1. powered by Surfing Waves

tapDancer Virtual Datasette za c64,atari,cpc..

Discussion in '8-bit kompjuteri' started by StefanHK, Jun 23, 2019.

1. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
  2. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

264
    99
    28
    treba da nastelujes glavu na kasetofonu. ja sam imao kertridz za c64 sa azimuth programom na njemu i kad sam podesio glavu, tapdancer je proradio.

za spectrum je bilo vec mnogo teze. morao sam podesavati glavu kasetofona na slepo. mic po mic. dok ne ubodes.

Last edited: Jun 24, 2019
  3. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,159
    1,152
    113
    Ajde da zanemarimo to što ne radi, ovo je mašina za podsećanje na činjenicu da su se C64 kasete učitavale po 10ak minuta a nekada i više :D

4. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Ovako da ne bude da se pravim pametan a trazim pomoc! :D Imam i ja made in yugoslavia PNP, Ima dva turbo loadera i glava je podesena, ali jbg nikako. Dok recimo sa nekog sajta igre u mp3 formatu koje je neki lik postavio rade, problem je ima ih 4 samo! Tu su programi audiotap, za konverziju tap u wav i obrnuto, sa opcijom da reprodukuje zvuk za audio izlaz iz pc-a i to onda sa cassette adapter-om u datasete i tu hoce da ucita po nesto ali uvek greska. Sledece je android tel i tapdancer to ne radi nikako. I batalio bi glupost ali mi ne da inat! :D Jer ocigledno nije problem hardware. Ako moze neko ko se ovime bavi i dalje da mi posalje neki file koji provereno radi to bi pomoglo. Hvala unapred! :D

5. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

264
    99
    28
    Probaj da stavis brzinu na Normal Turbo ili Safe Turbo. U Loader Encoding u Settings se nalaze opcije. Secam se da sam tu i ja imao nekih problema.

I da, probaj samo TAP fajl da konvertujes, nemoj T64 (secam se da je i tu bilo problema).

Ako i dalje ne radi daj mi email adresu na PM pa cu ti poslati mp3 fajlove.

Drugo, najbolje resenje ti je da predjes na 1541 floppy drajv sa jiffy dos-om. Na PC-ju preko ZoomFloppy-ja snimam diskete (1541 drajv se kaci na windows 10 kao USB device) i onda ih na pravom 1541 drajvu sa fast loaderom iz Final Cartridge 3 dodatno boostujem. Faktor ubrzanja u odnosu na stock 1541 drajv je 15 puta!!! Dakle drajv mi je 15 puta brzi od fabrickog drajva!

Last edited: Jun 24, 2019
    Ace and Costanza like this.
  6. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,753
    432
    83
    Treba ipak napomenuti da su vec sredinom 80tih godina postojale verzije kasetnih originala da intergrisanim "fast" tape loaderom, te je cekanje bilo nesto podnosljivije.

Sto se tice stelovanja kod Turbo tape igara, stelovanje naslepo je bila jedna od osnovnih rutina iskusnih igraca, koja je obicno 100% radila posao! :D. Sve u svemu, tape games su ipale neku specificnu draz. :) Licno sam u naletu nostalgije, skoro napravio jedan komplet igara na kaseti! :D

7. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

264
    99
    28
    red dead redemption 2 se na mojem playstationu 4 ucitava za 4-5 minuta... tako da nismo daleko napredovali... :D

8. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Hvala momci, oboleo sam! Zato se i ne bavim ovim vise! :D Floppy nemam, tako da ta prica otpada, da pazarim tapuino pravim itd je bar mesec dana vremena, da se to poruci sklepa ovde, inace ne zivm vise u Srbiji trenutno sam tu pa i gaming nostalgija da se ispostuje. Posalji mp3 ako te ne mrzi, cryptoncreator@gmail.com Inace meni je ova sprava bukvalno promenila zivot kad sam sa 5 godina prvi put video sta to moze. Do tad sam na TV-u gledao samo crtane i tv kanale ali da sam mozes ti da kontrolises sta je na TV-u to je bio wow, i zbog toga sam se i resio da se poigram opet i to na tom istom c64. Nostalgija jbt! :D

Elvir79 likes this.
  9. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Evo ovako uspeo sam pa ako nekom nekad bude trebalo:

1. Setup je c64+datasette+cassette adapter + pc
    2. Podesavanje zvuka na default ako ima ekvilajzera itd ugasiti sve, podesiti volume na 44 na pc
    3. Romovi sa ovog sajta su u mp3 formatu tako da samo LOAD komanda na c64 pritisnite play na kasetofon i zatim play na rom sa sajta. http://specialprogramsipe.altervista.org/giochi.php?console=c64&collana=super_c64&id=49
    4. Drzite space dok ne ucita igru "FOUND" zatim mozete da pustite i igre se uglavnom startuju automatski.

Pozdrav!

Ace and Elvir79 like this.

Share This Page