1. powered by Surfing Waves

Uncharted: The Lost Legacy [standalone spin-off] [22-23. avg 2017]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Dec 3, 2016.

1. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    Pre svega sam aludirao na
    Bilo bi dobro da nismo znali to. Na pola igre Chloe i Nadine kazu sebi "It was a good ride" Pocinje odjavna pan out kamera, ti mislis OK 6 sati za 40$ not bad... Kad ono BAM! Eksplozija! Avantura se nastavlja... :p

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,396
    2,683
    113
    :lol:

A dok igra izadje za par dana, zaboravices na sve opise.

3. Blue

Blue ....................

11,482
    635
    113
    Može, samo bi po tom kriterijumu i 99% drugih igara trebalo da ima za 20% manju ocenu.

Ne palim se ni ja na 10/10 hype kod igara tog kalibra ali 7.5 je preterivanje.

4. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,702
    1,182
    113
    Ne znam, meni je igra bas bila dosadna. Igrao sam je mesecima.
    Meni 10/10 za U4 mnogo vise bode oci nego 75/100.
    Ocene jesu previsoke (za AAA), oko toga se slazemo.

5. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,449
    113
    Tebi nije legla, mozda si previse blizu njenom izlasku igrao prethodne delove pa si se zasitio formule ? :D

Meni je U4 bio savrsen i da je fizicki moje telo dozvolilo presao bi ga u jednom dahu :D Ovaj zanr igre tesko da moze bolje da se odradi, tako da su visoke ocene zasluzene.

eufrat likes this.
  6. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Presao igru za dva dana, ne mogu reci da se nisam zabavio :)

7. shin-boyan

4,702
    1,182
    113
  8. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    sry, u4 :D voleo bih da imam i lost legacy :D

shin-boyan likes this.
  9. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,263
    968
    113
    Da,ovo je obavezno za odigrati.Ako nista barem nalog cu da kupim a posle mozda i disk za kolekciju :)

10. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
  11. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,943
    2,397
    113
  12. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Digital Foundry se malo igrao sa igrom, pustili su je sa in-game modifierom koji pali 50% sporiji [slow motion] gameplay, i onda su u post processingu na PC-u ubrzali snimak za 100%, što ih je dovelo do 60fps snimka! :D

Takodje, ovo im je prvi snimak koji su uspeli da snime u HDR-u, ali za playback toga je potrebno malo cimanja. Jaci Samsung televizori i Chromecast Ultra pustaju HDR preko youtube-a, a pretplatnici DigitalFoundry patreona mogu skinuti RAW fajl koji se moze direktno pustiti na bilo kom HDR-enabled televizoru.

Anyhow, za nas smrtnike, makar mozemo gledati 60fps gameplay.

13. TheNick

19,943
    2,397
    113
    This is some PlayStation 5 shit right there :D

Evo i EmuGlx 10 min gameplay snimka sa pocetka igre

14. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Nick, oces da ti posaljem i 34min exploration of hub zone snimak, da i to okacis na YT?

15. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,668
    268
    83
    The Lost Legacy je konačno izašao!

Odmah da kažem, kao i kod Metal Gear Solida, mislio sam da je četvrti deo zaokružio serijal i nisam preterano iščekivao još jednu igru. Ipak, igrao sam oko 6 sati za sada i mnogo je dobro.

Open world chapter u Uncharted igri za divno čudo super funkcioniše. U njemu sam proveo i najviše vremena, jer sam odradio i side quest. Rekao bih da akcija brže kreće nego u Uncharted 4, a i TLL grafički izgleda vrhunski naravno. Prvi utisak je da igram Uncharted koji je uzeo najbolje stvari iz prethodnih delova i dodao kul novine kao što su promena uobičajenog protagoniste, već spomenuti chapter i dosta zagonetki. Sada je za neke potrebno i više od 30 sekundi kako bi se savladale, na jednoj sam, kao i mnogi, proveo jedno pola sata.

Lokacije neće biti raznovrsne kao u Uncharted 4 niti će igra trajati toliko, ali sem toga, ovo je bliže pravom Uncharted 5 naslovu nego nekom bezveze spin offu, ako je iko pomislio da će Naugthy Dog tako nešto da napravi. :D

16. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Kao sto rekoh ranije ovo je full Uncharted igra, samo sa brzim pacingom. Kampanja je bas uradjena u AAA maniru, nisu ni na cemu stedeli, a sto dalje ide sve je bolje. Kraj je bas odlican.

17. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Sure why not!

Inace 1st hour se emituje od juce na Bit.tv-u, posle nekog vremena bice i na net-u za sada TV only :) Bilo je great fun.

18. DieH@rd

29,396
    2,683
    113

Maxa likes this.
  19. shin-boyan

4,702
    1,182
    113
    Odlicna igra.
    Meni je ovo dosta bolje leglo od U3 i U4. Igra jeste kraca (10-tak sati), ali je zato za razliku od ostalih zanimljiva od pocetka do kraja, pri cemu je poslednji nivo fenomenalan.
    Likovi i negativac su odlicni (Drake me je odavno smorio), a gameplay je konacno promenjen (open world delovi, manje platformisanja, kvalitetno napucavanje).
    Grafika je odlicna, kao i permormanse (par puta padne fps kada se bas previse stvari desava na ekranu).

gruja, grunt and Timemaster like this.
  20. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,449
    113
    Wow kakva igra, ND did it again !!!
    Ukocio sam se al sam je obrnuo iz jednog sedenja :D

Grafika izuva, bukvalno jedino sto zelim od sledece generacije konzola je ovaj nivo grafike u 60fps. Ne treba mi vise.
    Temporal AA koji koriste daje slici CGI look. A vec je svima poznato da ND nabija svaku scenu sa tonom detalja. Odlicne teksture, osvetljenje i fantasticni sejderi za materijale. Dizajn lokacija epski kao i uvek, neke scene su stvarno da ti vilica padne na pod. Sa tehnicke strane cisto savrsenstvo.

Gameplay odlican, prica skroz OK, likovi super odglumljeni i vrhunski animirani. Odlican duo su bile zenske.
    Igra je pravi dijamant.

9.5/10 :)

Last edited: Feb 7, 2018
    vetar and johny blaze like this.
  21. johny blaze

johny blaze Active Member

414
    107
    43
    da, stvarno super igra. jedina zamerka što se mene tiče je da je moglo biti više akcije. u nekim trenucima sam mislio da igram neki walking simulator.

22. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    Najzad presao Lost Legacy, inace prva predjena igra nakon 3 meseca. :p
    Chapter 4 je smor zivi. Bukvalno da preskoknes ceo taj open world deo neces osetiti da je nesto falilo u igri sto mi potvrduje sumnje da je ta staza naknadno pravljena da bi se vestacki produzila igra za nekih sat-dva posto nista vezano za samom pricom se ne desava u tom chapteru.
    Tek u drugoj polovini igre pocinje da se naslucuje Uncharted osecaj da bi sama zavrsnica bila "shit has hit the fan".. koja akcija, bravo.
    Grafika izuva, likovi su pomalo dosadni, tek kad udje treci glavni lik pocinje da bude malo zanimljvije. Sve u svemu skroz istrosena franshiza. I ono sta su promenili iz U3 u U4 nije spektakularno da bi se smatralo kao napredak u necemu a open world okruzenje svakako nije koncept za integrisanje u ovom formatu u kom se nalazi igra.
    Veceras krecem sa Horizon...

23. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
    Najzad kompletirah ceo Uncharted serijal, odlična igra (IMO 8.5-9, ali U4 mi je definitivno bolji).
    Likovi su odlični i prija pauza od Drake malo mada mi je sa druge strane malo i nedostajao, priča i gameplay očekivano dobri, grafika očekivano odlična. :)
    Od mana bih naveo manje sadržaja i različitih lokacija u odnosu na U4 i možda to što nema nekih novih stvari (osim glavnih likova naravno),
    manje-više je sve već viđeno u prethodnim igrama a pogotovo u U4 (ipak su igru uradili za nekih godinu dana a na U4 radili oko 3 godine).

Sad jedva čekam da vidim TLoU2,
    voleo bi da vidim i narednu Uncharted igru ali kompletnu celu novu igru koja će imati neke nove stvari i možda neke promene.

grunt likes this.

Share This Page