1. powered by Surfing Waves

Supernatural

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Johntra, Sep 16, 2011.

1. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
    Supernatural /IMDB/Wiki/CWTV/

Genre:Drama,Fantasy,Horror,Mystery,Thriller

Twenty-six years ago, Sam Winchester (Jared Padalecki) and Dean Winchester (Jensen Ackles) lost their mother to a mysterious and demonic supernatural force. Subsequently, their father John (Jeffrey Dean Morgan, "Watchmen") raised them to be soldiers. He taught them about the paranormal evil that lives in the dark corners and on the back roads of America...and he taught them how to kill it.

http://www.youtube.com/watch?v=mmKLq1InbQc&feature=results_video&playnext=1&list=PL31692CAC37382855

U suštini: : jedna od kvalitetnijih horor/triler serija, meni se lično najviše sviđa što prilično ubedljivo deluje, nema toliko patetike i cheesy gluposti. Kao i sve serija ima uspona i padova(cliffhanger 5.sezone recimo), glavni heaven or hell plot je zanimljiv ali najveća prednost je što su epizode koje su nevezane za glavni plot neretko duhovite i uglavnom su time davali omaž i parodirali druge žanrove i aktuelnosti (Twilight,X-files,Westerni ...).

Serija ima 6 sezona po 22 epizode, 7.sezona kreće 23 septembra.

2. grunt

grunt Celeb Freak

17,778
    3,898
    113
    Joj dizu mi se dlake polako od iscekivanja nove sezone :D

3. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,449
    164
    63
    Best tv show! Can't wait

4. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Wow brate! NIKAD BOLJI SEASON OPENING! znaci, brateeee koliko su dobro uradili!

SN je imao svoje Ups and Downs, ponekad su price izgledale budalasto, i svi su se zabrinuli za seriju, kada je uveden Angel story, ali ovo je izdrkavanje, ovo sto su sad uradili je vise nego ODLICNO!

covece, od tako malene televizije CW, da nastane takav klasik, ovaj lik Julian Richings (Death) je samo zbog ove serije vise nego faca. a znam ga od ranije, eto sta dobijes kada renomiranog theater glumca ubacis na teve. da ne pricam kakvu su facu napravili od Misha Collins-a

5. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    Da, misha je odlichan u Supernatural, a i Death je pokidao.
    Odlichna epizoda, s' uzhivanjem sam je gledao, samo nek se ovako nastavi ova sezona i bitje vrh!

6. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,449
    164
    63
    Predobra epizoda!

7. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    odlichna je bila ova shesta epizoda.
    Dean kad lipsyncuje u kolima, priceless :D

8. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,449
    164
    63
    Da, nasmijao me dobro :D

9. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    73
    48
    Kolicina hejta koju imam prema ovoj sapunici je previse cak i za mene... Tako da cutim i molim (svako vece) da je ukinu :)

10. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,449
    164
    63
    Niko te ne cera da je gledas, ima nas dosta koji uzivamo u njoj pa svakom svoje.

11. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,561
    133
    63
    Kolicina hejta koju imam prema ovoj sapunici je previse cak i za mene... Tako da cutim i molim (svako vece) da je ukinu :)

Vidi ovako, imaš jednu sasvim lepu opciju na forumu, a to je da ne moraš da prokomentarišeš baš sve.Čini mi se da ti je svaki post ili hejterski ili flejmerski i ne bi bilo loše da shvatiš razliku između tog dvoje i diskutovanja na forumu.

12. nikola987

1,200
    73
    48
    Pf.. Nisam ja kriv sto je serija postala ocaj...

Na sav glas sam sve terao da je gledaju sve do kraja 4te sezone, da bi me sad poslednje dve jednostavno sramota da je ikom pomenem. Krivo mi sta su napravili od ovog klasika.

PS. Ja iako komentarisem bas "sve", imam 7x manje postova od tebe. To sto ne prdim dugu svaki put je druga prica, ali ovo nije fun thread, a i pratim seriju, tako da nije da pricam na prazno.

13. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,449
    164
    63
    Meni su cak ove skorije sa whole angel and Castiel pricom bolje no prethodne

14. nikola987

1,200
    73
    48
    Zajebao sam se, mislio sam do kraja 5te sezone, jer mi je 5 bila najbolja (jos uvek pamtim do detalja scenu kada je Dean prvi put upoznao smrt, i kako je mucao dok je sa njom pricao - da bi se sada sprdao i zajebavao kad je tu!).

Supernatural je i trebao da ima samo 5 sezona, i cela prica je zavrsena, ali se zbog poveceg broja napaljenih tinejdzerki nastavila snimati (serija nikada nije bila u krizi). Tako da je ovo sada (6. i 7. sezona) cisto silovanje i cedjenje za gledanoscu.

15. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,449
    164
    63
    Pravi se da ne postoje i super :)

16. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,561
    133
    63
    Pf.. Nisam ja kriv sto je serija postala ocaj...

...

PS. Ja iako komentarisem bas "sve", imam 7x manje postova od tebe. To sto ne prdim dugu svaki put je druga prica, ali ovo nije fun thread, a i pratim seriju, tako da nije da pricam na prazno.

Ne radi se o kvantitetu ovde, nego o sadržaju posta, poenta je bila da kažem da ne moraš da komentarišeš sve što ti se ne dopada. Imaš i ok komentare, ali bi bilo dobro kada bi izbacio potrebu za pljuvačinom.

Shvati:
    To što je TEBI serija postala očaj, ne znači da TI moraš da gnjaviš sve ostale sa TVOJIM LIČNIM stavovima. Ok je da iznosiš svoje mišljenje, ali mislim da svi razumemo razliku između normalnog komentara i onoga što ti ostavljaš.

I još nešto, ovom prilikom ne vezujem komentar za samo ovaj topic(nisam ni upućen, jer odavno nisam nastavio Supernatural)... Da ne pomisliš svašta. Jednostavno, to je utisak koji si ostavio(nažalost, ne samo meni) sa brojnim pljuvanjem raznih drugih stvari po forumu. Preteruješ, a siguran sam da si primetio bar jednu kritiku koja ti je bila upućena na taj račun.

Ako ti nije jasno nešto, možemo na u2u, da ne trujemo ovde, mada, na osnovu način tvog obraćanja meni, nešto ne zaključujem da imaš želju...

17. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Covece, Kakva steta sto Mark Pelegrino nikada nigde osim malo u LOST-u nije bio centralni lik necega. kako je u poslednjoj epizodi predobro odglumio Sotonu, nemam reci. kako ubedljiva faca, i on i Titus Velliver

18. SrEbRnI

SrEbRnI Active Member

335
    26
    28
    Stvarno mu stoji uloga, to sam i ja komentarisao.

19. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    vidi se da je covek u stvarnom zivotu harizma, osecam da mu se zene skidaju na izvolte.

20. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    Uf, stvarno je ONO bio kraj sezone?
    Ma daj... po meni je to moglo mnogo bolje, sve mi je nekako natrpano u poslednjih 15-20 minuta. Trebali su da razvuku to minimum na jednu epizodu, a ne ovako, bleh. Zna li se da li je sledetja sezona ujedno i poslednja?

21. nikola987

1,200
    73
    48
    Jedino ako je ukinu...
    8 sezonu nisu najavili kao poslednju

22. njmfffanj

njmfffanj New Member

733
    5
    0
    Uf, stvarno je ONO bio kraj sezone?
    Ma daj... po meni je to moglo mnogo bolje, sve mi je nekako natrpano u poslednjih 15-20 minuta. Trebali su da razvuku to minimum na jednu epizodu, a ne ovako, bleh. Zna li se da li je sledetja sezona ujedno i poslednja?

To se i ja pitam. Preslab finale, a inace mi Levijatani nisu bili zanimljivi kao negativci. Nekako su mi vise Demon v2.0.0. Pogotovo sto su ih pred kraj sezone poceli naglo da forsiraju kako su oni "zajebani" pa rade finger of death (bukvalno) na andjele. :lol:

anyway, slazem se sa Igoritz-om, Misha i Jullian su sjajno odradili posao. Obojice se secam iz nekih ranijih stvari gde su bili skoro neprimeceni (Misha recimo u Charmed, Jullian u 5th Element i Wrong Turn i jos pun ocin SF\horor flimova)

takodje se slazem sa njim za Mark Pellegrina, sjajan je glumac (mnogi od nas ga se secaju iz Dexter-a pre SPN i LOST) mislim da niko drugi ne bi odradio takvog Lucifera (u isto vreme ga mrzis, saosecas se sa njim i znas da je badass)

Meni takodje drag glumac je Fredric Lehne, koji je igrao Azazela (verovatno najboljeg negativca u seriji), koji je pravi veteran i kojeg se secam iz mali milion serija (obicno igra pandura ili negativca).

23. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    dobar je teren za sledecu sezonu, Misha se vratio u regular cast, a braca ce biti razdvojena malo duze sto se meni dopada :)

24. njmfffanj

njmfffanj New Member

733
    5
    0
    Dunno, bojim se da ne bude jedna-dve epizode u
    Cistilistu
    a ostatak ko zna gde... Nadam se da ce imati neke veze sa Crowley-em, posto mi je Mark Sheppard oduvek bio faca, a u SPN je razbio ulogu po meni. (Takodje Rachel Miner, koju gotivim jos od Bully)

ali ako nista drugo, Misha je bio fenomenalan u poslednjih par epizoda kao ludi andjeo. :lol: Ne secam se da sam se toliko smejao u SPN kao u tim scenama gde on prica o majmunima i pcelama... ili igra Twister. :lol:

Nego, Dick mi nikako nije bio dobar lik (vise me podsecao na Lex Luthor Jr) a taman kada je poceo da bude dobar, odlucili su da ga "off". (bio mi je recimo jeziv u epizodi sa onom hakerkom). U poslednje dve sezone su mi slabi "big bad" (ok, al' tesko je da ko nadmasi Mark Pellegrino-a) posto mi se ni Eve nije nesto posebno svidjala - kasno je stigla u sezoni, glumica nije bila najbolja (prelepa jeste, al' vidis da su morali da ubace onu stariju glumicu da uradi bitnije scene u njenoj poslednjoj epizodi.) a Sheppard mi vise stoji kao neki support lik kao sto je bio slucaj do sada.

25. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Ne znam samo gde nadjose ovu da glumi Meg .. brate, kolko je ruzna! ona plavusa sto je prva glumila Meg je bila andjeoski lepa, ova je kao karikatura .. Fanovi su zasluzni sto je Bella izbacena, a ta riba mi je bila najlepsa (glumi i u Walking Dead)

26. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,097
    470
    83
    Cela ova sezona je ubedljivo nalosija od svih dosad, vrlo tanka glavna radnja, gomila nekakvih krs epizoda (ona sa Feliciom Day nesto najgore sto sam skoro gledao), ocigledno je koliko sporedne uloge znace za kvalitet pa su jedine epizode koje su vredele one sa Bobijem i Kastijelom. Odgledacu pocetak sledece sezone mada posle ove mi se uopste ne gleda.

27. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Hmmm...prestao sam da gledam, pa sam pogledao sada dve zadnje sezone...nemam pojma meni je supernatural uvek okej...nekako koliko god da je lose duo Dean i Sam mi sve cupaju...plus sto je tu Crowley, Castiel itd...koji su jos dodatna vrednost...:)

28. njmfffanj

njmfffanj New Member

733
    5
    0
    Ne znam samo gde nadjose ovu da glumi Meg .. brate, kolko je ruzna! ona plavusa sto je prva glumila Meg je bila andjeoski lepa, ova je kao karikatura .. Fanovi su zasluzni sto je Bella izbacena, a ta riba mi je bila najlepsa (glumi i u Walking Dead)

Da, ali ona je sjajna glumica. :D Mada, nesto se ubucila u poslednje vreme, pre je imala dosta tanje lice.

Slazem se za onu prvu "Meg", bila je totalan badass. :lol: (mada tu ribu sam stalno vidjao da glumi neke psihopate po serijama :lol: ) ... al' dobro, i u tim prvim sezonama gde se pojavljuje je ona bila jedan od glavnih negativaca, tako da je drugacije skriptovana.

@nebojsa986: i meni je ta epizoda bila malo krsh. Bilo je dobrih delova, al' preterase ga sa FD... Aman, ljudi, shvatili smo da je nerd, ne preterujte.

mada po "krsh" kvalitetu meni ona epizoda sa zmajevima (S06) je neprevazidjena. Seriously, DRAGONS? :lol:

29. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,938
    1,443
    113
    Sad gledam sedmu sezonu, i pazite sta sam uhvatio u 18. epizodi :)

30. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    Ne kapiram, koja je fora sa tom kutijom?

31. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,938
    1,443
    113
    Hahaha, nije kutija, pogledaj malo bolje sliku.

32. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    ahahahah
    ladno si primetio to :D
    odlichno!

33. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,938
    1,443
    113
    Da, i posle dean popije skoro celu flasu, i kaze da je odlicno hahah.

34. grunt

grunt Celeb Freak

17,778
    3,898
    113
    Evo mene opet stukao celu sezonu jos jedne serije za 2-3 dana :D

Prvo odma da kazem weakest Supernatural season ever. Al posto mi je serija jedna od omiljenih i smatram da je u svom prime time-u bila jedna od najboljim na TV-u cak i u ovako oslabljenoj formi je vise nego vredna gledanja. Al definitivno opada kvalitet :( Mada dok god je tu Dean serija se mora gledati :D Bilo je dobrih momenata i u ovoj sezoni, al neznam nekako je manje epic momenata bilo. Dobra gluma pojedinih sporednih likova definitivno izvlaci situaciju. Dobar humor takodje, mada ovaj put je bilo manje cistih LOL epizoda.
    Ona sa Charismom carpenter i James Mastersom je bila extra!
    Takodje ona sa love potionom je bila dobra, pogotovo zato sto gotivim zgoljavog DJ Qualls-a :D Ova epizoda sa sljivovicom je isto super bila :D
    Bla kad ovako krenem bilo je ipak vise dobrih nego losih epizoda :D

Kada ono bese krece next season, cant wait :grin:

PS
    Lucifer sabio, ona ep kada mu baca petarde i smara ga sa megafonom ahaha

Eh zamalo zaboravih prejaku epizodu sa Chronos-om, deo sto je u proslosti sa Dean-om je :D

35. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    Supernatural.S08E01

Ohhhh YEAH!

36. Adanos

Adanos Fart Baron

409
    99
    28
    Ma preterase ga sad vec, jako je naivno postalo.
    Mnogo mi smeta taj prelaz od preteranog straha od "obicnih" demona iz pocetnih sezona (sto je bilo fenomenalno) do totalne nepobedivosti nasih protagonista, iako su obojica ostali samo ljudi bez obzira na iskustvo i orudje. Fisting sa andjelima i demonima koji su visestruko puta jaci i sposobni da istrgnu dusnik u sekundi, do besmislenosti ogromnih moci recimo Kraulija koji moze da ubije bilo koga pucanjem prstiju i da se teleportuje svugde, a bas kada ispred njega beze sa prorokom on stoji bespomocan, ma daj. To ja zovem anime sicknes :)

Sve u svemu blago i neuverljivo otvaranje sezone.
    Anywayz wb Dean.

37. njmfffanj

njmfffanj New Member

733
    5
    0
    Meni je ok bila epizoda, al' nista posebno. Treba jos da vidimo kuda ce prica da krene. Najgluplji momenat mi je definitivno bio u ovoj epizodi
    "Oh to si ti Dean. Ziv si. Kul. Eh da, nije te bilo godinu dana. Al' kul je sto si opet tu. Koga briga gde, sta i kako si se vratio nazad."

Sto se tice Crowley-a, meni je on skroz gotivan lik, verovatno jedan od omiljenih negativaca. Ne mislim da je ovako "najveca pretnja" ali je definitivno zabavniji kao pojava od gospodina Lex-Luthor-wanna-be i one Madre. Dodushe, poslednje dve sezone su mi bile mnogo mrljave. Par epizoda po sezoni su bile odlicne, ali dosta njih je bilo ili ocaj ili osrednjeg kvaliteta.

Ne znam, u poslednjoj sezoni mi oni Levijatani nikako nisu bili zanimljivi. Nekako su mi bili previse Demons Vol.2. a ona Madre kao lik mi je bila totalno dosadna. Mada, ne zalim se, glumica je bila poprilicno lepa. :lol::D:yes:

38. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    Slazhem se sa Adanosom, al' ok, i dalje se gleda serija. Smeshna mi je bila scena sa spominjanjem Sashe Grej :lol:
    Ne svidja mi se ovaj novi Dean, ok, uvek je imao te neke, emo/namrgodjene periode, al' nekako mu ne stoji ovo novo shto je pokupio u chistilishtu. Na momente pravi nekakve odvratne total douchebag grimase, kontam da me to iziritiralo.

39. njmfffanj

njmfffanj New Member

733
    5
    0
    epizoda 2 s8 ... hmmm, ok na neke momente, pravi se build. Neke fore su mi bile "blah"... npr. morali su da ubace tovar na Avengers.

40. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    zasto mislis da torov cekic ima direktne veze sa avengers .. ? sobzirom da je torov cekic mit star 2000 godina, i funkcionise identicno (baca grom) u svakoj mogucoj legendi, i cak izgleda isto na crtezima .. ?

41. nikola987

1,200
    73
    48
    zasto mislis da torov cekic ima direktne veze sa avengers .. ? sobzirom da je torov cekic mit star 2000 godina, i funkcionise identicno (baca grom) u svakoj mogucoj legendi, i cak izgleda isto na crtezima .. ?

Da, ali da se ne lazemo, ubacili su ga u seriju iz jednog jedinog razloga :D

42. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Hmmm ne mora da znaci, bilo je i drugih starina u izobilju koji nemaju veze sa doticnim filmom...

Anyway, supernatural uvek zanimljiv za gledanje, i ako je izgubio na kvalitetu, i dalje cu ga gledati...

43. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,938
    1,443
    113
    Serija se mnogo popravila u poslednje dve epizode. Voleo bih da nastave u ovom ritmu, mislim da im je bas trebalo ovakvo osvezenje.

44. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,097
    470
    83
    Jeste, ali u poredjenju sa ostatkom sezone, a tek onom tugom od larp epizode, to bas i ne znaci mnogo. Gledam i dalje, najvise po inerciji i nadam se da ce bar malo vratiti na nivo prvih nekoliko sezona.

45. grunt

grunt Celeb Freak

17,778
    3,898
    113
    Opet se javljam posle pogledane jos jedne cele sezone u 3 dana xD
    Season 8, not bad. Nije bilo onih amazing momenata kao sto je bilo u ranijim sezonama, ali nekako mi je bila veoma gledljiva svario sam 23 epizode za 3-4 dana veoma lako, nikada se nisam smorio.
    A kraj damn them, sad mi se odmah gleda s9, ali neka uredno cu sacekati da se zavrsi pa se bacam na gledanje cele odjedared.
    Onto the next series xD

46. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,019
    30
    48
    nije losa deveta sezona uopste,nastavljaju u starom tonu,par ozbiljnih epizoda koje su povezane sa centralnom pricom pa onda uleti jedna zajebantska epizoda:D obozavao sam one epizode sa lokijem

47. njmfffanj

njmfffanj New Member

733
    5
    0
    meh, ja jos uvek pokusavam da uhvatim glavu i rep devete sezone. Umesto da se fokusiraju na pale andjele, nope, mi i dalje dobijamo nesto sto se vrti od recimo 3. sezone a to je "Sam you're not fine. No, Dean, I am fine. No Sam you are not fine. Whoops, Sam is not fine." :rolleyes:

o i hoce li vec jednom ubiti onu Charlie? Stvarno je iritantan lik a kada vidim da gospodin Robbie Thompson pise epizodu, dodje mi da je kompletno preskocim, jer znam da ce u njoj biti njegov lovechild Felicia Day (dakle, Charlie) :moon: Ne bi me njen toliko iritirao da je Thompson toliko ne forsira "Look she's so cool. Everyone loves Charlie" :thumbdown:

48. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    ^
    uf, koliko samo cringeujem kada se ona pojavi, to nije normalno >_<
    najgore su mi te epizode s njom, instant proliv
    al' da, serija je ... gledljiva :D
    iako je, po meni, davnih dana postala neshto za curice koje se lozhe na twilight i slichno

49. grunt

grunt Celeb Freak

17,778
    3,898
    113
    I ti ga sada pretera ololo

50. njmfffanj

njmfffanj New Member

733
    5
    0
    nije bas ni puno promasio, vecina fandoma su ribe koje se loze na Deana i Casa. :D

Share This Page