1. powered by Surfing Waves

The Legend of Zelda: Link's Awakening remake [20. Septembar, 2019.]

Discussion in 'Nintendo Switch' started by vetar, Feb 14, 2019.

1. grunt

grunt Celeb Freak

17,301
    3,492
    113
    Solidno izgleda, malo su preterali sa DoF doduse. Pored toga ovo mora biti locked 60fps.

2. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    istina simke. ali moze to i bolje

3. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Samo što je napolju framerate 30, to nije u redu kad je već unutra 60, ali ovo se još pravi, najverovatnije će biti optimizovanije na kraju.

Još jedan dokaz koliko su stare Zelde bile ispred svog vremena. Igra iz 1993. godine, samo izgled grafike upgrejdovan, sav gameplay i izgled sveta ostao potpuno isti. Jedini realni upgrejd je što sada kamera uvek prati Linka. I igra će ponovo biti predobra. Tako bi bilo i sa prethodnikom, A Link to the Past iz 1991. godine.

Tužan sam što znam toliko mnogo ljudi koji su kao neki gameri, a nikada nisu igrali nijednu Zeldu.

Last edited: Jun 22, 2019
    Oblakoder, Matt, vetar and 3 others like this.
  4. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,908
    3,194
    113
    Kazu ne vole te potezne borbe. Vise njih je to reklo na Bench/SK forum i slicnim mestima... u fazonu mesaju Zeldu i JRPG igre. Jebiga, nase podneblje je operisano od Nintendo tradicije oduvek bilo. Najvise sto se srbin dotakao Nintenda je sto su igrali Super Mario Bros i Duck Hunt na Famiclonovima koji su zvali SEGA sa buvljaka. Da je nekim cudom bilo Zelde sa NES-a na tim Famicloncima (a nije zbog razlike u jeziku), mozda bi i ovde neko znao za to. Sure igrali su ljudi SNES ovde i Link to the Past ali to je toliko marginalna sitna manjina u odnosu na divljastvo SEGA Mega Drive opste manije kod nas koja je to ostavila u dubokoj senci. Ista prica za Ocarinu i N64, bilo je da, ali na nivou statisticke greske pored divljanja sa PlayStation kec piraterijom... i posle dolazi PC i samo PC.

PC igraci danas koji otkrivaju preko indi igara retro style i Nintendo fazone mozda i mogu da odigraju stare 2D Zelde i da skapiraju whats the deal.

Oblakoder, Ratanook, Matt and 2 others like this.
  5. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,305
    750
    113
    Problem sa zeldama je što ako ih nisi igrao kao klinac, ako ti nisu relik detinjstva jako je zajebano da se to nadoknadi, to ne može da se nadoknadi nije mgs. Mnoge odbije dečija prezentacija.
    Ja kad upalim Okarinu svaki put, munja me pogodi. Ne smem uopšte da razmatram scenario gde je nisam igrao nikada i sad je palim. Ne kažem da mi nebi bila odlična i impresivna ali nebi bilo tog nekog djavola koji me obuzme pri samoj pomisli na igru.
    Jebote koliko je dobra ta igra šta je to, kakve vradzbine je tu Nintendo sproveo satanisti.

6. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Bukvalno ovo što je Nick napisao, ti uglavnom u Srbiji, Balkanu i Istočnoj Evropi možeš da nađeš dosta ljudi koji nisi igrali Zeldu i kojima je čak Sonic popularniji nego Mario, odnosno generalno imali minimum dodira sa Nintendom, totalno je druga priča sa svim ostalim većim tržištima,
    tako da lokalna (regionalna) naša priča je veoma drugačija od globalne kada je u pitanju Zelda i Nintendo generalno.

Inače ovo za prvu Zeldu, upravo poslednja Zelda igra (BotW) je za ogroman broj ljudi je prva Zelda i sada su ti isti ljudi željni da probaju još neku Zelda igru,
    Zelda nije bila ovoloko popularna još od OoT.
    Mislim da će slična priča biti i za ovu Zeldu (da bude odlična kao prva Zelda) osim što naravno ne može da ima toliku popularnost kao BotW.

TheNick, Ashitaka and Goro Manjina like this.
  7. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Da , BoTW je naveo dosta ljudi da kupe Switch generalno što je meni baš bio lud uspeh. Pričam o ljudima koji su se smejali kad vide da neko igra Wii itd

8. zdravkelja

zdravkelja Member

9,552
    2,068
    113
    Ja sam bio u nekom mikrokosmosu, ja i ortak smo imali SNES i niko oko nas nije igrao Segu osim onih fejk Famiclonova.

Dcer likes this.
  9. Ashitaka

Ashitaka Active Member

126
    48
    28
    To sto mnogi ljudi nisu igrali zeldu na ovim prostorima nije samo njihova krivica(ratovi, inflacija, mali standrad itd) Ali definitivno smo takvi kako je nick objasnio. Pa i ja sam moju prvu(lttp) odigrao na 3ds pre 3 godine i od tada sam odigrao jos 4-5 delova i sad mi je najbolji serijal. Ali takvi smo ti mi hejtujemo nesto sto smo samo "igrali" na youtube... Ali dobro ko hoce da joj da sansu nece se pokajati :)

TheNick likes this.
  10. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
  11. TheNick

21,908
    3,194
    113
    MS HOLO LENS actual gameplay?

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    mislim da nisi i da nik po obicaju preteruje. kod mene je jednako bilo zastupljeno i jedno i drugo. Cak mozda nintendo vise. znam da sam sigurno vise picio iss deluxe nego bilo sta na mdu.

13. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Normalno svi su igrali iss deluxe.

14. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Kada je u pitanju Srbija, mogu da se kladim da je bilo 90% Sega korisnika (to uključuje i igraonice) a da je bilo manje od 10% Nintendo korisnika (isto uključuje igraonice).
    Nešto slično je bilo i kasnije samo što je "Sony" zauzeo mesto Sege.

Ashitaka likes this.
  15. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    vise mi deluje kao fizicki model sve ovo

16. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Ja mislim da je u Srbiji više ljudi odrastalo sa NES-om samo u vidu buvljačke Sege i Terminatora pa to nisu znali, od onih koji su odrastali sa pravim Sega Mega Drive 2.

Matt and jovcov like this.
  17. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Da, ali je poenta da su svi koji su odrastali uz Segu sa buvljaka(kopija NES-a), kasnije prešli na pravu Segu i Sony, isto, 90% igraonica su bile Sega-Sony, a tek su kanije počeli da se pojavlju i PC igraonice, znači govorimo o generalno mnogo jačoj popularnosti, na stranu to i što su ti ljudi što su ranije igrali falš Segu nisu znali da u stvari igraju kopiju NES-a.
    A konkretno je ovde bila inicijalno priča o popularnosti Zelde kod nas, a Zelda je tek počela da dobija na popularnosti sa SNES-om i pogotovo sa N64. Nisam siguran, ali koliko se sećam Sega sa buvljaka nije imala ni NES Zeldu.

Last edited: Jun 27, 2019
  18. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Ne, to je E3 stage room za igru.

19. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Nije.
    To jeste igra koja bi bila hit na famiklon konzolama uz kontru, balon fajt, ajs klajmber, robotek onaj itd

20. zdravkelja

zdravkelja Member

9,552
    2,068
    113
    Ja se dan danas ubedjujem sa narodom da to sto su oni igrali nije Sega, ali dzabe, ja nemam pojma, iako sam najveci nerd u drustvu :D

TheNick and vetar like this.
  21. TheNick

21,908
    3,194
    113
    Mozda u tvojoj ulici u Indjiji :D BG je bio MD2 apsolutna dominacija, sure bilo je i SNES-a tu i tamo ali mnogo manje.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited: Jun 28, 2019
  22. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,649
    1,301
    113
    Do 1996e je Sega dominirala u srbiji i to je bila naj popularnija konzola za iznajmljivanje na 24h. Posle je preuzeo PS1. Nikad nisam cuo da neko iznajmljuje Nintendo nit da neko od drustva ima tu konzolu. U Africi sam jedino igrao Nintendo al za SRB sto kaze Nick, znao sam za gameboy zbog reklama Beosoft al ne secam se da je iko imao SNES u to vreme.

23. TheNick

21,908
    3,194
    113
    Imao sam i ja ortaka u ulici koji je u early 90s imao NES... pa jbg, ne mogu da kazem da je bio prisutan u Srbiji znacajno.

24. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    sve igraonice su bile 50:50 ili naginjale na nintendo stranu. cak je n64 par godina dobijao ps1 i u popularnosti i u brojnosti. posle se promenilo naravno al sam zato mogao da provedem celo bombardovanje igrajuci n64 u 4p :D

25. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    U Rumi nije bilo tako. Mega drive je bio jako popularan, SNES je mogao da se iznajmi samo na jednom mestu.
    Tek kada su krenuli Nintendo klinci, poceo je i SNES da se pojavljuje u igraonicama.

Ashitaka likes this.
  26. Ashitaka

Ashitaka Active Member

126
    48
    28
    U rumi je sam iznajmiljivao u tanexu snes i segu. Naravno kasnije i ps1 kao i n64. Cak jednom i segu saturn. Da je sega bila popularnija jeste, mada sam ja uvek naginjao na nintendo jer sam imao piratsku konzolu u obliku famicoma na kojoj je pisalo nintendo

shin-boyan likes this.
  27. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    Snes jeste krenuo malcice posle md, to jeste i kod mene bilo.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

28. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Ne fantazirajte, bio je snes u bg da se iznajmi kako konzola tako i igre gde hoćeš, išle su reklame igara na tv, svaki klinac je znao za to, igrale se igre u emisijama itd u ostalom imamo na forumu voja je kačio

Mislim mega drajv je bio najpopularnija konzola, nebi neko nazvao emisiju sega klinci ofc, al da snes nije bio zastupljen to su već ludosti. Za druge gradove naravno da ne znam i logično je da je situacija bila drugačija

29. TheNick

21,908
    3,194
    113
    Bilo ga je, ali slabije. Jeste Beosoft pokusavao jaku kampanju sa Donkey Kong Countrijima, albumima sa slicicama, reklamama, emisijama sve je to bilo fine and dandy ali SEGA Manija je tresla jace od toga.

30. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Nije, nego su butlezi za mega drajv bili više zastupljeni i to ti je sva fama sega manije

darkado likes this.
  31. zdravkelja

zdravkelja Member

9,552
    2,068
    113
    Nije toliko ni do nas, Mega Drive je generalno imao bolju prodaju u Evropi.

Last edited: Jun 29, 2019
  32. Oblakoder

Oblakoder Well-Known Member

1,097
    176
    63
    Unistili ste totalno ovako svetu temu :no:

33. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    Ko o cemu...

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

34. Goro Manjina

1,305
    750
    113
  35. rale

rale the first to witness

2,039
    247
    63
    izgleda mi jako kul, kao da je fizicka igra (od plastelina ili tako nesto)...

sto samo podize potrebu za pristojnim framerate, dajte bre svaki efekat obori FPS na 20, totalno ubija dozivljaj... neke igre koje su idealne za switch (novi Bloodstained, recimo), ne mogu da igram na njemu zbog toga, ali ako Nintendo igra ovo dozvoli je pisanje po igracima, u fazonu "zelda je, progutace igraci ovo".

verujem da upravo tim japanaca zavrsava 16h smenu popravljajuci to, isto kao juce a bogami i sutra, sacekacu pre ozbiljnije pljuvacine.

deluje super - ne dovoljno da super simke zapravo uzme switch, ali super svejedno

Super Simke 64 likes this.
  36. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Francuska reklama

vetar and TheNick like this.
  37. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    DF kaže da je build koji su igrali prošlog meseca dan i noć razlika u poređenju sa E3 buildom koji je bio 30 FPS-a van zatvorenog prostora, dok je build od prošlog meseca koji su oni igrali 60 FPS sa nekim padovima, tako da postoji šansa do launch build ima još bolji frame rate.

Bloodstained je inače jedan od lošijih odrađenih portova.

Last edited: Sep 10, 2019
  38. TheNick

21,908
    3,194
    113
    Le nostalgieeee

39. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
  40. WickedlNl

2,649
    1,301
    113
  41. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
  42. Ashitaka

Ashitaka Active Member

126
    48
    28
    Jedva cekam da stigne :) Ako Bog da da porani koji dan :D

43. rale

rale the first to witness

2,039
    247
    63
    to je miyamotova igra, nece to nikad zastariti... covek je samostalno doveo game design na prvo mesto u izradi igara, tako sto je pokazao na primeru da je tako najbolje :D

a sad, ne treba biti iskljuciv, neko nije imao priliku, nekome serijal nije privlacan, i sve je to skroz u redu. steta je, recimo, i ne doziveti world building From Software igara - hocemo da kazemo za ljude koji ne zele da se nose sa tezinom tih igara da nisu gameri, kao sto bi ti rekao za ljude kojima su recimo Zelda igre previse "decije"?

Ashitaka likes this.
  44. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,530
    1,828
    113
    poceo sam da igram LA. Iskreno bolje da su pokusali fps da zakljucaju na 30fps. Ovi padovi drasticni bas kvare dozivljaj.
    Drago mi je sto nisam iskesirao za original.

Omega, eufrat and Goro Manjina like this.
  45. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Ja spremio kes za Zeldu i Luigia, nadam se da me fps nece razocarati :no:

46. Ashitaka

Ashitaka Active Member

126
    48
    28
    Ako je tako bice nekih patcheva valjda da poprave taj fps.

47. ivamark

5,530
    1,828
    113
    probao sam i docked mod, ista stvar sa fps mozda malo blaza.
    Prilikom svake promene okruzenja bilo da se izlazi iz neke ''prostorije'' ili da menjam zonu na mapi fps ode u vraga. Moze da se igra stigao sam do treceg dungeon-a ali trebali bi ovo da rese, sramota je.

48. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Jeste sramota jer ako ovakvu igru nisu u stanju da optimizuju onda mislim stvarno :D

49. WickedlNl

2,649
    1,301
    113
    btw de si nashao kopiju?

50. ivamark

5,530
    1,828
    113
    darkumbra a ima i na discordu onom warez sada.

Share This Page