1. powered by Surfing Waves

The Walking Dead [TV Series 2010 - ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by stale, Aug 17, 2011.

1. Maxa

Maxa opsa!

11,154
    3,948
    113
    bravo, lepo sročeno.

prosto ne mogu da verujem koliko je ljudi jedva dočekalo posle te prve epizode da se pohvali kako su bili ravnodušni i kako negan radi logične stvari i slična tipična righteous serendanja. nema ništa logično u iživljavanju, i kome su takve stvari normalne, treba malo da se zapita. :D i ne, niko nije zaslužio ono što je zadesilo rika i ekipu, niti su oni ljudi što su zaklani u snu zaslužili tako da završe. it's that plain and simple.

Timemaster and LiGhT like this.
  2. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Pazi... i to da je Rick "p**ka" jer preti onom šminkeru a pred Neganom ćuti,vrlo je diskutabilno. Ja ne mislim da je tako. Rick je čak izgrađeniji za opstanak više nego ikad, jer je naučio da metodama uzornog građanina i pravednog miroljubivog šerifa u dotičnom novonastalom svetu preživeti sa svojim ljudima neće. Bilo je momenata kada mi je zaista umeo ići na živce, no upravo sada mogli bismo gledati da bi i iskazovanje mržnje i napad na Negana ( sad kada već znaju koliko je moćan ) upravio bio još nepromišljeniji i veći odraz slabosti ka sopstvenom egu i lakomislenosti. Nije lako ćutati dok Te neko zasipa g..ma dok želiš po cenu sopstvenog života da mu odvališ donju vilicu što se jasno vidi iz Rickovog pogleda punog mržnje. Ipak pošto su tu uključeni i životi drugih ljudi iz "porodice" to dobija širi smisao. Ne branim Ricka jer je glavni lik, ne branim Rick-a jer mi je omiljeni lik ( nije, Daryl je), kažem samo. Šminker sa druge strane predstavlja pretnju na drugi način, da izda, da proda, da druka, a takvom jedini lek i jeste "čizma za vrat".

Nego, da li neko od TWD fanova može pogoditi ko je ovaj šarmantni mladić sa slike? :) "Google image search" zabranjen,oni koji možda već znaju neka ne govore odmah. :)

3. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    mozhda
    onaJ s mulletom? :D

LiGhT likes this.
  4. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Noup! :cool:

5. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Samo mi nije jasno da niko ne može snajperom da skine nigana i izroksuje launcherima njegovu ekipu kad su prošli kapiju. Al ajde…

6. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Valjda jer ih je iznenadio. Nisu očekivali. Sa druge strane, svakako (bar do sada uvek) neko dežura na zidinama sa pucaljkom. A sa treće strane, vatra na Negana (čak i da ga ubije na mestu) stvorila bi masovnu vatru, razaranje zidina, resursa i mnogobrojne žrtve kao što beše sa ekipom iz Woodberry-a. Pa sad ko šta odabere...mogli bi zaista, mada bilo bi sigurno dosta posledica.

7. stale

stale bowel disruptor

4,029
    1,196
    113
    Problem je što su do sada prikazali Nenada kao psiho diktatora koga ljudi prate, a jer ga se boje. Kada bi ga neko rokno pitanje je koliko bi ostali hteli da se bore. Ubiješ vodju, vojska se raspadne. To se dešavalo često u prošlosti. Jasno je da ljudi koje je slomio neće tako nesto ni pokušati, ali iz Rikove ekipe slomio je manje-više samo njega, pa je neko od ostalih mogao da ga rokne.

Edit: hahaha Nenada :D

Maxa likes this.
  8. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Nervira me to što za sada još nema na netu da se pogledaju protekle epizode. Do sada sma ih ulovila sve, no sl.ponedeljak šibam noćnu smenu i propustiću epizodu 4. Pronjuškaću eventualno termine reprize,pa ako se uklopim uklopila sam se.

I hajdemo dalje nagađanje bez cheat-a! Ko je ovaj lepi mlađahni momak sa slikeee? :D

9. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,836
    1,304
    113
    Nenad?

LiGhT likes this.
  10. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    5 Bambija za Vas! Jeffey Dean Morgan iliti Nenad.... um....Negan kad je bio deran. :)

11. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Ona baba tamo cepa motoriste po drumu sa bazukom a ovde ih zeza ko oce po kuci. Još žešće je što ne smeju da opisuju il pokažu ni malo golotinje al moze glava da se ratbucava sa bejzbolkom, al ajde, to je amc stil.

12. Maxa

Maxa opsa!

11,154
    3,948
    113
    Vrlo očigledno da je Nenad u pitanju :)

Kasnim na predstavu ali nema veze...

Sent from my D6503 using Tapatalk

13. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Neša galija?

14. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,297
    1,089
    113
    Nisam baš siguran ko je kome prvi izjavio ljubav. :p

Znam ja to odavno, ali sam iznervirao mnoge malo drugačijim mišljenjima.

On topic again, pošto ga pretstavljaju kao mnogo pametnog, zašto Nenad nije samo iskasapio Ricka sa Lusil ako je hteo da ih zaplaši? Mržnja u Rickovim očima može samo čoveku sa IQ ispod 70 reći da ih je sada smirio (pogotovo posle onog masovnog klanja od strane Rickove ekipe u prošloj sezoni i nekoliko pokušaja Ricka da ga ubije u prvoj epizodi ove sezone).

15. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,675
    1,225
    113
    Zato što mu je veći gušt da slomi i natera da cvili i puzi takvog lika kao što je Rik nego da ga samo ubije.

16. Super Simke 64

5,297
    1,089
    113
    OK, ovo i nije loše objašnjenje.

17. SolidSnake88

1,675
    1,225
    113
    A zamisli kakav utisak to tek ostavlja na Rikovu grupu, da vide svog vođu slomljenog i kako služi Niganu kao potrčko i "paliconoša". ;)

18. Super Simke 64

5,297
    1,089
    113
    Sa ovim se već ne slažem. Odlično ti je bilo samo prvo objašnjenje po meni, ovo je suvišno. Zbog tebe ću najverovatnije ipak nastaviti sa gledanjem.

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,851
    1,836
    113
    osecaj se pocastvovanim, snake solide osamdeset i osam

SolidSnake88 and Nyarlathotep like this.
  20. SolidSnake88

1,675
    1,225
    113
    :D

21. hiawata

hiawata Relic

365
    100
    43
    Jest malo neobicno sto ih nije pobio sve...

22. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Haha. Na fejsbuku sam objavila istu zagonetku i mislili su
    da li je to pevač Slipknota. :)

Btw. Od mrtvih ljudi nema koristi. Mada među živećom ekipom ja vidim veće potencijalne pretnje od ubijenog Glena i Abrahama,koliko god da su to zaista bili dobri i lojalni borci.

Abraham.... :( Jedan manje koji će me zasmejati.

Za golotinju kome nedostaje,obrnite ponovo serijal "Spartakus". :)

23. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

4,004
    1,842
    113
    Lik liči na sve ali na Corey Taylor-a ne liči ni malo.

Послато са Nexus 6P

24. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,466
    1,024
    113
  25. SolidSnake88

1,675
    1,225
    113
    Jes' vala, prva epizoda je bila brutalna, a ove četiri su baš usporene, i maltene je svaka za sebe. Kapiram da će poslednje dve od ove polusezone biti malo više žestoke, i da se ovo lagano zakuvava i razvija.

26. hiawata

hiawata Relic

365
    100
    43
    To smo se vec navikli, svaku sezonu krenu jako, pa razvlace sredinu da bi na kraju sve zbrzali u poslednje dve.

SolidSnake88 likes this.
  27. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Ni malo ne gotivim epizode koje se fokusiraju samo na jednog ili dva lika T_T

SolidSnake88 likes this.
  28. Maxa

Maxa opsa!

11,154
    3,948
    113
    Meni je to sve ok, da je jedno te isto konstantno, bilo bi sranje ili meh u najboljem slučaju...

Sent from my D6503 using Tapatalk

29. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Koliko sam se smorila patetikom kada je ona gospojica bežala iz onog ženskog kampa, toliko je poslednja epizoda za sada bila dobra ,još uvek ne mogu da verujem koliko dobra! :) Samo ću uzdahnuti i reći.... ko će dočekati februar?!!! :(

Ceo dan poput manijaka pevušim "We are on easy street, and I feel so sweet"... ::D:

vetar and Undenis like this.
  30. grunt

grunt Celeb Freak

17,457
    3,640
    113
    Hype is real !!

RISE UP !!

Fucking februar :/

31. Undenis

1,466
    1,024
    113
    Onu Rositu bi tukao sa Lucile dok joj mozak kasa nepostane koliko je glupa.

32. grunt

grunt Celeb Freak

17,457
    3,640
    113
    Nemoj tako, samo joj treba dobar jebac da se smiri xD

33. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Pa ipak je pametnije pokušala izvršiti atentat u odnosu na Karla. Da ga je ubila, kapiram da bi se raskrinkao "čopor", (iako bi možda usledilo još krvoprolića usled afekta "Spasioca"), kao kad u životinjskom čoporu smakneš vođu. Ja ne vidim šta je tu glupo, do nedavno je bilo na postovima polemike kako neko ne pokuša učiniti upravo baš to. A to što je pogodila Lusil, zove se "bad luck".

Vizuelno bi ona i Negan bili idealan par , makar i za "šemu". [;)] J... fensi Spensera,dobio je šta je tražio da dobije.

Dodala bih još nešto,no to bi već moglo lako prerasti u spojler. Javno ću samo iz tog razloga ostati suzdržana.

34. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,836
    1,304
    113
    Ne znam, mene je sezona žestoko smorila posle one kingdom epizode, sve mi delovalo nekako razvučeno, čak je i Negan počeo da smara. Valjda će u nastavku biti bolji.

35. stale

stale bowel disruptor

4,029
    1,196
    113
    To se zove plot device :D

grunt likes this.
  36. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Device ??? :|

37. grunt

grunt Celeb Freak

17,457
    3,640
    113
    Lel

A plot device (or plot mechanism) is any technique in a narrative used to move the plot forward.

LiGhT likes this.
  38. johny blaze

johny blaze Active Member

421
    120
    43
    Meni je negan zakon, mada vidim da su misljenja podeljena. Sto se mene tice pravo je osvezenje u moru dosadnih likova.

SolidSnake88, LiGhT and grunt like this.
  39. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,851
    1,836
    113
    Meni je sjajno legla ova poslednja epizoda. Znaci prva i poslednja u ovoj sezoni iskidale, sve ostale ne bi bile meh da mogu da bindzujem celu se07. Sjajno su zavrsili, sada cu mirno da cekam februar :)

40. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Ja takođe,kako rekoh,volim Negana. Mada se ne bih složila da su ostali likovi dosadni. Ima fantastičnih!

Mene je smorila ona patetika sa ženskim kampom. Hajdemo realno. Zašto bi ona riba sa kratkom kosom poštedela ovu bucku iz Rikove ekipe (ni ne znam kako se zove)? I zašto bi ona druga crnka se žrtvovala toliko da je zaštiti? Čemu? Zaista je pokušala da im pobegne nakon ih pobije i šta? Zato jer je deo ekipe za koju gledalište navija nije zaslužila da je smaknu i zaštite kamp? E to je mene jedino smorilo.

INače još od kako sam treću epizodu pogledala, ova bolesna pesmica mi ne izlazi iz glave. xD

Last edited: Dec 14, 2016
    nikola22 and Undenis like this.
  41. SolidSnake88

1,675
    1,225
    113
    Zato što je Tara (lik koji ona tumači) jedina lezbejka trenutno preostala u ekipi. Tako da mora da ostane živa radi rodne/rasne/seksualne korektnosti. :D

nikola22 and grunt like this.
  42. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Pa živi su Aron i njegov momak. To je dovoljno za ovo šta navodiš. Inače smorila sam se misleći da će ubiti Arona u ovoj poslednjoj. :) Dok realno, Tara je zaslužila da u toj epizodi bude ubijena i ja bih na mestu ovih iz kampa bez razmišljanja pucala u nju. Oni ne mogu znati šta je njoj na pameti u sutuaciji u kakvoj žive, uz čega je zaista muljatorski postupila.

43. SolidSnake88

1,675
    1,225
    113
    Aron i njegov dečko su derpei, a ona i pokojna Deniz lezbače. Ili smatraš da je dovoljno da samo muški homoseksualci imaju svoje predstavnike u seriji? :p ;) Šalu na stranu, ali nažalost u poslednjih nekoliko godina se u američkim produkcijama sve više stvari rade i forsiraju po ovom ključu koji sam naveo, tako ni ova serija nije izuzetak. Tako likovi koji su belci postaju crnci ili Azijati, muškarci postaju žene, oni koji su latentni ili možda pederi se vulgarizuju i eksplicitno prikazuju kao takvi, ili se ubacuju čak i tamo gde ih u predlošku scenarija uopšte i nema (naravno uz napomenu da se nikada ne dešava suprotno u odnosu na navedene primere).

44. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,463
    964
    113
    U TWD su lezbejke bar predstavljene realno - ruzne i debele :D

45. Undenis

1,466
    1,024
    113
    A da dodajem i Karla kod Lucile na listu mali je jako iritantan.

46. LiGhT

LiGhT Member

51
    23
    8
    Pa otprilike. Bataliti lezbejske erotske filmove i stvarno pogledati mnoge lezbejke u realnom životu kako izgledaju. Mnogih baš "ima". Ne zelim da vredjam i generaliyujem da je iko "ruzan", ali ovde su ih odlično odabrali. Plus,i naša poznata pevačica je jedan od primera. :D

PS. Pa ja i dalje mislim mislim da je dovoljno i samo muški par. Gej je gej,dakle gej lobi neće biti uvređen u priči. Aron muški a Tara ženski gej. S tim da je Aron kao lik iz priče kvalitetniji borac i čovek od Tare koja odavno zaslužuje biti roknuta. E sad razumem zašto amrički scenaristi to sve rade (politika,baš kako i naši na sve načine pokušavaju da se domognu EU) i lično mi ne smeta ovo prvo, izuzev kad krene da se olupava na priču čineći je bljutavom poput primera koji sam navela.

Pre mi je Karl bio još iritantniji.

Last edited: Dec 15, 2016
  47. Undenis

1,466
    1,024
    113
    Smorili su stvarno vise sa tim lgbt sranjima i rasnim osnovama. Pocevsi od filmova pa do video igara. Sve danas mora da ima jednog crnca azijata i pedera muskog/zenskog xD

SolidSnake88 and Kraken like this.
  48. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Dunno, meni ne smeta.
    Vishe mi smetaJu loshi glumci i loshe igre :p

Maxa and LiGhT like this.
  49. Undenis

1,466
    1,024
    113
    Meni je pocelo opasno da smeta ne mrzim nikog al kad ovako nabijaju na nos stalno dosadi jbga. Zadni primer je crnac u austro ugarakoj uniformi u Bf1 mislim jjbttt dokle vise.

SolidSnake88 and Kraken like this.
  50. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Dunno, nemam taJ feel da mi neko neshto nabiJa na nos.
    ako mi se ne dopada, ne gledam/ne igram.
    Mislim, realno, zar Je stvarno toliko bitan crnac u austrougarskoJ uniformi? :D Od svega u igri, TO Je problem koJi naJvishe smeta?

Maxa and stale like this.

Share This Page