1. powered by Surfing Waves

The X-Files [1993-2002] [2016-2017][with EPs guide]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by howler, Sep 30, 2015.

1. Blue

Blue ....................

12,048
    845
    113
    3. epizoda je imala odlično čudovište ali su opet dijalozi i odnosi među likovima smešni i isforsirani. Svakako bolje nego prve dve epizode a sezona je generalno zabavna pored svih mana.

2. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,629
    3,031
    113
    X Files moze da egzistira jedino kao nostalgia fest koji bas ovoliko i moze da prezivi 6 epizodica... mozda jos 6 u drugoj sezoni, why not... ali neko rastezanje, nova postava, sin glavni lik... bilo bi too silly.

Meni se za sada svidja nova serija skroz ima pogodjen vibe originala, pa cak i ova cheesy cetvrta epizoda. Zato sto ima tako malo epizoda u sezoni moraju main story da guraju i kroz fillere, sto je malo cudno jer toga nije bilo ranije. Anyhow enjoy it while it last, mislim da je neki produzetak izvestan ali sumnjam mnogo dalje da ce ici.

3. Blue

12,048
    845
    113
    Meni na primer smara taj nostalgia fest momenat iako je to razlog zašto serija uopšte postoji.

4. TheNick

21,629
    3,031
    113
    Meni jedino smeta sto ne koriste nove conspiracy gluposti koje su nastale i bile popularne u vremenu dok je serija bila off such as... reptilijanci (ajde to su donekle pokrili u joke epizodi), anunaki poreklo i ceo ancient aliens trip, flat earth zavera, 2012 smak sveta, FEMA kampovi u US, project BLUE BEAM i lazna alien invazija, chemtrails, HAARP... i tako dalje i tako dalje ima ih jos sigurno.

5. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    jučerašnja epizoda baš baš glupa, uzeli su da obrađuju temu sa imigrantima i kao qq imamo "čak" 200 imigranata u gradu gasp lol

srećom, humor vadi dosta.

6. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,700
    757
    113
    Molder bio na tripu ni od čega tj. pomoću sugestije? Kao oni anime debilni likovi što se opijaju od jedne čaše bezalkoholnog pića :D

7. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    Nope, riba je samo skinera lagala da je placebo.

8. TheNick

21,629
    3,031
    113
    Jel se meni cini ili ovo dvoje n00bova spremaju za next gen X-Files? Naslednici?

9. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    ne daj boze

10. TheNick

21,629
    3,031
    113
    Nisam neki expert ali razumem se pomalo in how TV is made these days... Nazalost mislim da je ova epizoda bila proba novog casta.

11. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Uzasna ep, mozda gora od prve.

12. TheNick

21,629
    3,031
    113
    Zapravo novi likovi i fore sa njima nisu lose... ali onaj ending je boze me sacuvaj. btw. eto ko da sam znao ubacili su jedan modern day myth u epizodu, zvukove thrumpet-a, to je bas onako Internet fenomen bio oko 2010 pred 2012 ako se dobro secam... Zaboravih da dodam na listu gore :D

Mislim da ce season finale biti haos cist, sa police state-om, i alien false flag attackom.

13. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    U potpunosti se slazhem. Celu epizodu sam gledao u fazonu "zashto radim ovo sebi?"

14. Ratanook

Ratanook Active Member

401
    100
    43
    Izgleda da se jedino meni svidela ova epizoda. U odnosu na onu prethodnu ova je kao Gradjanin Kejn.

15. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Meni je bukvalno malo nedostajalo da prekinem epizodu.

16. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,266
    1,081
    113
    Gospode Bože, ne mogu da verujem da niste shvatili, Molder je popio placibo ali ipak bio nadrogiran jer je ubedio sebe da je popio drogu. Poenta epizode je da ljudska misao ima ogromnu težinu i da može učiniti mnogo toga (prvi razgovor Moldera i one mlađe agentice) i da ljudi mogu raditi neviđene ludosti kada su ubeđeni da je to što rade ispravno (Molder tripuje sa plasibom a teroristi ubijaju sebe i nevine ljude oko sebe uvereni da čine dobro, i jedna i druga stvar nema nikakvog smisla ali se desila u epizodi a druga stvar se stalno danas dešava u stvarnosti).

Takođe epizoda pokazuje koliko je ljudska mržnja jaka i neracionalna i da postoji na svim stranama. Takođe veoma hrabro pokazuje da je i zapadni svet kriv što postoje islamski teroristi (scena na početku kada onaj mladić terorista vidi dve devojke koje mu se nasmeju, na trenutak počne pozitivno da razmišlja, a onda vidi one mladiće i devojke u kolima koji mu se podsmevaju zato što je arapskog porekla i brzo ga povrate u razmišljanje da ga zapadni svet mrzi). Mnogo je moćna i ona scena kada med. sestra pokuša da ubije mladića i onda održi onaj govor mržnje Skali. Da ne govorim koliko je strašna i efektna prva scena koja čini mi se, možda grešim naravno, prva na američkoj televiziziji do detalja prikazuje posledice eksplodirne bombe od strane terorista (nevine ljude kako živi gore).

Kraj epizode (dijalog Moldera i Skali) je neverovatno poučan i istinit. Jeste epizoda malo loše režirana, a ono dvoje mladih agenata i njihova sličnost sa glavnim likovima ide na živce, ali scenario epizode je nešto najbolje i pre svega najhrabrije što se pojavilo u poslednje vreme na američkoj televiziji i skidam Karteru kapu zbog toga.

TheNick and Ratanook like this.
  17. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Ali ipak niJe popio placebo.

18. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    najbolji deo epizode uz mali kameo lone gunmena:)

19. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Meh, skoro nesto gore nisam gledao. i da, ridji ajnstajn i onaj plocastozubi su tu sigurno kao potencijalna zamena ala x-men. Ali sudeci po oscilujucem nekvalitetu, nema cega da se brinemo, puna kapa ako dobije jos pola sezone.
    Neke stvari je nemoguce podgrejati il rebutovati.

20. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    Teski meh osim 3. koja je bila fun. Aj hemija se donekle popravlja, al slabo je to. Sad sam bas skinuo stare sezone da vidim da li samo idealizujem stare epizode ili su ove stvarno toliko losije.

@Simke meni je scenario za ovu zadnju bas los. Jedina dobra stvar je molderov trip. Ostalo mi je bas lose. Sto se price o terorizmu tice, ova epizoda ne moze da prismrdi recimo Homelandu.

21. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Nisam gledao Homeland, ali planiram.

22. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    Definitivno pogledaj. Odlična je serija.

23. urgh

urgh Member

41
    13
    8
    Heh, ne mogu da verujem
    ladno je završio sezonu cliffhangerom, verovatno da bi mu dali da snimi još jednu :D
    Inače agent Ajnštajn nije toliko loša, ali bila bi beda živa da im to bude zamena... (a biće)

24. TheNick

21,629
    3,031
    113
    Au kakvo sranje od kraja...
    ...jos gledam jel moguce ovo, da nije bila dupla epizoda za finale pa da nisu pogresno releaseovali kao odvojene epizode... JOK, to je to :lol: Cliffhanger kraj :lol:

25. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Jbga, treba i karter da plati racune...

26. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,700
    757
    113
    Ma sranjce realno, jedino were-lizard ep veoma dobra zabava. Za baciti je ovo. Boli me kurac zbog cliffhangera.

E da, pošto sam petu i šestu odjednom pogledao - peta je toliko đubre da je za ne poverovati. Karter je samostalno napisao petu. Svaka čast tebra lol

Last edited: Feb 25, 2016
    Rodilo likes this.
  27. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    Yep, were lizard je ubedljivo naj epizoda sezone :)

Rodilo likes this.
  28. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Zbog ovih kleveta ćeš da se napušiš simketu piše!

Maxa likes this.
  29. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Karter je neshvaceni genije! Jer nema sta da se shvati.

30. Blue

12,048
    845
    113
    Pogotovo u petoj epizodi.

31. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Samo Maxa i Zdravkelja za sada imaju tu čast.

32. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    meni ova poslednja epizoda i nije bas toliko katastrofalna, jos su i ok nastavili tu pricu sa vanzemaljcima koja vec dugo nema veze sa mozgom...sve to zacinjeno novim sugavim likovima, epizoda bi bila bolja da su bukvalno izbacili sve nove likove

33. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ocigledno da karijere ni dejvida ni dzilijen nisu u tolikom bunaru da se vezuju za seriju, il su mozda samo preskupi za fox. Zato karter pokusava da progura nove likove i rebutuje seriju. Al bio bi red da mu neko kaze da ko god je odradio kasting za ona dva zevzeka i sastavio im bio, debelo se zeznuo.

34. TheNick

21,629
    3,031
    113
    Pa da tacno vidim pocetak nove sezone... Kao u svim shitty SciFi TV serijama, pocinje prica 2 godine nakon cliffhangera, nova ekipa vodi XFiles, Molder i Skali nestali posle one noci... :lol: Svet isti ko ranije.

Last edited: Feb 26, 2016
    Maxa and Nyarlathotep like this.
  35. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Jbt, koja je ono abominacija od epizode. Majko jebena božija.

TheNick likes this.
  36. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Nisam se izgleda složio sa većinom ovde što se tiče 5 epizode (mada sam i ja rekao više negativnih stvari: režija osim prve scene loša, ubacivanje Molder i Scali mlađih klonova debilno,... jedino sam rekao da su me baš oduševili delovi scenarija o teroristima, mržnji i funkcionisanju ljudskog mozga). Mislim da se sada slažem sa većinom da je ova poslednja epizoda sezone dno dna (mada Maxa će sigurno naći neki deo u postu da me opet provocira i kontrira).

Ovo je toliko loše urađeno, režija bezdušna, radnja očajna, sve na nivou onih najgorih jeftinih The Asylum i SyFy filmova, još onaj kraj koji kao treba da me ostavi u ogromnom isčekivanju sledeće sezone. Jedino pozitivno je što su nekako uspeli da povežu priču iz starih epizoda i ovih novih ali ipak OČAJNO.

3. epizoda je bila odlična (takve sam ranije najviše voleo), 2. dobra, 4. i 5. jedva ostavljaju malo pozitivan utisak, 1. i poslednja dno dna što povlači i da je main priča dno dna i da će na dalje biti samo gore... sve ukupno, meni ovo ne pada na pamet da dalje gledam.

37. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    don't be so paranoid :)

38. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    fixed :lol:

39. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    baš si surov nyarlito :D

40. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    shega bolan :3
    Nego, ono Je bila poslednJa epizoda sezone? Samo shest epizoda? Plus onakav cliffhanger na kraJu... uf. Ne dopada mi se ni malo koJim putem su krenuli, plus mi se ni malo ne dopadaJu oni novi molder i skali. Zashto nisu mogli da ubace onu damu iz The Fringe? Ona Je awesome! Ona + Walter stariJi = pun pogodak!

41. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Što nisu odustali od snimanja ove sezone? Čak su i 8. I 9. sezona remek delo za ovo.

42. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Imam osecaj da nesto propustam :D

43. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Da, topic o filmovima overi ;)

zdravkelja likes this.
  44. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Ne može zdravkelja sve da overi, blokirao me, hvalio se time na topiku za treš godine.

45. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    dobar review, malo too forgiving pri ocenjivanju, ali je ubo pros and cons.

46. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    bas forgiving, oko dosta stvari se uopste na slazem sa njim

47. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Sad vidim sta je :D Jbg, izvestan clan je na ignore listi :D

edit: lol, a vidim da sam ja na pleasure listi :lol:

48. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    nikola22 likes this.
  49. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Taman sam izbrisao iz pamcenja i da postoji ovaj revival xD

Super Simke 64 likes this.
  50. TheNick

21,629
    3,031
    113
    Bilo bi sramno da se legendarna serija posle reboota zavrsi sa onako jadnim cliffhangerom, nek snimaju jos!

voja87 likes this.

Share This Page