1. powered by Surfing Waves

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U, Switch] [2017]

Discussion in 'Nintendo Switch' started by dragomix, May 12, 2013.

1. Blue

Blue ....................

11,844
    759
    113
    Podesio sam sve po uputstvu, u principu igra drži 30FPS u 1080p ali ima dosta stuttera.

Ugasio sam Cool 'n' Quiet i to je prilično pomoglo ali i dalje postoji stutter.
    Moram da vidim da li mogu još nešto da utegnem...

2. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,107
    2,833
    113
    LOLCHINA

Pa ja nisam znao da je female Link iz bolesnih hentaija i deviant artova zapravo KANONIZOVAN u Hyrule Warriors-u, pa top :lol:

3. Nekron

Nekron Active Member

176
    63
    28
  4. 9dots

9dots Active Member

304
    92
    28
    Pred kraj sam osnovne igre. Već sam napisao, oduvala me je Zelda! Na suptilan način je jebeno genijalna, obožavam takav pristup izvanrednosti :D
    Elem, vreme za igranje mi je tanušno pa se pitam da li da ga utrošim na DLCove. Ima li tu nešto novo gameplay/story-wise il su samo nabacali još sadržaja?

Maxa likes this.
  5. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    Meni dlc trials of master sword vredi i te kako igrati, tako da ako ti se svidela zeldara, obavezno

9dots likes this.
  6. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,637
    294
    83
    Došlo vreme da i ja razmišljam o ovoj igri. Ne verujem da ću krenuti pre proleća jer imam dosta prioriteta do tada ali slatko je razmišljati da ću uskoro uživati u ovom klasiku. Planiram da je igram na Cemu i verujem da cu imati 1080/60fps. SDD mi je vec pun tako da ce ovo ići preko novog HDD-a kada ga kupim. Mislim da je ovo igra gde se ostavlja 100+ sati...

7. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    ne bih ti nikako preporučio da guraš igru na hdd-u.

8. Nekron

Nekron Active Member

176
    63
    28
    Radi savršeno botw sa hdd meni je cak na wd redu 5200rpm ucitava skoro instant

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

9. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,637
    294
    83
    Misliš da je sporije? Inače prvi put sam ovde dobio neke podrobnije informacije o SSD-u jer nisam znao da je to sada standard. Ali ja nikakve razlike nisam primetio u odnosu na stari komp sa HDD-om od 500 gb. Koji sam šampion svedoči cinjenica da sam ga bacio u kontejner ne razmišljajuci da ce mi eto neka komponenta zatrebati. HDD na primer.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

zdravkelja likes this.
  10. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

5,153
    1,040
    113
    Ma dajte, ne lupajte, sad kao ne mogu više igre normalno da se igraju sa harda.

JBT...

11. vetar

vetar Well-Known Member

6,093
    1,022
    113
    Nastavak Zelde Breath Of The Wild za Switch

TheNick likes this.
  12. TheNick

21,107
    2,833
    113
    Ok, da muzemo dalje ono sto ide... cudi me za Nintendo, mada logican korak. Necemo jos dugo videti novu mainline Zeldu koja nije Breath of the Wild aka Zelda Skyrim.

13. Super Simke 64

5,153
    1,040
    113
    Važno da je Final Fantasy VII Remake originalan. Gameplay prešao sa stalnog pritiskanja X na stalno pritiskanje kocke

14. vetar

vetar Well-Known Member

6,093
    1,022
    113
    Ne znamo skoro ništa o nastavku, ovo može biti sličan nastavak kao što je bio Majoras Mask u odnosu na Ocarina of Time,
    mislim imaju odličan engine (koji bi trebalo iskoristiti bar za još jednu igru) i mogu iskoristiti dosta asseta, tako da bi ova igra bez problema mogla da izađe krajem sledeće ili tokom 2021.

TheNick and Goro Manjina like this.
  15. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,473
    1,143
    113
    Mene Skyrim smorio a ova Zeldara mi lagano ulazi u top10 igara ikada.

TheNick likes this.
  16. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

213
    57
    28
    ah, zelda... koliko sam samo hteo da mi se dopadne ovaj serijal. uvek fantasticna grafika, zvuk, produkcija...kupio sam wii i twilight princess i bas mi nije legao taj kriptični deo gameplaya kod zelda igara. probacu breath of the wild na CEMU emulatoru.

17. vetar

vetar Well-Known Member

6,093
    1,022
    113
    Twilight Princess definitivno nije najbolji izbor kao prva Zelda (meni je čak i najlošija 3D Zelda),
    Ocarina Of Time, Wind Waker HD ili čak Breath Of The Wild su mnogo bolji izbor za prvu Zeldu.

Ashitaka and R-Typer like this.
  18. Ashitaka

Ashitaka Member

94
    38
    18
    Probaj wind waker prvi ja sam odusevljen prvi put sam igrao pre mesec dana i odusevljen sam...

R-Typer likes this.
  19. Super Simke 64

5,153
    1,040
    113
    Kunem se u Zeldu, najbolji serijal ikada, a Twilight Princess mi se baš nije svideo

Ashitaka likes this.
  20. Ashitaka

Ashitaka Member

94
    38
    18
    Kad sam zavrsio ww poceo twilight princess i stao nisam ga ni zavrsio. Nije losa igra ali jednostavno mi nije lega pa je sad na ledu xd

21. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

656
    328
    63
    Dobra je Tvajlajt Princes, meni je bila triger da kupim Wii. Istina nisam je nikad prešao ponovo od tad tako da moguće da i to nešto govori.

Odlična paralela, nije uopšte nemoguće da nešto slično ispadne. Sad si mi tek popalio lampe iako nisam igrao BOTW.

22. TheNick

21,107
    2,833
    113
    Ne lupetaj. VIIR ima moderan sistem koji najvise lici na XV tj. na ono kako JRPG danas moze jedino da izgleda, ali ima inovacija, dobro je.
    Zeldu nisam kritikovao sto ce da ima isti sistem, svaka Zelda je ista, nego sto prave NASTAVAK igre, to nikada do sada nisu radili u mainline-u. Nije ni FF, do VII spinoffova i X-2.

ALSO, nekome ko je pao sa marsa i nikada nije igrao Zelde, kao entry igre bi pre preporucio Link to the Past ili neke portable verzije pre nego Ocarinu, Majoru, Twilight ili nesto slicno, jer neko ko je nov sa tim tipom igara moze samo da se pogubi. Hell, kreni od Link's Awakening.

23. Goro Manjina

656
    328
    63
    To možda pije vodu danas ali in the 90s, meni je Ocarina bila entry point, tek sam posle sa uživanjem igrao 2d Zelde, pre toga nisam kontao jbg

vetar likes this.
  24. vetar

vetar Well-Known Member

6,093
    1,022
    113
    Majoras Mask je tehnički direktni nastavak na Ocarina of Time, radnja se dešava odmah nakon Ocarine i u pitanju je isti Link,
    da ne spominjem isti engine, većinu istih asseta čak i dosta istih likova iz Ocarine.

Top down Zelda kao prva Zelda defintivno nije dobra preporuka, danas prosečan igrač želi da igra 3D igru a ne top down igru,
    3D Zelda koje sam gore naveo bi sigurno lakše prodale i uvele prosečnog igrača u Zelda svet nego bilo koja top down Zelda igra.

25. Ashitaka

Ashitaka Member

94
    38
    18
    Pa dobro ja sam pre 4-5 godina odigrao prvu zeltu i to link to the past sa snesa i ta igra me je odusevila iako je 20+ godina matora. Tako da sve zavisi od gamera. Nije mi akcenat na grafici itd vec na dobroj prici i gameplay-u.

26. Goro Manjina

656
    328
    63
    Mora da se stane ovde sa ovim fašizmom da starije igre nemaju dobro grafiku. Link to the past ima vanserijsku grafiku ono sevaju mi jaja za rej trejsing u metro, igre se već niko ne seća a o link to the past se diskutuje na forumu u srbiji.

Dakle porška

Last edited: Jun 12, 2019 at 2:54 PM
    Super Simke 64, Matt and Ashitaka like this.
  27. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,291
    1,646
    113
    Kao entry point najbolje mozda minish cap

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

28. Goro Manjina

656
    328
    63
    Mislim da je Link to the past najbolji za entry point

TheNick likes this.
  29. Ashitaka

Ashitaka Member

94
    38
    18
    Nisam mislio da link to the past ima losu grafiku naprotiv, nego dosta gejmera ne moze da igra te stare igre pogotovo mladji narastaji. Zato kazem da se vise obrati paznja na plot i na gameplay. i uzme u obzir da je to jako stara igra, mogu zamisliti kako je tada izgledala u ocima gamera :) Muzika, prica, gameplay, pa i grafika je fenomenalna. Igrica je jako lepo ostarila.

30. Goro Manjina

656
    328
    63
    Rekao sam generalno, slažem se sve.

Ashitaka likes this.
  31. vetar

vetar Well-Known Member

6,093
    1,022
    113
    Ne kažem da ALTTP ne valja ili da ne može da oduševi nego da su Zelde poput Ocarine, Wind Waker ili BotW bolje za prvo Zelda iskustvo nego ALTTP,
    jednostavno mnogo su veće šanse da se nekom svidi 3D Zelda koju svako može da igra u poređenju sa top down Zeldom koja je ipak više hardcore.

32. Ashitaka

Ashitaka Member

94
    38
    18
    Ok slazem se ali prenosim moje iskustvo prvo sam odigrao ALTTP i odusevila me je. Znaci nije pravilo da moras da krenes sa 3d zeldom. Ali ako se nekom pocinje sa 3d moja preporuka je WW. :)

33. vetar

vetar Well-Known Member

6,093
    1,022
    113
    Nema pravila, ali kao što sam napisao, igre poput Ocarine, Wind Waker i BotW su svakako bolji izbor za prosečnog igrača za prvu Zeldu nego bilo koja druga Zelda a pogotovo starije top down Zelda igre koje defintivno nisu za svakoga.
    Mislim nisu 3D Zelde bez razloga toliko popularnije i toliko se bolje prodale nego top down Zelde.

34. TheNick

21,107
    2,833
    113
    Nema sumnje da su 3D Zelde kultne legendarne igre ali da pokusam da objasnim logiku iz preporuke 2D Zeldi novim igracima.

Ako krenemo od predpostavke da postoji osoba gamer koja do danas nije igrala ni jednu Zelda igru vrlo lako se moze zakljuciti da je to osoba koja nije mnogo imala kontakta sa konzolama i tom kulturom - znaci PC centric igrac je u pitanju. Kod nas je to u 99% slucajeva tacno.

Danasnji PC igraci operisani od Nintendo istorije su otkrili retro style metrodvanie i slicno tek nedavno kroz mnoge 2D indi igre i zato mislim da bi im 2D Zelda lakse legla kao neko retro iskustvo kroz koje bi lakse povatali sta je sustina takvih igara. 3D Zelde danas nisu igrive takvim ljudima jer barijera su kontrole koje nisu WSAD i mish, niti slicne svim 3rd person igrama. Tu posebno mislim na Ocarinu i starije 3D Zelde. Neko ko je igrao samo 3D igre koje sve koriste iste kontrole se NECE lako navici na ono. Eventualno Breath of the Wild od novih moze da prodje tu ali ko ce posle toga uzeti da igra Majora Mask i biti u fazon AHA OK kontrole nisu problem. Mnogo je laksa prica odigrati Link to the Past pa onda neku 3D Zeldu kad zna sta da ocekuje i ima volje da prokljuvi sistem upravljanja.

35. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

213
    57
    28
    @TheNick

ok. onda Link to the Past it is. imam jako fin crtemu Retroarch setup sa 29" Sony Trinitron ekranom. tako da ce igra izgledati authentic.

Hvala ostalima na sugestijama. Sledeca Zelda ce mi biti Wind Waker HD.

Ashitaka likes this.
  36. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    I ja bi poceo sa 2D, ili A Link to the Past, ili prva Zelda.

37. Super Simke 64

5,153
    1,040
    113
    Od Link to the Past pa nadalje se ne može pogrešiti ni sa jednom Zeldom. Jedino je Twilight Princess dosta dosadan ne računajući dungeon-e.

Ashitaka likes this.
  38. Oblakoder

Oblakoder Well-Known Member

1,023
    158
    63

Ne bih da se mesam u ove Zelda diskusije ali zasto pobogu pomene bas Metro koji je kultni fps serijal i naravno da se i dan danas po forumima pominju Metro igre. Last Light sam presao jedno pet puta min :)

39. Goro Manjina

656
    328
    63
    Zato što meni nije kultni fps serijal, a nekada sam igrao čak isključivo fps igre recimo 2000-2006. Takodje naveo sam rej trejsing ne metro kao metro, pričao sam o tome da me mrači kad se ljudi ustežu da pohvale grafiku u starijim igrama jer je nekome možda zastarelo pa neće sad moći da razume, neka ne razume. Haj tek grafika veoma često ne doprinosi uopšte doživljaju u samoj igri osim ako ta igra recimo nije bila sajlent hill 2 na primer gde je i danas evidentno koliko su neka grafička rešenja bila važna i zašto nijedna kasnija verzija igre nije mogla da iskopira taj doživljaj sa ps2. Preporučujem da pogledaš tu epizodu df retro ako nisi.
    Dakle naveo sam primer novijeg naslova o kojem se prilično ne priča trenutno po netu a sadrži veoma naprednu grafiku, nisam satanizovao ceo serijal ja ni ne znam kako izgledaju prethodne metro igre pa ako ti kažeš da su klasici ja ti verujem.

40. TheNick

21,107
    2,833
    113
    Zasto da se lazemo Metro je djubre jednostavno kazemo?

Sent from my iPhone using Tapatalk

41. Oblakoder

1,023
    158
    63
    Zasto to ne kazes za Days Gone koji je objektivno djubre, cak i Metacritic ocena to govori?

42. Nekron

Nekron Active Member

176
    63
    28
    Kakve veze ova prica ima sa BoTW?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ashitaka likes this.
  43. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    User score od 8.1 je tebi đubre? Leči se

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

TheNick likes this.
  44. Oblakoder

1,023
    158
    63
    User score iliti fanboj score :D

Necu da te vredjam ali ako ti taj parametar nesto predstavlja onda svaka cast

45. Ashitaka

Ashitaka Member

94
    38
    18
    Ni jedna ocena mi nista ne predstavlja. Ako se meni svidja igra moze biti i 50 metacritic.

TwiSteR, Cipak and TheNick like this.
  46. TheNick

21,107
    2,833
    113
    Zato sto nije. Days Gone je prosecna igra ali je dobra, ima neku poentu ali generalno da Metro je taj mid-tier game samo ne bi mu dao ni blizu 8/10 kao sto sam Days Gone. Znacajniji je u svom beznacaju.

@Oblakoder
    A koji fanboy score Metro ima? :D 68 lol
    https://www.metacritic.com/game/playstation-4/metro-exodus

Ali da ok, to su opet oni Steam crybabies o kojima pricam na Shenmue III temi. JBG. Userscore nekad predstavlja zdrav razum a nekad... UA EPIC STORE :lol:

47. Oblakoder

1,023
    158
    63
    Jasno zasto su ishejtovali Metro, upravo si naveo i glavni razlog...Vratite se na Zeldu, a Metro mi ne dirajte :D

Naravno o Zeldi hocu da citam samo pozitivno :p

48. Nekron

Nekron Active Member

176
    63
    28
    Tebra dosao si na topi o Zelda igri i onda kazes "Vratite se na Zeldu, a Metro mi ne dirajte"" mislim da si ti skrenuo levo kod Albukerkija....

nikola22 and Goro Manjina like this.
  49. Oblakoder

1,023
    158
    63

Mislim da je neko spomenuo Metro pa sam samo prokomentarisao. Slazem se ovo je tema o svetinji i bez obzira koliko cenio Metro ovde mu nije mesto.

50. vetar

vetar Well-Known Member

6,093
    1,022
    113
    Kome su interesantne 2D Indie igre sigurno će lakše prihvatiti 2D Zeldu, ali mislim generalno da će prosečan igrač lakše prihvatiti 3D Zeldu (one koje sam naveo) nego 2D Zeldu (pogotovo ALTTP koji bi za dosta današnjih igrača bio težak).
    Kao što napisah, postoji razlog zašto su 3D Zelde toliko popularnije i toliko se bolje prodale 2D Zelde.

Share This Page