1. powered by Surfing Waves

The Witcher 3: Wild Hunt [PC, PS4, Xbone] [19. Maj 2015]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Sol-Badguy, Feb 1, 2013.

1. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,309
    856
    113
  2. fluffy

fluffy Active Member

790
    240
    43
    obice im se o glavu ova transparenta politika firme...ma nebitno, nek rade sta oce:)

3. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,960
    2,403
    113
    Ko normalan tako posluje?

4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,403
    2,684
    113
    Javna kompanija u Poljskoj ima zakonsku obavezu da svoje deonicare obavesti o svim mogucim sudskim procesima koji se vode protiv nje.

Takodje, Poljske kompanije moraju postovati Poljski zakon... u kojem postoji nekoliko odredbi koji regulisu kako originalni vlasnik IP-a treba biti placen [izgleda cak i naknadno posle originalnog ugovora]. Tako da Sapowski ima legit shot, sve zavisi od prepucavanja u Poljskim sudovima i od nakdnadnih sudskih pravila koja su bila dodata tokom godina oko tih specificnih zakona [npr da je neki sudija pre X godina doneo presude koje mogu uticati i na ovaj slucaj. Ko zna, mozda je u Poljskoj vec neko uspeo da se u sudu izbori za bas ovako nesto.

5. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    what would vavra say? :D

6. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Oćerao bi ga u tri lepe PM :D onako, kulturno

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

7. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Jörmungandr likes this.
  8. Jörmungandr

2,309
    856
    113
    Au... pls make it happen!

Dok sam čitao prvu Mistborn knjigu, ono gutanje metala mi je baš ličilo na Witcher napitke :)

Last edited: Oct 5, 2018
    stale likes this.
  9. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Ok sto se tice price i kreiranja sveta, ali ja jos uvek nemam poverenja u CDPR kada je gameplay u pitanju. Radije bih da Insomniac pravi Mistborn :D

10. DieH@rd

29,403
    2,684
    113

11. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    W3 nema dobar gameplay? Mega lol

12. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,301
    1,061
    113
    Who the fuck is Brandon?

13. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Brandon Sanderson je [po meni, i mnogim drugima] vec dosta godina najbolji pisac epske fantastike. Vecina njegovih fantasy knjiga je deo Cosmere univerzuma, i svaki serijal [Mistborn, Stormlight Archive...] je smesten na odvojenoj planeti. Serijali ce se za 10-20 godina spojiti u jednu pricu, al bice zabavno i usput jer Sanderson pise ludackom brzinom [bez opadanja kvaliteta].

Mistborn je lagan za citanje, akciona avantura sa odlicnim likovima i svetom, a Stormlight je ultra-detaljni epic fantasy.

14. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,134
    404
    83
    Ako bih se ja pitao, CDPR-u definitivno vise odgovara Stormlight Archive nego Mistborn. Nisu pokazali u dosadasnjim igrama da mogu da izvedu nivo akcije i vratolomija koji je potreban za Mistborn.

15. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,453
    652
    113
    Polazis od pretpostavke da Poljska ima ozbiljno sudstvo i ustaljen proces kao u USA gde se postuje copyright.

Drugo, Witcher knjige su mainstream (bile) samo u Poljskoj.
    Witcher igre (narocito treci deo) je mainstream sada postao i van Poljske. (mislim da bi se i Nick sa ovim slozio) Ne bi me cudilo da je prodao nekoliko puta vise knjiga posle igara, nego za sve godine pre igara.

Mislim da je Metro 2033 bio priznatiji van maticne zemlje od Witchera, ali sam siguran da je i ta igra poboljsala prodaju originalne knjige. (ja sam zbog igre citao posle knjigu)

Treba ispostovati originalnog autora, ali i originalni autor treba da shvati da bez dodatnih izvedenih dela, ne bi ni blizu bio toliko popularan kao sto je sada. Brandon je totalno realan.

16. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Pa nije bas samo u Poljskoj, knjige su bile poznate u istocnoj Evropi generalno i kupile su nagrade. Tu su i dosta pomogle da se progura igra.

Sto se mene tice, trebalo bi da mu daju milion-dva (ne tih 15 koliko trazi, lol) i da odrze dobar odnos, a i fer bi bilo da dobije.

W3 ima ok gameplay. Po meni jos uvek treba da se dokazu po tom pitanju, a eto im prilike sa Cyberpunkom :D

17. Teoreticar

2,453
    652
    113
    Imas neke podatke o prodaji pre i posle?
    Da li postoji neki sajt koji prati prodaje knjiga i slicno?

A ovih 15 mil, toliko verovatno ne trazi ni Tolkien Estate za 2 igre.

18. dsst

dsst fdggg

3,784
    922
    113
    Za igre ne znam, ali zar nije amazon kupio lotr licencu za fazon 250 miliona?

19. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Ha, a baš sam pre nekoliko sati čitao ovo. Odlični intervju (i kratak, vredi da kliknete) sa piscima The Witchera i Metro 2033 u kome se vide njihova dva potpuno različita razmišljanja na ovu temu:

https://waypoint.vice.com/en_us/art...the-authors-behind-the-witcher-and-metro-2033

Teoreticar likes this.
  20. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    prva rečenica glukovskog u ovom tekstu sve govori - "he's an arrogant old guy", za sapkovskog. znači teške nebuloze priča matori :D

eufrat likes this.
  21. Teoreticar

2,453
    652
    113
    Igre redovno prodaju ispod 1 mil, tako da ne moze biti licenca skupa.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Middle-earth_in_video_games

Da ima i AAA naslova, ali vecina nisu.
    Mozda su sad probirljiviji posle Shadow Of Mordor/War-a

@Simke

https://waypoint.vice.com/en_us/art...the-authors-behind-the-witcher-and-metro-2033

"Where's the room for depth or sophisticated language with which games could elevate culture? There's none." — Andrzej Sapkowski

I kakvo postovanje treba da imas prema ovakom liku?

"The belief, widely spread by CDPR, that the games made me popular outside of Poland is completely false. I made the games popular. All of my translations in the West—including the English one—were published before the first game."

lol ne znam nista o igrama, ali znam da sam bio popularan na zapadu pre igara

"I think that he's totally wrong, and that he's an arrogant motherfucker," says Dmitry Glukhovsky from his Moscow flat, in response to Sapkowski's claim.

:D

"Quite the contrary, I thought that it's a great opportunity to promote the entire IP. And that was exactly the way it worked."

Mogao je biti George R. R. Martin i da sad uziva u popularnosti na racun izvedenih dela.
    Ali odlucio je da se duri i da potcenjuje tudji rad i kreativnost.

Siguran sam da ce CD Projekt Red sad da gura Mike Pondsmith-a (originalni autor 2077) gde god moze, jer nemaju nikakav razlog da to ne rade, a za uzvrat Pondsmith radi na novom Cyberpunk RPG-u koji ce se slepati na marketing i uspeh igre. I jednoj i drugoj strani odgova - Win Win!

Last edited: Oct 5, 2018
  22. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Pusti ti sto je arogantan ili sto ne voli igre, neces naci mnogo 70-ogodisnjaka koji misle bolje, i dalje je fer da dobije pare za super svet i likove koje je kreirao.

Prodaju ces tesko naci, ali sam naleteo negde na podatak 2015. ili 2016. da su se samo u istocnoj Evropi, pre nego sto su igre izasle, knjige prodale u nekih 5-6 miliona primeraka, vise nego sve igre kombinovano do tada.

23. Teoreticar

2,453
    652
    113
    lol pa nisu CD Projekt Red gansteri da su ga primorali da proda prava za igru.
    Sami su mu ponudili royalties od igara, ali covek je lepo hteo PARE ODMAH, koje je dobio.
    Sto je totalno razumljivo posto su igre krs i ne doprinose nicemu.

Pa sto je prodavao prava za svoje voljene likove za neke tu glupe igrice. To svakako nije uspesno.

George Martin, Stephen King?

Tolkien (bas pisac ne estate) je prodao filmska prava za lotr kad je imao 75 godina!

Ali razlika izmedju njih i Sapkowskog je sto Sapkowski apsolutno ne vidi niciji tudji rad sem svog.

Pa dobio je 9500$! Bio je zadovoljan kad je prodao!
    Sve je bilo fer i regularno!

Sad pokusava retroaktivno da se "opari".

https://www.eurogamer.net/articles/...-sapkowski-the-writer-who-created-the-witcher

"I was stupid enough to sell them rights to the whole bunch," he says. "They offered me a percentage of their profits. I said, 'No, there will be no profit at all - give me all my money right now! The whole amount.' It was stupid. I was stupid enough to leave everything in their hands because I didn't believe in their success. But who could foresee their success? I couldn't."

Tacno je znao sta radi kad je prodao prava za igre!

24. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,949
    606
    113
    Vodio se ocigledno onom "Bolje vrabac u ruci nego golub na grani". Sad kad je vidio jata golubova skontao je da se zajebao. Ne vidim razlog da dobije jedan dodatni cent.

25. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,301
    1,061
    113
    A to sto ljudi zaboravljaju koji status su CDPR imali tada, ste zaboravili onu sliku sa E3 kad je trebao da izadje prvi Witcher? Lepo su mu ponudili royalties, lik je odbio i potpisao taj ugovor. Ovo je cista halapljivost i ljubomora.

Jedini razlog zasto je Witcher brend sada ovoliki kolki jeste je zbog CDPR-a i njihovog cimanju da svaki put naprave sto bolju igru. Nije ovaj napisao bolju knjigu pa da je automatski i sledece igra bolje. Ne znam zasto je uopste pitanje dali ce nesto dobije...potpisao je pogresan ugovor znajuci sta radi. Setio se 8 godina kasnije da se ipak zajebao pa oce 16 mil. Da bog da crko od sstarosti dok ovo traje, a sobzirom da ovakve tuzbe traju godinama, izgleda i oce.

26. Jörmungandr

2,309
    856
    113
    Sapkowski ce verovatno u buducnosti da tuzi i netflix jer su mu dali mali procenat :D

Maxa likes this.
  27. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Da posto ce serija sigurno biti VELIKI USPEH! hahahahhaa
    https://adria.ign.com/the-witcher-4...tcher-serija-mogla-nadmasiti-cak-i-game-of-th

Ko-me-di-ja.

Ovo me podseca na hype koji su Blizzard fanovi slepci imali kad je Warcraft film trebao da izadje... FLOPCINA epskih razmera koju oni i danas nekako uspeju da ispinuju da je zapravo OK :D Delusion level INFINITE! ...a nastavka nigde niti ce ga ikad biti.

28. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Jbg, neće da naprave pravi film ili seriju od Final Fantasy, to bi sigurno vladalo.

29. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Posle apokalipticnog neuspeha prvog FF filma zbog kojeg je Square umalo totalno bankrotirao [spasili su se spajanjem sa Enix-om], ne treba ocekivati vise od njih. Za potrebe promocije FF15 su napravili direct-to-bluray Kingsglaive, koji je ispao vise nego super. Ocekujem takve slicne projekte samo za njihove najvece igre [mozda dobijemo nesto slicno za FF7R ili FF XVI].

30. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    Kingsglaive je super samo imo ogromna greska sto to nije bio deo igre, nadam se da to nece raditi ponovo sa nekim buducim nastavkom, trosenje resursa i cepanje price na razlicite medije umsto da naprave jednu komplet odlicnu igru

TheNick likes this.
  31. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Sve te nerdarije imaju ogranicenu publiku, i Witcher i WoW i FF nikad to nece moci da bude mainstream suvereno kao LOTR ili GoT fantasy govna koja gledaju i splavaruse.

Da podsetim, WoW nerdarija je tripovala da ce Warcraft film sve zivo da sjebe, da bude najpopularniji film, iznad LOTR, Hobita itd Tako sad i delusional Witcher fanovi nadrkavaju kite na taj fail u najavi od serije koji niko ziv osim njih nece gledati.

Sent from my iPhone using Tapatalk

32. Teoreticar

2,453
    652
    113
    Pa koliko su zaista GoT knjige bile popularne van ljubitelja fantasy knjiga?
    Tek sa serijom su postale mainstream.

Rekao bih da isto vazi i za fantasy uopste pre LoTR-a. Iskljucivo je bio domen geekova.
    Tu i tamo po koji film, ali nista sto je moglo da prebaci i druga fantasy dela u mainstream.

GoT i LoTR su uspesni zato sto su bili dovoljno dobri u pravom trenutku da se svide i mainstream publici.
    Da je WoW/FF film bio bolji, mozda bi prosao bolje u mainstreamu.

A i sta definise uspeh... Resident Evil filmovi su imali box office od 1.22 milijarde, sa 290mil budzetom (bez marketinga). Tesko da je za poslednji deo 312 miliona od box officea doslo od geekova koji su ljubitelji igara.

Ne vidim sto Witcher serija ne bi mogla biti velik hit, ako bude kvalitetna i dopadljiva i publici koja ne voli fantasy preterano.

stale likes this.
  33. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Zato sto je basic i generic as fuck. Mozda prodje dobro u Poljskoj i savic zemljama jedino ali sumnjam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

34. stale

stale bowel disruptor

3,589
    864
    113
    Pa da, kao sto se i igra jedino u Poljskoj i Srbiji prodala :p

35. Teoreticar

2,453
    652
    113
    Ali mozda im je to i primarni cilj, expanzija Netflixa u taj deo Evrope, gde (tvrdite da) su Witcher knjige i bile popularne.

36. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    IDEMOOOOOOOOOO!!!!!

Krenuo igru kako sam nedavno obecao @eufrat :D

Za sada imam nekih ~11h gameplay-a. So far igra je apsolutno predobra. Grafika(tehnicki i art style izgleda sve apsolutno vrhunski i opusteno se meri i sa ovogodisnjim igrama)/zvuk/muzika izuvaju. Gameplay je savrsen mix keca(veca sloboda i gomila side kvestova) i dvojke (borba) plus jos je sve nabudzeno ofc. Svet je bas PREPUN znaci moram svaki jebeni ? da obidjem i svaki item da lutujem lol It's gonna take a while. Sve mi se svidja craftovanje, upgrade lika itd...

Jedina zamerka je kretanje/penjanje po neravnom terenu tu se engine malko raspada lol Gerlat zna da glitchuje i da se sav gubi kada treba ili da se popnes ili da preskocis nesto :D Znaci samo to mogu da zamerim igri sve ostalo PERFECTO.

eufrat, Maxa, voja87 and 1 other person like this.
  37. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Javi se sa utiscima kad stignes u Novigrad...
    ... i onda se javi 10 sati kasnije kad i dalje budes u Novigradu i vijao Bobo-a i sl. retarde od NPC-ova u never-ending main questu.

voja87 likes this.
  38. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    mali savet nemoj bezveze da se zaleces kroz zbunje sa malih litica, poginuo sam tako sigurno 20x jer geralt moze da prezivi napad dzina ali ne moze da prezivi pad sa 5m visine

grunt likes this.
  39. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    @voja87
    Vec sam naucio lekciju :D Sva sreca pa je cest auto save :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

40. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    gud lak grunty, samo cepaj i uživaj u priči i odličnim side questovima.

grunt likes this.
  41. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    i toliko ce se zezati sa side questovima da ce zabraviti glavnu pricu...posle 5 sati odes da odradis misiju iz glavne price i razmisljas cek gde sam ovo stao sta se ovde ustvari desava

42. Jörmungandr

2,309
    856
    113
    Znaš da je nešto baš dobro kad grunt odma krene da hvali igru, umesto da prvi pasus posveti nameštanju grafike :)

Teoreticar, grunt and Maxa like this.
  43. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Takoe bre @grunt, uljudio si se konačno :D Trudi se da sve redom čistiš (main quest, treasure hunt, witcher contracts, side quests etc.) na nivou koji zahtevaju, biće ti zanimljivije. ? su po meni must, jer nikada ne znaš šta te može tamo sačekati/dočekati :) Imaš da se naigraš ihahaj, samo pamet u glavu i obrati pažnju kako ćeš da mu budžiš skill-ove.

grunt likes this.
  44. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    @eufrat
    Kad si vec pomeno skilove vidim da ovaj put ima bas dosta izbora, ima neki respec u igri ?

45. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Ja sam u prvom playthrough budžio combat i sign skill-ove, u drugom combat i alchemy. Onu četvrtu "etapu" skill-ova nikada nisam budžio jer su sami za sebe i ne mogu se vezati za druge skill-ove iz iste branše kako bi dobio bonus na njihov učinak.

46. Jörmungandr

2,309
    856
    113
    Alchemy+bombe+quen totalno OP combo. Naloces se decoctionima i napicima, bacis bombu i uz quen uletis u rulju, nemos umreti ni na death march :) Al ovo mi je vise za neki respec malo kasnije u igri, jer treba dosta poena.

Ima respec, kupis neki napitak, zelena bocica, kosta 'iljadu zlatnika.

47. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Nisi igrao mnogo igara ove godine eh Grunty? :)

48. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    @TheNick
    Zasto jos uvek ulazis u ovaj topic.

Giga, Blue, mnneurope and 1 other person like this.
  49. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Latentni obožavalac serijala :D

fluffy, Blue and disturbed like this.
  50. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,631
    703