi PC nije spreman za to sada]. Full Squadron 42 [SP], full Star Citizen [MP] i fin pocetnicki trading ship za $30. Alfa access i bolji brodovi se naravno mogu dokupiti [:lol: please god, give me strenght to resist :D ].
    https://robertsspaceindustries.com/pledge/Packages/Star-Citizen-Starter

edit - ispravka, imam i full acces 2.0 Alfi i Arena Commander-u [PvP arena matches]

Last edited: Dec 17, 2015
  46. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    Sve je to lepo ali zaista treba jaka masina.Nista,vreme je ocigledno za upgrade :)

47. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Novinari iz nemackog PC Games casopisa su posetili Foundry 42 [u frankfurtu, postoji i veci F42 tim u Engleskoj], tim koji radi na singleplayer kampanji Star Citizena. Tamo su videli dosta novina oko igre koje ce uskoro stici i do backera

Liam Cunningham & Mark Hamill

more @

48. voja87

voja87 Well-Known Member

12,550
    3,114
    113
    Davos Seaworth, super:)

49. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,331
    1,106
    113
    Na kakve gluposti oni troše pare...

50. DieH@rd

31,783
    3,856
    113
    Izabrali su da napravlje jednu od najkomplikovanijih igara koje su mogli da naprave, nek se trude. Ja jedva cekam da izadje da vidim kako ce sve ispasti. Za sada me najvise interesuje SP kampanja.

Share This Page