1. powered by Surfing Waves

THEC64 MINI

Discussion in '8-bit kompjuteri' started by CTOJAH, Oct 12, 2017.

1. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,761
    436
    83
    Neke ranije pretpostavke u vezi nadogradnje C64 minija ce se obistiniti u decembru. Full size kuciste+ funkcionalna tastatura.

Last edited: Jun 25, 2019
    Goro Manjina and Costanza like this.
  2. Ivan

Ivan Well-Known Member

840
    419
    63
    Možda je ovo prava tema, pa ću ovde i da pitam...

Iskopao sam Competition Pro koji sam oduvek želeo (pravi, ne speedlink), crveno-crna verzija sa mikroprekidačima.

Radi savršeno, osim što bih voleo malo da ga utegnem... Kao da ima deadzone (ne preveliki, ali tu je).

Može neko uputstvo koji deo da tražim ili šta da radim generalno?

Ako je guma u pitanju, pretpostavljam da mogu samo nešto da umetnem, a to ne bih.

Dajte neku ideju...

Onda sam otvarao i bavio se samo onim što sam imao, a to su razne quickshot i quickjoy varijante, čak sam imao i Megastar sa čuvene slike i opasno se razočarao što nisam uzeo Competition pro :D. Toliko je krut, da nemam reči. I nije se popravio vremenom. Neuništiv je, doduše.

Last edited: Jul 24, 2019
  3. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

267
    101
    43
    Kod ovog joysticka vazi pravilo: sta si imao 80-tih i 90-tih, imas i sada (u 2019-toj godini). Rastavljao sam Competition Pro-e i stavljao sam silikonsku mast na sve gumene klizece delove (ima jedan prsten) koji su "skripali" od starosti. I to je bilo sve sto sam mogao uraditi na tom joysticku. Tako da, ne... ne moze se tu nista uraditi sto bi popravilo deadzone osecaj.

Mozda, eventualno da upecas na KupujemProdajem neki drugi Competition Pro, mozda bude drugaciji/bolji. Ima ih cesto u oglasima, idu za 1000-1500 din.

Goro Manjina likes this.
  4. Ivan

Ivan Well-Known Member

840
    419
    63
    Tako sam i mislio... Ništa , juriću nešto

5. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,761
    436
    83
    Kao sto je bilo obecano, C64 full size je stigao...

Share This Page