1. powered by Surfing Waves

Uncharted: The Nathan Drake Collection [7. oktobar 2015]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Aug 17, 2015.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

8,299
    1,288
    113
    Trojka je awesome.

2. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Yep, a opet je i takva kljakava trojka bolja od skoro svih do sada izaslih ps4 exluziva i svi bi bili uber happy da je izasao neki takav avanturisticki naslov do sada.

3. johny blaze

johny blaze Active Member

405
    104
    43
    Lol tako mogu da se pojednostave ne samo igre, vec i filmovi i serije etc

4. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,842
    1,230
    113
    U3 nije bolji od bloodborne ni u jednom slucaju, iako BB nije za svakoga

shin-boyan likes this.
  5. voja87

voja87 Well-Known Member

9,470
    1,612
    113
    kada se igra tako zaredom te mane su mnogo uocljivije a i dolazi do prezasicenosti
    gledam na uncharted igre kao skup spektaklularnih dogadjaja koji su povezani solidnom pricom i likovima, imo od sve tri trojka je najspekatakularnija. ako bi neku manu naveo to je malo smandrljana prica ali to nije dovoljno da nazovem igru losom ili kljakavom

6. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Skoro svih, akcenat na tom delu :)

7. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,842
    1,230
    113
    Ah sry, ne videh taj detalj :D

8. howler

howler Well-Known Member

2,277
    461
    83
    Sve tri igre sam krenuo redom i stvarno je neverovatno kako su napredovali tokom godinama..
    Uncharted 1 je Ok, graficki najslabiji, gameplay nema sta mnogo ponuditi, previse akcija, napucavanje, al opet zabavna za igrati
    Zatim sam poceo Uncharted 2, production level znatno unapredjen. Prica isto, nema toliko akcije, poboljsan melee sistem...
    I evo danas krenuo sa Uncharted 3 Drake's Deception i vidi se da su opet podizali lestvicu. Tokom akcije Drake ima neverovatne slobode kretanja, nesto sto nije bilo prisatno u prvom delu. pa i u drugom. poboljsane animacije, melee combat najzad korisan.
    Jedva cekam videti kakve novine ce U4 doneti.

JEdno random pitanje. Svi PS3 remasteri na PS4 imaju neverovatno ciste tekstue... Znam da je to 1080p ali u poredenju sa aktuelnim PS4 igrama Remasteri su mi superiorniji.
    Pitam se jesu li PS4 igre stvarno 1080p ili su podlozni upscaling-a zasto oseca se ta mutnjikavost. Mozda koriste razliciti anti-aliasing?! Neznam kako da vam opisem... Najvise sam primetio kod Bloodborne pa i u Uncharted MP Demo kada sam pustio igru ostao sam blago razocaran od kvaliteta koji je nudio.

9. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,357
    2,370
    113
    Vecina PS4 igara je 1080p.

Bloodborne je 1080p30 native, ali kolicina geometrije na ekranu je drasticno veca od Uncha Kolekcije i artstyle je namerno namesten da bude opressive and dark. Also, CA efekat bluruje dosta textura na ivicama ekrana.

Uncharted MP demo je 900p60, pa je zbog toga bio malo vise blurry od normalnog [al na svu srecu nije bilo aliasinga].

howler likes this.
  10. DieH@rd

28,357
    2,370
    113
    Posle pauze sam nastavio igranje NDC-a, Crushing run kroz U2 je stigao do Tibetan battlefield-a :)

Game is fucking awesome.

Nyarlathotep likes this.
  11. gruja

gruja I am God of War

6,232
    825
    113
    Na poslednjoj slici na onoj gde je bizon se vidi da je ovo ps3 igra,inqce najbolji deo uncarteda.

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 7047D уз помоћ Тапатока

12. Undenis

Undenis A true patriot...

1,246
    729
    113
    U2 ubedljivo najbolja igra iz serijala.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

johny blaze likes this.
  13. DieH@rd

28,357
    2,370
    113
    Takodje se tu vidi da je to jedan od retkih delova kolekcije koju Bluepoint iz nekog razloga nije updateovao.

14. Kohntarkosz

Kohntarkosz aka Mad Fox

43
    34
    18
    Nisam još završio drugi deo, ali so far, ovaj deo sa zadnjeg screenshota mi je najzabavniji bio.

15. howler

howler Well-Known Member

2,277
    461
    83
    Zavrsio i sa trecim deo. Predobar port, steta samo sto nema te "making of" videa iz orginalna izdanja
    Uncharted 2 najbolja? Hmm diskutabilno... Mozda i jeste najbolja kao celina ali pojedine elemente u U3 kao sto je recimo poboljsan melee combat sistem ili kako su tehnicki uradjeni Chateau level i Cruiser kada tone, te stvari su daleko ispred U2.

Nadam se da ce U4 ponuditi jos bolji gameplay. Da postoji opcija igrao bih celu igru bez ijednog ispaljenog metka BigBoss/ Solid Snake deformacija :p

Evo jedan kratki video od mene

voja87 likes this.
  16. gruja

gruja I am God of War

6,232
    825
    113
    Dvojka je najbolji deo kao celina bar meni...
    Trojka mi je malo losija sto se kampanje tice ali grafika izuva.

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 7047D уз помоћ Тапатока

17. DieH@rd

28,357
    2,370
    113
    Zavrsih U2 na Crushing, fuck that last bossfight. :D

18. Blue

Blue ....................

11,236
    557
    113
    Smešno u odnosu na U1 na crushing. :)

19. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,348
    1,030
    113
    Lak je fight, ako znas kako da varas :).

20. DieH@rd

28,357
    2,370
    113
    Realno i U1 i U2 su bili lagani na crushing, samo treba malo da se pazi. Ima vise nego dovljno municije/mesta za sakrivanje da se brzo resi svaki encounter.

Mada, definitivno Crushing nije za 1st playthorugh. Ipak mi se uncharted vise svidja kada imam prostora da eksperimentisem, da se krecem vise po battlefieldu za vreme prepucavanja. Sa U4 cu da u prvom playthough-u da igram normal ili hard, da fino uzivam kao i sa svim ranijim delovima.

edit - pogledah sad statove, 10:50 play time [1:03 standing still].

21. Blue

Blue ....................

11,236
    557
    113
    Možda na PS4 sa tweakovanim nišanjenjem. Na PS3 je U1 na Crushing pakao, neprijatelji te uvek okružuju kad si u zaklonu još se i dosta migolje što otežava headshot.

22. DieH@rd

28,357
    2,370
    113
    Pa dobro, na PS3 je igra radila na duplo manjem framerate-u pride. Bluepointu je bio cilj da srede da aiming bude svuda kao U2, a grafika svuda sto bliza onoj u U3 [within reason].

23. vetar

vetar Well-Known Member

5,467
    840
    113
    Igra se U1, negde sam na oko 2/3 igre i mnogo mi se sviđa, čak je i grafika odlična obzirom da je u pitanju remaster igre iz 2007,
    jedino što često napucavanje i talasi neprijatelja znaju da bude malo monotoni, ali sve ostalo je odlično odrađeno.

Nakon što završim U1 planiram da igram TLOU, ali ću prvo verovatno samo da krenem U2 da vidim baš tu razliku u odnosu na U1 za koju svi kažu da je ogromna.

Last edited: Dec 4, 2016
  24. Cipak

Cipak RPG Fan

1,549
    318
    83
    Ja sam upravo u svabiji kupio PS3 sa 25 igara uglavnom exkluziva. Cim se vratim kuci krecem sa prelazenjem U trilogije pa posle krecem TLOU. Proslu generaciju sam imao samo 360 pa je red da overim neke PS exkluzive pre nego sto predjem na sadasnju generaciju konzola.

Ako su U i TLOU igre upla dobre kao ste ih nahvalili ovde na forumu bice ovo super zima sto se tice gaminga za mene.

Last edited: Dec 4, 2016
    vetar and SolidSnake88 like this.
  25. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,300
    905
    113
    Bolja je grafika, mehanika je utegnutija i preciznija, pucanje naročito. Ima bolji pacing, i nema toliko monotonog napucavanja. Jedino je negativac potpuni šablonski kliše (i pritom je naš čovek), al' jebiga, ništa nije savršeno. ;) Svakako odlična igra je u pitanju. :)

vetar likes this.
  26. shin-boyan

4,348
    1,030
    113
    Odličan je tlos. Na Ps4 :)

27. Cipak

Cipak RPG Fan

1,549
    318
    83
    Igrace se i na PS4 sigurno ali ne jos malo je exkluziva da bih ga sada kupovao. A do tada se PC biti dovoljan za sve nove multiplatform igre.
    Samo jos da zahvalim MS-u sto mi je olaksao izbor sledece konzole odlukom da sve svoje exkluzive izdaje i za PC.

grunt likes this.
  28. vetar

vetar Well-Known Member

5,467
    840
    113
    Slična priča i kod mene, uzeo sam PS4 sa Uncharted Trilogy, TLOU i Bloodborne igrama, za početak i kao apsolutni prioritet. :)

29. DieH@rd

28,357
    2,370
    113
    Bez Halo-a izgleda.

30. grunt

grunt Celeb Freak

14,865
    2,112
    113
    Mislis bez igara koje su izasle pre zvanicne objave da xbone=win10.
    Halo wars 2 izlazi za pc, a ako bude Halo 6 sigurno ce i on.

31. voja87

voja87 Well-Known Member

9,470
    1,612
    113
    predjite prvo uncharted pa tek onda tlou... da nadjem neko poredjenje, posle tlou bifteka uncharted mc burger moze da bude samo meh

shin-boyan and vetar like this.
  32. vetar

vetar Well-Known Member

5,467
    840
    113
    Možda ipak odigram i U2 nakon U1 pa tek onda TLOU, ne bi mi bilo previše zanimljivo da odigram 3-4 Uncharted igre za redom a i želim što pre TLOU da igram..

33. vetar

vetar Well-Known Member

5,467
    840
    113
    Ipak sam odlučio da odigram Uncharted trilogiju, mala pauza pa onda TLOU, onda pauza pa onda U4, tačnije hronoliški. :)

Završih U1 i igra je vrlo dobra ali kvalitet igre u drugoj polovini baš nekako opadne, ima dosta forsiranja i ponavljanja, bude dosta manje zanimljivo nego prvi deo igre,
    mada je uprkos tome igra prilično dobra.
    Počeh U2, Istanbul mi se nije svideo, Borneo je prilično dobar a Nepal je odličan za sada (tek sam drugi chapter u Nepalu), grafika u Nepalu izuva. :)

SolidSnake88 likes this.
  34. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,231
    188
    63
    Sta reci o Unchartedu? Odigrao sam trilogiju kasno kao po obicaju. Prozujao sam serijalom bez preteranih utisaka. Kada ja ne modu da budem remain undetected, ocekivanja i zelje mi opadnu.

35. Maxa

Maxa opsa!

9,150
    2,554
    113
    chodi samo iz senke, zguza :)

36. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
  37. shin-boyan

4,348
    1,030
    113
    Kako biste rangirali igre u serijalu?
    Ako uzmemo u obzir kada su igre izasle - 2>1>4>3
    Ako ne uzmemo - 2>4>3>1

38. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,643
    257
    83
    Recimo:

1=4>3>2
    4=3>1>2
    Bilo koji>TLOU

39. voja87

voja87 Well-Known Member

9,470
    1,612
    113
    nisam cetvorku igrao tako da

3>2>1

40. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,842
    1,230
    113
  41. gruja

gruja I am God of War

6,232
    825
    113
    Meni bukvalno onako kako su izlazile,kec,dvojka pa trojka po kavlitetu e sada cetvorku sam samo video preko interneta tako da....

Kraken likes this.
  42. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,641
    1,074
    113
    2>4>3>1

Послато са Nexus 6P

43. grunt

grunt Celeb Freak

14,865
    2,112
    113
    Kod mene 4>3>2>1.

44. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,300
    905
    113
    Dok se ne odigra četvorka 2>3>1.

45. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,020
    850
    113
    2>4>1>3
    Kec mi je bio svetsko cudo kada se pojavio pa ne mogu da ga stavim na poslednje mesto nikako.

46. DieH@rd

28,357
    2,370
    113
    Cetvorka mi je najbolja, posle nje dvojka i trojka su izjednaceni, a kec je naravno zadnji [mada dobra je igra naravno].

47. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,020
    850
    113
    Realno i jesu u pitanju nijanse i male razlike izmedju svakog nastavka.Barem meni je svaki bio jako dobar kada je izasao polako uzimam platinu u svakom.

TwiSteR likes this.
  48. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,152
    2,163
    113
    Trojka je najmanje toga novog donela ali bilo je epic scena... Kao celina dvojka je najbolja igra, kec je bio ispred svog vremena, revolucija kada se pojavio. Cetvorka jako prijatno iskustvo ali mozda zato sto sam u jednoj godini odigrao dvojku i trojku po prvi put pre cetvorke... malo too much of the same.

49. vetar

vetar Well-Known Member

5,467
    840
    113
    Upravo završih U2, osetno bolja igra nego U1, vrlo visok kvalitet sve vreme u poređenju sa U1 i nema nikakvih padova kao U1 u drugoj polovini igre,
    često prepucavanje i dalje zna da bude monotono nekad ali je dosta zanimljivije nego U1 i nema više baš onakvih talasa neprijatelja. Istanbul mi je jedino bio dosadan, ali Borneo, Nepal, Himalaji i Shambhala su odlični.

Sve u svemu fenomenalna igra, sad ide kratka pauza, samo ne znam šta sledeće da igram U3 ili TLoU (plašim se da mi tri Uncharted igre za redom ne bude previše),
    U4 ću u svakom slučaju odigrati na kraju.

50. DieH@rd

28,357
    2,370
    113
    Mozes slobodno preci na TLOUR, gameplay, atmosfera i stil naracije su drasticno drukciji. U3 je dosta slican dvojci [mnogi su ne gledaju na tu igru u dobrom svetlu jer nije donela inovacije, al i dalje je IMO top notch igra], al U4 je vec doneo novitete.

vetar likes this.

Share This Page