1. powered by Surfing Waves

The X-Files [1993-2002] [2016-2017][with EPs guide]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by howler, Sep 30, 2015.

1. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113

Kultna serija iz 90tih se vraca na ekranima u januaru sledeće godine nakon 13 godina pauze. Mini serija će nazlost imati samo šest epizoda zbog zauzetog rasporeda glavne glumce ali svakako bolje ista nego nista.

Raduje to sta sa revivalom pored glavna glumcaka postava, ukljucujci tu i "The Smoking Man" :), vraća se i glavni producent i kreator ovog serijala, Chris Carter.
    Nadamo se da ce njegova dugogodisnja apstinencija od ovog proekta akumulirala ideje za veoma uzbudljiva i orginalna prica koja ce mladjim generacijama makar malo dobliziti ovaj kultni fenomen koji vladao tokom 90tih godina kada je X Files predstavljao vrh televiziske zabave

U produzenju mozete pogledati Full trailer za prestojece serije

Tema je svakako otvorena i za sve ostale diskusije povezane sa starom serijalom
    Preporuka za sve koji niste gledali ovaj gem. Imate vreme da ispravite gresku do pocetka 2016te :)

-------------------------------------------------

VODIČ za epizode (by @Goro Manjina )možete naći na sledećem linku --> https://emuforums.emuglx.org/threads/the-x-files-1993-2002-2016.4849/page-3#post-404561

Last edited by a moderator: Jul 25, 2019
  2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,163
    3,489
    113
    Za one koji se slabo secaju stare serije i par filmova koji su snimljeni posle nje, nemojte se opterecivati sa lore-om. "Istina" nikad nije bila pronadjena "out there", tako samo gledajte ovo i uzivajte u povratku Moldera i Scully. :)

TheNick likes this.
  3. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,629
    3,031
    113
    Well yeah, serija se vraca posle 13 godina pauze, medjutim sta cemo sa (drugim) filmom iz 2008. sa Xzibitom i pisanjem po mnogim stvarima iz lore-a serije? Nije canon? Bolje da su odradili reboot tbh, cak i nove glumce da su doveli ne bi se bunio... ovo je 10years too late. Ali ipak lagao bi kada bi rekao da mi nije drago :)

stale likes this.
  4. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    uopste nisam znao za ovo, super vest. inace nikad nisam pogldao celu seriju dok se davala na tv-u tako da sam uzeo da je pogledam prosle godine i zavrsio ove. ima tu nekih gluposti i nepravilnosti ali i pored toga serija je odlicna... do sedme sezone kada se zavrsava sva ona prica oko zavere, tu je i serija trebala da se zavrsi ali ne oni su otaljali jos par sezona, osma je jos i ok dok je poslednja sezona bez moldera prilicno bezveze.
    po seriji invazija vanzemaljaca je trebala da krene 2012te, u filmu iz 2008 su to potpuno zaobisli i umesto toga odradiliu neku levu misteriju

5. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

881
    100
    43
    Jedna od po meni najboljih serija ikada. Nikad dosta x-files-a...malo epizoda ali nadam se da ce pokidati :)

Kraken likes this.
  6. DieH@rd

31,163
    3,489
    113

7. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    pusac na posteru, sta je sad klon klona klona...klona vanzemaljca

8. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    What ? To neki spoiler za ljude sto nisu gledali do kraja seriju i za nas koji smo sve pozaboravljali ? :p

9. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    tako nesto...
    pusac je u seriji dva puta poginuo, drugi put definitivno u poslednjoj epizodi a ono u seriji se pojavljuje gomila klonova pa ga mozda tako ozive. molderova sestra je kao bila klon pa hibrid pa ni jedno ni drugoe pisci nisu znali na kraju ni sami:)
    to je sve iz serije

10. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    Izašao je "behind the scenes" dokumentarac:

Srećan sam što vidim staru postavku, ali brate, mnogo su omatoreli. Gillian Anderson pogotovo :(.

TheNick likes this.
  11. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,127
    266
    83
    pa, koliko je samo prošlo od poslednjeg filma samo. no sve dok se ne okreću u krug kao u originalnoj seriji, ali tako je kada se gleda kampanjski

ali Skiner sa bradom, nah

12. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Aoo pogledao sam 5-6min, ne mogu vise.... Znaci nije u pitanju recap ili potsecanje starih sezona nego opisuju desavke i likove iz nove sezone. Mnogo stvari se otkrivaju i ne preporucujem gledanje tog videa....
    Gillian jbg mnogo je vreme proslo... svi starimo... Drugo je kada je imala 25-30, drugo je sada na 47.....

13. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Imho meni izgleda bolje sada, and that says a lot coming from me xD Kontam zbog modernije sminke i odece 90s babes looked like shit.
    Jedino sto je smesno kada prica pa joj se faca jedva mrda od botoksa :)

14. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
  15. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    The XFiles S10E01 720p HDTV x264-AVS
    Ovo je valjda novo.

16. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    pre godinu dana kad sam gledao mogao sam samo da skinem sd, tih prvih nekoliko sezona je jos bilo 4:3

17. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,502
    1,745
    113
    Ima sad 1080p trazi hevc :)

18. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Uf kako je bilo dobro... Malo ubrzano i natrpano ali svakako veoma kvalitetan uvod... Malo sam se plasio kako ce da nastave posle tolko vremena mada uboli X Files feel do daske...
    I taj intro... pravi omaz za stare fanove... Stvarno steta sto je ovo stand alone event od svega 6 epizoda a bio bi pravi hit kad bi danasnje generacije prepoznali kvalitet i odmorili malo od te glupe superheroje

19. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Da li je samo meni ovo katastrofalno?

Zavere ni pre nisu imale smisla, ali nova zavera je na nivou Zoolander-a

Mada kad se stigne do kraja, zavera iz Zoolander ipak ima vise smisla.
    Razumem da je ovo "revival"/reboot kako vec i da su morali da srede vec problematicnu mitologiju... ali da fakticki cancel-uju kompletan alien stuff do sada je po meni vrlo los pristup.

Molder mi deluje smoreno, a Skali drveno. Nije mi jasno kako je Anderson-ova uspela da ispadne ovako katastrofalno, pogotovo posto posle uloge u The Fall-u.
    http://www.imdb.com/title/tt2294189/

Dijalozi izmedju Skali i Molder - ... Kao da su uzeli stare scenarije i vadili random recenice iz njih i napravili novu skriptu.

Nadam se da ce biti monster of the week epizoda, to bi mozda moglo da popravi prosek.

Super Simke 64 and stale like this.
  20. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Pa neznam koliko si pratio stare serijale ali pocevsi od 5te sezone pocinje ta teorija da je sve staged... Neznam sta je tu problematicno... Oduvek se prica oslanjala na tu mitologiju da je sve government driven

21. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    i u seriji su menjali jedno 3x sta se desava, pisali su seriju usput i dosta stvari nema logike tako da ne znam sta sad mogu da urade a da ima imalo logike. inace ona zavera se zavrsava sa sedmom sezonom, posle su seriju nastavili dve sezone i nabacali jos dodatnih gluposti

22. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Mogu da rade fun monster of the week show sa zanimljivim slucajevima, witty dijalogom i fokusom na same karaktere.

23. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Pola epizoda ce biti monsters a pola core mythology.

24. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    iskreno, scena je toliko prezasićena freak of the week serijama da mi se više pegla od njih, što dolazi do paradoksa kad je xfiles u pitanju, jer je originalna serija profitirala na tom konceptu, ALI jednostavno u današnje vreme nisam siguran koliko to može da drži pre nego što utone u kolotečinu.

TwiSteR likes this.
  25. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Prva epizoda udara na nostalgiju, ali je stvarno užasno napisano, užasna karakterizacija, o glumi neću ni da pričam. Gledaće se ostatak sigurno, očekujem da se poboljša malo u narednim epizodama.
    Inače, imali su haos gledanost, biće još epizoda sigurno.

stale likes this.
  26. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Gluma je neverovatna, Dejvid kao da se smorio za medallju i nabacuje recenice a Dzilijen se plasi da ne nabaci neku boru dok govori. Skoro nisam video nesto losije. Praticu i ja ali ovo je bas bilo lose.

27. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Druga epizoda jos bolja. Zasebna a opet vezana za glavnu pricu... Zanimljivo je kako konstantno forsiraju proslost karaktera a zna se zasto je tako....FOX bese nedavno izdao Blu Ray izdanje? Ova serija ce definitivno nabaciti gomila novih fanova.

Sto se tice kvaliteta, Revival je cista kopija onoga sto je serija bila 1993, 1994, 1995......2002. Ako ne valja ovo novo onda vam se ne svidja ceo serijal..... Imate Arrow, Flash, Shield i ovaj novi Legends of Tomorrow koji je Wooooow!!! Cisto iz inata imate 300mb Rip pogledajte tamo glumu... Oscar worthy...nisam mogao doci sebesi kad se skupila druzina... Krenuli su mi suze i taj monolog, evo tresem se dok pisem sjebali Braveheart freedom speech (Aplauz)

28. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Totalno si promasio poentu naseg ranta.
    X-Files je postavio nove standarde za TV serije i ostavio je zauvek trag u mainstream kulturi.

Ovaj revival je bleda kopija originalne serije, bez imalo novina.
    Toliko smo razocarani bas zato sto jesmo fanovi originalne serije i originalnih karaktera.

Kakvi novi fanovi? To cemo tek da vidimo.
    Sa 16mil gledaoca epizoda 2 na ispod 10mil.

I da ne spominjem koliko je besmisleno porediti Fox i CW...
    Fox je mainstream kanal, koji je top 4 USA kanala po gledanosti u USA.
    CW je teen kanal koji do skoro nije imao dostupnost u celoj USA.

29. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Jel neko stvarno ocekivao revoluciju od ovoga? Pa Karter je ovo napravio na talasu nostalgije a nista drugo u medjuvremenu vredno paznje nije uradio. Cool razbibriga i to je to.

30. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    492
    83
    Gluma malo kruta, ali generalno sviđa mi se.

Ako bih morao da biram favorita - nikad mi se nisu nešto posebno dopadale main plot priče. Uvek sam više voleo monster of the week epizode, a ova mi se činila baš dobrom, osim što je tempo bio spor do poslednjih 10ak minuta epizode. Čini mi se kao da se epizoda tek pokrenula posle pronalaska klinca.

31. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
    Zbog novih epizoda sam pre 2-3 meseca počeo da gledam ceo serijal ispočetka, trenutno sam na sezoni 6, valjda ću završiti sve do kraja u narednih 2 meseca i početi sa novim epizodama.

Inače meni najbolja serija ikada.

32. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Druga epizoda bolja, dosta bolja dinamika izmedju njih dvoje.

33. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,613
    1,270
    113
    E dajte neke linkove za torrent, trazim ovde ali na piratebay vidim samo stare sezone.

34. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    WickedlNl likes this.
  35. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,700
    757
    113
    Ma ok je, šest epizodica, odgledaće se.

36. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    pogledao ove dve epizode, prva pa ok, ugurali su vise price u tu jednu epizodu nego u 3 sezone zajedno. druga epizoda mi je bila dosta bolja. inace jel oni planiraju da nastave seriju posle ovih 6 epoizoda, ovo kao proba da se vidi da li jos postoji interesovanje za dosije x?

37. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Scenario za trecu epizodu je pisao Darin Morgan, koji je radio na nekoliko (po meni (i mnogima)) najbolji X-files epizoda ukljucujuci i
    https://en.wikipedia.org/wiki/Clyde_Bruckman's_Final_Repose

Epizoda je dobra, mnogo bolja od prve dve, mada i dalje daleko od originalnih Morganovih epizoda.

@voja87
    Svi su rekli da su "otvoreni" za snimanje nove sezone, mada verovatno ne 24ep.
    Epizode se emituju sa 1-2 dana kasnjenja u velikom broju zemalja (cak i kod nas) i tu je gledanost veca nego u USA. Cak su probili "word wide" rekord sa 50+miliona. Mada to nije bas za poredjenje jer retko sta ima world wide premijeru tako brzo posle USA.
    Gledanost je pala jos u USA na 8.4mil, ako ostane tako i sledece 3, verujem da postoji velika sansa za jos jednu 13ep sezonu (ako Duhovni/Gillian ne preteraju sa honorarima)...

38. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    492
    83
    Ok, ova epizoda je rasturila. Najviše zahvaljujući Morganu kojem treba dati malo vremena da skine prašinu sa tastature. Ne samo što su neke od najboljih epizoda ikada bile njegove, već je čovek i sam glumio čudovište The Flukeman [​IMG]

Zbog kojeg sam i zavoleo seriju.

Sve je tu - misteriozni napad, neobični gradić, i zločin za koji bi FBI trebalo da bole patka. Molder skenjaž jer mu je internet objasnio stvari, što Skali sa smug smirkom potvrđuje već godinama.

"Čudovište" je odlično urađeno - tri puta sam morao na glas da kažem ženi o čemu se radi, zbog sebe, ne zbog nje, i najviše iz zapanjenosti oko ideje.

Posle "New Girl", "American Horror Story" i "Bones", familija Krstić ponovo ima novu seriju koju prati :)

Last edited: Feb 3, 2016
  39. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    legendarna epizoda i jedna od gadnijih. ima jedna scena u toj epizodi gde vide cudoviste u staklenoj cevi, samo sam razmislajo jbt ja bi dobio takav klaustrofobicni napad u toj cevi da to nije normalno, u takvom odelu u vodi jos u cevi uh

40. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Odlična je bila poslednja epizoda, trebalo je sa ovakvom epizodom da otvore seriju.

41. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,629
    3,031
    113
    Matora Gillian bolja nego sto je bila mlada, svaka cast :D Bas volim ove funny epizode drago mi je da su i to pokrili u ovako kratkoj seriji

Ivan likes this.
  42. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Jbem to, ceo berlin u plakatima za aktn xNajcesca reklama koju sam danas video u gradu.

43. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    492
    83
    Ako, i treba. Valja seriju vratiti na ekrane, ja bih puko bar jedno tri sezone minimum, pa da vidimo dalje :)

44. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,700
    757
    113
    Fantastična treća epizoda, toliko sam se smejao na trenutke da to nije normalno.

45. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    uploadfromtaptalk1454674272148.jpg

Sad ova dva meseca cu da izredjam po eu pa me bas zanima dal mogu da nadjem plakate sa drugim znamenitostima u pozadini

46. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Shta Je ono u gornJem desnom uglu slike? tJ. kada stoJi ovako, onda Je gore levo.
    Uslikao si NLO!

47. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Gledam sliku i u glavi mi melodija iz uvodne spice akten x-a :lol:

48. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    492
    83
    Cela epizoda 3+

Čudovište 4, dodatna ocena zbog muzičke pozadine Petule Klark

Gluma Andersenove 5+

Nadam se da će nešto da urade sa tim detetom koje stalno i stalno i stalno i stalno spominju.

49. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Da, bice cliffhanger ove sezone i od sledece postace glavni lik. Polu covjek-polu alien...Ali William se rodio 2001, sada ima kolko 15god? Naaah...Premature aging zbog alien DNA.... vise kao 30 godisni lik.
    Scully i Mulder tu i tamo ce se pojavljivati kao support glumci...
    William ce imati psychic moci sa kojim ce da resava X slucajeve, jer Millennium(tv series) (created by Chris Carter)

...Mozda i pogodim nesto od ovoga.. :p

stale likes this.
  50. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    mozda ako je i dalje hibrid i ima neke moci, u seriji su ga pretvorili u obicnog coveka, naravno to mogu lagodno da preprave po potrebi

Share This Page