1. powered by Surfing Waves

Super Mario Odyssey

Discussion in 'Nintendo Switch' started by vetar, Jan 13, 2017.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,435
    113
    Meni je samo prvi put kada sam nesto narucio odatle stiglo za 5 dana, sledecih nekoliko puta je uvek bilo oko 2 nedelje.

2. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    72
    48
    Stigao mario!!!
    I prvi put je naplacen i pdv :( (1200din)...
    Al dobro, i dalje je jeftinije nego sa kp...

3. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,950
    1,185
    113
    Koliko je igra koštala?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

4. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,914
    1,909
    113
    Jel ti je to druga pošiljka ili prva? Ja još čekam Skyrim. Poslat je 21. Nov

5. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    72
    48
    Druga. Dosla zajedno sa skyrimom.
    Kad ti stigne reci dal si i ti popio pdv.

Oko 35£ Je kostala

6. Ashitaka

Ashitaka Member

54
    25
    18
    Da li ima neka fora da se prati posiljka? Ja sam nesto narucio i cekam proslo je 6 dana jos ga nema xD

7. Wahad

10,914
    1,909
    113
    Awww sest dana

Tek posle mesec se zali....

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Ashitaka

Ashitaka Member

54
    25
    18
    Ma ne zalim se ja vec pitam jel ima fora da se prati paket. Kad stigne stigne xd al cisto da vidim dokle je dosao xd

9. Wahad

10,914
    1,909
    113
    Nema :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Ashitaka

Ashitaka Member

54
    25
    18
    Dobro hvala u svakom slucaju xd nadam se da ce uskoro doci

11. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

604
    306
    63
    Ako sajt sa koga naručuješ nema opciju praćenja pošiljke, ne postoji fora kojom ćeš omogućiti tu opciju. Šest dana je ništa, pogotovu u ovom periodu, Novogodišnjih i Božićnih praznika. Računaj da ćeš možda čekati i 15-ak dana.

12. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,663
    268
    83
    Sećam se kad sam odavno pre-orderovao RB3 koji je izašao u oktobru, da bi disk stigao do mene početkom januara, dva dana nakon što je laser u konzoli prestao da čita diskove. :D

Ne znam kako imate strpljenja da čekate fizičke kopije... Može da stigne za pet dana ili za dva meseca. Zar je tolika razlika u konačnoj ceni u odnosu na digitalnu verziju? Verovatnije je da neki ljudi mnogo više vole kutije. :D

Last edited: Jan 8, 2018
  13. Ashitaka

Ashitaka Member

54
    25
    18
    Ja sam narucio neku torbu za switch. Ali ne samo za konzolu vec za full opremu. 17£ a kod nas sam video samo na kp jednu takve vrste i kosta preko 50€... tako da vredi cekanja

14. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    ja želim, ali nikako da se naviknem na prelazak na full digital games. i dalje volim da vidim kutiju i disk, iako to više ništa ne vredi :D

15. Wahad

10,914
    1,909
    113
    Neke igre ću uvek kupiti u kutiji i na disku/kartu...

TwiSteR likes this.
  16. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,680
    2,304
    113
    Ja sam u fazonu ako nesto valja uzeti collectors edition u najgorem slucaju steelbook, u suprotnom digital. Standardne kutije i BR obican sa kojim moram da zongliram na PS4 mi je samo inconvenience.

17. Ashitaka

Ashitaka Member

54
    25
    18
    Stigla mi torba koju sam narucio za base.com. posle 22 dana od posiljke. Nista mi nisu ocarinili, milina! :)

18. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

296
    176
    43
  19. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Počeo da igram ovo sinoć i brzo su mi kontrole počele ići na živce.
    Kojeg vraga motion potezi nisu opcionalni u handheld modu pored toliko slobodnih tipki i kombinacija?
    Igra je odlična (iako mi se Mario 3D World više dopada), ali ne bi bilo loše da povedu računa o kontrolama ubuduće.

ivamark likes this.
  20. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,872
    1,209
    113
    Slazem se.
    Ali generalno preporuka je da odigras sa razdvojenim joyconima u tv modu, jos sa onim skokom na sesir kad uvezbas mozes haos da pravis u igri. :)

21. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Probao sam na 55" 4K TV-u i ne izgleda nimalo lijepo. I na malom ekranu se vidi slab AA, low-res alpha efekti i dosta dithering-a, ali na velikom ekranu je sve to prenaglašeno; svakako sam Switch uzeo kao handheld konzolu. Dock, grip, Pro kontroler (kojeg sam sreća prodao jer nije baš tako dobar kao što se priča) mi je sve sporedno.
    Mora Nintendo još dosta učiti od konkurencije kad su intuitivne kontrole i custom-izacija istih u pitanju.

22. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,872
    1,209
    113
    ovaj put je do tebe problem @Omega . Moras da nabavis bolju AV opremu. Kod mene je bas ostra slika nema problema sa AA uopste. :lol:

Last edited: Feb 10, 2018
    dsst, grunt and Omega like this.
  23. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Nintendo pod hitno da implementira downsampling u narednom 'velikom' update-u... ...na 480p. :D

24. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    O pa ti kupio Switch. Moram te dodati u grupu pocasnih Switch prijatelja ;)
    Kao sto Nintendo mora da uci od drugih tako i drugi mora da uce od Nintenda, a to ce ti biti jasno kad zaigras Splatoon 2. Malo se smorim od same pomisli da cu igrati neku fps/tps igru bez tako implementiranih kontrola. Steta sto tih par motion poteza nije dostopnu u handheld modu za Odyssey. Grafika kao grafika svi smo svesni da to ne moze biti na nivou visestruko jacih konzola, ali zato igra radi u 60fps-a sto je po meni mnogo bitnije od budzenja AA i drugih efekata.

25. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Mario izgleda jako fino u handheld modu, u rangu najboljih igara iz sedme generacije (minus taj očiti dithering). Na tv-u je sasvim druga priča, i ne želim se više vraćati na to pored PS4Pro.
    Ako Splatoon ima neku finu SP kampanju možda ga i probam (a i to kad bude na nekom popustu) jer me MP ne zanima ni najmanje. Prvi dio sam malo igrao na WiiU i ostao ravnodušan iskreno.

26. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    Ako te Multi ne zanima onda to nije igre za tebe, Splatoon 2 singleplayer ne vredi ni blizu 45 eura ali zato multi kida za sve novce.. Kao sto sam kazes ako Switch posmatramo kao handheld to je najimpresivnija konzola tog tipa, a kao kucna jeste impresivna ali ne po pitanju grafike, impresivna je zbog odlicne ponude ekskluzivnih igara. Kome je najbitnija rezolucija i ti efekti nema sta da se lazemo taj ce Switch zaobici u sirokom luku. Meni sve to izgleda prelepo, najvise zbog art grafickog stila koji mi je uvek lepsi od realisticne grafike. Imam na kompu Project Cars 2 i igra je stvarno impresivna ali sad da me pitas sta ti je lepse on ili MK8 Delux ja bih ti odgovorio MK8. Lepota je stvar ukusa :)

27. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    MK8 sam isto tako prešao uzduž i poprijeko na WiiU (a sada mogu da igram i u 4K preko emulatora) tako da i za to čekam neki popust.
    Moraju dosta da porade na OS-u i dodatnim mogućnostima ali sam prilično zadovoljan konzolom kao handheld-om.
    Ja sam uglavnom old-school tako da me dock, grip, punjenje tri baterije, i sve vezano uz "switching" prilično nervira.

28. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
  29. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,655
    899
    113
    Lika sa ovog kanala Nintendo stvarno treba da plati za reklamu. Lik se baš kvalitetno trudi da isprati sve o Nintendu i samo se time bavi.

30. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    Valjda sam i ja neki dinar zasluzio :)

Super Simke 64 likes this.
  31. Super Simke 64

4,655
    899
    113
    Popravljaš se, ali prvo si radio većinom negativan marketing.

Oblakoder likes this.
  32. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,782
    113
    pre je vetar zaslužio...

Oblakoder likes this.
  33. SrEbRnI

SrEbRnI Member

279
    18
    18
    Ako se odradi update igre da li moze i da povuce update konzole iako je iskljucen auto update?

34. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Ne

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

35. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    A sto izbegavas udate konzole? Pocela piraterija ili zbog youtuba i slicnih gluposti? Nisam u toku :)

36. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,950
    1,185
    113
    Čuva se za gusarenje ako bude u neko dogledno vreme.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

37. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    Ma to ako dodje nece ih ni update spasiti. Ne vidim neki ozbiljan razlog da se momak opterecuje updateovima :)

38. SrEbRnI

SrEbRnI Member

279
    18
    18
    Bas tako, cuvam se za pirateriju ako izadje u skorije vreme. :)

39. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113

ovaj covek radi ubedljivo najbolje reklame za video igre :lol:
    kakvi opisi, kakvi vlogovi i bakraci. pogledas dunkeya i igra ti se igra :D

vetar likes this.
  40. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Skupih preko 500 meseca i završih sva glavna kraljevstva.

Igra sadrži gomilu veoma kreativnih, zanimljivih i zabavnih ideja, preuzimanje protivnika dodaje ogromnu varijaciju gameplay-u,
    dok recimo onaj prelazak iz 3D u 8-Bit 2D je fenomenalno odrađen, čak se i muzika promeni u 8-Bit era. :)
    Nivoi su isto odlično dizajnirani i dosta raznovrsni, igra te sama tera da istražuješ zagledaš sve i tražiš mesece i one valute.
    Inače preporuka da se što više istražuje u svakom slučaju pošto su skoro sve opcione deonice na nivoima (koje su odlične) uglavnom sakrivene.
    Grafika isto odlična mada to dosta zavisi i od nivoa, neki prostiji/jednostavniji nivou ne izgledaju toliko dobro (recimo Luncheon Kingdom).
    Sama igra radi sjajno,kontrole su vrlo dobre (igrao sam sa razdvojenim Joy Conima) i Mario se ponaša odlično.
    Inače oduševio sam se
    kada sam video Mushroom Kingdom (Mario64) a još više kasnije kada sam ga igrao i otključao M64 odeću :D
    Kako ono lepo izgleda i radi, bez problema bi mogli da urade full M64 remake sa istim engine-om.
    Od mana bi naveo to što par nivoa izgleda previše jednostavno/praznjikavo (opet primer Luncheon Kingdom i recimo Cap Kingdom), što su boss borbe baš lake pogotovo u početnim nivoima, i muziku koja je iako dobra nije baš na nivou prethodnih 3D Mario igara koje su uvek imale fenomenalnu muziku.

Inače preporučuje igranje igre u dock modu, ne samo zbog kontrola sa razdvojenim Joy Conima već zato što grafika i boje mnogo bolje dolaze do izražaja na TV-u.

Last edited: May 16, 2018
    Super Simke 64 and Oblakoder like this.
  41. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,196
    934
    113
    Ja sam sakupio 999,odlicna je igra.Meni drugi najbolji 3d mario posle MGalaxy,jedne od najboljih igara ikada.

Oblakoder likes this.
  42. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Ja sam stao na nešto više od 600, jednostavno mi je postalo besmisleno. Bolje bi bilo da ima (dosta) manje moon-ova u igri ali da ih je teže pokupiti ili da ima više varijacija u skupljanju.
    3D Land i 3D World su mi i dalje no.1 od svih modernih Mario naslova.

43. Super Simke 64

4,655
    899
    113
    Znamo Omega. Postaješ gori od mene u pominjanu koliko mrzim Marvel filmove. :)

44. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Meni se posle ovoga (mada ću ovo igrati još malo) ponovo igra 3D World. :)

45. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Prosto je nemoguće biti gori od tebe, popeo si se na tron ozlojeđenosti.

46. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    @Super Simke 64 Zar ima neko ko voli Marvel filmove? Nisam u toku :)

Omega mislim da si ti sampion u dzangrizalosti :D

47. grunt

grunt Celeb Freak

15,391
    2,305
    113
    Kakva igra, fantasticno ! First party Nintendo igre def imaju tu neku magiju, savrsen gameplay plus fenomenalan art style i posvecenost sitnim detaljima koji meni licno mnogo znace. Kada se Mario zagaravio kada je prosao kroz gomilu dima odusevio sam se ! Fora sa preuzimanjem moci je odlicna, lepo sam se ismejao kada prvi put udjes u zabu :D

vetar, Super Simke 64, Ace and 3 others like this.
  48. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    Auuu sta se desilo sa tobom :D

Ja kad sam hvalio Switch i njegove igre zamalo da me lincujete :D

Super Simke 64 likes this.
  49. Super Simke 64

4,655
    899
    113
    Grunt me poslednjim postovima podseća na mene kada sam uz pomoć ovog sajta i foruma otkrio emulatore i Nintendo igre iz The Legend of Zelda, Super Mario i Metroid serijala za Super Nintendo Entertainment System i Nintendo 64.

Matt likes this.
  50. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,950
    1,185
    113
    Tanka je linija između iskrenosti i proseravanja.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

darkado, grunt and ivamark like this.

Share This Page