1. powered by Surfing Waves

Stranger Things [Netflix] [2016- ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Rodilo, Jun 10, 2016.

1. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Jbg,nemamo svi kao Simkela ugladjen i otmen ukus pa da idemo na likovne kolonije i slusamo Cajkovskog.Ovo je neobavezna simpaticna serija za nas mid klasu koja se po malo seca 80ih,voli Kinga,horor,malo nostalgije i ostale pizdarije.Da izbindzujes za noc,gledas na odmoru itd.. bez nekog proseravanja.

stale likes this.
  2. Costanza

Costanza since 2004

570
    199
    43
    ja se mislim dal da krenem veceras ili cuvam za more pa na tabletu ... inace jedina serija da ima neke fantastike koju sam gledao uopste u internet eri ...

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

3. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,040
    2,432
    113
    Jbg ako ces na moru da gledas seriju

Sent from my iPhone using Tapatalk

WickedlNl and Super Simke 64 like this.
  4. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,631
    3,031
    113
    A bukvalno, zasto praviti ne znam sta od jednostavne prijatne zabave, bas je easy serija za gledanje. Simke ne zeli to on hoce Gradjanina Kejna Netflix serija, zeli SEDMU UMETNOST njenu srz i esenciju!!!

5. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    dečko se istripovao da je dimitrije vojnov...

6. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Branitelji KOCOBA i umetnosti iza tastature ne spavaju!

7. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,047
    580
    113
    Na stranu što se meni više svidja druga sezona ali ovo je tačno, posebno je glupo kad forsiraju toliko 80s stvari da su u startu bile ajkonik tipa da deca za noć veštica nose maske likova iz slešera to je teška glupost.

8. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    ^totalno nebitna stvar, realno.

9. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,047
    580
    113
    Plasiranje kult 80s momenata jeste napadno u drugoj sezoni, u većini slučajeva je onakva kako neko zamišlja 80s, ko je počeo da se loži na iste od new retro wave muzike itd.
    Dakle nisam implicirao da je serija sranje zbog toga,ti detalji mi jesu smetali i da su nebitni nebi se kitio svaki kadar sa njima. Neko se bavi time.
    Takodje da ne budem bad guy po ovoj vrućini danas, završio bi ovde sa tom pričom, skidam treću sezonu u nekom momentu pa gledam:alien:

10. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Season 3, unapredjenje u odnosu na S2.
    Pogledao 4 epizode i svidja mi se zasad. Povecali malo groznosti i nasilje, glavna radnja je presla u pravi omaz 80tih SF horora, sada imamo armija opsednute zlikovce i na svemu tome Rusi koji se pojavljuju u sestoj sekundi prve epizode tako da, Ne, nije Spoiler! A da, svaka druga scena ima flashback iz Season 2, soo groovy...Trebali su koristiti usporenim snimcima u sivoj nijansi, bilo bi jos vise autenticno. :p

Bezveze je sta su deca kao porasli u tinejdzeri i raspravljaju se sa ljubavnim problemima pa svaki lik u seriji ima zasebna rom-com situacija koja se ispreplecuje sa ostalima. Ali Ok valjda je to taj progres koji su im morali dati

Najvise me nervira sto i pored toga gradic Hawkins i svi likovi u njemu deluju kao da se nisu pomerili iz mrtve tacke, jednostavno desavanja iz Season 2 nemaju nikakve posledice na ovoj sezoni. Opet se vrte oko ista sranja. Za sledecoj sezoni trebace im kompletno novi set piece i uvodjenje mnogo novih likova.

Kad smo kod novih, Robin koju glumi Maya Hawke (kcer Ethana Hawka i Ume Turman) je pravo osvezenje i stvarno treba pobiti pola likova i uvesti nove

Goro Manjina likes this.
  11. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,723
    1,749
    113
    I meni se svidja lik Robin :)

grunt likes this.
  12. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    po liku bas izgleda kao kombinacija Ethana Hawka i Ume Turman

13. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Dobra je Robin, ali mozda ce nekog nesto pri kraju da iznervira :D

Zavrsio sam inace, bolja je od 2. sezone, ali je i dalje more of the same, nekome ce to biti ok, nekome ne. Meni je super :)
    Opet dosta 80s omaza, Rusi, Terminator, BttF, ima svega.

De nadjose onog lika, iz odredjenih uglova je isti Svarceneger, jos po onom mraku, lagano pomislis da je on.

Ocekivao sam da smaknu Hopera, ali izgleda da je ipak ziv.

grunt likes this.
  14. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    sad fino mogu da pocnem sa gledanjem

grunt likes this.
  15. grunt

grunt Celeb Freak

17,135
    3,371
    113
    Taman i ja veceras krecem :)

16. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    E fuck, a za trenutak sam pomislio da ce mozda preci preko toga bar u ovoj seriji, ali neeeee, mora se ispuniti normativ. Jebemti svet u koji zivimo

Rodilo likes this.
  17. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,163
    3,492
    113
    S3 mi je bolji od S2, ali nadam se da ce promeniti formulu malo. Mogli bi slobodno da ostave sledeci arc dok svi klinci ne odrastu, pa da vidimo totalno druckije avanture u 90-tim godinama.

18. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Sumnjam, planiraju jos dve sezone, mozda ostave to za poslednju.

Ocekujem da sledeca sezona bude letnji raspust sledece godine, Will i Jonathan dolaze da provedu leto u Hawkinsu, Suzie dolazi da poseti Dustina, taman da je ubace u ekipu, itd, Rusi opet nesto mute...

U medjuvremenu izlazi i NES u Americi, Mario, Zelda, ocekujem dosta cheap nostalgije :D

19. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    pogledao dve epizode i razmilsjam zasto je prva sezona i dalje najbolja i drugacija, prvo bila je dosta ozbiljnija, sad je dobrim delom cista zejebancija a likovi previse iskarikirani (uopste mi se ne dopada sta su uradili sa hopperom barem za sada) i drugo bila je tribute 80s filmova (filmovima) kao sto su et, goonies, the thing. sad je serija uopste 80s tribute...

20. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,370
    1,529
    113
    Slažem se. Ok sezona, može da se gleda ako isključiš mozak i gledaš ovo kao dečiju seriju.
    Hdr je odličan.

21. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Decija serija u kojoj ruski Terminator cold blooded ubija lika prigusivacem na vasaru? Sva ona mrtva krvava tela po podu koja se pretvaraju u goo od bio mase? Fun kid friendly stuff :D Mozda za rusku decu?

Mene je iznenadila kolicina gore-a i nisu slagali mracnija je dosta ova sezona, ali naravno mora da ima i kiddy 80s tribute momente.

22. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Upravo zavrsio sa gledanjem
    Well najbolja sezona od svih 3. Budget je osetno povecan, efekti & akcija na nivou, kako gledate epizode su sve bolje i bolje.
    I da ova sezona ima MA16+ bar tako pise na Netflix-u...

stale and grunt like this.
  23. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    Stranger Things nikad nije bila decija serija. IMO, ona izricito cilja decu koja su odrasla u 80-tim, tj, odlicno sklopljen nostalgija fest nas matore drtine.

TheNick likes this.
  24. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Ma znam da nije, rekoh to zbog komentara iznad?

25. shin-boyan

5,370
    1,529
    113
    Bez suspension of disbelief ja ovo ne bih mogao da gledam.
    Sve ovo sa Rusima je nevidjeno glupavo...

Goro Manjina likes this.
  26. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Mene je mnogo podsetilo na GoldenEye sve u bazi :lol:

DieH@rd and shin-boyan like this.
  27. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    A ono crveno vozilo na:

grunt likes this.
  28. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    To sa Rusima mi ima savrseno smisla kad vidis kakva je paranoja vladala u tom periodu u USA, bukvalno su ih svuda videli. Bas citam sta pisu ameri koji se secaju tog perioda, kazu da su super uboli to.

29. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Filler sezona, dosta slabije od prve 2, weak sauce što bi @grunt rekao. Komotno su mogli sve da spakuju u 4 epizode.
    Mislim gledljivo je, ali ništa posebno.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

Omega likes this.
  30. grunt

grunt Celeb Freak

17,135
    3,371
    113
    Meni je odlicna sezona, jbg ubadaju mi previse slabih tacaka sa ovom serijom da budem objektivan :D

Prve 3 epizode su bile slow, ali od 4te pa sve do kraja je bilo predobro. Robin odlican novi lik, a mala Erica KIDA ahaha umiro sam na scene snjom :D Billy je odradio super posao kao bad guy. Steve i Robin su bili fantasticni!
    Budzet je povecan tako da je CGI stvarno super bio. Muzika opet kida. Atmosfera je super kao i ranije i ono navlakusa je serija i dalje, opusteno bi iz jednog daha pogledao, ali sam splitovao nekako na 2 sedenja :D

Naravno da je skroz nerealno da su tu ogromnu bazu napravili i sve to ispod americkog gradica, ali nije nista manje nerealno od postojanja alternativne dimenzije sa stvorenjem koje razgradjuje ljude i pravi sebe. Tako da nemogu to da uzmem kao manu.

Feminist Max, lesbo reveal i "romanticni" momenti klinaca jesu malo smarali, ali ne da mi umanje uzitak.

Na kraju su opet uspeli da mi se poigraju sa emocijama nisam mogao da se iskontrolisem kada je Eleven citala pismo fuck me I am so weak :D

I da scena sa Suzy i Dustinom <3

Uh smorio sam se nenormalno na Hop-ovu smrt, nadao sam se da je nekako usao u updside down sto je mozda i ispalo tacno kada sam pogledao post credits scenu, barem se nadam, obozavam ga i Dzojs zasluzuje da joj ne umiru svi muskarci u zivotu :D
    Bas mi je bilo zao onog rusa naucnika sto je umro :(

EDIT
    E da onaj rus pljunuti Terminator lol

Last edited: Jul 8, 2019
    Maxa likes this.
  31. shin-boyan

5,370
    1,529
    113
    A vidis, ja na to gledam potpuno drugacije.
    Prihvatam stvari koje ne postoje (alternativne dimenzije n stuff), ali mi jako smetaju zapleti koji su nemoguci :).
    Mada, ne mogu da kazem da nisam uzivao, ali mi deluje da prvi serijal nije bio ovako neozbiljan.

Super Simke 64 likes this.
  32. grunt

grunt Celeb Freak

17,135
    3,371
    113
    @shin-boyan
    To stoji, prva sezona je delovala dosta ozbiljnije u startu, ali je i tamo bilo goofy momenata, a dalje sezone su definitivno vise otisle u tom pravcu, ali se to sve nekako uklapa u citav taj vibe.

33. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,623
    1,176
    113
    Realno i druga i treća sezona su zapravo rehash prve. S tim što mi je druga nekako bila ipak bolja i gledljivija. Ovde je već sve postalo zamorno i viđeno, uz naravno pomenute SJW momente kojih u prethodnim sezonama nije bilo (Robin lezbo twist i Nancy girl power vs. evil white men). I da, cela priča s Rusima i njihovoj tajnoj bazi u sred SAD-a, em što je totalno neuverljiva i na momente debilna, je zapravo takođe još jedno dodvoravanje tviteraškoj i ostaloj SJW zajednici time što je sve zapravo jedna aluzija na Trampa i njegovu navodnu povezanost sa Rusima (šatro oni hakovali sistem i pomogli mu da dobije na izborima), koja se ovde oslikava u korumpiranom gradonačelniku Klajnu koji em što fizički podseća na Donalda iz mlađih dana (kao slučajno ;) ), je nekim čudom potpuno neprimećeno od strane viših državnih instanci dozvolio Rusima da u Hokinsu naprave čitav podzemni kompleks i rade eksperimente sa portalima koji vode u druge dimenzije, sa sve sovjetskim uniformama i šapkama na američkoj teritoriji, pa još ispod tržnog centra. :D Mada braća Dafer tvrde da nikakvih namernih aluzija na aktuelnog predsednika nije bilo, samo što im nešto ne verujem. I na kraju, Rus naučnik koga šerif zarobi i koji potpuno kao tinejdžer odlepi za čarima američkog konzumerizma i za čašu koka-kole izdaje i otadžbinu, i sve... :) Tako da iako je i treća sezona sasvim gledljiva i korektna, i ne mogu reći da mi je bila dosadna, ipak je itekako prisutan zamor materijala, i ako misle da rade još sezona defintivno bi trebalo da malo prošire tematiku, jer gledanje jednih istih likova u manje-više identičnim zapletima po četvrti put bi bilo previše.

34. grunt

grunt Celeb Freak

17,135
    3,371
    113
    Prejak OST.

Ova pesma iz ep6 uh chills.

35. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    vrhunska treća sezona. jedva čekam sledeću.
    HOPERU BRATE MOJ, NADAM SE DA SI ŽIV IZA ONIH VRATA U GULAGU!!!

grunt and Rodilo like this.
  36. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Omega likes this.
  37. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Toliko forsiramo ovaj SJW humor, da ponekad zaboravim da far right nije nista manje zabavan.

Maxa likes this.
  38. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Fin tekstic

In season 3, Stranger Things’ celebration of ’80s pop culture becomes a political ideology
    https://www.theverge.com/2019/7/8/2...-culture-mind-flayer-cold-war-russia-analysis

Inace ukopali su se malo sa krajem. Bukvalno S4 ce biti neki Thanksgiving reunion ekipe, ali stvarno ce smoriti da opet isti ljudi i deca prolaze kroz neki pakao po cetvrti put... Kapiram da ce da odmore bar 2 god pre sledece sezone, madaaaaaa ova je oborila sve moguce Netflixove rekorde za par dana koliko vidim, stanc se mora nastaviti jako.

39. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,266
    1,081
    113
    Dovoljno stvari ste ovde napisali da ostanem pri odluci da ne gledam ovu seriju dalje.

Jörmungandr likes this.
  40. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Pogledaj bre, da hejtujemo zajedno!

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

41. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Ja ne gledam nešto da bih hejtovao, hejtujem kad nešto pogledam pa se razočaram.

42. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,808
    1,657
    113
    Bokte, pa ti si celi svoj život razočaran... How fun

Sent from my PS4 using Tapatalk

43. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Ja gledam Swamp Thing da bi se ocelicio u hejtu jos veceg nivoa.

jovcov likes this.
  44. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Naravno da sam bio razočaran kada sam poverovao u bajke ovde koliko su Marvel filmovi dobri pa ih odgledao sve u nekoliko dana pre prvih Avengersa. A onda vam još nekoliko puta poverovao pa gledao te gluposti.

45. shin-boyan

5,370
    1,529
    113
    Planiras li ti uopste ovo da gledas ili je biznis ez juzual?

Goro Manjina and Maxa like this.
  46. Revan

Revan Well-Known Member

1,508
    791
    113
    Kmeci Simke vec neko vreme, otkad ga ostavila cura, gori je nego Marvel tinejdzeri.

TheNick likes this.
  47. Costanza

Costanza since 2004

570
    199
    43
    mozda je uplatio Netflix pa sad mora da ga gleda, hteo ne hteo ...

ja sam na pola S3, sve je vec receno .. nista spec i neprezvakano ... moze da se odgleda kao letnja laganica, u svakom slucaju da nije bilo S1 i ova ovakva bi bila bolje prihvacena

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Rodilo and shin-boyan like this.
  48. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    zavrsio, super, dirljiv kraj ali mimo toga ova sezona je meni razocarenje. serija je postala komedija sa elementima horora, problem je u tome sto meni veci deo toga nije bio smesan uopste. klinci nisu vise simpaticni nego iritantni...likovi su postali debili, hopper, pogotovo, celu sezonu on se samo dernja ko retard. dosta nebuloza kao pomenuta ruska podzemna baza, koju kad i kako ovaj napravili? nije mi toliko smetala borba za zenska prava i gej likovi ali tu su...stvarno ako je grupa od 4 jedan mora da bude gej

nesto pozitivno, kraj sam pomenuo, serija izgleda super, cgi je odlican i standardno soundtrack je isto odlican

nisam ocekivao da hopper pogine a verovatno i nije, verovatno se nekako teleportovao kod druge kapije u rusiji ili tako nesto

49. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    niko od vas očigledno nije pratio better call saul :p

Blue and Undenis like this.
  50. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,623
    1,176
    113
    A brate, pa nije baš isto napraviti tajnu fabriku za proizvodnju meta i ogroman vojno-laboratorijski kompleks sa sve portalima u druge dimenzije sa hiljadama vojnika i ostalog osoblja. :)

Share This Page