1. powered by Surfing Waves

Super Mario Odyssey

Discussion in 'Nintendo Switch' started by vetar, Jan 13, 2017.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,372
    1,680
    113
    Jesi li igrao?

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Blinker

Blinker Kinslayer

311
    44
    28
    Cek bre kako prekratka igra, igra ima preko 800 moon-ova da se nadju, kako je to prekratko? :D

3. Wahad

10,372
    1,680
    113
    Ja sam u pustinji, kontam da cu ostati jos sat vremena. Fora je sto vec igram 2-2.5

4. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,103
    901
    113
    Tebi se beše prethodne Mario igre nisu svidele?

5. Wahad

10,372
    1,680
    113
    3D world ne.

Galaxije nisam igrao,

Pre ove jesam, ali from time to time.

6. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,974
    2,076
    113
    Super je Odiseja, svidja mi se vise od svih Marija sa Wii U-a, bas ima vibe Galaxy / Sunshine / 64 mnogo vise

7. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

279
    159
    43
    Posle oko 20-ak sati odigranih mogu da kazem da mi je ovo omiljeni Mario ikada, najkompletniji i da je savrsen spoj i evolucija Maria 64 i Galaxija.
    Retro deo u Metro Citiju, koji ne zelim da spojlujem, je love letter svim ljubiteljima Marija i omaz celoj fransizi.
    Neverovatna igra koja se prosto razbacuje kreativnim idejama a u isto vreme ostaje verna svemu sto je Mario bio do sada.
    Prelepa grafika koja izgleda neverovatno kada se pogleda uredjaj koji je renderuje.
    Ovo je za jednog gameboy fan-a, kao sto sam napisao pre mnogo meseci pre nego sto sam i imao Switch, dream come true i to u pravom smislu te reci.

Ratanook likes this.
  8. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    742
    113
    Sad se ceka jos i novi 2D Marijo !

9. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,813
    743
    113
    Oce biti novi 2d Marijo?

10. vetar

vetar Well-Known Member

5,145
    727
    113
    Hoće u jednom trenutku, samo ne teško da će biti NSMB više.

11. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

586
    174
    43
  12. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,634
    249
    63
  13. CTOJAH

4,203
    742
    113
  14. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,391
    908
    113
    necu da ulazim u ocenu.Sutra stize switch pa kada odigram dacu svoj sud.
    Ali je sam tekst krajnje amaterski.

Last edited: Oct 31, 2017
  15. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

586
    174
    43
    :lol:

Možda je tekst sranje a ocjena hejterska (ala Miodrag Kuzmanović). Ali nemojmo ići u drugu krajnost. Ovo nije ni novi Half Life, ni Halo, GTA, Deus Ex,... (upišite po želji ), nego još jedan fucking Mario. Ne vidim opravdanje za tolike desetke. Sonic Generations naprimer ima skor od 77/100 na Metacriticu. Ali iz njega ne stoji moćna kompanija koja i dalje prodaje konzole i za koju ovo po svaku cijenu mora da bude system seller.

16. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

279
    159
    43
    Ovaj retos je kako sam kaže protrčao kroz igru za 10 sati i ostao razočaran manjkom izazova. Ne želim da znam sa koliko meseca je moguće preći igru ali verovatno je manje od 200. Ja do sada imam 175 meseca, tek sam otvorio lunchom kingdom, igram preko 25 sati i uživam u svakom minutu igre.
    Sa Galaxyjem si prelazio igru sa 60 zvezda od mogućih 240, znači četvrtina, pa nikome nije palo na pamet da naziva igru prelakom samo zato što si mogao da je završiš brzo. Odiseja je dizajnirana da može svako da uživa u njoj, od početnika do iskusnog gejmera i svakom nudi zadovoljenje samo je pitanje u kom delu igre.

Last edited: Nov 1, 2017
    Super Simke 64 likes this.
  17. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,634
    249
    63
    Sega ratnik u 2017. godini koji ne može da podnese uspeh nove Mario igre, šta sve neću pročitati ovde. :lol:

Samo opušteno, ove godine smo dobili i vrhunsku Sonic i Mario igru.

Last edited: Oct 31, 2017
  18. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

279
    159
    43
    Možda samo zato što ta fucking Mario igra ima toliko ideja, kreativnosti i ispoliranosti u samo jednom Kingdomu koliko ima u nekim drugim celim igrama.

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    Kao na primer? (ne flejmujem, nego me stvarno zanima)

20. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Koji Sonic ? Ako mislis na Forces to tek treba da izadje (za nedelju dana), ali ako mislis na onaj retro ROM sto je izasao - to je daleko od vrhunskog !

21. gruja

gruja I am God of War

5,968
    744
    113
    Zbog cega je daleko od vrhunskog?Ajde da vidim nekog klinca da opusteno predje sonik maniu...
    Za sonika ti je uvek trebao finger skill osim za ona 3D govna a za super maria ruku na srce ,samo je potrebna osnovna vestina koriscenja kontrolera.
    Necu da hejtujem samo da se ugradim kao timemaster za post

Sent from my A40C using Tapatalk

22. TheNick

18,974
    2,076
    113
    Tako nekako je i meni delovao!

Inace dobar 3D Sonic mozda ne postoji ali Sonic Mania je najbolji 2D platformer ikada.

nikola22, Zuti Bar and gruja like this.
  23. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,391
    908
    113
    posle oko 130 skupljenih meseca mogu da kazem da je SMO najbolji 3d platformer ikada.

Nivoi su tako pametno dizajnirani da nemam reci, bukvalno te vuce da svugde zagledas bez da te to smori a na sve to je dodato ovo preuzimanje protivnika pa ima malo vise varijacija i u skrivanju meseca u odnosnu na klasicne Mario 3d igre. Konacno su i vodeni nivoi/svetovi zanimljivi.
    Najslabija karika igre je OST koji je skoro pa nepostojeci, i sto su motion kontrole manje vise potrebne pa je portable mod iskljucen za neke teze mesece.
    U principu igru je najbolje igrati sa razdvojenim joyconima iako sam mislio da ce da bude sranje bas sam se prijatno iznenadio koliko mi se svidelo i preferiram tako igranje.
    Sto se mene tice igra je 9.5/10 i to samo zbog meh OST-a i smesno lakih mini boss/boss fajtova.

CptPotato, shin-boyan, vetar and 3 others like this.
  24. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Jesi'l dobio sendvic od Nintenda ?
    end of s/

25. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    Zanimljivo je da je ovo druga "open world" igra od "novog" nintenda, i kao i u zelda BotW, tako i ovde, ljudima nije tesko i zarazno im je da skupljaju stvari po svetu. Mozda, ali samo MOZDA je nintendo poceo da se trudi

TheNick likes this.
  26. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,386
    828
    113
    "Možda je Nintendo počeo da se trudi?" Gospode Bože, šta sve neću da pročitam ovde ponekad...

27. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,012
    349
    83
    Sta ti nije jasno, Nintendo se jeste jako dugo provlacio na staru slavu ..?

28. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,376
    1,258
    113
    Svi japanski devovi bi voleli da zauvek stancaju igre koje izgledaju kao da su sa launcha ps3. Nintendo je nasao i nacin kako to da uradi.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

29. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    Hoces da kazes da je novi star fox remek delo? Ili hyrule warriors koji radi samo na new 3ds potez vredan divljenja? Ja volim nintendo ali ne mogu samo hvalospeve da pisem

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

30. gruja

gruja I am God of War

5,968
    744
    113
    Ja ih ne volim ali da su na njihovim konzolama dominirali sa platformana to svakako da.

Sent from my A40C using Tapatalk

31. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

279
    159
    43
    Zavrsio Odiseju posle nedeljlu dana igranja i uzivanja!!!
    Naravno, nije stvarno zavrsena i jos ima toliko toga da se igra ali ne zelim nista da spojlujem.
    Samo da kazem da, onaj koji hoce challenge, treba da se strpi posle zavrsene igre jer definitivno teski nivoi su posle "predjene" story mode igre.
    Ali ko stvarno igra Maria zbog price i story mode-a, taj definitivno igra pogresan zanr.

Inace, igra IMO, definitivno nije "Zelda BOTW na Mario nacin" kao sto su je mnogi predstavljali i poredili. Po meni nema skoro nikakvih dodirnih tacaka, nije ni Open World igra takodje.
    Nivoi se mogu igrati po bilo kom rasporedu ali tek posto se otvore i predju. Pre toga se redjaju pilicno linearno i jedina razlika je sto kod nekih mozes da biras da li ces prvo da odes u jedan Kingdom pre nego u drugi.
    Ali ne mozes, kao kod Zelde, da odes u predposlednji Kingdom ako to zelis. Takodje, ne mozes ni da odlucis da se boris protiv Bowsera i preskocis celu igru kao sto to mozes kod Zelde sa Ganonom.
    Dakle, jedina razlika koju ja vidim u odnosu na predhodne Mario igre, i tu prvenstveno mislim na 64, Sunshine i Galaksije, je u kolicini meseca u odnosu na kolicinu zvezda koju skupljas u nivoima - aka Kingdomima.

Dok neki to vide kao manu, ja to vidim kao jos jednu malu genijalnost Nintendovih dizajnera i celog koncepta Switcha.
    Switch je dizajniran da se igra bilo gde i bilo kada i to cesto znaci i po 5-10 minuta dnevno dok cekas negde ili si zauzet necim drugim.
    Stavljajuci ogromnu kolicinu meseca rastrkanih po Kingdomima, Nintendo "krade" i po 10-15 minuta ljudima i dozvoljava im da se zadovolje i postignu nesto u igri i za tako kratko vreme. Time povecavaju zodavoljstvo kod igraca i garantuju da ce oni igru igrati vise i cesce, a ne samo kad imaju puno vremena da "zasednu i posvete se igri" kao kod mnogih velikih igara za konzole.
    Rezultat je potpuno isti u kolicini gameplay-a koji igraci dobijaju, ako ne i veci, samo isitnjen na manje, krace "zalogaje" umesto vece i duze "time consuming" porcije.

Kakva su iskustva ostalih koji igraju igru ili su je mozda kao i ja "zavrsili"?

Last edited: Nov 3, 2017
    CptPotato, sqall, Ratanook and 7 others like this.
  32. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
  33. Blinker

Blinker Kinslayer

311
    44
    28
    Je l' sam ja jedini kome je ovaj lik iritantan? :D Odgledao sam par njegovih ''analiza'' i sve me je iritiralo, pocev od glasa...

34. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,386
    828
    113
    Meni je najbolji, najoriginalniji i najnepredvidljiviji gaming youtuber. Najčešće se složim sa njegovim razmišljanjima, lik je lud ali mi nekako baš leži njegov humor.

35. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    Ja sam slucajno naleteo na njega i prilicno mi odgovara ovaj njegov sta god da je ovo stil :D

36. TheNick

18,974
    2,076
    113
    Carski opis :lol: A magarac je poznat odavno

37. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    72
    48
    :(Meni jos nije stigao mario,a preorderovao sa, za base.com

38. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

279
    159
    43
    Ljudi, koliko imate Moonova i sa koliko ste zavrsili igru?
    Ja oko 630, nikako da nadjem vremena za poslednji nivo.
    Ocistio sam u potpunosti oko 3-4 kraljevstva do sada samo.
    Kakva su vam iskustva generalno ili posle malo vremena, jel vam i dalje najbolji 3D Mario i zasto naravno, da? :)

39. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    Stigao Mario?

40. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    72
    48
    Nope :(
    Poslali su mi novu kopiju u ponedeljak... sad ocekujem dve da stignu :D

41. vetar

vetar Well-Known Member

5,145
    727
    113
    Čim nije stiglo do sada verovatno ti neće ni stići ta prva kopija.
    Meni se isto desilo par puta da mi igre jednostavno ne stignu, kapiram da neko sa naše carine samo uzme za sebe pošto pošiljka nema kod za praćenje i ne može joj se ući u trag.

42. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

279
    159
    43
    Ovo, kunem se, nije bilo namerno :)

43. CptPotato

CptPotato Member

50
    0
    6
    Znam da nije puno vremena prošlo, ali je l' stigla makar jedna? I generalno kakva su iskustva sa sajtom ako si uzimao ranije od njih?

Vrlo su im primamljive cene, npr vidim Doom i Skyrim za po samo 40 evra sa poštarinom...

44. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    ne bih da stajem na muku, evo meni za 4 radna dana stigao horizon zero dawn complete edition sa base.com

45. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,376
    1,258
    113
    Znas sta jos ima? Sve to upola cene na kp :D

46. CptPotato

CptPotato Member

50
    0
    6
    Ako uspeš da nađeš, slobodno mi javi i uzimam. Pričam o Switch verzijama igara, ne o PS4/XB1 koje su očigledno jeftinije i kod nas.

47. CptPotato

CptPotato Member

50
    0
    6
    Samo 4 dana :o
    Koliko je ispao PDV/carina/šta god se još plaća kod nas kada stigne?

48. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,376
    1,258
    113
    Sarkazam je ocigledan i opravdan posle izjave da su matore igre jeftine za 40e.

49. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    ovog puta ništa, ali umeju da me zakače. očigledno sam imao sreće sa ovom pošiljkom

50. Wahad

10,372
    1,680
    113
    Jeste da nije o ovoj igri, ali ja isto čekam paket sa Base (Skyrim Switch) od 21. prošlog meseca... Rekli su mi da će mi refundirati ili poslati novu igru ako ne stigne u ponedeljak.

Share This Page