1. powered by Surfing Waves

Tutorial -Softmod Wii 4.3

Discussion in 'Nintendo Wii' started by ivamark, Sep 7, 2011.

1. Blue

Blue ....................

11,776
    721
    113
    OK, pošto u svakom slučaju moram da kupim SD karticu da bih odradio softmod onda najbolje da odmah kupim neku većeg kapaciteta
    pa da je posle koristim kao storage za igre.

Znači ne moram da brinem oko tipa, mogu da kupim bilo koju micro sd karticu + SD adapter i radiće?

2. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    199
    63
    ^ da ne moras da brines , radice sigurno sa micro sd + adapter. Ja nisam znao da mogu prave igre da se stave na tu SD karticu , ja na njoj imam samo gomilu WiiWare igara i emulatore sa romovima :). E da , jedino mislim da micro sd kartica mora da ti bude HC , ali nisam bas siguran , nemoj da me drzis za rec.

3. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,291
    1,539
    113
    Suprotno Spidey ne bi trebala da bude HC ali uvek mozes da pozajmis neku staru SD karticu posto to vazi za softmod, kad zavrsis mozes da koristis koju hoces karticu. :)

4. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    199
    63
    pfff ja koristio Verbatim HC od 8gb i nikakvih problema nisam imao :p.

edit: mada mozda i nisam , bilo je to davno , ni ne secam se tacno vise.

5. ivamark

5,291
    1,539
    113
    Requires a standard SD card, 1-2g scandisk is best. SDHC cards may or may not work, a lot don't. If SDHC doesn't work, don't blame us. Go get an SD...

Tako da moze a I ne mora da radi. :)

6. Blue

11,776
    721
    113
    Dobro ali kad odradim softmod 100% će raditi sve kartice i imati identičnu funkcionalnost kao da igram sa USB-a?
    Nešto sam čitao da određene igre prave problem sa većim karticama.

7. Blue

11,776
    721
    113
    Sad nemam pojma da li mi je pametnije da kupim za 400-500 din SD od 2GB samo da odradim softmod pa da posle kupim neki USB Flash za storage
    ili da kupim odmah micro SD od 16GB + adapter pa šta bude bude.

I da li uvek neka SD kartica mora da stoji u slotu?

8. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,491
    1,578
    113
    Sad nemam pojma da li mi je pametnije da kupim za 400-500 din SD od 2GB samo da odradim softmod pa da posle kupim neki USB Flash za storage

ovo sam ja uradio, and I REGRET NOTHING

I posle je nikad ni nisam izvadio, tako da ne znam za ovaj deo :)

9. Blue

11,776
    721
    113
    Šta? Kupio neku malu SD pa posle furao USB?

10. ivamark

5,291
    1,539
    113
    Ako ti nije hitno odradicu ti ja softmod,samo da vidim imam li jos staru sd karticu. :) USB ili HDD su mi ivek bolje resenje za pustanje igara od SD.

11. Blue

11,776
    721
    113
    Pa i meni su bolje rešenje nego reko da smanjim troškove ako svejedno moram da koristim SD karticu
    a 16GB bi mi bilo dovoljno za igre.

Jesi ti planirao za BG u skorije vreme ili si mislio da ti pošaljem konzolu?

12. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,491
    1,578
    113
    Šta? Kupio neku malu SD pa posle furao USB?

tako je. sa haseom softmodovao preko sd kartice wii, i onda ubacivao igre na moju 16gb flešku

13. Blue

11,776
    721
    113
    Kako da proverim koliko imam slobodnih NAND blokova?

I vidim da na izvorno tutorialu postoji samo jedan modpack, ne postoji podela po regionima.
    Da skinem to ili ovaj koji je okačen ovde za Evropu?

14. ivamark

5,291
    1,539
    113
    radi po stranom.
    Radjen je update tutoriala a moj je ostao isti.

15. Blue

11,776
    721
    113
    Dakle ne treba mi ni CIOS PACK?

I jel imam neke koristi od IOS update-a ako sam već na 4.3?

16. Blue

11,776
    721
    113
    Uspešno sam softmodovao Wii čim sam ga uzeo, hvala ivamarku koji mi je preko PM pojasnio neke stvari oko kojih sam imao nedoumice.
    Stvarno je u pitanju veoma jednostavna procedura i ne treba vam više od pola sata ni kada paranoično radite double check svakog koraka kao ja.

Samo pratite izvorni tutorial: http://www.wiihacks.com/recommended-faqs-guides-tutorials-only/96886-guide-softmod-any-wii.html
    updateovan je i čak malo prostoji u odnosi na stariju verziju istog koju je ivamark postavio ovde.
    Radite sve po njemu i ne obraćajte pažnju na to što se neki koraci razlikuju u odnosu na tutorial ovde.
    Sve stvari koje su opcine slobodno odradite čak i kada niste sigurni da li su vam potrebne.

17. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,480
    1,179
    113
    Dali moze apsolutno bilo koj Wii da se softmoduje, cak i Wii zmini?

18. Omega

Omega N64 je đubre

15,271
    2,205
    113
    Mislim da Mini ne može. To je svakako strašan krš i ne bih ga nikome preporučio.

19. Ace

Ace 1.000.000

2,931
    646
    113
    Mogu svi, samo Mini ne može jer nema slot za sd karticu.

20. ivamark

5,291
    1,539
    113
    ne uzimaj Wii mini osim ako ti neko plati da ga nosis.
    Toliko osakacenu stvar ja mislim da nisam video.

21. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,480
    1,179
    113
    Haha ok, nisam previse upucen jer iz PSone teme prelazim na ovu jer zelim pazarim Wii za casual party/emulator gaming pa slucajno naleteo i na mini. Ok, kupujem onda orig.

22. Cipak

Cipak RPG Fan

1,626
    346
    83
    Ovih dana treba da mi stigne softmodovana konzola. Planiram da igram sa USB-a ili HDD-a. Pa me interesuje da li externi HDD moram da koristim samo za Wii igre ili mogu na njemu da cuvam filmove i jos neke stvari koje su mi vec na HDD-u?

23. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,770
    317
    83
    Mozes. Ne secam se procedure jer sam davno namestao ali imam wbfs folder sa Wii igrama na eksternom HDDu gde ima I drugih stvari.

24. Cipak

Cipak RPG Fan

1,626
    346
    83
    Ok hvala na odgovoru. Ne bih da zarobim USB Flash zbog Wii-a. A pola HDD-a stoji prazno.

Edit
    Sad videh 1000 post. :bouncy:

25. Bravo

Bravo Member

30
    7
    8
    Kada se zavrsi ceo proces softmoda, da li je potrebno da SD kartica ili kompatibilna SDHC kartica ostane u konzoli? Ili je jednostavno mozemo izvaditi i vratiti u foto aparat iz koga smo je posudili :) Inace imam eksterni HDD za igre.

Pitam da znam da li moram kupovati novu SD karticu, jer ako jedna mora non stop stajati u konzoli onda mi kupovina ne gine.

26. vrobec

vrobec Active Member

329
    29
    28
    ... pa treba da ostane u konzoli. Na njoj se nalaze potrebni fajlovi.

27. Bravo

Bravo Member

30
    7
    8
    Pa da , snasao sam se :) Radi konzola lepo, jos su mnogo uprostili ceo proces. Inace da kazem meni je poslo za rukom da odradim sve korake sa SanDisk 4gb Mini SDHC + SD adapterom. Tako da necu nista vise dirati, ostaje gde jeste.

28. vetar

vetar Well-Known Member

6,016
    978
    113
    Zna li neko da li čipovana konzola može da se hakuje?

Pretpostavljam da je stariji softver konzole tako da bi morala da se updejtuje na 4.3 pa se plašim da u tom slučaju postoji mogućnost da se brikuje konzola zbog čipa.

29. Omega

Omega N64 je đubre

15,271
    2,205
    113
    Može naravno, a šanse za brick su minimalne ja mislim. Pogledaj prvo koja je verzija softvera, jer od toga zavisi koji ćeš softmod metod koristiti. Uglavnom nemoj update-ovati direktno sa Nintendovih servera, kasnije ćeš ručno instalirati 4.1E.

vetar likes this.
  30. vetar

vetar Well-Known Member

6,016
    978
    113
    Videću, najlakša i najbrža varijanta je kada je u pitanju 4.3E.

31. Omega

Omega N64 je đubre

15,271
    2,205
    113
    Svakako je preporučljivo da se nakon toga uradi downgrade na 4.1 jer postoje bolje (još) zaštite od bricka na toj verziji.

32. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Ja sam takodje softmodovao Wii i bas sam igrao metroid prime trilogy...
    Posto je fps mene je jako iznerviralo to sto nema podrsku za GC kontroler jer preko wii mote ne vredi igrati!
    Jel zna neko da li postoji neki hak za to i da to sredim i da igram preko GC kontrolera?

33. ivamark

5,291
    1,539
    113
    Uvek mozes da odigrs prva dva dela kao GC verzije ako ti se igra sa GC kontrolerom.

34. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Aha! Rekao bih da ima homebrew channel za GC(inace imam gc ali nemam igru)! jel postoje takvi hakovi uopste? Pa cak i kod igara koje ne podrzavaju GC kontroler a bile bi dobre! Znas jednostavno kod vecine igara zameniti wii mote sa Gc kontrolerom...

35. Omega

Omega N64 je đubre

15,271
    2,205
    113
    Imaš classic kontroler (pro) za te stvari.

36. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Znam ali ipak je Gc kontroler bolji od toga pa zato pitam. :)
    Ali dobro pogledacu i to... :)

37. ivamark

5,291
    1,539
    113
    Mozes pokretati piratski iso GC igre.Samo instaliraj dios mios.

Koliko se secam metroid trilogija podrzava samo wiimote nece raditi ni classic controler

38. Omega

Omega N64 je đubre

15,271
    2,205
    113
    Znam to, ali je rješenje za mnoge ostale igre. I slažem se da je upravljanje Wiimote-om užasno iskustvo.

Coleras likes this.
  39. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Ne podrzava! Sto je veoma glupo! Pa preko homebrew channel-a cu da pokusam...
    Boli zglob od onog covece... :no: Inace igram i Resident evil(remake) koji je jako dobar preko GC kontrolera...

40. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Mislim da bi ovako nesto bilo dobro :p

41. ivamark

5,291
    1,539
    113
  42. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Aha Cool ali ipak ima onaj d-pad koji je dobar samo na gba! Btw ovi kontroleri su za smash bros! Nisam se bas snasao dobro u toj igri meni to i nije bas dobro! Ne znam kako je kod ostalih!? Nego jel znate neku dobru preporuku za wii nisam se bas snasao! I onih 10 igara koje imam i nisu nesto osi mozda lego star wars koji je ok(valjda)...

43. ivamark

5,291
    1,539
    113
    Mislim da je to jedno 100 puta prezvakano ovde ali evo ti neka osnovna lista

Kirby's Adventure
    Kirby Epic Yarn
    Super Mario Galaxy
    Klonoa
    Super Mario Galaxy 2
    New Super Mario Bros. Wii
    Xenoblade Chronicles
    MadWorld
    Donkey Kong Country Returns
    Super Paper Mario
    Wario Land: Shake It
    Metal Slug Anthology (inace podrzava game cube kontroler)
    Sonic Colours
    Boom Blox Bash Party
    Muramasa: The Demon Blade
    Lost in Shadow
    Castlevania: The Adventure ReBirth
    Contra ReBirth
    Mega Man 9 i 10
    LostWinds

Coleras likes this.
  44. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Da hvala! ivamark!

45. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,224
    1,632
    113
    i bezi od dios miosa, samo nintendont all the way :)

46. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Da skinuo sam Nintendont jos pre ali ne radi! Da ali hteo sam da igram RE remake ali ima na wii tako da sam se snasao :D

47. Omega

Omega N64 je đubre

15,271
    2,205
    113
    Radi Nintendont samo se mora konfigurisati da "sarađuje" sa USB loader-om.

48. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,224
    1,632
    113
    tehnicki i ne mora ali je zgodno i jednostavno

49. pumba

pumba New Member

5
    6
    3
    Izvinite što ovako sa prvim postom oživljavam temu iz 2015. softmodovao sam wii, instalirao homebrew, ali ne znam što dalje :) kako emulatore da instaliram, što da radim. Guglao sam, gledao po youtube, ali se nikako ne snalazim. Postoji li neki tutorijal što mi je potrebno sve. Imam SD od 8gb i hdd od 500 gb, igrao bih neo geo emulator double dragon i king of fighters, još bih probao CTR i Crash bandicot sa PS. Uz to naravno wii igre sa hdd...
    Hvala unaprijed na pomoći...
    edit: Uspio sam sve, instalirao, wii igre sa hdd normalno igram, samo neće sa sd kartice da mi očita nijednu igru ni mame ni neo geo, ali dobro i to cu provaliti :)

Last edited: Jan 6, 2019

Share This Page