1. powered by Surfing Waves

Super Nintendo - najbolje igre

Discussion in '16-bit konzole' started by zdravkelja, Jul 17, 2011.

1. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Chrono Cross je jedan od najboljih jRPG-eva ikada (kod mene sigurno u top 5). Obavezno odigrati.

2. zdravkelja

zdravkelja Member

8,578
    1,422
    113
    Nije direktan, ali se desava u istom univerzumu. Ja to tek treba da overim, jos sam na 16-bitnoj eri, razvlacim FF VI vec godinu dana. Valjda cu stici sledece godine :D

3. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Ni jedan JRPG za SNES me nije odushevio kao EarthBound, imho, igra je odlichna!

Zegota likes this.
  4. MilosBC

MilosBC Active Member

323
    140
    43
    Hvala na odgovorima, moracu da odigram sto pre :)

5. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,659
    2,301
    113
  6. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Ta igra i nije toliko losa,a kako je opisana! Nema veze
    Nego naj igra za snes je Shaq Fu !!! :D :lol:

7. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    ^
    Jebala te igrica !

8. markidjani

markidjani miljenik sega mege

1,093
    254
    83
    lelele

:D :D :D
    brate lagano shadow warior,i naravno jbn tesak super goulstn gousts

9. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

601
    181
    43
    Kad smo kod SNES RPG-ova, Super Mario RPG je deda! Geno i Mallow razvaljuju. :grin: Steta sto vise nema tih dobrih starih likova u novijim Mario naslovima.

https://www.youtube.com/watch?v=ID-8D6tzELc&index=6&list=LLOJ3rMuFFtQIjRftyXoPaag

MilosBC and markidjani like this.
  10. MilosBC

MilosBC Active Member

323
    140
    43
    U potpunosti delim delim misljenje sto se tice ove igre. Fenomenalna je.

Meni se inace pored Mallowa i Geno-a veoma dopada i antagonista Smithy. Ta zavrsna bitka sa njim mi je bila bas extra.

11. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

601
    181
    43
    Uzivam kada igram beat 'em up naslove. Potražio sam SNES ekskluzive tog tipa. Pa naletih naRival Turf! u Japanu poznatiji kao Rushing Beat. Radi se o solidnom Final Fight klonu. Odigrao sam dva nivoa i super izgleda. Završiću ga do kraja!

https://www.youtube.com/watch?v=P0cj5YWmats

12. TheNick

19,659
    2,301
    113
  13. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Naravno, sad što je kod nas nas zakasnela reakcija pa se CT igrao kod nekih tipa posle FFVIII ili Suikoden 5...pa je malo teže vratiti se na 16-bit jbg. Igra je vrh i u top 10 jrpg-va bez prob. Chrono Cross je isto tako dobar, sa složenijom pričom i više charactera. Jedini fail je sam poslednji fight, sve mi je perfektno od ost-a do likova ali ona glupost sa sferama mi je bzv. I što nisam pokupio Kida me je iznerviralo, to je trebalo biti pod must.

14. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

601
    181
    43
    Pošto se radnja The Peace Keepersa (1993.) dešava u 2015. moram ga odigrati. Čisto da vidim šta su tada mislili da će se desiti ove godine! :D

https://www.youtube.com/watch?v=5TdCeHBuPaU

15. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,517
    1,126
    113
    Posto nemamo DKC temu:

16. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,991
    1,314
    113
    Jezivo

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

17. TheNick

19,659
    2,301
    113
    What a fucking game

Carnex and sqall like this.
  18. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83

To mora da je bio dizajn pre nego što su odlučili da je glavni lik novi lik, a ne isti kao stari DK. Fun Fact - stari DK koji je krao Mariu princezu je u DK igri Cranky Kong.

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,991
    1,314
    113
    Posle 20 godina, napokon sam presao super castlevania iv :D nije da sam se toliko mucio, samo sam je izbegavao, prvo sto su kertridzi bili skupi, a kasnije kroz emulaciju, nemam pojma :D . kakva igra, odusevljen sam :D predjena bez save state-ova, podsetila me je koliko puta zapravo moraju neke deonice da se ponove ako se zagine u nivou ili se dobije game over.

Igra u sustini nije mnogo teska, samo izazovna da bude zabavna, ali boss delovi, makar meni, nisu bile teski i jako brzo su se zavrsavali. da nije unikatnosti u njihovom dizajnu, ne bih ih nikada ni upamtio. Mlataranje bicem kida, litterally :D

poslednji boss je poslastica, mucio sam se skoro sat vremena dok nisam naucio sve poteze i kako ih najlakse izbeci. opet, podsetila me je igra nekadasnje bitnosti poslednjeg bossa

sve u svemu, krivo mi je sto nisam ranije ovo igrao, opet, drago mi je sto sam je napokon odigrao :)

nikola22, SolidSnake88 and ivamark like this.
  20. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,346
    935
    113
    I što se mene tiče najbolji soundtrack u Castlevania serijalu.

21. zdravkelja

zdravkelja Member

8,578
    1,422
    113
    Najbolji soundtrack ima Judgement :D Ima sve poznate teme, samo modernizovane.

22. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Najbolji soundtrack (kontraverzno znam) ima circle of the moon :D Igraj sad chronicles za ps1 bez save stateova ako.hoces izazov :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk

23. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,274
    599
    113
    Jesi li prešao? Jedini akcioniRPG na SNESu koji može, po kvalitetu, da se poredi sa Seiken Densetsu 3 sa mnogo boljom uvrnutom pričom.

24. TheNick

19,659
    2,301
    113
    Jesam, obrnuo sam za nekih 30h fantastic iskustvo. Preluda prica i rock solid mehanika i dalje veoma igrivo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share This Page