1. powered by Surfing Waves

Uncharted: The Nathan Drake Collection [7. oktobar 2015]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Aug 17, 2015.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,396
    2,683
    113
    Taj feeling... kada posle U1 upalis U2 i zaprepastis se sa upgradeom grafike, prezentacije i animation sistema. :)

And all that in perfect 60fps.

TheNick likes this.
  2. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Crushing journey continues :) Moram reci, U2 je dosta laksi od U1 na crushing.

Last edited: Dec 14, 2015
  3. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,943
    2,397
    113
    A ja sam sinoc zavrsio Uncharted 2 po prvi put ikada, i stvarno je epski kraj igre... Da sam sve ono video i odigrao back in 2008. na PS3 stvarno verujem da bi mi drugacije ostalo u secanju. A sada na Uncharted 3!

4. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Uncharted 2 je bila prekretnica za PS3, ne samo zbog kvaliteta same igre, prejakih review-ova, beskraj GOTY nagrada i gameplay/scenarija koji je nadmasio holivudske blockbustere. Tada je i PS3 konzola postala jeftinija, Slim verzija je izasla mesec-dva pre igre, trofeji su stigli te godine [ne secam se tacno kada tokom 2008.], 3rd party developeri su skontali kako da koriste CELL [i dalje je bilo zajebano, al makar nije bilo apocalyptic kao na launchu], Unreal3 engine je bio dobro optimizovan, a 1st party je krenuo da siluje PS3 hardver i isporucuje incredible-looking igre [npr God of War 3 je izasao 4-5 meseci kasnije].

Cela konzola je postala "better package", prodaja je skocila drasticno, i odrzala se dosta dugo.
    http://ignorethecode.net/upload/550/ps3_sales.png

5. TheNick

19,943
    2,397
    113
    I tek dve godine kasnije stigao je muceni GT5 ... oh well, PS3 je svakako imao svoje momente a Uncharted je def najbolja ekskluziva pokrenuta na toj generaciji

6. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Diskutabilno. TLOU je na samom kraju generacije mislim ipak nadmasio Uncharted. Svejedno, Naughty Dogs are the true winners. :)

7. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Well... da kao single game, ovo je ipak serijal... koji ce da traje, ocekujem bar jos jedan do kraja PS4 ere.

8. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
    Mislim da je sjajno što ljudi mogu da uživaju remaster izdanjima najboljih PS3 igara na PS4, pogotovo sjajno za ljude koji su totalno preskočili PS3. :D

9. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,109
    1,247
    113
    Uncharted 2 i PS3 slim, 2009.

10. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Again, diskutabilno. Vece su sanse da ce ovo biti zadnja Uncharted igra [sto i ND spominje non stop] u sledecih dosta godina, a da ce ND preci da radi na TLOU nastavke.

Yeah 2009, omasio sam jedino godinu za Trofeje.

11. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Poceo trojku evo sat i kusur u igri chapter 4 ili 5 jos uvek nema shootinga standardnog :) Grafika zato izuva, skoro pa next gen okruzenja, bolje od nekih novih igara.

12. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,449
    113
    Nick otkriva toplu vodu krajem '15te xD Da imam vremena da ih izprelazim ponovo i ja bi uzeo kolekciju, al ipak necu. Stekam se do u4.

13. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Kao i gomila ljudi koji su nabavili HD kolekciju, enorman broj vlasnika PS4 nije imao PS3! X360 vladao proslom generacijom... Tako da nisam jedini koji catchupuje sa ovim, cak iako sam imao PS3 od pocetka nedostatak piraterije i volje da igram te igre back in the day je ucinio svoje :) Zato sada uzivam u nabudzenoj grafici i smooth 60fps!

14. Ivan

Ivan Well-Known Member

629
    269
    63
    Imaš onaj vaš tekst "žrtve piraterije" :D

15. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Hahaha true that, anticka EmuGlx skriptura... ziva istina inace :D ali odnosi se na mnogo starija vremena lol neki part 2 za slab prolaz PS3 mozda? :lol:

16. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    Yep za mene najbolji Uncharted, savrseno dozirana akcija/over the top scene i puzzle/exploration elementi.
    Chapter 4 i 5 su ti jos u Londonu, cekaj kad odigras onaj deo sa Chateau i bezanje od plamene jezike ili jurnjava kroz ulice Yemena, a tek Rub Al Khali u 1080p :)
    Neznam zasto je U3 ocenjen slabije, valjda zbog toga sto nije doneo nista novo i nije bio takav skok kao U2

17. Ivan

Ivan Well-Known Member

629
    269
    63
    Nick, jel si igrao The Last of Us Ili si i za to žrtva piraterije? :D

Ako nisi, igraj i to odmah.

18. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Upravo zbog toga

19. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Obrnuo cim je izasao na PS3 ali nisam toliko bio odusevljen kao vecina, mozda bi mogao opet na PS4, jer nisam igrao onaj lesbian DLC.

20. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,263
    968
    113
    Ni ja nisam igrao taj dlc ni na ps3 ni na ps4.Zasto je lesbian? :)

21. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Spoilers!

22. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113
    Novi box art...

Ja sam ipak za 'oridjidji' prvu verziju :)

ivamark likes this.
  23. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Najbolja value for money HD kolekcija ikada, thats for sure :) (Nije sto sam je dobio dz, vec stvarno valja, igre izgledaju kao next gen skoro)

24. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,702
    1,182
    113
    Uz mario all Stars i MCC, teško.

25. TheNick

19,943
    2,397
    113
    MCC really? Ovde imas tri igre koje su sve odlicne, Halo kolekcija je malo mixed bag, dont you agree?

26. shin-boyan

4,702
    1,182
    113
    Ne slazem se.
    Meni su sve igre u MCC dobre (a ima ih 5, steta sto verovatno necemo dobiti Reach).
    SP radi prilicno dobro, MP tu i tamo, ali za razliku od Uncharteda, bar postoji :).

27. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Pored Uncharted 4 MP-a sta ce ti PS3 era MP? Za Halo ajde da razumem ali nikako se ne slazemo... Uncharted igre su mi bolje ispolirane svakako od nekih random nastavaka Halo-a.

28. shin-boyan

4,702
    1,182
    113
    Pa dobro, tebi je MGS5 vrh gejminga.
    Ocigledno se necemo sloziti ;). I to je ok.

29. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Nije samo meni :)

30. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Ako gledamo gameplay mehaniku, moze se reci da je vrh. A ako gledamo pricu, tu nikome ne moze biti vrh gamiga :D

31. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    To nije sprecilo da se Super Mario igre i dalje hvale danas. :lol: Prica im je svima sranje, al je gameplay dobar.

TheNick likes this.
  32. shin-boyan

4,702
    1,182
    113
    Mario se nije proslavio na prici, koliko se ja secam.

vetar likes this.
  33. zdravkelja

zdravkelja Member

8,707
    1,515
    113
    Zar nisu ljudi ranije kukali kako se MGS previse fokusira na pricu umesto da popravi gameplay :D

34. shin-boyan

4,702
    1,182
    113
    Jesu. I gameplay je dosta bolji.
    Ali sta to vredi kada je dobrih 10 sati razvuceno na 4 puta duzu igru.

35. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Ne znam, meni su price u prethodnim delovima totalno odgovarale. Bilo je uzasnih momenata, ali su bile meni dobre

36. TheNick

19,943
    2,397
    113
    I napokon nakon posle jedno 3-4 meseca moja avantura prelazenja kompletne Uncharted kolekcije na PS4 back to back je privedena kraju :) Sad znate koliko mnogo igram igre zapravo... ali uzivao sam od pocetka do kraja. Keca i 1/3 dvojke sam presao ranije i sada replayovao, a sve ostalo mi je bilo skroz novo, and I am blow away kvalitetom igara. Kolekcija prosto kida, dvojka i trojka posebno u drugim polovinama sijaju kao da su next gen naslovi i dalje. Sad sam skroz naostren za U4... mada evo DH predlaze da negde iskopam Vitu i odigram i Golden Abyss do tada :)

37. shin-boyan

4,702
    1,182
    113
    Mozes da bacis neke ocene za sve 3 igre :) ?

38. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Meni je kec i dalje bio nekako najprijatnije iskustvo ne znam ni sam zasto, dal je nostalgija, igrao sam ga back in the day kada me je isto odusevio pa sada u kompilaciji ponovo. Jeste imao boring delova sad kad uporedim sa ostalima ali opet mi je nekako najveci kult zbog tog prvog utiska x2. Ne volim da ocenjujem igre jer znam da bi objektivno morao da ima manju ocenu od dvojke i trojke, ali its the feelz man.

Dvojka me je oduvala posebno u toj drugoj polovini koju nisam ni video do sada, po raznovrsnosti i pacingu verovatno najbolja igra u serijalu, maksimalna ocena.

Od trojke sam ocekivao manje jer sam cuo od hatera da je manje vise ista igra kao dvojka, da su nabacali samo epic scene bez veze sa mozgom itd... Tako da me je iznenadilo zapravo koliko je igra razlicita u odnosu na dvojku. Shooting je zajebaniji tu, zvukovi bolji, vibe igre drugaciji, koncepti iz dvojke usavrseni. Jesu malo nabacane lokacije i prica ali overall super iskustvo. Pojedinacni chapteri su mi bolji od bilo cega iz dvojke ali kao igra overall jeste za nijansu manju ocenu od 2.

DieH@rd and iggy11 like this.
  39. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113
    Koliko cujem, na PS Storu je do 3.2.2016 akcija za Uncharted kolekciju (manja cijena za vise od 50%)

Ako moze neka netko provjeri to, i potvrdi vlasnicima PS4 tu korisnu ponudu :)

40. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
  41. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Totalni steal za tako dobru kolekciju, MUST HAVE za sve PS4 ownere nema dileme.

42. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Isti takav popust je bio za christmass, tada sam i ja kupio na UK PSN-u.

Last edited: Jan 27, 2016
  43. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,964
    1,288
    113
    30e je fizicka kopija na base tako da nema razloga uzimati digitalno.

gruja, TwiSteR, Omega and 1 other person like this.
  44. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,449
    113
    Pa ono dodaj postarinu i cekanje, ovako je ~20e nosilac. A o uzasnom zvuku optickog drajva iz ps4 da ne pricam.

45. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,132
    1,975
    113
    Opticki drajv se ne mrda nakon instalacije. Zavrti mozda mozda samo kada se igra startuje i to je to.

46. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Wut? Drajv se vrtii kratko [i kod mene tiho] po paljenju igre, i onda se ugasi. Sve igre se instaliraju na hard, a disk se kortisti samo za authentikaciju softverske licence.

47. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,964
    1,288
    113
    Pa na base se odbija njihov pdv taman ti to pokriva za postarinu.
    Tako da je to ta cena nema sta da se dodaje ako si dobar sa Timemaster-om. :lol:

48. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,309
    856
    113
    Dayum, koliko je zabavan U2, od voza do manastira (tu sam stao za sad) totalna ludnica.
    Mnogo bolja igra od keca.

Ima da padne pre order za U4.

TheNick likes this.
  49. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,263
    968
    113
    Mada sam presao na ps3 u vreme kada su bile aktuelne igre, opasno sam se zarazio sa ovim remasterom.Neverovatan je napredak u odnosu na originalne verzije.U3 izgleda kao nexgen definitivno.Jos je sve zakucano i u 60fps, eye candy.

50. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,309
    856
    113
    Posle predjene trilogije malko sam razocaran. Dvojka je odlicna, pogotovo druga polovina, nesto najzabavnije sto sam skoro igrao, ali kec i trojka su mi skroz meh. Trojka mi je mozda i najslabija, ponajvise zbog dosadnog battle arena/horde mode napucavanja i smaranja sa QTE tucnjavom. Sad, mozda da sam trojku igrao malo kasnije posle dvojke, mozda bi mi bila bolja, ovako me smorilo igrati jedno te isto po treci put :)

Ali bukvalno jedno te isto, radnja ista u sve tri igre. Krenes sa potragom blaga, to se pretvori u potragu za izgubljenim gradom, ali tu je i MUH EVIL GOALS negativac koji te zarobi nekih 16 puta i ukrade ti podatke, ali ti svakako pobegnes zbog nesposobnosti cuvara. Na kraju stignes u taj grad u isto vreme kad i negativac, tu se ispostavi da je grad i blago ukleto i pretvara ljude u bullet sponge zombije. Na kraju pobegnes i grad se urusi. Ovi su i Ubisoft/Activision zajebali sto se tice recikliranja materijala... Cak su chapter iz dvojke kopirali u trojku, samo dodali konje :D

Last edited: Feb 8, 2016
    Nyarlathotep and shin-boyan like this.

Share This Page