1. powered by Surfing Waves

Stranger Things [Netflix] [2016- ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Rodilo, Jun 10, 2016.

1. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,127
    266
    83
    dastin, hmm. nzm zna da bude naporan i to toliko da bi ga rado opalio preko face

2. Revan

Revan Well-Known Member

1,508
    791
    113
    Zanimljivo. Meni on najmanje "naporan". :)

Druga sezona nimalo losija od prve.
    Cak mi ni sedma epizoda nije smetala. Verovatno ce sestra ponovo da se pojavljuje kasnije.

3. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,631
    3,031
    113
    Well igre je normalnije igrati ponovo i replayovati delove, sa serijama to bas i nema smisla nesto sto si izbingovao 100% neces gledati opet i izvetrice brzo.

Recenzije igara se pisu tako sto izdavaci posalju press kopije ili kodove medijima par dana pre izlaska pa stignemo da odigramo malo pre sakupljanja utisaka - ipak retko koji profesionalni opis koji mora da bude izdat na dan izlaska igre ili dan pada NDA bude napisan na osnovu in depth prelaska igre i stalozenih utisaka. Zato su nam gaming mediji takvi kakvi su ali ta pravila diktira industrija jer je njima naravno tako u interesu.

Konkretno na EmuGlx ja sam uvek bio za model - prvi utisci (za deadline) pa zatim full review kasnije, medjutim kao sto rekoh industrija zahteva full opise asap, a i citaoci vise gledaju prve utiske nego in depth opise koji izadju nedelju dana kasnije. THE MORE YOU KNOW!

U svakom slucaju - LOSE POREDJENJE! Binging is baaaaaaaad!

Last edited: Jan 26, 2019
    Maxa likes this.
  4. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,613
    1,270
    113
    Mnooogo mi se svidela sezona. Jes da su klinci ali sam navijao kad se Eleven pojavila u predzadnjoj epizodi i kada se klinci poljubili, sve to uz retro synth wave 80s muziku. Inace ako odete na IMDB ispod pise Seasons 1,2,3 i 4 :)

grunt likes this.
  5. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Ne znam o cemu diskutujemo uopste.
    TV serije kao format su napravljena oko filozofije repriza i syndicate prava.
    Do pre nekoliko godina procedural serije su dominirale bas zato sto je vladala ideja da nije bitno kad gledas i sta gledas, dokle god si na njihovom kanalu u udarnom terminu.

6. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    odgledao, meni se bas svidela, kraj je super, bas onako fin. prva sezona bolja ali ne sad nesto preterano, i ova je bila odlicna ali ipak milsim da je prica malo smandrljana, bilo je bezveze stvari npr ona mapa od crteza, veze nema sa mozgom.
    ps: onaj mali will jebeno zna da glumi
    pps: pominjao se steve da jbt bio je i on super

shin-boyan likes this.
  7. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    odgledao.
    ne razumem toliko naglašavanje na poređenju između dve sezone. prva može da bude bolja samo zbog elementa misterije, ali sa druge strane, druga sezona je održala maksimalan kvalitet bez takvog keca u rukavu. prirodan, organski nastavak prve sezone.
    iako sam smatrao da nema poente nastavljati seriju nakon prve sezone, drago mi je što je na kraju ispalo ovako.
    likovi su sjajni. naravno, omiljeni šerif hoper i eleven su mi u prvom planu. stiv je car. dečkić koji je odglumio vila stvarno neverovatno dobar za svoje godine. džonatan pravi stariji brat. maks je isto super, mislim da baš unosi svežinu u dinamiku mlađane družine. dustin kao pravi klinja, nekad iritantan, nekad sladak. bob njubi model hubby material. čak su i bilija do kraja sezone flesh outovali i dali donekle smisla njegovom ponašanju.

SolidSnake88, Rodilo and grunt like this.
  8. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Indeed kida serija i obe sezone su equally fantastic.

9. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    milsim da je normalno porediti nastavak sa prethodnikom, serija, film, igra sta god
    imo kec ima jasniju, bolje objasnjenu pricu uz to sto je prva sezona bila nesto novo i imala taj faktor misterije

10. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    kontradiktoran si :)

11. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    kako? nismo znali nista, ni ko su likovi, ko je eleven, sta radi, sta je ona dimenzija i td, kako je isla serija sve je to fino objasnjeno

12. TheNick

21,631
    3,031
    113
    I zbog toga je pozeljno sesti i za jednu noc pogledati celu sezonu? :) Ne razumem

13. WickedlNl

2,613
    1,270
    113
    Kontam da je to isto kao sto neko proguta celu knjigu za 2 dana od 400 stranica, pod uslovom da je interesantna, dok meni treba 2 meseca na primer. Nisam neki citalac al sam naleteo par puta na knjige gde sam konstantno okretao sledecu stranu i tako doveka dok mi se nije prispavalo. Isto i za serije nekim ljudima. Mada nikada nisam uspeo binge cele sezone odjednom, ali uspeo sam Narcos 6 epizoda to jest 6 sati za redom, da sam krenuo ranije mozda bi i odgledao celu sezonu :D

14. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Ok. Verovatno sam pogresio.

15. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    My gawd smorili ste, oba nacina imaju prednosti i mane.

Ako gledam ep by ep nekada napravim veci razmak od nedelju dana pa na to dodaj da pratim gomilu serija bukvalno zaboravim gde sam stao i sta je bilo pa moram da se podsecam, plus npr prethodna epizoda me naprzila i onda se oladim i sledecu epizodu mozda necu gledati sa tolikom strascu itd..

Kada bingujem to pod jedan budu serije koje su u osnovi dugacki filmovi, nedo bog da sad bindzujem neko procedural sranje od 24 epizode nema sanse. A ove krace serije su savrsene za bing, znas sve sta je bilo ranije lako povezujes pricu i atmosfera te nosi dok je ne kompletiras, jeste neke stvari lakse zaboravis, ali isto tako zaboravim pola kompletnih epizoda od serija koje sam gledao iscepkano, so what ?

Da li je bitnije da se duze secam necega ili da mi bude vece uzivanje dok gledam ?

I za kraj svako individualno sebi odlucuje sta ce i kako ce ne kontam zasto mora da bude jedan "tacan nacin" ??

stale and Roronoa Zoro like this.
  16. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Druga sezona znatno slabija u odnosu na prve.
    Dobro pocinje a zatim se izgubi u klisheima i neinventivnosti, dok epizoda 07 je pokazatelj da serija ne moze odrzati paznju van tog orginalnog okvira oko cega se digla sva ta fama.
    Eleven lik je protracen samo tako. Maxine i njen brat su metnuti likovi koji ne sluze ama bas nicega.
    Government conspiracy deo je totalno izbacen.
    Svidelo mi se sto Dustin je zapravo veoma smesan lik. Steve koji prerastato u dopadljivi karakter i to bi bilo to.
    Ostalo je blantavi egzorcizam koji se provlaci tokom cele serije i tek tuk po neku sporednu pricu cisto da se popuni screen time.

17. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    meni je bila ok i sedma epizoda, problem je sto dolazi odmah posle cliffhangera seste epizode

18. Revan

Revan Well-Known Member

1,508
    791
    113
    Zvanicno obnovljeno za trecu sezonu. :)

19. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    ma da li je iko sumnjao da je neće biti? :)

20. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,623
    1,176
    113
    Na Imdb-u su već po završetku druge stavili 3. i 4.

21. Revan

Revan Well-Known Member

1,508
    791
    113
    Nije niko sumnjao, ali ipak mora da se ozvanici. :D

Na imdb-u inace svasta stavljaju.

22. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
    Stvarno kida serija, kao što je već navedeno, full 80" atmosfera, tematika, glumačka ekipa...odgledao prve 3 epizode druge sezone i gledam da malo razvučem gledanje, naredna sezona tek za oko godinu dana.

23. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,266
    1,081
    113
    Ja stao sa sestrom na 7 epizodi 2. sezone, nju krenuli da gledamo i smorili se skroz, nikako da nastavimo već nedelju dana. Nisam vam verovao ali stvarno su baš smorni delovi sa Eleven, a 7 epizoda baaaaš smorna. Ja bih dodao i da mnogo smaraju scene sa onim klincem što je u prvoj sezoni bio u Upside word, baš su depresivne na loš način.

Ne mogu da kažem da je ostalo loše, ali čini mi se da je sve u svemu baš dosta slabije od 1. sezone. Podseća me na Fly 2, nije loše ali mnogo slabije od Fly 1. Nema misterije kao u 1. sezoni, sve je nekako predvidljivo a imitiranje uspešnih filmova iz 80ih sad počelo da mi ide na živce jer mislim da je sada samo imitiranje radi imitiranja (tačnije, baš mi nekako nije legao ono imitiranje Aliena 2 na kraju 6. epizode).

24. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,370
    1,529
    113
    Meni je druga sezona podjednako kvalitetna koliko i prva.

stale, grunt, Timemaster and 2 others like this.
  25. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Od svih mogucih nastavaka ti si nasao da poredis sa The Fly II u kom su izbacili i rezisera i oba lead glumca.
    I to ne bilo koga vec Cronenberg-a, Goldblum-a i Geenu Davis.

26. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,623
    1,176
    113
    Ja ne znam što svi toliko kukaju na tu 7. epizodu. Jeste da nema veze sa glavnim tokom radnje, ali baš i jeste fazon da se malo produbi priča same Eleven i uopšte cela istorija projekta sa tom "drugačijom" decom. Doduše, kao što već rekoh, priča o Eleven i njenoj majci je totalni rip off Beyond: Two Souls. :)

Last edited: Dec 8, 2017
    stale likes this.
  27. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Onda bar nije čudno što se ovde o toj igri najčešće govori u negativnom kontekstu.

@Teoreticar od svega što sam napisao ti se uhvatiš samo za jednu ne mnogo važnu stvar. To je moje poređenje, The Fly mi je jedan od najboljih filmova ikada, The Fly 2 mi nije loš ali sa 1. ne može da se poredi i ima neke delove baš zbrzane, tako mi je i ovde, nema veze što su ovde sad isti režiseri, očigledno se nisu dovoljno potrudili ili nisu imali dovoljno vremena a verovatno i jedno i drugo, da naprave ovu sezonu dobru kao 1. Što se tiče lead glumaca, ovde ih nisu izbacili ali kao da donekle jesu, jer su klinci skoro čitavu sezonu bili razdvojeni, a u prvoj sezoni su stalno bili zajedno i tada je serija bila možda i najzanimljivija zbog toga.

Neću više komentarisati, ipak treba da pogledam i preostale 2 i po epizode, valjda ću se nakaniti. :)

28. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
    Odlična druga sezona,
    za nijansu slabija nego prva što se tiče manje misterije ali sve ostalo je odlično.

SolidSnake88 likes this.
  29. fluffy

fluffy Well-Known Member

823
    264
    63
    na kraju 2 sezone sam maltene u suzama samo rekao
    "necu 3 sezonu..necu nista.....ostavite El<3 na miru vise"
    :)

Maxa likes this.
  30. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    proradili očinski instinkti :p

fluffy likes this.
  31. Revan

Revan Well-Known Member

1,508
    791
    113
  32. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Shit znaci jebeno nemogu da docekam :D

33. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
  34. fluffy

fluffy Well-Known Member

823
    264
    63
    Last edited: Jan 25, 2019
    TheNick and jovcov like this.
  35. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Videh juce na Netflixu ponadao sam se da je trailer ali ovo je teaser za teaser za trailer verovatno :D

36. Revan

Revan Well-Known Member

1,508
    791
    113
  37. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    klinci polako rastu:)

38. Revan

Revan Well-Known Member

1,508
    791
    113
  39. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Koja je poenta ovog trejlera?

40. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    da pokazu koliko lik jebe kevu...

stale, Revan and Rodilo like this.
  41. Revan

Revan Well-Known Member

1,508
    791
    113
    Nije ovo trailer nego scena iz neke epizode.

42. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,305
    291
    83
    Poenta je da su lokne sehi.

43. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113

nikola22 likes this.
  44. Revan

Revan Well-Known Member

1,508
    791
    113
    Jos dve nedelje

45. WickedlNl

2,613
    1,270
    113
  46. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Stranger Things S03 1080p NF WEB-DL DDP5 1 x264-NTG
    Veceras pada binge kao i uvek.

47. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Znaci vec je na Netflixu? Meni zao da bindzujem :)

48. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,723
    1,749
    113
    Počeo sam, starts slow, ali neću da bindžujem, ovog puta jedna epizoda na svakih nekoliko dana

49. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Podsetiste me, razočaran sam 2. sezonom. Gledao sa sestrom prvih 6 ili 7 epizoda kada su izašle prošle godine, onda oboje nismo imali volje da gledamo dalje. Tek pre 2 meseca sam ja sam, na jedvite jade, odgledao ostatak.

Jedino mi se kraj (onaj klinački bal) svideo. Jednostavno čitava sezona je bila baš, baš mnogo predvidljiva da je to postalo smešno. Omaži radi omaža kulture i pre svega filmova 80ih su me pomalo nervirali i u prvoj sezoni, ali je ovo sad bilo, bar meni, u potpunosti isforsirano i ponavaljam, u potpunosti predvidljivo.

Kad je mogao Game of Thrones da od jedne od najkvalitetnijih serija ikada postane tako loša i generička u poslednje 2 i po sezone, ko zna koliko će tek ovo debilno biti. Prvi put (prva sezona) je bilo zanimljivo, 2 puta ista stvar, a još lošije urađena, smara, 3. put istu stvar mi ne pada na pamet da gledam.

50. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Cujem novi Spider-Man odlican?

Share This Page