1. powered by Surfing Waves

Star Citizen [crowdfunding] [naslednik Wing Comander/Privateer/Freelancer igara] [PC only]

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by DieH@rd, Oct 10, 2012.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,927
    3,942
    113
    Svrati u igru sad za koji dan kada stigne promo free upad. :) Mozda ti se svidi.

2. Blue

Blue ....................

12,302
    1,029
    113
    Igra će još malo da pređe GTAV budžet za dev.

3. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
    I dalje mi je cudno kako u online komentarima ljudi misle da sve pare od backera idu u development.

Igra kosta koliko kosta, sve van toga je naravno profit.

edit - igrac crashovao na Hurston i postavio beacon da neko od igraca da dodje da ga pokupi [to je odavno u igri, ponudis pare pa cekas da se neko upeca]:)

4. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,354
    1,111
    113
    Pa sve pare od backera bi i trebalo da idu u development. Backeri finansiraju pravljenje igre a ne lično bogaćenje Robertsa. Profit se ostvaruje od prodaje kada igra bude izašla. Mene čudi da što si ti ovo napisao.

5. WholeBunchOfNerdyGayShit

WholeBunchOfNerdyGayShit Active Member

127
    59
    28
    Ne moraju sve. Ako razvoj bude koštao manje od konačne skupljene sume, onda ne.

6. Super Simke 64

5,354
    1,111
    113
    Ali onda to samo vraćaju backerima. Mislite da je Roberts glup da to uradi? Smisliće da i to spuca na development i pritom deo sebi stavi u džep

7. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,818
    3,581
    113
    Steta sto je izvesno da NIKADA nece ostvatiti ni 5% uspeha GTAV ali nek se zabavljaju ljudi... Ako je ikada postojalo otelotvorenje izraza useless money sink to je onda ovaj projekat. Sve iz tvrdoglavosti PC igraca koji odbijaju da shvate da je taj tip igara mrtav i da ne treba da se vraca :)

8. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
    Nigde to ne pise da mora da radi. Posle inicijelne kickstarter kampanje koja je zavrsena pre pola decenije, niko vise nije "backer" nego KUPUJE stvari koje pozeli [pocetni paket za igranje sa kojim dobija igru [ili SC+SQ42] plus pocetni brod, kupovina novih brodova, i sl].

Also, nijedna kickstarer kampanja nije vracala nazad pare ako se prebace funding ciljevi, i prebaci cena developmenta/marketinga. Svako ko je backer kupuje nesto, i dobija to sto je kupio.

U malom broju slucajeva, backerima se daje % prodaje igre, sto sam ja dobijao godinama sa Project CARS 1. Zajebao sam se sto sam im samo dao 40€, trebao sam im dati vise jer je povrat novca bio znacajan.

9. WholeBunchOfNerdyGayShit

127
    59
    28
    Kakve veze ima poređenja komercijalnog uspeha GTA V sa ovim? Što ti smeta ideja da igrači finansiraju igre koje izdavači neće? Samo igre za najširi krug ljudi treba da se prave?

Svaki normalan igrač bi trebalo da želi videti što više raznovrsnijih koncepata igara sa što većim budžetima, ne da likuje što je "umro" određeni tip igara popularizovan na platformama prema kojima gaji animozitet.

10. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Vidi ista prica je i sa Shenmue 3 i ja sam svestan toga iako se tom nekrofilisanju radujem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. Omega

Omega N64 je đubre

15,790
    2,645
    113
    To svakako, ali da dočekamo te igre u nekom razumnom roku.

12. WholeBunchOfNerdyGayShit

127
    59
    28
    Što onda spominješ tvrdoglavost igrača? Nisu te igre zamrle zbog njih, to je sigurno.

These Things, They Take Time :D

13. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Pa zapravo jesu! Da ih je bilo vise, da je buzz bio veci, zarada itd. ne bi nestalo jos onda.

14. stale

stale bowel disruptor

4,133
    1,296
    113
    Jedino ljudi koji nisu backovali igru kukaju. Kontam da to dovoljno govori.

Maxa and DieH@rd like this.
  15. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
    Imace priliku da isprobaju uskoro... mada onda ce kukati kako se tih $200M ne vidi u igri i da su ocekivali vise. :D

16. Super Simke 64

5,354
    1,111
    113
    Isto tako i dalje ne kukaju ni oni koji su u poslednje vreme uložili u bitcoin, nadaju se da će biti bolje na kraju ;)

17. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Da, evo bas ide na bolje... NOT.

Inace da li sam dobro razumeo? Ovu igru ce moci da probaju i ljudi koji je nisu backovali uskoro? Voleo bi bas da probam.

18. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,949
    873
    113
  19. WholeBunchOfNerdyGayShit

127
    59
    28
    To može da se kaže za svaku igru, lako je tako prebaciti odgovornost na igrače.

Ono što je sigurno je da je potencijalna publika za određene vrste igara uvek manja od nekih drugih.

20. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
  21. TheNick

22,818
    3,581
    113
  22. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
    Brzo je proslo 3 meseca od zadnje alfe, svakog quartera izbacuju po jedan veliki build update kao sto su i obecali.

Cekam da 3.5 stigne na Live servere [necu sad da skidam PTU client, svaki dan stizu patchevi, sacekacu da ispeglaju], pa onda ide jedno laaaaagano sletanje na ArCorp. :D

23. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
    Free fly event traje do 8. maja, pa ko nije isprobao nek navali! Svi dobijaju pristup ka 5 brodova [mali/veliki cargo/combat/mining].

24. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Onaj hub world grad opasno lici na Cyberpunk 2077 :D Ista filozofija

25. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
    C2077 ce biti mnogo vise RPG, imaces vise razloga [questova/NPC-ova/itema/okrsaja] da se motas po svakom cosku. Vizuelno slicno, al bice drasticno vise contenta tu.

SC je space sim i life sim, qustovi ce igraca uglavnom bacati na udaljene lokacije [as in, van planete] ili ce igraci sami sebi traziti zabavu [dolazak do grada zbog trgovine i sl], ili jer im je tamo kuca. Rezidencijalni blokovi ce se dodavati po potrebi, bice zanimljivo videti ako bude navale, da li ce biti nezadovoljnih igraca zbog dugackih putovanja javnim prevozom od kuce do starport-a. :D SC je fokusiran na svoju viziju "real life" u hard-scifi space-fairing drustvu, nema teleporta. :D

Sa druge strane, Squadron 42 ce biti SP-focused, tu ce mozda i biti razloga da se cimas da vidis svaki cosak gde god odes i pricas sa svima.

@TheNick ajd instaliraj, pa da ovaj vikend odradimo multicrew posetu ArCorp landing zoni [dva besplatna broda su multicrew, a mozemo i svako sa svojim brodom], kupimo tamo par stvari i odnesemo do Grim Hex-a [piratskog grada] na prodaju. :D

Last edited: May 2, 2019
  26. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Sve je to meni jasno, razlike u tipu igre, samo sam uporedio dizajn grada, neki nivo grafike i artstyle-a tamo recimo, ko da je tim sa vrlo slicnom idejom radio (uninspired and generic comes to mind :D)

Mogao bi da probam da igram ovo ako je free zasto da ne. Space dao deluje fun.

27. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
    Evo mog snimka od sinoc, poletanje sa ArcCorp-a.

Maxa and Goro Manjina like this.
  28. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    Koja im je poenta tog sveta kada je sve samo ukras i nema nikakve interakcije ? Nije ni cudo sto prave vecno igru kada im je fokus NULA idu na sve i svasta a na kraju ko zna sta ce da ispadne, nemogu da verujem da im ljudi jos uvek veruju/daju pare...

Goro Manjina likes this.
  29. Super Simke 64

5,354
    1,111
    113
    Ali, ali... sve izgleda tako realno...

30. Maxa

Maxa opsa!

11,394
    4,160
    113
    ma najbolje da izbace prosečnu streamlined igru, to će tek da pomogne gamingu.

ali i tako nešto da izbace, ti bi našao uraslu dlaku na mudima, da se žališ...

31. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
    Imas misije [space combat, FPS combat, detective investigations, cargo missions, istrazivanje lokacija], imas HQ realizovane questgivere, imas trgovinu, rudarenje, gusarenje, svaki igrac moze da baci beacon koji drugi igraci mogu da vide kao quest. I sve to moze solo, sa zivim clanovima posade ili sa party-om od nekoliko brodova.

Star Citizen je space sim, sto znaci, nece biti ultra big centralne kampanje, nego kao Starlancer, ides i "zivis" kako hoces, budzis sebe preko koje god profesije odaberes [a naravno jos nisu dodali sve].

Sa druge strane, Squadron 42 ce biti WingCommander/Freelancer-esque SP kampanja. To ce se svideti onima koji ne zele da trose vreme na never-ending space sim gde moras sam traziti svoju zabavu.

32. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    Aha lep promo speech :D

Sta od svih tih stvari ima trenutno u igri ? Posle ovoliko vremena trebalo bi da je vec sve odavno implementirano. Svaki video oko igre sto vidim je neko random setanje i uzletanje broda lol

33. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    Jel možeš da karaš u igri?

stale, Maxa and jovcov like this.
  34. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
    Pa, sve od ovoga:

35. Omega

Omega N64 je đubre

15,790
    2,645
    113
    Ako SP bude dobar kao u Freelancer-u isplatiće se čekanje (nadam se do kraja sljedeće godine).

36. Maxa

Maxa opsa!

11,394
    4,160
    113
    scully i luke skywalker u istoj igri, sign me up :D

37. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Probao sam ovaj open beta sta vec, igra je neigriva prakticno ako nemate SSD i 16GB.

i5, regularan HDD, 8GB rama, 1060 6GB graficka - 720p rezolucija, sve na LOW, igra se RA SPA DA i to ne u svemiru, to nisam uspeo ni da ucitam! vec u onom FPS death match modu koji izgleda kao light verzija DOOM-a u najbolju ruku.

Optimizacija znaci prakticno ne postoji, jedino prejakim hw-om i tonom rama to moze da se zaobidje, valjda.

mnneurope likes this.
  38. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,737
    1,849
    113
    Ima ljudi koji danas nemaju ssd?
    Pa nije pc konzola :)

Omega, Maxa and Rodilo like this.
  39. Blue

12,302
    1,029
    113
    i5 je vrlo sirok pojam....

mnneurope likes this.
  40. DieH@rd

31,927
    3,942
    113
    Za pocetak, 16GB RAMa je obavezno. Bez problema moze da zauzme 13tak giga.

41. shone93

shone93 Active Member

972
    226
    43
    Ja vec neko vreme igram SC, najvise kada organizacija organizuje nesto, ume da krashuje, pogotovo kada je puno ljudi na jednom mestu, ali ume da bude fun. Daleko su oni od release materijala za sada, minimum jos jedno 5 god ce biti u developmentu. Sada je sve preusmereno da zavrse SP igru.

btw ovaj novi update sa flight sistemom mi se ne svidja ali sta je tu je....videcemo kako ce ici u buducnosti

42. Super Simke 64

5,354
    1,111
    113
    Piši propalo

43. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

264
    99
    28
    igrao sam elite na c64. frontier na amigi. sad igram elite dangerous... a ovaj star citizen necu ni govnjivom motkom pipnuti.

44. shone93

shone93 Active Member

972
    226
    43
    Well.....njihova ambicija je nesto sto niko nije ni pokusao u tolikoj razmeri, oni bas idu u smeru space sim, u pravom smislu te reci. Sve zive profesije hoce da ubace, od doktora pa do novinara, naucnika, mehanicara....itd. Trebace im mnogo vremena da razviju sve to.

Najveci problem je to sto je igra dostupna u early alpha stanju (sto je sada) tako da sve sto ubace mora biti polished, sto uskracuje vreme da razviju sisteme. Plus treba da naprave 3 Squadron 42 single player igre.

45. Blue

12,302
    1,029
    113
  46. TheNick

22,818
    3,581
    113
    E nemam pojma dont care, samo znam da moja konfa gura SVE danasnje igre u 1080p na skoro max settinzima oko 60 no problem, a ovde se bukvalno raspada u delove, oh well. Za 5 god cu verovatno upgradovati masinu za Excell, web, download i poneku piratsku igru.

47. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,089
    458
    83
    Linkovali ste ovog lika i ranije, jer on neki poznat jutjuber ? Kliknuo sam par puta ne te snimke i uopste mi se ne svidja kako ih snima, svi mi deluju kao conraversy pandering samo da napumpa gledanost.

48. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    Slican komentar si dao i prosli put :D

Maxa and Goro Manjina like this.
  49. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Meni je lik ok kad pljuje Brie Larson, ali da gimmick mu je da rantuje oko svega

Sent from my iPhone using Tapatalk

50. Blue

12,302
    1,029
    113
    Pa to mu je osnova za content ali daje objektivne komentare za sve, pogotovo SJW momente.

TheNick likes this.

Share This Page