1. powered by Surfing Waves

Strimuje li ko sta od igara?

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by N.Greyswandir, Sep 5, 2018.

1. N.Greyswandir

N.Greyswandir Member

30
    18
    8
    Ako je neko raspolozen da razmeni iskustva o strimovanju na YouTubu i Twitch-u... raspolozen sam za razgovor.

2. zdravkelja

zdravkelja Member

8,525
    1,406
    113
    Mislim da je par ljudi streamovalo nesto za sajt, ali nista redovno.

Ja sam par puta na YT-u neke retro igre... I Bloodborne, ali vise zato sto onda mogu da sacuvam dugacku gameplay sesiju.

3. N.Greyswandir

N.Greyswandir Member

30
    18
    8
    Niko redovan...
    Ok, ajde ja da napricam sta sve radim ap ako nekom zatreba savet da zna da me cima ili ne.
    radim multistrim igre Terratech na Twitch, YouTube i Mixer (postoje razdvojene veryije za PC i konzole, je igram na PC-ju) i za igru Stellaris (upravo izlazi na konzolama pa je OK da se strimuje i na Mixeru).
    Vec godinama se igram u photoshopu pa sam napravio layoute za OBS za snimanje i strimove, posto su "animirani" najbolje da pogledate prvi minut mojih strimova na youtubu (Terratech i Stellaris)
    Relativno dobro sam skapirao kako da se najbolje koristi OBS (Scene collections, Scenes, sources, prelazak iz scene u scenu, i slicno) pa ako nekome treba savet, slobodno pitajte.

Meni trebaju saveti oko podesavanja zvuka, jer o tome nemam pojma, pa ako neko ima dobar savet koje software do koristim kao ulaz u OBS i kako se podesava, cenio bih da cujem.

4. Giga

Giga Member

96
    25
    18
    Ja sam pre par godina strimovao na twitchu Tyranny, HotS, Dark Souls 3, i jos neke igre. To pricanje sam sa sobom je bilo zabavno u prvih nekoliko dana, ali me vrlo brzo smorilo.

@RealNick povremeno strimuje stvari za sajt, al on to radi ugl preko jucjuba.

5. N.Greyswandir

N.Greyswandir Member

30
    18
    8
    ja sam pricao sam sa sobom kada strimujem Stelaris, pa sam prestao. Na Terratechu imam 4-5 ljudi koji se stalno zakace tako da je ok, ima nas svega nekoliko koji strimujemo Terratech, a i Terratech ima ingame obavestenja o broju live streamova na twitchu i linkove, pa ljudi cesto dodju iz igre da pogledaju.
    A iskreno mislim da sam vise vremena proveo igrajuci se u fotoshopu dok sam pravio layout za Stellaris nego sto sam ga realno strimovao... I moje iskustvo je da pregledas koliko igra ima live streams u verme kada ti strimujes, jer ako ima gomilu tesko je da se zadobije gledaliste (s druge strane ako ne strimuje niko mozda svi spavaju a ti si jedan od retkih s ove strane okeana ko igra tu igru).

6. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,227
    246
    63
    Neki dan sam odlučio da pokrenem Twitch i krenem broadcastovati ono što igram, bez nekog endgame-a i cilja, čisto da sačuvam neke momente.
    Prvobitno jer ne želim da ubacujem gejming materijal na YT kanal, koji mi je muzički.

E sad, par pitanja u vezi Twitcha:

1. Zašto mi ne čuva stream-ove? Sve što sam do sada igrao ima analitiku, ali video ne mogu pogledati. Samo ono što sam ručno uploadovao (videos). Htio bih, naravno, da mi svi stream-ovi ostanu na kanalu da se mogu poslije gledati...
    2. Koja je razlika između follow i subscribe?

Biće toga još, strimujem samo preko PS4, bez kamere i komentarisanja, samo čist gameplay (za svoju dušu). Sry za noob pitanja, ali biće toga još :D
    Krajem sedmice uzimam Spajdermena, biće streamanja od day one, pa bi mi baš trebao odgovor na prvo pitanje, da znam da li da idem uživo ili da čuvam klipove i uploadujem ih naknadno...

7. N.Greyswandir

N.Greyswandir Member

30
    18
    8
    Twitch je straming platforma, u osonivi je samo za gledanje live videa. Da bi sacuvao video na 14 dana moras da podesis na dashboard na dnu sa leve strane je settings odes na channel tab i cekiras da hoces da cuvas videe.
    Za cuvanje do 60 dana moras da imas Twitch premium, zato bolje napravi sub channel na Youtubu.
    Na Youtube idi na account settings (ikonica zupcanika na drop down meniju koji dobijes kada kliknes na svoj avatar gore desno) i imas opciju "See all my channels or create a new channel" napravi sub channle za igre. Sub kanali se lako menjaju preko iste ikonica avatara gore desno. Kanali su razlicitog sadrzaja ali su na istom Google nalogu.
    Da bi bio na obe platoforme imas online uslugu restream.io sa malom instalacijom na svoj racunar koja se brine da isti strim ida na vise platformi npr na Twitch i Youtube u isto vreme. https://support.restream.io/encoders-and-broadcast-software/how-to-stream-from-ps4-to-restream

Follow je dzabe, subscription se placa. Generalno rade istu stvar, samo sto sub znaci da ti se neko toliko svidja da ces mu donirati novac mesecno.

Preporuka je da cekiras 14 dana na twitcu i odlucis da li zelis da cuvas trajno svoj gameplay na Youtubu. twitch nema opciju da video ostane duze od 60 dana (mozda z kompanije i twitch partnere... ali to je moja pretpostavka)

8. Bahamut

1,227
    246
    63
    Znam za YT, imam više channela, ali nijedan nije gejming tipa.

Mada, koja je onda fora Twitchu sa videos sekcijom? Ne vidim da ima neka ograničenja, vidim klipove po 7-8 sati, i to sa stream-a, pa sam mislio da ima opcija da se sačuva svaki stream...

Oke, hvala, ako sam dobro razumio YT ostavlja trajno svaki stream? A sa gorenavedenom aplikacijom mogu da strimam u isto vrijeme YT i Twitch, s tim da će mi na YT trrajno ostati strimovi?

U slučaju da mi se ne bude dalo cimati, a s obzirom da ne igram multiplayer i ne ganjam preglede, vjerovatno i neće, ima li smisla samo upload gameplay videa na Twitch, ili (ako već YT čuva sve strimove) da se fokusiram na YT?

9. Revan

Revan Well-Known Member

528
    306
    63
    Pa idi na yt, ionako dobro znas kako tamo stvari funkcionisu. Samo novi gaming kanal.

10. N.Greyswandir

N.Greyswandir Member

30
    18
    8
    Ja imam gaming only kanal na YT bas dugo, jer sam RL Google povezao za posao, pa mi se isto kao i tebi nije mesalo posao i igre. Tako da imam nightblade Greyswandir kanal vec godinama. Ako imas gaming nick onda napravi kanal sa istim nickom i sa povezanom e-adresom.
    Gomila ljudi ide samo na twitch, tamo veconom ljudi rade search live strimova a istojiju pregledas ako nadjes nesto bas zanimljivo pa da vidis kakao je bilo dan dva pre. Poent jeste da su stimovi na twitch po nekoliko sati i retko ko gleda stare stimove kada ima gomilu novih. tako da ako je samo za tvoju dusu idi na twitch podesi da cuva 14 dana da mozes da se pohvalis ako nesto dobro odigras i zabavlja se. Ako steknes neko gledalisste onda mozes da pocnes da cuas na YT.

11. N.Greyswandir

N.Greyswandir Member

30
    18
    8
    ??? :) bas me interesuje na sta si mislio?

12. Bahamut

1,227
    246
    63
    ^ Vjerovatno je mislio na mene i moje dileme.

Ništa, od kupovine spajdermena ide i novi, gejming kanal na YT, pa će biti broadcasta, Twitch ću (za sada) zanemariti...
    Biće info ovdje.

N.Greyswandir and Revan like this.
  13. Giga

Giga Member

96
    25
    18
    Inace, koju to masinu imas pa uspevas da strimujes Stellaris? Igrao sam ga kada je izasao i secam se da je imao grozne fps probleme vec negde u midgameu.

14. N.Greyswandir

N.Greyswandir Member

30
    18
    8
    ASUS ROG gaming laptop.
    I mislim da je to ispeglano, tako da fps nije problem. Igraj ponovo, od update na 2.0 skoro da je potpuno nova igra. Ako ti se dopadne kako sada izgleda cimaj me za neki multiplazer.
    Trenutni problem koji imam je da sam krenuo sa modom koji daje 1500 sistema i igra je bas usporila i pocinje da biva dosadna. Tako da cu da prekinem da strimujem stellaris za sada (ionako niko ne gleda). A i pocinje da me smara strimovanje, pogotovo sto "imas odgovornost" prema ljudima koji gledaju da ne seckas previse i pravis pauze a zbog mojih klinaca i zene to mi je mali problem, na koji niko od nas nije navikao. NPR ženče skuva kafu i poyove me a je u prvom satu strima... bzvz...

15. N.Greyswandir

N.Greyswandir Member

30
    18
    8
    OK, u vezi multistrima. Ko ima afiliate status on Twitch nije mu dozvoljeno da strimuje na druge platforme. Tako da ako strimujete na twitch mozete biti banovani ako koristite multistrim.

16. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,505
    1,125
    113
    Ja razmisljao da streamujem RDR koji trenutno igra. Ali ko bi to realno gledao :D.

17. N.Greyswandir

N.Greyswandir Member

30
    18
    8
    Ako ti je prvi strim nije te ni briga da li ga neko gleda. Strimuj sebe radi i ako imas oratake koji bi da gledaju i da te zezaju dok igras :)

shin-boyan likes this.

Share This Page