1. powered by Surfing Waves

The Expanse [SF TV show] [2015]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Jul 12, 2014.

1. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Da li si gledao BSG?Expanse je odlican,knjige jos bolje ali BSG je nedodirljiv. :)

grunt likes this.
  2. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Ne znam, BSG me smorio u poslednjoj sezoni. A i kraj je bio smejurija.

Rodilo likes this.
  3. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

372
    58
    28
    Cuo sam dosta dobrih stvari i preporuka za BSG ali po onome sto sam video me previse podseca na StarTrek, kojeg nisam fan.
    Expanse ima tu neku "ne toliko daleka buducnost" atmosferu koju volim.

4. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    BSG maltene nikakve veze nema sa Star Trekom. Sci-fi su obe serije i tu se sve slicnosti zavrsavaju.

5. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    Svakako, vredi gledati bsg.

Sent from my D6503 using Tapatalk

6. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,163
    3,489
    113
    Vredi gledati i Expanse.

7. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Jos nedelju dana i krecem da bingujem s2, kolega sa posla me jebe u zdrav mozak posle svake epizode sa JOJ KOLIKO JE DOBRO, KRENI DA GLEDAS, AJDE BREEE :D

8. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Najvise ces uzivati u prvih nekoliko epizda, jer one pokrivaju kraj prve knjige. Posle toga krece buildup ka sledecoj velikoj misteriji, mada mora se priznati, show je krenuo da bas agresivno adaptira knjige, cak su promenjena ponasanja odredjenih likova.

Still, it's great.

9. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Nocas je season 2 finale.

10. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Dokle su stigli u poredjenju sa knjigama. Do kraja druge?

11. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Pogledah.

Prikazali su skoro do kraja druge knjige, ali ipak su ostavili par stvari za pocetak trece sezone. Izgleda da hoce da kao sa S2 pocnu novu sezonu sa velikim eventom i onda da u ostatku sezone gledamo kako se covecanstvo privikava na tu promenu situacije.

Iznadio sam se koliki su budzet imali za CGI scene u Roscinante-u.

12. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    MY GOD KAKVO FINALE !!!!!!!! HOCU JOOOOOOSSSSSS OMAAAAAAAA !!!!

Zasto mi ovo rade, serija je uber spora sto se razvoja price tice, ali ima taj elemenat totalne navlakuse kao najgora droga, mamicu im sto snimaju ove kratke sezone, dajte mi bre odma 100 epizoda :D
    Ona "mala" aboridzanka jebe keve :D

WTF momenat na Venusu kada je PM razgradio ceo brod na delove, my mind was blown :D Onaj zuti pacov Mao uh nadam se da ce najebati gadno :D Voleo bi da mrzim Sadavira, ali nemogu previse mi je gotivan taj glumac :) Bedak mi za Miller-a, al jbg. Amos je zato jos uvek tu, lik je kralj.

Jos jednom fuck, hocu jos like yesterday :D

13. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Uzmi čitaj knjige, bolje su od serije

nikola22 and Timemaster like this.
  14. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Not my cup of tea, vise od pola razloga zasto mi je Expanse fantastican jesu predobri glumci i za TV seriju odlicni visuals-i, moja mlaka masta ne moze nista od toga da zameni :D

15. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    Wat, ako bih nešto zamerio seriji, to su očajni visualsi kada je svemir u pitanju. Enterijeri su kul.

Sent from my D6503 using Tapatalk

16. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Dunno meni sve dobro izgleda, volim sto koriste fizicku municiju pa se buse rupe po brodovima to mi je milion puta kulerskije nego kad se puckaraju laserima :D
    Mada kada kazem visuals mislim uglavnom na sve oko PM-a ona scena sa Millerom kada nadje onu ribu je izgledala bas epic.

17. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Knjige su naravno drasticno detealjnije, predlazem ipak da ih procitas, ako nista drugo da vidis koliko je show pojednostavio neke stvari jer SyFy nije imao budzeta.

18. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,700
    757
    113
    Баталио сам серију када је Милер загинуо. Он ми је отприлике једини држао интерес док ми Холден више иритантан (додуше мање него у првој сезони), Ејмос забаван али недовољно. Само износим своје виђење, не кажем да није квалитетна серија али ми очигледно не одговара.

19. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    A ja bi ti preporucio da gledas dalje.... zbog... ehm.... ne mogu da kazem a da ne spojlujem. :D

stale likes this.
  20. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,700
    757
    113
    Ако мислиш на
    The Investigator
    давно сам се спојлов'о и није ми то то.

Last edited: Apr 28, 2017
  21. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Spoilovaćete gruntu bre!

grunt likes this.
  22. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Da bre efendio, nemoj da dovodis gruntovu mlaku mastu u iskusenje. :D

grunt likes this.
  23. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

372
    58
    28
    Po meni Amos nosi seriju sad, Holden je postao iritantan, crnkinja previse nag-uje, a pilot, iako je odlican glumac, nema dovoljno jak karakter.
    Iako je prica jaka u drugoj sezoni, deluje malo razvuceno i iskreno, bez Milera je nekako ekipa postala.... ordinarna. Miler je unosio neku intrigu u postavu, na ivici ludila, haoticno donosio odluke itd

24. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Holden je i u knjizi najveci smarac dok su svi oko njega ok :D

25. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    poenta je što je tomas džejn (miller) za klasu bolji glumac od cele postave expansa zajedno.

grunt likes this.
  26. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Nije bas svih zajedno, ali jeste od vecine pojedinacno :D Meni je fantasticna ona indijka iz UN-a.

27. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    više ti se čini zbog gimmickastog glasa :D

28. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

372
    58
    28
    Ja je zovem CRNA RONDA :D :D

29. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Meni Avasarala i Amos definitivno drze seriju na nivou otkad nema Millera.

30. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Ma svi su OK. Miller je imao i najzanimljiviji materijal i storyline od svih likova u prvoj knjizi, a Thomas Jane je to dobro iskoristio.

Od likova koji su prosireni/dodati u odnosu na knjige, Ashur i Jared Harris su se jako fino snasli.

31. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Nadam se da ce Ashura biti vise u s3 lik je kralj :)

A Jared je bas sleazy as fuck jos taj akcenat/lingo damn :)

32. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Njega su ubacili cisto da bi Avasarala imala sa nekim da prica jer joj je stryline bio razvucen zbog ranog ubacivanja u seriju.

Iako ima prosirenja, dosta toga je pojednostavljeno ili totalno izmenjeno u seriji. Npr ceo odnos posade sa Fred Johnson-om, izbacivanje Sam-a, malo ludji Holden u S2, tooootalno odstupanje od pravca price sto se tice znanja javnosti o protomolecule-u, i sl. U knjigama je Holdren sve zivo objavio celom solarnom sistemu, a seriji je i dalje dosta toga ostalo tajna.

33. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Po meni tako i treba, a ne da je serija direkt kopija knjiga.

34. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    S3 krece 11. aprila!

:D

grunt likes this.
  35. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Idemoooooooooooooooo !!!!!! Hypeeeeeee. Mislio sam da ce da odloze, ne kontam zasto su ovolike pauze mamicu im :D Mozda stignem da pogledam ponovo obe sezone pre s3 :D Inace trejler nisam gledao ne smem :D

36. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Ja sam pokusao pre par meseci da odgledam drugu sezonu, ali nije islo, odustao sam posle 2 epizode. Meni je ovo malo dosadno, valjda sto sam vec procitao knjige pa znam sta da ocekujem, a i previse razvlace.

Rodilo likes this.
  37. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Isto, koliko su mi knjige dobre, toliko me ovo smara. Glumci su osim Milera promašeni, po meni bar.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

38. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    ja sam stigao do sredine druge, nisam mogao da gledam ono posle rušenja na veneru, smara ona debela marsovka...

39. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    A marsovka je lagano jedan od najboljih likova u knjizi, mozes da zamislis koliko su failovali.

40. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    verovatno ću da se prešaltam na knjigu, stiže brand new kindlić u martu :D

41. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Fantasticna je bila s2 nemojte sad tu da seruckate :p Pravite topic za knjige ako bas mislite o tome da pricate :D

stale likes this.
  42. Cipak

Cipak RPG Fan

1,662
    360
    83
    Upravo ovih dana gledam drugu sezonu ostalo mi jos 3 epizode. Nisam citao knjige pa ne mogu da uporedjujem. Ali meni je ovo super jedva cekam 3 sezonu.
    A malo je falilo da batalim gledanje posle prve 2 epizode. Nista mi nije bilo jasno bas sam bio pogubljen. Ali kada sam poceo da hvatam konce radnje postalo je bas zanimljivo.
    E da i mene marsovka mnogo nervira ubedljivo najantipaticniji lik u seriji.

grunt likes this.
  43. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    Meni je Expanse jedna od boljih adaptacija i drago mi je da takav show moze da nadje publiku.

grunt likes this.
  44. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    fantastična do rušenja na veneru, apsolutno :)

45. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    To je bio kraj prve knjige. Posle toga krece lagan buildup sa pocetka druge knjige, a zavrsetak toga cemo videti sad u prvoj polovini S3.

46. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    to mi je totalno glupav koncept. najbolji deo na sredini i onda posle mlohavo...

Rodilo likes this.
  47. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Bukvalno. Nisu imali potrebu da razvlače toliko, mogli su lagano da idu tempom jedna knjiga = jedna sezona.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

stale likes this.
  48. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Well, to mi ne smeta. U ove dve sezone su imali dobre cliffhangere cak i ako nisu stili do kraja knjiga.

U S1 bezanje sa stanice, u S2 bitka protiv protomolecule monstera/failed deal sa Mao-om/budjenje protomolekula na Veneri.

49. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Citao romane, probao seriju i odustao na pocetku druge sezone. Stvarno sam zeleo da mi se dopadne, ali jednostavno nije islo, ne mogu da se nateram da marim za bilo kog lika iz casta. Povrh svega, nekonzistetni visualsi dodatno redukuju kvalitet. Ne kazem da je losa, jednostavno kod mene nije kliklnula. Bice da su romani u pitanju, da ih nisam procitao, mozda ne bih bio ovako kritican.

Sve u svemu, najbolja syfy serija do sada, preporuka za sf fanove i sve one koji zele sf fix sa vremena na vreme....

50. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Ahem.... Battlestar Galactica.

nikola22 likes this.

Share This Page