1. powered by Surfing Waves

The Haunting of Hill House (2018) TV Show - Netflix

Discussion in 'Movies / TV shows' started by grunt, Aug 8, 2019.

1. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    The Haunting of Hill House
    https://www.imdb.com/title/tt6763664/

Ne kontam kako mi se ovo provuklo ispod radara prosle godine. Serija je apsolutno fenomenalna !
    Sve je vrhunsko, nema lose epizode. Scenario/likovi/dijalozi vrhunski napisani. Likovi odglumljeni predobro. Muzika/atmosfera/visuals na visokom nivou, a posvecenost detaljima me odusevila.

Sve u svemu ako volite kvalitetnu misteriju, horor i dramu SKIDAJTE ASAP.

Last edited: Aug 8, 2019
    Rodilo likes this.
  2. Ace

Ace 1.000.000

2,987
    690
    113
    Pogledao sam prvu epizodu pre par meseci kad je neko preporučio ovde (rodilo čini mi se), lepo ide epizoda i ja razmišljam "neverovatno da su napravili seriju bez pederluka" kad ono u tom trenutku kreće scena gde ona sestra pokupi ribu u klubu i privodi je na karanje kući :lol: Tu sam se iznervirao i posle te prve epizode nisam gledao dalje...

3. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Imho glup razlog da propustis odlicnu seriju

Pogotovo sto je bas ona meni najbolji lik glumica je fenomenalan posao odradila.

Od njih 5 nije neko cudo da je jedno gay i to stvarno ne igra ovde ama bas nikakvu ulogu.

stale likes this.
  4. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Ovo je izaslo otprilike u slicno vreme kao Castle Rock iza kojeg stoji King, pa je ovo proslo malo manje zapazeno zbog toga. Ali mi kul deluje, jos tada sam skinuo, a nikako da pocnem da gledam.

5. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    @zdravkelja
    Veceras krecem Castle Rock :D Tamo vidim da je zadnja epizoda pokupila bas lose kritike.

Dok su ovde sve priveli kraju na super nacin.

doduse zadnja scena ima elemente da se zapitas da li je sve tako kako se cini :D

6. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,437
    938
    113
    Meni je bila dobra serija, al glup kraj
    celo vreme ih progone zli dusi iz kuće, a na kraju ispade da je kuća u stvari kao neki raj?
    Il sam ja to pogrešno protumačio, više se i ne sećam, izbindžovo sam u dva dana celu sezonu :)

7. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Tako nesto, serija je krenula sporo, ali ok, onda 2-3 epizode pred kraj postaje bas dobra, i onda poslednja userava stvar, skroz u duhu Kingovih knjiga :D

8. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Meni se svidja polu "happy" end. Sama kuca je zla do kraja serije, ona zeli da ljudi umru u njoj kako bi ostali zauvek tu. Sami duhovi doduse nisu zli, posto su u pitanju obicni ljudi, kakvi su bili dok su bili zivi takvi su i kada su postali duhovi, tj neki su OK kao npr ona bakica, dok su neki "zli" kao ona luda Poppy koja namerno podjebava i manipulise zive. Tako da je kraj po meni bas odlican.

A ako ti nije dovoljno evil ovaj kraj pomenuo sam mogucu mnogo mracniju verziju kraja, a to je da nikada nisu napustili Red room, posto kada otkrijemo da je svako imao drugaciju viziju crvene sobe uvek se mogao primetiti jedan crveni detalj u svakoj verziji, bilo to vrata,fotelja, deo namestaja itd... A u zadnjoj sceni serije torta je crvena, slucajnost ? :D

Sve u svemu super serija :D

PS
    Ludo je koliko je svaka epizoda puna easter egg-ova sa duhovima bas treba imati oci orla :D

Teoreticar and Jörmungandr like this.
  9. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,047
    579
    113
    Šta kao treba da provališ duhove u kadru?

10. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,040
    2,432
    113
    Dap

Sent from my iPhone using Tapatalk

Goro Manjina likes this.
  11. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Fenomenalna serija. Jedva čekam novu sezonu.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

grunt likes this.
  12. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Iskreno meni je ovo taman nema potrebe za s2.
    Sta bi bilo u njoj ? Skroz druga prica ? Ili mozda u proslosti da se desava ?

Prva sezona je bila savrsena bojim se s2 da ne useru nesto :D

13. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    grunt and Goro Manjina like this.
  14. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,005
    385
    83
    Moze jos sezona, nova postava, nova prica sto da ne, ovo poglavlje nema sta da diraju, a inace i meni je twist sa sobom bio highlight serije, nisam ga uopste ocekivao, a i tempo serije je super, ni prespor ni prebrz bulidup i smisleno finale, ispostovali su sva pravila zanra a i bili dovoljno originalni.

Rodilo and grunt like this.

Share This Page