1. powered by Surfing Waves

TV projects discussions [pilot epizode, cancellations, renewals]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by protocultivator, May 12, 2014.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,163
    3,489
    113

Rodilo and stale like this.
  2. DieH@rd

31,163
    3,489
    113

Krece 5. aprila

protocultivator and Revan like this.
  3. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
    From co-creator of Banshee

Znaci bice dosta nasilja i seksa.

Kupljen sam.

4. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Stigao je Love, Death & Robots na Netflix.

Kvalitet epizoda varira. Puno rezisera, puno studija za animaciju.
    Definisao bi seriju recimo kao Animatrix/Blame! (OVA 2003)

5. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
  6. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Pogledao sam prvih 4-5, ako nista drugo drago mi je da je ovaj projekat PO PRVI PUT doveo u ovaj medijum Peter F. Hamiltona i John Scalzija.

7. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Zaista vrlo inspirativan projekat. Nadam se da je gledansot zadovoljavajuca pa ce da nastave sa ovim serijalom, i nadam se u vecim formatom.
    15min su OK i neke epizode uspevaju preneti poentu ali vecina izgeldaju kao demo snimak za neceg veceg.
    Ako bi odradio neki Top 5 onda bi bio sledeci
    5. Three Robots - Top notch comedy
    4. The Witness - Artsy Artsy style - Liked
    3. Beyond The Aquila Rift - CGI pokidao
    2. Shape Shifters - Zanimljiv koncept + zadnja borba kida
    1. Good Hunting - Predobar! Uspeli su strpati sve sta su hteli, prica i svet su ekstra i od onoga se pravi strasno dobar film. Samo treba zadrzati mature themed style.

grunt likes this.
  8. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
  9. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Holy shit kako je dobar Love,Death+Robots !!!

Bukvalno su mi suze krenule kada sam skontao da nema vise :(

Nemogu da izdvojim najbolje posto je bukvalno 13-14 fantasticno od 18 :D Ima tih par malo slabijih, ali ostalo je FUCKING AMAZING.

Moram po milioniti put da kazem da se ekstremno nerviram sto niko ne pravi full CGI filmove a da nisu za decu, stvarno steta. Pogotovo sto sada vise ni ne bi kostalo toliko ludacki da se napravi kao Spirits Within.

I need a full lenght adult R rated full CGI MOVIEEEEEEE !!!!

Ili to ili jos jedno 1000 epizoda ove serije :D

Goro Manjina, Ratanook and Timemaster like this.
  10. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    This looks mindfucky, al tim koji pravi seriju je vise nego dobar.

Hideo Kojima je u trejleru btw, pred kraj.

Tek smo sada saznali znacenje starog Kojiminog tweet-a

Goro Manjina likes this.
  11. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Posle 2 losa filma nemam nesto nade vise u Refn-a, ali ono cast je OK. Definitivno cu sacekati da vidim komentare pre nego sto skinem.

12. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,047
    579
    113
    Nije to daleko, u zadnje vreme preuzimaju animirani sadržaji sve više, ja očekujem nešto tako da se desi uskoro, ako ne u bioskopima makar u režiji netfliksa.

13. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Animirani filmovi i dalje kostaju jako puno [milion dolara na po minutu filma, a da se ne varamo, konkurencija bi pritisla studije da naprave sto bolji i detaljniji CGI], marketing mora biti znacajan [npr, jeftini Bloomhouse filmovi trose <$10M na snimanje i skromnih ~$70M na marketing], a bioskopska publika za sada podrzava samo CGI projekte koji su fokusirani na decu i mlade.

Da je Warcraft uspeo da se probije, mozda bi bilo voljnih studija za CGI projekte namenjene starijim gledaocima. Ali za sada, svi ovi CGI projekti iz LoveDeath+Robots bi mogli da se ekranizuju samo kao live action+lots of CGI.

Ko hoce da se informise o zaradama u bioskopima, Deadline svake godine izbacuje top10 liste najprofitabilnijih filmova
    https://deadline.com/tag/movie-profits/

Aquaman je napravio promet para od odlicnih $1.1 milijardu, plus $250M od TV-a. Film je kostao 200M, bioskopi su zadrzali ~450M, marketing je kostao 150M, i bilo je jos ~120M drugih troskova [distribucija, porezi, zarade producentima, itd]. Na kraju, film je imao cist profit od oko $260M. I to je jedan od najuspesnijih filmova prosle godine...

Filmska industrija vrti puno para, ali potrebno je biti bas jako uspesan da bi se izvukao profit. Jako mnogo filmova failuje, ali par velikih uspeha finansira dosta drugih manjih eksperimenata.

Last edited: Apr 4, 2019
  14. Goro Manjina

1,047
    579
    113
    Jel znaš da mi navedeš neke, ili si to samo napisao da seksi zvuči na kraju. Koji su to veliki projekti trigerovali Zemeskisa da radi Beovulf ili Kuarona da snima Greviti. Na stranu kvaliteti tih filmova. Pre će biti da autore tog tipa vuku želje za tehničkim inovacijama ili malo drugačijim pristupom filmmejkingu u odnosu na ustaljeno. I pokušaće neko ponovo to pa i da nema zaradu marvel filma. Blomkampov yt kanal sa onim kratkim sadržajima je privukao pažnju, love death and robots sada ima prilično lep odziv publike i kritike, meni je logično da neko krene u full mature cgi film a može i da se ne desi naravno, ja bi igrao kladionicu da hoće. Video igre su takođe bitan faktor. Moj omiljeni blokbaster iz 2018 koji me je dirnuo na planu likova i medjuljudskih odnosa je ko bi rekao God of War. To me je više puklo nego kad je Tanos pukao prstima. Moja poenta je da sada velika većina publike preko 30 plus ima potpuno razumevanje full cgi filma kao nečega sa čime može da se poveže i to gledam po sebi. Ja nisam mogao da nadjem nit razumevanja sa onim final fantasy filmom jer sam bio klinac a starijima je to bilo plastično i beživotno. Sada je drugačije i vreme je za tako nešto, iznenadio bi se da se ne desi u narednih pet godina. Bioskop ili striming servis.

15. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,040
    2,432
    113
    Odlican je!

Gledao sinoc prvu epizodu

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113

Taman ko nije pogledao prvu sezonu :)

17. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Holy shit ovo ce biti odlicno !! :D

18. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Evo dobre vesti, Sony Pictures Television [produkcijska kuca koja pravi TV serije koje distribuiraju druge kompanije, npr njihov Breaking Bad je emitovao kablovski AMC TV kanal] je potpisao devetocifreni petogodisnji ugovor sa Phil Lord & Chris Miller-om oko pravljenja sirokog spektra Spiderman televizijskih projekata! I live action i animated, i direkt njihova rezija i nadgledanje rada drugih timova.

Posle abnormalno fenomenalnog Into the Spider Verse-a, bas mi je drago sto Sony jos vise ulaze u Spidey-a.

Videcemo ko ce distribuirati ove projekte na kraju [ko najvise odresi kesu], hoce li to biti neki TV kanal ili streaming gigant [netflix/amazon/disney?], ali svejedno, stize nam TV live action spidey, a ko zna, mozda dovuku Nicolas Cage-a za animated Noir show. :D

19. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Preporuka za The act
    Ne gledajte trejler.

zdravkelja likes this.
  20. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,723
    1,749
    113
    shoot, ponadao sam se da ima na netflixu, ovako moram paliti torrente :D

21. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Ja gledao na HBOGO :)

22. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,723
    1,749
    113
    ah, zaboravio na to. sad cu tamo :D

23. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    Ja sad zavrsio drugu sezonu. Fenomenalna serija. Naravno da su je ukinuli, al bar se donekle ok zavrsila. Sad @grunt moze da je pogleda :D

Maxa likes this.
  24. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    još postoji šansa da neko pokupi, i dalje se nadam :D

25. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    'cemo praviti thread za ovo:

:)

nebojsa986, Goro Manjina and Maxa like this.
  26. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Pocela je HBO+Sky miniserija Chernobyl. Bice 5 epizoda.

27. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Mindhunter S2 stize u avgustu!

Maxa and Goro Manjina like this.
  28. Goro Manjina

1,047
    579
    113
  29. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    nice.

30. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
  31. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Krypton s1 mi je jako dobro legao, it was legit good. Inace to je jedna od retkih serija gde vizuelne efekte radi direktno ILM, and it shows.

32. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Drago mi je sto je ovo dobro ispalo, jedina zamerka sto nema vise epizoda :D

33. Goro Manjina

1,047
    579
    113
    Orlando Bloom and Cara Delevingne star in what's simply called Carnival Row, a series set in a Victorian fantasy world filled with mythological immigrant creatures whose exotic homelands were invaded by the empires of man. This growing population struggles to coexist with humans – forbidden to live, love, or fly with freedom. But even in darkness, hope lives, as a human detective, Rycroft Philostrate (Bloom), and a refugee faerie named Vignette Stonemoss (Delevingne) rekindle a dangerous affair despite an increasingly intolerant society. Vignette harbors a secret that endangers Philo’s world during his most important case yet: a string of gruesome murders threatening the uneasy peace of the Row.

34. DieH@rd

31,163
    3,489
    113
    Nova serija Ronald D. Moor-a, Apple dao dosta para.

35. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,005
    385
    83
    Sta im je u glavi kad kastuju Cara-u, od svih manekenki wannabe glumica , ja se ne secam da sam video goru glumicu.

disturbed and Emp like this.
  36. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Jos kratka kosa pa ni kao fap materijal ne prolazi :D

37. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
  38. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Nisam znao da ce da puste celu sezonu Too Old to Die Young odjednom, prve dve epizode su sat i po, oh joy, jedva cekam da vidim kako ce Refn ovog puta da mi siluje mozak :lol:

Sad cu da gledam pa da vidim vredi li otvarati thread. Edit: bolje veceras, sve je mracno, ubija kontrast u toku dana :D

Last edited: Jun 16, 2019
  39. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Ok, svidja mi se Too Old to Die Young, ne preporucujem nikome :D

stale likes this.
  40. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    Skidam :D

41. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Hah neznam sumnjam da bi se vecini dopala. Gledao prvu epizodu. Jedno je imati artsy fancy koloritne scene snimljeni iz raznoraznim zajebanim uglovima.
    Drugo je onaj dragging i razvucnost do bola gde obican camera movement od tacke A do takce B traje 5minuta!!! Radnja, pokreti, dijalozi, bukvalno sve se odvija u slow motion. Neznam samo kako im nije bilo mucno snimati onakve dijaloge, pogotovo Milles Teller. Ubija melanholija u njemu. :)

Last edited: Jun 18, 2019
    Goro Manjina likes this.
  42. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Srecno onda sa drugom :D

43. Goro Manjina

1,047
    579
    113
  44. Goro Manjina

1,047
    579
    113
    Odgledao Too old To Die young. Trebalo mi je malo više vremena najviše zbog tempa same serije koja je užasno spora i ono što je mnogo važnije apsolutno nezanimljiva.
    Moj neki utisak je da je ovo jako loš film razvučen na deset epizoda pre nego one shot serija. Dakle Refn se pre svega nije snašao u ovoj formi, njegov ego je preveliki da je to mogao da prihvati i ako ikako može da mu ovo bude neka vaspitna za buduće projekte onda je to jedini plus ove serije da je tako nazovem.
    Ništa ovde nisam video što mogu smatrati uzbudljivim, vizuelno stimulativnim itd dakle ovo je izvučeno iz bulje first class. Nasilje i seks u seriji su jako jako lejm, toliko da uopšte nisam imao neke šokantne doživljaje onoga što gledam, čak i kad se gura bič u dupe to je nekako sve mrtvo i provaljeno, generalno ne znam kome išta može da bude uznemirujuće u ovoj seriji. Sve je tako salonski i često deluje kao neka malo slobodnija reklama za parfem ili ženski donji veš.
    Najludje je kako se Refn tripuje oko Kristine Rodlo i njene uloge nekog andjela smrti mislim to je takav miskast i krindz ja to skoro nisam video, opšti cirkus. Dzena Maloun koju je uvezao iz Neon Demona je dala sve od sebe da napravi neki zanimljiv lik ali šta ona glumi i izvodi u seriji samo Refn zna a možda ne zna ni on. Muški deo ekipe je bio odličan, mislim ljudi su glumili to što se traži, sad da seciram svakog od njih je besmisleno, stvarno me je boleo kurac za sve likove do jednog i ništa mi nije značilo što se tu neko uvežbao kako da se mršti, stoji, namešta, depilira, vadi pušku itd.
    Teško da mi može i pedeset ovakvih serija ogaditi Pusher 3, Valhalla Rising pa i odlični Neon Demon za koji znam da ga većina prezire ali ono što je svakako učinila ova serija je da ću nadalje sa velikom strepnjom da obratim pažnju na bilo šta što sprema Refn.

Oftopik scena sa Kodjimom je jedina smešna stvar u seriji koja je izvedena da bude smešna ali je ultra kratka i nije vredna cimanja. Ako nekoga zanima u četvrtoj je epizodi.

EDIT: Da ne grešim dušu ono što istresa iz gaća, je skor Klif Martineza koji kao i uvek odere muziku kod Refna. Slušanje obavezno.

Last edited: Jun 30, 2019
    Ratanook likes this.
  45. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Ja sam jos sporiji, ostale su mi jos tri epizode. Ne znam, ja stvarno nisam normalan, meni se svidja, i tempo i atmosfera, a najjace su mi epizode sa meksikancima. Plus cale od one Janey, kakva glava, sa onim rezanjem i smrkanjem :lol:
    A tu je i Kojima bogotac :D

Kako god, daleko od toga da je sve sto je napravio dobro, ali meni je Refna bas nemoguce ignorisati, kako god da ispadne, jako zanimljiv reziser.

Last edited: Jun 29, 2019
    Goro Manjina likes this.
  46. Goro Manjina

1,047
    579
    113
    Ja volim Refna i ovo mi je ubedljivo najgore od svega što je napravio.

47. grunt

grunt Celeb Freak

17,133
    3,369
    113
    Ako je gore od Neon demon koji mi je bio trash mozda bolje i da ne skidam xD

48. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,629
    3,031
    113
    Pobogu. Neon Demon preozbiljan film, ali na granici sa arty filmom, nije za svakoga posebno ne za Grunty-a :lol:

49. Goro Manjina

1,047
    579
    113
    WickedlNl likes this.
  50. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113

Share This Page