1. powered by Surfing Waves

The Last of Us Part II [Naughty Dog]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Dec 3, 2016.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,861
    2,529
    113
    Ajd objasni mi, kako trejler objasnjava da je Dzoel mrtav, i zasto mislis da su mrtvi ljudi Fireflies? Nista od toga nije poznato.

Cinjenice su:
    -Ellie je potresena i obecava osvetu zbog nepoznatog razloga.
    -Joel je sa njom [i da je duh, ne bi pomerio uvenule listove na podu dok je ulazio u kucu].
    -Neki ljudi su mrtvi u toj kuci [dal su fireflies, ili Tommy's people ili random pljackasi, to se ne zna], uz par hintova koji opisuju da ih je Ellie ubila.
    -Random znak na ulici ima tag Fireflies-a, sto smo vidjali zilion puta tokom kampanje TLOU1 na gomili random mesta.

2. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Pročitaj moj post još jednom ;)

Послато са Nexus 6P

3. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,268
    586
    113
    Po meni je najverovatnije da jeste u pitanju konflikt sa Fireflies. Mogućnost otkrivanja Dželove izdaje u ključnom trenutku je suviše primamljiva da bi mislio da to nisu iskoristili. A i uklapa se savršeno u temu mržnje.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

4. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Ili su random raideri [sa nekm specificnim charismatic leaderom] unistili zivot koji je Ellie napravila... ili su se gradjani Tomijevog grada pobunili kada su skontali da je ona ujedena, ili sta god drugo.

Al sta god bilo, bice sigurno dobro. :)

5. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    kako se prvi deo zavrsava i ono ok mi vise znaci da zna (ili barem pretpostavlja) sta je joel uradio i da to prihvata

Nyarlathotep likes this.
  6. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113

Timemaster and SolidSnake88 like this.
  7. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,268
    586
    113
    Ako uzmemo u obzir da je Džoel postao očinska figura za Eli i da je rekao nešto što je suprotno svemu što je do tada učena najnormalnije je da svoju nesigurnost pokuša da oitvrdi sa njim. Ono pitanje je nešto najnormalnije kada imaš veliki koflikt u glavi. Posle svega kroz šta su prošli Eli mu veruje. Koliko zbog toga što joj jeste postao očinska figura, toliko i što nema nikoga drugog kome može da veruje.

Da ne pominjemo da ona nikada nije bila svesna od trenutka kada su Džoela spasili do razgovora u kolima Eli nikada nije bila svesna. On je jedina osoba koja može da joj kaže istinu. A nikada do tada je nije lagao a da ona zna. I borio se za nju golim životom.

@voja87
    Naughty dog u svom najboljem izdanju :)

Last edited: Dec 10, 2016
  8. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,172
    1,002
    113
    Samo neka izadje do pocetka 2018 barem.

Last edited: Dec 11, 2016
  9. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Nece izaci u skorije vreme. Uskoro zavrsavaju U4 SP DLC pa se tek onda bacaju u punoj snazi na TLOU2. Iako je ND stvarno brz sa svojim igrama [bez opadanja kvaliteta contenta], trebace im sigurno 2 godine za ovo. U apsolutno najboljem slucaju kraj 2018, najverovatnije prva polovina 2019 [opet da odrade "release around E3" tajming].

10. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,505
    1,125
    113
    Glede opadanja kvaliteta...zavisi koga pitas. Ne moraju da zure. Samo neka naprave dobar nastavak.

11. howler

howler Well-Known Member

2,371
    515
    113
    Pa poznato je da Naughty Dog ima primarni i sekundarni tim kao sta su svojevremeno zasebno radili na Uncharted 3 i Last of Us.
    Sta se tice Lost Legacy mislim da ne treba nesto jako puno posla za 4-5 sati Gameplay na vec postojeca igra tako da Leto 2018 je po meni idealni vremenski rok za TLOU II

12. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Ne. Sekundarni tim im je par desetina ljudi koji rade na ranoj preprodukiji za buduce igre [i imali su jos jedan odvojen ultra small tim koji je pravio TLOUR port]. Oni su single game tim, pricali su o tome bas nedavno. Kada se zavrsi rad na igri, onda svi predju na full rad na projektu koji je radio mali preproduction tim.

13. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

601
    305
    63

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

voja87 likes this.
  14. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Ocekivao sam da ce biti lepsa kada poraste :).

15. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    NaJlepshe su kad su mladJe :3

Super Simke 64 likes this.
  16. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    19 je mlado:)
    meni izgleda super dok ne morfuje u model glumice

17. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Ovi modeli su tu samo za prvi realtime pogled na snimljen materijal, finalni proizvod ce em biti doteran rucno [uvek to rade] em ce sam model lica biti drasticno detaljniji.

U teaseru se jasno vidi kako se koza i misici pomeraju i menjaju oblik iznad kostiju sake od Ellie, kad je pravila pesnicu. Dodaju bas ludacke detalje preko obicnog data capturea od pokreta glumaca.

18. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    to prakticno ne radi niko sem njih zato su i specijalni, sve su oni to rucno uradili, svaki detaljcic

19. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Od sredine Uncharted 4 produkcije su poceli da koriste kamere koje snimaju face. Ali i dalje to koriste samo kao osnovu, rucno doteruju sve u finalni oblik.

20. sqall

sqall Active Member

862
    109
    43
    Zar ona nije lezbaca ili sam ja pomesao loncice???
    Kontam da su joj ubili devojku.

21. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    to je predpostavljam iz dlc-a, nisam ga presao

22. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,436
    167
    63
    Da to je iz DLC-a veoma subtilno su nagovestili da je gej. E sad mozda jeste mozda nije xD.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

23. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Nije lezbača, ali i nije da nije. Ono, kao...

Послато са Nexus 6P

24. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    kako ide ono...if you cant have the one you love, love the one you are with

25. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,339
    934
    113
    Ma to je bilo samo tinejdžersko eksperimentisanje. ;)

vetar and eufrat like this.
  26. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113

mala ellie tj ashley johnson, devojcica iz lavljeg srca, ladno

fluffy and shin-boyan like this.
  27. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Ako su uspeli da naprave onako detaljan i autentičan svet sa PS3 hardverom (samo sa oko 300MB RAM-a dostupnih za igre beše),
    jedva čekam da vidim kakav će tek taj svet biti sa PS4 hardverom (koji ima 5-6GB RAM-a dostupnih za igre).

Šta mislite kakve su šanse da prikažu nešto više na E3-u?

Last edited: Feb 13, 2017
  28. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    koliko je bese bilo odvojeno za ps3 os, 70mb? znaci imali su tu negde 400+mb
    inace ne sumnjam uopste da ce napraviti najlepsu igru za sistem

29. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
  30. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Ovo i RDR2 su mi trenutno najiščekivanije igre :) Doduše možda ovogodišnji E3 to promeni...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

SolidSnake88 likes this.
  31. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,339
    934
    113
    Plus Death Stranding što se mene tiče iako nemamo pojma šta će ta igra zapravo biti. :D A i za Days Gone se nadam da neće da flopne, sviđa mi se ono što sam video do sad.

32. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Ja bi toj listi dodao i novi GoW. :)

SolidSnake88 likes this.
  33. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Naravno sve te igre isto iščekujem, ali ove dve su mi u samom vrhu :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

34. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    "The Power of Unreleased Games"

35. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113

The Last of Us Part II – Another Piece of the Puzzle
    https://www.naughtydog.com/blog/the_last_of_us_part_ii_teaser_trailer_2_paris_games_week

After nearly a year since our announcement that we’re working on The Last of Us Part II, we’re finally ready to reveal a bit more of the game. The following is an all-new in-game cutscene on the latest iteration of the Naughty Dog engine, running on a PlayStation 4 Pro. Enjoy!

At its core, The Last of Us is still very much about Ellie and Joel, but for this reveal, we wanted to showcase several new characters that are integral to their next journey. We’re sure you have many questions after watching this scene. We’re also pretty sure that we’re going to see all sorts of theories about whom these characters are, where and when this scene takes place, and how all of this fits into Ellie and Joel’s next story. For now we’re keeping mum, but we’re excited to see what y’all make of this piece of the puzzle.

With all of Naughty Dog working on The Last of Us Part II, we’re making great headway into the project. From art, technology, gameplay, and story, this is by far our most ambitious game yet. You’re in for an intense, beautiful, harrowing, and emotionally moving ride. We’re extremely proud of the game we’re crafting and can’t wait to show you even more – and we promise you won’t have to wait as long for the next big reveal!

Until next time, endure and survive!

Last edited: Oct 30, 2017
    SolidSnake88 likes this.
  36. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Bas fantasticno izgleda [realtime on Pro], samo treba ovo docekati.

Sto se negativaca tice, u kecu smo imali kanibale, a ovde imamo religiozne fanatike. Sudeci po ovom snimku, ako je obican on-the-field liutenant toliko lud [va cura sto je delila presude], pitam se koliko ce biti opicen leadership ovog kulta. :D

37. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Prebolesno izgleda u svakom smislu, ali to je ND :)
    Jedva cekam.

38. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Pojavile su se teorije o tome ko su oni likovi i kada se dešava radnja iz trejlera:
    The new trailer seems to feature Ellie's mother Anna and how Ellie came to be in the care of Marlene. Maybe this will provide backstory on how Ellie's motivation will be driven by hate this time around, as stated by Neil Druckman in an interview at PSX 2016. Maybe she learns about her mother's true death as Anna had already stated in the first game in a letter to Ellie that she "knew she was going to die".

TLDR; Ellie's mother Anna will be the star of the games opening showing how she gave birth to Ellie, was murdered by the new unknown group and gave Ellie to Marlene. Ellie learns of this truth and her anger causes her to go after the unknown group in revenge.
    Ima smisla.

39. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    ^ glupost.

To su novi side-karakteri.

40. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    jbt

nikola22 and grunt like this.
  41. DieH@rd

28,861
    2,529
    113

42. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Bukvalno zbog ND igara cu kupiti svaki playstation. Da nema nijedan drugi developer ND bi mi bio dovoljan xD

eufrat, gruja and voja87 like this.
  43. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    kao i u4 imamo misicavog zenskog lika, ne izgleda kao gal gadot nego kao neko ko je fizicki sposoban sto mi je super
    bilo im je sigurno bezveze ali ako bas idu na tako realan izgled trebali su da stave i malo bradavica

44. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Ja navijam da bude transgender lik :D.

stale likes this.
  45. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Narvno da su side karakteri, ali ne ne bi se složio da je teorija glupost, pogledaj intervju sa NeilDruckmann-om ako već nisi, rekao je da ostavljaju fanovima da nagađaju ko su ovi likovi, gde se ovo događa i kada se ovo događa.

Teorija da je ova scena prequel kao u prvoj igri Joel sa ćerkom, i da je ova nabudžena žena u stvari Anna majka od Ellie, i da je Ellie saznala kako je umrla i ko je ubio i otuda Ellie-ina mržnja iz ove igra, defintivno ima nekog smisla.

46. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Cisto da bude jasno, Ellie je glavni karakter TLOU2 igre.

“If the first game was really about the love between these two characters, this story is the counter of that,” Druckmann explained early on. “This is story is about hate, through Ellie this time. The first game you play as Joel, this game you play as Ellie.”

47. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Cool je Vetar.
    Malo vise voli Nintendo od nas ostalih, ali postovi su mu uglavnom na mestu.

gruja, Timemaster, disturbed and 2 others like this.
  48. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,172
    1,002
    113
    Sto se tice TLOU2, iskreno se nadam da cemo vec sledece godine moci da igramo, barem za novogodishnje praznike. Po onome sto su rekli stekao sam utisak ko da su tek na 30%.

Last edited by a moderator: Nov 4, 2017
  49. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Ma nece izaci tokom 2018. U najboljem slucaju prikazace gameplay demo na E3 2018 [TLOU1 je imao demo u Pitsburg hotelu], uz mogucnost da javnost mozda odigra nesto na Gamescom/PGW/PSX.

2018 raspored za sada ima 4 velike exclusive igre - Shadow of the Colossus, God of War, Detroit i Spider-man. Ostaje da vidimo kada ce Days Gone. Posto su te dve igre dosta slicne tematski/estetski, DG mora izaci pre TLOU2, jer to joj je jedina sansa da ugrabi dobru prodaju pre nego sto izadje ND behemoth. Mada sa druge strane, DG je full on openworld igra, pa ce biti vise slobode u gameplay-u.

WickedlNl likes this.
  50. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Opet, ako se slažem/ne slažem sa nečijim mišljenjem o stvarima koje me interesuju, ja to obično i napišem, ipak je ovo forum.
    Ti si taj koji treba da iskulira kad su u pitanju moji postovi, ili bar ako već pišeš nek to ima veze sa temom a ne da bez ikakvog razloga ulaziš u raspravu i prozivaš čisto iz hejta.

Share This Page