1. powered by Surfing Waves

Uncharted: The Nathan Drake Collection [7. oktobar 2015]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Aug 17, 2015.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,396
    2,683
    113

Pocetkom oktobra na PS4 stize jedan od najocekivanijih "remaster projekata" - prebacivanje svih PS3 Uncharted igara na PS4. Dok je TLOU veoma uspesno portovao sam Naughty Dog, rad na Uncharted portu je dat odlicnom studio Bluepoint Games koji je najavio ne samo verne portove vec i mnogobrojna tehnicka poboljsanja [1080p60, bolji modeli, texture itd]. U paketu ce biti tri velike SP kampannje, ali nazalost bez ijednog MP-a. Zamena za to ce biti ekskluzivna beta za U4 MP.

Pored mnogobrojnih vizuelnih poboljsanja [poredjenje U1 original i U1 remastered modela [ripped from trailer]], Bluepoint je takodje najavio da rade na novitetima kao sto su:
    • photo mode
    • novi trofeji
    • rebalans bitaka [smanjenje bullet sponge efekta protivnika]
    • 2 nova difficulty moda - Explorer (ultra ultra easy) i Brutal [teze od Crushing, unlockuje se tek posle prelaska Crushinga]
    • Speed Run Mode - dodaje on-screen tajmer i leaderboards za svaku sekciju igre
    • mogucnost igranja kampanje sa upaljenim charachter skinovima [ukljucujuci i Donught Drake-a :D]

Danas je izasao story trailer, and it fucking rocks. Bas je lepo videti stare igre koje nisu ogranicene skrnavim aliasingom i ponekim sub-30 framedropovima. Nedavno sam bas igrao U3, i odmah sam na samom pocetku ovog trejlera primetio ogromnu razliku u kvalitetu slike. Can't freaking wait to play all those games again.

Last edited: Aug 17, 2015
    iggy11 likes this.
  2. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,702
    1,182
    113
    Kako preduprediti MCC situaciju - izbaciti MP :).
    Inace, uzimam i ja ovo. Nije da nesto obozavam serijal (jedino je U2 vrhunska igra), ali vredi ovo imati.

3. Omega

Omega N64 je đubre

14,852
    2,024
    113
    Bilo bi super da su povezali sve kampanje (odn. stavili na izbor) u jednu ogromnu cjelinu bez obzira na razliku u kvaliteti asseta.

4. shin-boyan

4,702
    1,182
    113
    FU.

5. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Makar je sada Crushing dostupan odmah od starta.

6. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Bolje da su poradili na ai-ju jer horde neprijatelja koje ubijaju sa jednim hitcem nisu izazovne vec frustrirajuce. Btw i ja je uzimam ali tek krajem godine kad padne cena.

7. shin-boyan

4,702
    1,182
    113
    Kada malo bolje razmislim, verovatno cu i ja tako. Nisam se preterano uzeleo starijih delova, a i ovo oko Brutal Difficulty mi ide na zivce.

8. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Meni je normal/hard dovoljno, a i ne interesuje me previse vijanje ove tri Platine. Bitno je odigram igre i da uzivam u njima. Kasnije ako budem raspolozen, mozda padne jedan crushing run sa Donut Drake-om. :)

9. zdravkelja

zdravkelja Member

8,707
    1,515
    113
    Sve preko harda u Unchartedu je mazohizam. Samo sam se u prvom delu maltretirao sa crushing, a u drugom nisam ni hteo da se trudim, Tibet je i na hard dovoljno tezak.

10. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,109
    1,247
    113
    Koliko me pamćenje služi Crushing na U1 je teži od istih na U2 i U3. E sada ne znam da li su išta po tom pitanju čeprkali tj balansirali kod Collection-a...

11. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Last edited: Aug 17, 2015
  12. shin-boyan

4,702
    1,182
    113
    Svaka igra ima po jedan tezak deo, ali u poredjenju sa drugim igrama, nije preterano tesko.

13. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Yep, crushing mi je nista nakon najahivanja sa don't starve :)

14. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,297
    1,058
    113
    Izgleda dobro ali bas pre nego sto je izasoa PS4 sam obrnuo sva 3 Uncharteda, jos uvek svezhe secanje. Ali kad padne neki popust ili neko prodaje za sitne pare, uzecu, why not.

15. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Digital Foundry je izgleda krenuo u direktan napad protiv NXGamera. :D Naravno sa time mislim na cinjenicu da sada sve vise i vise prave YouTube content koji detaljno opisuje tech karakteristike igara.

http://www.eurogamer.net/articles/d...drake-collection-is-more-than-just-a-remaster

Solidan clanak, ne samo sto su opisali tech u remasteru, vec su postovali i jos 2 video snimka - PS4 trejler vs isti shotovi iz PS3 verzije, i Uncahrted 2 remaster gameplay vs same PS3 gameplay.

PS3 verzije su blurrier [losije texture], more aliasied [niza rezolucija], manje fluidne [zbog nizeg fps-a], ali remaster ima i dosta nove geometrije i novih elemenata. Jedina stvar koja fali je object motion blur, ali mozda ce to biti dodato kasnije [kao sto je U3 dobio to post-launch].

16. voja87

voja87 Well-Known Member

10,445
    1,933
    113
    bezveze za motion blur, neki ga ne vole ali imo obavezan efekat svake igre

17. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Crysis 1 je popularizovao object motion blur, igra je izgledala zaista fantasticno sa njim. Sto se Uncharted kolekcije tice, nadam se da ce to ubaciti, makar i kao opiconi feature koji ce oboriti fps malo [pa ko oce, nek izvoli :)].

edit - mada moram priznati, motion blur mi je dosta bitniji u 30fps nego u 60fps igrama

Last edited: Aug 21, 2015
  18. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Uncharted dev je na PAX-u potvrdio da je Bluepoint tweakovao aiming u svim igrama, posebno je napomenuo da su sredili U3 aiming.

PAX booth

Pogled na igru [Nepal nivo iz U2]:

Last edited: Aug 29, 2015
  19. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Shitty YT comparison, ali poboljanja textura, geometrije i osvetljenja su jasna

Inace, u PAX build-u je dodat object blur u sam gameplay.

edit- draw distance je takodje bolji, LOD model zida i ground rubble na udaljenom "prvom spratu"

Last edited: Aug 30, 2015
  20. bmf

bmf Member

40
    4
    8
    Sve je ovo lepo, ali ovo je ona ista igra sa PS3, sa malo lepšom grafikom. Ovo ima smisla samo za one koji nisu odigrali ove igre (prešli sa konkurentskih konzola, a kojih očigledno ima mnogo) ili za one koji su prodali PS3 a želeli bi da ih ponovo odigraju pre izlaska Uncharted 4.

gruja likes this.
  21. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    za uncharted u 60fpsa bih opet dao keš :D s' obzirom da sam prvi deo igrao pre 7 godina.

7 godina jebote, tek mi je sada došlo do mozga O_o

22. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Upravo si opisao sta znace remasteri/reizdanja/delayed portovi, i to ne samo u gaming sferi. :)

Time flies. Also, ND is cranking out games like mad.

23. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Meni gears deluje kao ozbiljniji remaster sa vecom razlikom u grafici u odnosu na original.

24. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Gears1 je lose ostario, pa su morali da dorade grafiku [i obore framerate nextgen projekta na 30 da bi to postigli].

Uncharted igre su u startu imale bolji artstyle i asset quality [ne racunajuci U1 koji je i ovde fino poboljsan], tako da je Bluepoint uglavnom bio fokusiran na "polish" svega sto se moze uraditi bez slamanja 60fps budzeta.

25. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Al kad poredim ono sto najavljuju za gearse i ovo za uncharted, gears deluje bolje. Videcu kad izadje ali mi deluje da ce tek gears na pcju vs uncharted temaster da bude razlika.

26. johny blaze

johny blaze Active Member

414
    107
    43
    Ja sam tek pre godinu dana odigrao sve tri igre, i to u roku od mesec dana, a remaster ću uzeti preko share-a.

27. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Igrao sam ih kako izlaze na launchu i prvi je bio sjajan kad je izasao al nije najbolje stario, dva je i dalje sjajan a trojka nije mogla da parira dvojci. online je dobar i veoma zabavan al nije nikad nesto zaziveo.

28. bmf

bmf Member

40
    4
    8
    @DieH@rd
    Jasno mi je zašto ovo rade, ali mi je žao što novac, vreme i talenat ne ulože u nove igre umesto u gomile remastera igara koje su izašle pre samo par godina (Last of us, Gears of War, God of War 3, Uncharted, Tomb Raider, Metro i dr.). Takođe, ima mnogo starih igara za čije bih remake/reboot-ove ili nastavke rado dao novac. Kada bi PS4 imao backward compatibility ne bi imali potrebe za ovim (a možda i grešim).

Da ne bude baš da totalno skrećem s teme gameplay Uncharted The Nathan Drake Collection-a

Last edited: Aug 30, 2015
  29. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    kako misliš da dobiju ovolike novce zarađujući na remasterima ;) ?

Kraken likes this.
  30. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Well, mora i Bluepoint od necega da zivi. :) Taj studio jedino postoji da radi portove i remastere. A dosta drugih portova/remastera je uradjeno da bi se timovi aklimatizovali na nextgen arhitekture radeci na brzim porting projektima [gde spada i Gears Ultimate].

To kosta mnogo vise za izgradnju. Bice i toga ali sa mnogom manjom frekvencijom dolaska u prodaju.

31. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,449
    113
    Ohoho jedva cekam da obrnem sve 3 igre ponovo its gonna be pure sex !

32. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Remasteri ps3 igara su daleeeko jeftiniji nego remasteri ps2/ps1 il novi naslovi za ps4. Dakle sa minimalnom investicijom mogu da ponovo prodaju naslove po full ceni= pure win za sony.

33. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Pa nije bas po punoj ceni, ovde su 3 igre za $60, TLOU je imao dodat znacajan story DLC sve za $50, a GOW3 je bio straight untouched port za $40. Cene fluktuiraju.

Ali svakako, prisustvo dobrih igara je pure win za Sony jer imaju neocekivano povecani userbase koji je zeljan polished igara [bilo da su ih igrali ranije, propustili da igraju ili nisu imali pristup ranijim konzolama].

34. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Imaju oni i userbase koji je zeljan dobrih exluziva pa se nesto neopterecuju ;)

35. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Jbg, previse ih je bilo u poslednjoj godini PS3-a.

Nego da se vratimo na temu.

36. fain2daniel

fain2daniel New Member

3
    3
    3
    Pao je pre-order jos odavno za ove bisere koje sam obrnuo dosta puta na trojci ali taman malo zagrejavanja pred U4 betu neće da škodi. Jos mesec dana i jače.
    Taman da se obrne mgsV do tada.

37. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Evo finog pogleda na U1, poboljsase modele i prebacise sve u 1080p60.

Uncharted kolekcija ce dobiti demo 29. septembra :) [edit - warzone chapter iz U2]

38. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,447
    170
    63
    looking good. Nikad nisam igrao ni jednu Uncharted igru , tako da jedva cekam ovu kolekciju :)

39. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    U1 je dosta vizuelno losiji od nastavaka, tako da ako ti se ovo svidja ima da se odusevis kada upalis U2 i U3. :)

40. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,449
    113
    Uzimam ovih dana preorder preko sharea, jedva cekam da opletem ponovo ovaj fantasticni serijal !

41. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Presao sam svaki dio po vise puta na PS3, tako da ce ovaj remaster sacekati neko vrijeme, tj kad bude na popustu :) Inace, mnogo lijepo izgleda stvarno.

42. Undenis

Undenis A true patriot...

1,248
    728
    113
    Stize demo 29og septembra...

Can’t wait to play part of the new Uncharted collection? We’re happy to announce that you’ll be able to play through one of our other favourite moments, the Warzone chapter of Uncharted 2: Among Thieves, in the demo that will go live on PlayStation Store from 29th September.

43. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Jos jedan trejler

Update - Uncharted 4 MP beta ce biti aktivna izmedju 4. i 13. decembra!

Last edited: Sep 17, 2015
  44. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Potvrdise na Eurogamer Expo-u da su zbog reakcija javnosti iz proteklih par godina implementirali U2 aiming u U1 i U3 igre.

45. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Gamersyde photomode slike

U2

U3

46. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Free demo is out.

47. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,943
    2,397
    113
    Fuck yeah!

48. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,309
    856
    113
    Posle 15ak minuta borbe sa kontrolama i kretnjom sam batalio demo pa samim tim i pre-order.
    U svakom slučaju lepo od ND-a što je izbacio demo i uštedeo mi pare :D

49. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Gameplay video caputred on PS4 internally, naravno uzivo izgleda bolje, ovde ja pao downsample

iggy11 likes this.
  50. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Posle par nedelja provedenih u MGS-u i meni su kontrole ovde bile totalno trapave, sto se vidi u prilozenom klipu... ali ako se dobro secam i original je bio takav, treba se samo malo uigrati.... i spustiti standarde posle uber preciznosti u kontrolama kakave su u MGSV - jer tamo su kontrole i animacija kretanja lika u sluzbi funkcionalnosti dok su ovde samo dodatni dramaticni efekat u movie like akciji.

Share This Page