1. powered by Surfing Waves

Street Fighter V [PS4 & PC]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by zdravkelja, Dec 5, 2014.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,435
    113

edit: hah, video prebacen na private. Tu je gif zato

Zadrzali su shitty artstyle...

No Xbone? Discuss :D

zdravkelja likes this.
  2. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,535
    1,131
    113
    Capcom nije gadljiv na pare. Izlazi ovo sigurno za XBone (verovatno uz kasnjenje) ;).
    PC verzija mi je prvi izbor, pod uslovom da netcode bude makar kao na PS4.

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,015
    2,562
    113
    Sutorīto Faitā Faivu! :D

Well, fina vest za fanove borilackih igara, sto se mene tice, preskocicu je kao i sve ranije delove.

4. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,435
    113
    Dick move Sonyja sto se mene tice. I nepotrebno, a i ja mislim da je timed, ako ne ovo onda ce eventualni Super SF V biti na Xboxu. I to znaci da je to verovatno njihov veliki announcement za sutra, nista od DMCa :(

5. Blue

Blue ....................

11,424
    620
    113
    Aha znači i Sony je usvojio MS strategiju console ekskluziva.

6. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,435
    113
    Mada i nije toliko neocekivano, posle one Hadouken cabs reklame od prosle godine

https://www.youtube.com/watch?v=GPwP5BKEt94

7. DieH@rd

29,015
    2,562
    113
    Jako velik broj nextgen igara u japanu izlazi samo za PS4. Ovaj trejler je bio japanski, sa japanskim titlovima i glasovima. Treba sacekati oficijal uveil za full vesti, mozda ce igra na zapadu izaci svuda, a u japanu samo za PS4&PC.

edit - Ok, pogledao sam trejler, ima englesku naraciju. Sanse su ogromne da je ekskluzivitet indeed za ceo svet.

8. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,435
    113
  9. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,615
    694
    113
    Zanimljivo. Veoma. Konachno petica umesto josh neke omega verzije :lol:

10. DieH@rd

29,015
    2,562
    113
    Pa Capcom svakako nije iz cista mira odlucio da napravi ekskluzivnu igru. Pare/usluge/promocije su svakako morale da budu ugovorene davno.

11. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,435
    113
    Ma naravno da ne bi, ali ako zbog Sonyja dobijamo SF5 ranije ili smo izbegli f2p verziju, onda nije tako lose. Znam da je Ono pricao prosle godine da SF V nece pre 2018.

12. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,245
    539
    113
    Hocete da kazete da je Sony stvarno dao vise novca, nego sto je bio spreman Microsoft da da?

13. DieH@rd

29,015
    2,562
    113
    Sanse da bi Capcom od SF5 napravio Xbone ekskluzivu su jako male, razbesneli bi Japanske igrace. Uostalom, ne verujem da je MS ista i ponudio. Ovo nije bio bidding war, vec je Sony bio jedini koji je ponudio ista.

Izgleda da je Sony ovaj deal napravio da bi obezbedio regularan influx novih kupaca PS4 konzole ne u prvoj, vec u drugoj godini prodaje. U prvoj godini su vec oborili sve rekorde, nije im trebala ovakva 3rd party eskluziva koja je prosli put privukla malko iznad 3 miliona kupaca [SF4].

14. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Ili MS nije bio zainteresovan ili je Capcom jednostavno favorizirao japansku firmu.

15. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Jel ovo Street Fighter 4 na gifu? Ako je 5 onda sam bas razocaran jer graficki deluje isto ko 4. Razlika od 2 do 3 je bila velika, od 3 do 4 ogromna, ovo je bas nista.

16. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,905
    192
    63
    PC je tu, ostalo nije ni bitno na čemu će se pojaviti....ili neće

17. DieH@rd

29,015
    2,562
    113

Artstyle je isti ali kvalitet modela i textura je dosta veci.

18. voja87

voja87 Well-Known Member

10,143
    1,842
    113
    u ovo mi se vec dopada, modeli izgledaju super

19. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,435
    113
    MS ima svoju ekskluzivnu fighting igru, Killer Instinct, nije njih ovo mnogo interesovalo. Ima i Sony Guilty Gear, ali je to bas niche igra.

20. DieH@rd

29,015
    2,562
    113
    Sony ima i Injustice.

21. shin-boyan

4,535
    1,131
    113
    'ebo ih ovaj art style.

22. Blue

11,424
    620
    113
    Nisam ljubitelj serijala uopšte ali mi se artstyle dopada i ide uz SF.

23. Ivan

Ivan Well-Known Member

601
    255
    63
    I mene mnogo nervira :(

24. Ace

Ace 1.000.000

2,767
    543
    113
    Ne izgleda ništa posebno, što kaže Vampir pomislio sam da je SFIV.

25. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,655
    899
    113
    Jbt, većina ljudi kad vidi cartoon art style uvek misli da su sve takve igre iste a upravo se takve igre najviše razlikuju i upravo one zahtevaju najviše umetničkog napora da bi bile lepe za razliku od realnih igara koje su većinom čista tehnologija a ne umetnost. Nervira me to. Kod mene je upravo suprotno: sve igre sa realnom grafikom su mi iste i idu mi na živce poslednjih godina zbog toga.

26. voja87

voja87 Well-Known Member

10,143
    1,842
    113
    ciste nebuloze

27. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Da ga Nintendo ne koristi, cartoon artstyle bi bio najgora stvar ikada za Simketa.

28. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,207
    1,014
    113
    Jbt kuda ode svet de igra kao sto je Street Fighter, nemaju para za nastavak. Killer Instinct koji je postao neki season content fighter, Wipeout nekadashnja must have igra, pretvorena u download only naslov, iako odlican, zasluzuje da bude igra o kojoj se prica a ne nesto sto je vecina nas dobilo za dzh kad su im prsli serveri. Shenmue 3 nastavak koji svi traze, nobody gives a shit. Steam isplatljiviji nego da se muce i prave Half-Life 3 koji sada vec ima preterana ocekivanja i znaju da nikad nece zadovoljiti publiku, jos jedan DNF.

Nyarlathotep and Efendija like this.
  29. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,655
    899
    113
    Ma dobro nebuloze. Ipak je umetnost a ne tehnika i tehnologija pravljenje sto deteljnijih tekstura, snimanje pravih gradjevina i lokacija i prenosenje u igru, hvatanje pokreta tela i lica motion capturing masinama i kompjuterima i optimizovanje svega toga da ima sto veci FPS i rezoluciju od stvaranja unikatnog art stila.

Omega, nema to nikakvih vezi sa Nintendom. Zbog gore nabrojanih stvari manje cenim realne igre od "nacrtanih", i kao sto sam rekao, sve su mi slicne od 2004 i pojave DirectX-a 9, samo su detaljnije, sto ponovo nije nije nikakva umetnost nego samo napredak tehnike i tehnologije.

Ne mogu da zamislim Street Fighter sa realnom grafikom, mislim da bi time izgubili 99% smeka.

Stvari koje sam odavno pisao, a vi ste mi se smejali i smejeta se i dalje se uveliko desavaju. Eto najpopularniji borilacki serijal svih vremena jedva dobio novac i pare za nastavak.

30. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Nikada nisam volio Street Fighter serijal, ali prelazak u 3D je meni bio ogroman korak unazad, tako da sam za razliku od onih pacijenata na neogaf-u potpuno indiferentan na ovu vijest.

31. grunt

grunt Celeb Freak

15,391
    2,305
    113
    Super izgleda, btw sta tacno fali ovom art stilu ? Izgleda kao 2D SF samo u 3D, ne kontam kakav bi trebalo da bude, da idu na foto realizam ? xD

32. Ivan

Ivan Well-Known Member

601
    255
    63
    Tužno, ali to je to :(

33. voja87

voja87 Well-Known Member

10,143
    1,842
    113
    Ma dobro nebuloze. Ipak je umetnost a ne tehnika i tehnologija pravljenje sto deteljnijih tekstura, snimanje pravih gradjevina i lokacija i prenosenje u igru, hvatanje pokreta tela i lica motion capturing masinama i kompjuterima i optimizovanje svega toga da ima sto veci FPS i rezoluciju od stvaranja unikatnog art stila.

Omega, nema to nikakvih vezi sa Nintendom. Zbog gore nabrojanih stvari manje cenim realne igre od "nacrtanih", i kao sto sam rekao, sve su mi slicne od 2004 i pojave DirectX-a 9, samo su detaljnije, sto ponovo nije nije nikakva umetnost nego samo napredak tehnike i tehnologije.

gluposti ponovo, svaki taj detaljcic je neko rucno napravio, svaki kamencic, deo namestaja, lika, efekat, animacije, nije se to nista prenelo automatski u igru, uraditi nesto realno je ubedljivo najteze u umetnosti, sad sto ti to ne cenis je ne bitno

34. shin-boyan

4,535
    1,131
    113
    Ne mora realizam. Ali ne moraju ni svi da izgledaju kao da su na steroidima.
    Kamo srece da SF5 art style vise vuce na sf2/sfa2/sf3. Ili mozda cak i na MVC3, likovi odlicno izgledaju u toj igri.

35. grunt

grunt Celeb Freak

15,391
    2,305
    113
    @Shin
    Ne bi se bunio da su zenski likovi manje bulky, al mi muski super izgledaju tako all roided up xD

36. voja87

voja87 Well-Known Member

10,143
    1,842
    113
    bilo bi super kad bi nekako napravili ovakve likove:D

sCARfiNGer likes this.
  37. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,435
    113
    Pa ne lici ovde nista na 2D, osim sto je u 2D plane-u. Novi Guilty Gear je 2D>3D konverzija done right, ovo je bas razocaravajuce. Bar ne izgledaju toliko bulky kao u IV, ali ovo je minimalan napredak...

38. MilosBC

MilosBC Active Member

323
    140
    43
    Screenshootovi su obecavajuci. Obozavam Street Fighter (moj omiljeni serijal tabacina), tako da verujem da ce i ova igra da mi se svidi.

39. Blue

11,424
    620
    113
    Da da igre koje nemaju cartoonish grafiku se naprave same od sebe a pogotovo 3D modeli likova, čista tehnologija ni ne trebaju ti developeri. BTW ako ti nisi u stanju da primetiš različite vizuelne stilove u igrama koje ne idu na crtani stil to ne znači da ne postoje.

40. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,680
    2,304
    113
    Ocekivano je da su zadrzali art style, samo bice nadrkanija grafika i efekti ok je to... Prosirene verzije te igre izlazice do 2021 inace :) btw. Steta sto nikada nije izasao onaj Tekken vs Street Fighter od NAMCO-a tu su SF likovi trebali da imaju realistic look, sta bi sa tom igrom?

41. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Nije otkazana, ali mislim da nisu ni pola igre završili. U periodu od juna 2010 do aprila 2012 bilo je gotovo samo 10% igre. Od tada se i ne spominje.

42. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63
    Od 3d igara sa Street Fighter/Capcom likovima, najbolje mi izgledaju likovi Tatsunoko Vs Capcom. Specijali i superi su vec prenaglaseni za moj ukus.

http://www.youtube.com/watch?v=Yai52R5tL5g

43. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,680
    2,304
    113
    Igrao sam ovo cool igra ali bese Wii ekskluziva right?

44. shin-boyan

4,535
    1,131
    113
    https://www.youtube.com/watch?v=HPOU-CN9THw

45. shin-boyan

4,535
    1,131
    113
    https://www.youtube.com/watch?v=GIdnJQZ_lkg&feature=youtu.be&list=UUPGuorlvarThSlwJpyTHOmQ

https://www.youtube.com/watch?v=Ay-IUE6WlAo

Dobro ovo izgleda:

46. rale

rale the first to witness

1,978
    145
    63
    dobro jbg GG je bas flat, SF je nesto totalno drugo. meni se grafika u SFu nikada nije svidjala, za peticu sam se nadao necemu razlicitom, ali igru obozavam.

e sad prenemaganje, nemamo para za SF, pa ajde necemo se zajebavati, za tu igru unapred se zna da ce se pokriti... mozda neki cashflow problem... ta eksluziva nije toliko ni mala stvar, SF se mnogo igra u americi, znaci kalifornijski cnrci kupuju ps4 u narednom periodu... dok izadje super vec ce svu prednost sto su mogli da izvuku izvuci...

47. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,905
    86
    48
    Čekaju se snimci sa Zangiefom. :lol:

48. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,435
    113
    Gameplay izgleda ok, svidjaju mi se brzi skokovi i vise juggle comboa. Jedino ne volim to rusenje zidova stage-a, mrzeo sam taj shit u Tekkenu, a mrzecu i ovde ako ga zadrze.

Nyarlathotep likes this.
  49. Black Sparrow

Black Sparrow Member

226
    5
    18
    Meni je ovo ok skroz, ne mogu da zamislim da Street Fighter izgleda drugacije!

50. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,905
    86
    48
    Što, uopšte nije loš dodatak. Meni jedino paleta boja ne odgovara previše, drago mi je što je mračnije, ali dok sam gledao gameplay dok se bore u restoranu, imao sam poteškoća da ispratim sve što se izdešavalo jer su se pojedini efekti i potezi malo stapali sa bojama u pozadini. Inače sve ostalo izgleda fantastično, još samo da odrade dobar roster i biće odlično.

Share This Page