1. powered by Surfing Waves

The Walking Dead [TV Series 2010 - ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by stale, Aug 17, 2011.

1. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    THE WALKING DEAD(wiki)

The Walking Dead is an American post-apocalyptic horror television series developed for television by Frank Darabont and based on the ongoing comic book series of the same name by Robert Kirkman, Tony Moore and Charlie Adlard. The series centers on a small group of survivors led by Sheriff's Deputy Rick Grimes and his family.

Sezona 1
    http://www.youtube.com/watch?v=M44YJPJ1Ops

Puno se ocekivalo od ove serije i, bar moja, ocekivanja nisu izneverena. Dobili smo odlicnu dramu smestnu u post-apokalipticni zombi svet. I fanovi i kriticari su zadovoljeni, ali nas je mali broj epizoda (samo 6) ostavio gladne.

Sezona 2
    http://www.youtube.com/watch?v=1OZ0mu8Ey6A

Druga sezona pocinje sa emitovanjem 16. oktobra i imace 13 epizoda.

Thread o stripu

A sad lose vesti. Frank Darabont je dobio otkaz :(:(
    Ovo ce difinitivno imati uticaja na kvalitet (i trajanje) serije.
    http://screenrant.com/walking-dead-frank-darabont-amc-aco-127783/

P.S. FD bi mogao da otvori thread o stripu pa cu da dodam link na njega.
    edit: Ipak ima thread :D

Offtopic P.S. FD bi mogao da otvori i temu za Locke&Key :D

2. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,545
    128
    63
    Offtopic P.S. FD bi mogao da otvori i temu za Locke&Key :D

Nećeš verovati, ali baš sam planirao, međutim Nickovo lockovanje starog foruma me mnogo otežava kopiranje templatea, pa nisam imao vremena...

3. SrEbRnI

SrEbRnI Active Member

332
    26
    28
    Poskidao sam neke stripove sa neta. Nisam ni znao da ih ima na srpskom. Nisu toliko losi mada serija mi se cini bolja. Samo sto su napravili mnooogo veliku pauzu izmedju sezona.

4. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    The Walking Dead / Wiki / IMDb

The Walking Dead is an American post-apocalyptic horror television series developed for television by Frank Darabont and based on the ongoing comic book series, The Walking Dead, by Robert Kirkman, Tony Moore and Charlie Adlard.[1] The series centers on a small group of survivors led by Sheriff's Deputy Rick Grimes and his family.

Uveren sam da ova serija ima mnogo fanova na forumu. Serija je radjena po istoimenom stripu, koji je genijalan! Nije u pitanju prosto tamanjenje zombija sa horor elementima, vetj je akcenat stavljen na interakciju ljudi sa okolinom, svojim blizhnjima i samim sobom u jezivoj i nezamislivoj situaciji koja je zadesila ljudski rod.

Druga sezona je pochela!
    Prva epizoda je bila odlichna, na trenutke napeta, zombiji su fenomenalno odradjeni, ja sam udario par screenshotova jer se ne setjam kada sam video da zombiji izgledaju toliko divno.

Ako niste pocheli da gledate seriju, pravo je vreme da to uchinite, ne moram da napomenem da biste mogli i strip da overite, jer je jedan od, po meni, najboljih ikada!

5. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,163
    3,489
    113
    Skidam s2e1. Prva sezona je bila super.

6. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,438
    149
    63
    Skinuh pa cu gledat kad se vratim ciku, mada sam procitao comic pa znam uglavnom sve glave stvari sto ce bit

7. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    http://www.emuglx.org/nextemuforums/showthread.php?tid=567 :D
    veceras gledam i jedva cekam :)

8. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,127
    266
    83
    znači počela nova sezona? prva je bila odlična i nadam se da će tako i nastaviti. skida se ....

9. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    meni malo smeta rednekizam u vecini glavnih likova, al ajde. dobra je bila ova epizoda, bolesan kraj epizode.

10. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    201
    63
    Bio sam zadovoljan prvom sezonom i sad sam pocetkom ove druge . Jedino su mi smesni monolozi od ovog glavnog lika na pocetku i pred kraj epizode , ne znam zasto ne mogu da ga svatim ozbiljno uopste.

11. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
  12. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    AMC is on the roll. S1 finale je gledalo 6mil ljudi. S2 premijeru je gledalo 7.2.

Pogledao sam i ja ep, nice opening.

13. forsaken demon

4,545
    128
    63
    Skinuh pa cu gledat kad se vratim ciku, mada sam procitao comic pa znam uglavnom sve glave stvari sto ce bit

Da si stvarno čitao strip video bi da on ima malo veze sa serijom... Ja pratim strip redovno, pa opet nemam ideju šta će da se desi i šta će ubaciti u seriju.

Inače, odlična epizoda, vidim da i dalje imaju dobar miks priče i zombi-akcije. :) Mali me živcira i u seriji, skoro koliko u stripu - strašno.

14. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,438
    149
    63
    Nestvarno sam ga pratio.
    Znam da je bilo razlika a serija se davno emitovala pa se slabo cega sjecam, pogotovo posle comica. Mada sam siguran da ce neke od kljucnih stvari se desit, da ne pisem sad, smrti nekih osoba, itd.

15. forsaken demon

4,545
    128
    63
    Pa... Ja nisam siguran u to.
    Kada su već uveli tu kompaniju i celo ono finale prošle sezone, koja se nigde u stripu ne spominje i koja deluje kao veliki i bitan deo priče serije, ne znam da li će se uopšte kretati nekom putanjom koju prati strip. Sigurno će se desiti neke stvari, bitne za razvoj likova, pošto su nešto već načeli, možda i pokriju neke najinteresantnije detalje(jer strip stvarno ima genijalnih momenata), ali je vrlo teško znati ''šta će biti'' na osnovu čitanja stripa.

16. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,438
    149
    63
    I ne sjecam se finala, odgledat cu recap posle xD
    Ok, maybe I got ahead of myself, trebao sam se prvo podsjetit jer se samo sjecam stvari iz stripa i ponesto iz serije hm

17. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,438
    149
    63
    Pogledah sad ovu epizodu i prisjetih se starih, auh, znaci 90% stvari sam zaboravio pa tek sad vidjeh sta je sve razlicito xD
    Mada ono s dear-om na kraju i iz preview-a se poklapa vec :)

18. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Odlicna epizoda kao i cela serija,steta sto nemogu da nabavim strip bas bih voleo da ga procitam.

19. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    ^
    pa nije ga teshko nabaviti ako zhelish na rachunaru da chitash ;)

20. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Znam ali nepodnosim skenirane stripove.

21. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    I meni je mnogo bolji feel drzhati strip u rukama i inhalirati miris seksi shtampe, al' na zhalost to je teshko izvodljivo u Srbiji :( Zbog toga, na zhalost, moram da chitam skenove.

22. forsaken demon

4,545
    128
    63
    Imam informaciju da bi uskoro mogao da krene domaci prevod stripa, ponovo ispochetka. Neki Hrvati bi mogli da krenu da izdaju... Eto, ako nekome znachi. :)

23. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Super vest samo me brine to uskoro,kod nas to moze da potraje.Recimo Konan 2 cekam celo leto a on izlazi tek sad za sajam.
    Naprimer ova naslovnica mi je skroz dobra

24. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Auu, kul vest FD, to bi bilo odlichno!

25. forsaken demon

4,545
    128
    63
    We shall see, ali bi trebalo da je informacija definitivna.
    Takođe, ukoliko se žalite na tempo serije, zamolio bih vas da uzmete i čitate stripove, kako bi shvatili da Walking Dead nije tako dinamičan kao što očekujete.

26. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Izasla nova epizoda,skida se upravo.
    @FD zamolio bih te da nam javis ovde ako bude nekih vesti o tom stripu.

27. forsaken demon

4,545
    128
    63
    Javiću naravno. :)
    Da li je neko kupovao Lavirintova izdanja? Ako jeste, da ga obradujem da su ti stripovi jako vredni i da ih ne baca u vatru ili klincima da ga boje. :)

28. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Vidim da traze 1000 din po broju.

29. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Nova epizoda je bila mnogo dobra i vrlo napeta.

30. aequitas

aequitas Member

55
    2
    8
    Nisam znao da ponedeljkom od 22:30 "Okruzen mrtvima" ide na Fox crim-u.

31. forsaken demon

4,545
    128
    63
    Nisam znao da ponedeljkom od 22:30 "Okruzen mrtvima" ide na Fox crim-u.

Ja prvenstveno gledam tad, da podržim to što su odlučili da emituju seriju skoro pa paralelno sa premijerom u amerikama.

Enivej, odlično je za sad, jeste daleko od stripa, ali sledi njegov fazon skorz. Super je.

32. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    ja trenutno cekam da se nakupi epizoda pa cu onda sve odjednom. Verovatno cu sacekati kraj sezone.

33. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    ja trenutno cekam da se nakupi epizoda pa cu onda sve odjednom. Verovatno cu sacekati kraj sezone.

Ista fora...nemam vise snage da cekam svaku epizodu kada se zakuvava...:)))
    Sada sam u fazonu da sacekam kraj serijala i onda odgledamu jednom dahu...:D

34. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Odlična serija. Prvo sam proočitao stripove 1-5 pa sam krenuo sa serijom. Svaki je dobar na svoj način. Šteta što su otpustili Darabonta i veštački rastegli sezonu sa 6 na 12 epizoda.

Svaka čast ovom liku koji je režirao poslednju epizodu, ubedljivo je najnaivnija do sad. Svi vrište na Amy da ne puca, i 'ajde što puca nego što to radi kad su svi na pola metra do Derila. I nemoguće da niko nije osetio smrad iz štale i lupanje za ovih 3-4 dana koliko su tamo. Taj deo je bolje opisan u stripu.

35. forsaken demon

4,545
    128
    63
    Hahah, Ryo moram da se složim sa tobom i mene je to iznerviralo. :)

36. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    ^
    a ja se poslednje 2 epizode pitam "ma kad tje onaj deo sa shtalom?" :)
    definitivno je u stripu nekako ... normalnije odradjeno, al' ok, nije da je losha serija, sa uzhivanjem je gledam.

37. Roronoa Zoro

3,127
    266
    83
    neko ko nije čitao nije mogao da zna za štalu, ali ono prvo jeste bzv. mda o5 ok je serija

38. orgazmatron

orgazmatron New Member

49
    0
    0
    pf dobra epizoda, ova poslednja. idalje je malo naiveno al ae...

znao sam da će šejn i ejmi da se pokaraju. bilo je pitanje epizode :D

hehe znao sam da će rik onako reagovati za šejna, al me je iznenadilo da je ona zapravo rekla :)

39. figi

figi New Member

153
    1
    0
    serija mi sve vishe i vishe ne dopada, sve neki filere i ligavenje, fejl

40. forsaken demon

4,545
    128
    63
    Opet ponavljam, nema filera, strip je isti takav, akcenat je na drami. Bila je fora valjda da se u jednom broju nije pojavio ni jedan zombi...
    S tim u vezi, čini mi se da će neki odustati od serije, jer neće zadovoljiti njihova očekivanja(čitaj klanje/akcija/krv/left4dead).

41. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Jel moze pojasnjenje- u prvoj sezoni je ubijen onaj pajtos i cak je zena od glavnog lika pljunula na njegov grob a sad sam ga video zivahnog u drugoj sezoni. Ili sam nesto kriskrosovao sa stripom.

42. Roronoa Zoro

3,127
    266
    83
    na koga tačno misliš? ne sećam se nešto tog dela iz prve sezone

43. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Pajtos gl. junaka sto mu delje zenu. Koliko se secam ubili su ga u prvoj sezoni a evo ga opet u drugoj, il nesto brkam.

44. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    @Kraken Pomešao si sa stripom :) Juče sam baš završio sa stripom i skroz sam se smorio.

pf dobra epizoda, ova poslednja. idalje je malo naiveno al ae...

Ma najbolje je što nije mogla da pogodi deblo koje se ljuljuška, a posle lete samo headovi. I pre nego što su se vratili u kamp trebalo je da navuku majce "Upravo smo se je*ali u Hjundaiju", baš je loše odrađena scena kad su se vratili.

Nego nešto imam utisak da Šejn neće preživeti drugu sezonu.

45. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Wow, odlican kraj prve polovine walking dead-a. Druga polovine stize u februaru.

46. Roronoa Zoro

3,127
    266
    83
    zaista odličan kraj prvog dela ove sezone

47. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Stvarno odlican.Sad treba sacekati do 12.2.2012

48. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Ono realno malo ga smorise sa desavanjima na farmi, ne znam kako je bilo u stripu al ovde su ga mogli skratiti...

49. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Da,prosla epizoda je prilicno smorila sa desavanjima na farmi ali ova zadnja je zato bas dobra.

50. forsaken demon

4,545
    128
    63
    Pogledah danas poslednju epizodu ''polugodišta'' i:

Iskreno me je pogodio kraj epizode. :S Možda vama koji niste čitali strip to nije ostavilo takav utisak ili je bilo predvidljivo, ali ona u stripu je pregurala dosta brojeva i dosta duže nakon Heršelove farme... Pa sam zato poslednje očekivao da bude u tom ambaru... Mislio sam da će ispasti zarobljena kod nekih frikova or something... Ali, eto uspeli su da me šokiraju.

Inače se zakuvalo lepo, odlično mi je, uvek mi proleti.
    Videh u previewu da će biti i dalje na farmi, ali sumnjam da će ostati tamo do naredne sezone... I Šejn ima labave šanse, ali opet ko zna...

Share This Page