1. powered by Surfing Waves

Until Dawn [PS4 horor adventure game]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Aug 16, 2014.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,861
    2,529
    113
    Until Dawn je PS4 exclusive horor avantura napravljena od strane studija Supermassive Games kao njihova prva "velika igra" [radili su neke manje zajebancije za mobile i Vitu ranije. Napravljena da ima gameplay "mnogo energiticnijeg Heavy Rain-a", ova igra ce u maniru teen horor slasher-a ispricati pricu o 8 studenata koji su otisli na usamljenu zimsku kolibu da odaju pocast svom prijatelju koji je umro pre godinu dana, ne znajuci da ce ih te noci poceti vijati ludi serijski ubica. Struktura igre je takva da ce igraci moci da biraju vise od 1000 grananja i dostignu jedan od vise od 100 zavrsetaka price.

Igra je orginalno najavljena 2012. godine za PS3 [sa sve PSMove podrskom], ali ta verzija nikad nije izasla. Umesto nje, developeri su se prebacili na odlicni Killzone Shadowfall engine. Vredi spomenuti da igra ima i holivudske glumce, za sada su najavljeni Hayden Panettiere [Heroes], Rami Malek [The Pacific] i Brett Dalton [Agents of S.H.I.T.].

^ pogledajte ovaj 20min snimak, svim adventure fanovima se ovo MORA svideti [a horor fanovi ce pozeleti da Capcom napravi Resident Evil u ovakvom 3D izvodjenju! :D]. Its shitty slasher tale, ali definitivno je zanimljivo. :D

edit- YTs fixed for new forum code

Last edited: Sep 22, 2015
    Stanisinjo likes this.
  2. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Fala bogu sto su batalili move, secam se reveal-a svideo mi se taj teen slasher smek i onda je na kraju hladan tus pao kada sam video da je move igra....
    Sada sam opet hyped xD

3. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    100 endings? Wow ... to deluje promising!
    Sad tju da bacim pogled na video.

4. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
  5. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Igra lepo izgleda, i svidja mi se shto je slasher.
    Cheap jump scares su shit, i to me mnogo odbija od bilo koje horror igre, pa i ove.
    Naravno, ono pomeranje gamepada mi je jedan od najgorih gimmicka ikada. Histerishem kada na PS3 moram da tresem gamepad i da ga okretjem. Useless gimmick koji mora da umre!

6. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Svaka dobra horor igra je imala pokoji jump scare. I dan danas prva stvar koju pamtim iz RE1 su oni kerovi koji iznenada uskoce u hodnik taman ispred kamere i krenu da me vijaju.

7. zdravkelja

zdravkelja Member

8,528
    1,411
    113
    Nece valjda imati gameplay na foru HRa? fuck that

8. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Vjerovatno, meni ne smeta, nije da ima tih igara na pretek. Samo da je dobra capri :)

9. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    Ako je dobra prica uzimam i ja :) Iskreno voleo bih da je ne useru

10. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Ako pod "dobra" mislis na "shitty slasher tale", tesko da ce zajebati. :D

11. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    Pa naravno da mislim na shitty slasher tale :D
    Kao da su skupili sve pisce teen dumbass horora na jedno mesto i dali im da naprave scenario za ovu igru :D
    Jos samo fali Freddie Prince Junior :D

12. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Ma ok je to, par jump scares i dosta, ali eto, imam osetjaj da tje ova igra biti krcata. Naravno, nadam se da greshim, atmosfera u igri deluje kul, na to zhelim da se fokusiraju.
    Undying, Silent Hill, Amnesia, imali su slabo jump scares, ali su mi i dan danas najstrashnije igre.
    Svidja mi se ta maska shto fura ubica, kao i glas. Jedva chekam da saznam vishe o onim paranormalnim momentima. Nadam se da nije ubacheno chisto reda radi.

13. mE.

mE. Member

43
    0
    6
    Ja sam igrao Until Dawn na Gamescom, dosta je zanimljivo. Vise podseca na one tipicne americke horror filmove nego nesto sto bi videli iz japana, cak ima segment koji bi mogao se zakleti da je iz Saw filma. U demo nije bilo nikakvih akcionih scena, tako da izgleda da ce biti nesto kao Heavy Rain samo sa jos manje QTE.
    A kada su u pitanju jump scares, igra preteruje. Nema toliko segmenta koji te plase samom atmosferom, nego puf eto duha, puf sada je nestao. Nadam se da je to samo deo u demou.
    Pomocu motion controls mozes pomerati flashlight a ima i koji puzzle koji zahteva da obrces objekte. Mozda su gimicky mozda ne, niasm igrao dovoljno dugo da ocenim, ali barem ne utice direktno na gameplay.
    Graficki igra izgleda dosta dobro, ali racunajuci da su fixed camera angles i da su klastrofobicni prostori normalno je da izgleda ovako.

14. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Koji slasher ide na spooky atmosferu ? Svi idu na jump scares, stoga ne kontam zasto neko ocekuje nesto drugo od ove igre ?

15. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Idu na spooky atmosferu sve do trenutka kada decurlija postane pijana i neka od cura se skine gola [ili makar toples], posle toga krecu dekapitacije na svakih par minuta. :D

...and the black actor dies first.

16. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Novi offscreen gameplay snimci.

http://www.gamersyde.com/news_until_dawn_gameplay_videos-16005_en.html

Grafika odlicna (frostbite ftw), ali mi se ne svidja sto su zadrzali ove ala move fore gde pomeras ceo pad da mrdas flashlight, da bi npr rotirao predmet u inspect modu treba da cimas pad tamo vamo itd.. Nadam se da ce postojati alt kontrolna sema da se to sve radi na normalan nacin.

Kada se predje preko tih nakaradnih kontrola deluje da ce biti fun igra.

17. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Bah, mislio sam da su snimci od nove zone. Isti je demo ko u OP-u [stavise tamo se ekran bolje vidi], verovatno same old code koji salju na sve zive sajmove.

A sto se tice tih 1:1 pomeranja, to mi ne smeta. Adventure games uvek imaju neki weird gameplay momente.

18. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Jbg davno bese avgust nisam ni skontao da je isti nivo prikazan xD
    Damn lazy devs mogli su nesto novo da prezentuju.

19. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Until Dawn ce biti prisutan na Playstation Experience eventu pocetkom decembra. Mislim da bi tada bilo krajnje vreme za novi demo. :)

20. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
  21. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Looks good.

https://www.youtube.com/watch?v=HAKBU7VXdUI

22. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Fino, fino, taman na kraju avugsta da imamo sta da igramo pre nego sto MGSV udari. :D

Plus igra od mene dobija odmah bonus +1/10 zbog koriscenja Peter Stormare-a. :lol:

23. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Novi demo, sa 2 playthrougha kroz malu sekciju igre. Super je! :D

24. dewas

dewas New Member

21
    2
    3
    Ja pamtim scenu iz RE Nemesis za PS1 kada ptice iskoce iz parkiranog autobusa i slome stakla, a to davno bjese :)

25. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Nova scena

26. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Stigose par trejlera, igra izlazi pocetkom sledece nedelje. :)

IGN je naravno morao da se pravi pametan, snimili su 11 ljudi kako igraju Until Dawn u mraku
    Code:
    http://www.ign.com/videos/2015/08/17/how-scary-is-until-dawn

27. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,505
    1,125
    113
    Uzima li neko ovo? Mogao bi da padne neki share.

28. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    lol, reakcije IGN ljudi su dobre, bas se vidi da je igra ono shitty B-tier slasher. :D Perfect.

29. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Ja bi uzimao ovo for sure kada uzmem ps4, jako mi se svidja ovo sto sam video do sada.

30. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    To je kesa naspram scene u hodniku iz prvog residenta kada kerovi uskoce kroz prozore i pocnu da te vijaju :)
    Pogotovo za 90te je bila scena da se useres :)

31. zdravkelja

zdravkelja Member

8,528
    1,411
    113
  32. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Jebes mi sve al mi se trenutno zbog ove igre najvise uzima ps4.

33. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Wow, ocene dosta visoke od dosta sajtova, mada par 6/10 i jedan 4/10 [lol] su spustili igru na sub 80 MC. Kontao sam da ce biti tu negde oko 80 MC.

A ovo ce da se igra, samo pitanje je kada. :)

34. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Odigrao sam prva 4 chaptera i za sada mi se svidja.
    3900d well spent :).

35. Ivan

Ivan Active Member

590
    249
    43
    Probao i ja... (odlican opis, shin :D)

Izgleda fenomenalno, ne samo u tehnickom smislu, nego dizajn u funkciji atmosfere, bas vrhunski, treba videti.

Shadow Fall engine razbija ovde :).

Likovi su fenomenalno uradjeni u svakom smislu i dobro izabrani kao face. Lepo mi je da ih gledam sve na ekranu :D.

Facijalna animacija malo zalazi u uncanny kategoriju, nije bas na nivou LA Noire capture tehnike, a ovoj igri bi bas leglo tako nesto. Primeti se, ali ne smeta previse.

Od igre nisam ocekivao skoro nista, a vidim po reakcijama mnogih da je vec postala sleeper hit, sto mi je jako drago.

Volim ovakve pokusaje u danasnje vreme, igra deluje sveze.

"Interaktivni film" i David Cage fazon igara danas mogu da imaju samo negativan prizvuk, ali ovo sto sam ovde video je realizovano na takav nacin da prosto zelis da igras dalje. Jednostavno, prijemcivo je na nekom mainstream nivou koji ce se mnogima svideti.

"Cool" je igra u pravom smislu te reci.

Ima i odlicnih sitnih fora u dizajnu menija, pause menu npr. prikazuje facu lika kojim trenutno upravljate i na desni stick moze da se pomera glava itd.

Upravljanje jeste tromo i sporo, ali ne smeta u ovakvoj igri. Sve vreme se glava pomera na desni stick i kao razlgeda :D

Meni je mnogo bolji utisak od svega sto sam igrao ovog tipa i mozda jedina ovakva igra u koja ce da se svidi masama u nekom sirem smislu, kao legendarni horor filmovi nekad i danas. .

Ima potencijal da bude super zabava za mnoge sa tim effortless pristupom, a meni to fali danas.

Probajte ovo bar nekako.

Last edited: Aug 27, 2015
    shin-boyan likes this.
  36. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Uzet ce se ovo sigurno...cim malo pane cijena :) Na base.com-u je 42 funte, masu...

37. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Prvo sto sam pomislio kada sam se probudio je - jedva cekam da se vratim sa posla i odigram ovo do kraja :).

Igre ovog tipa igram sa devojkom i to je razlog zasto sam se odlucio za motion kontrole (moguce je izabrati i obicne). Igra koristi sve gimmicke DS4 (mikrofon za najavu QTE, touch pad za okretanje stranica, gyro za nisanjenje i mirovanje), ali sve to (osim gyro aiminga sa kojim licno uvek imam problema) se fino uklapa uz ono sto ide na ekranu i ne nervira me kao u nekim drugim igrama.
    "Pravog" gameplay-a i nema mnogo jer se sve svodi na setanje, biranje puta i QTE koji su prilicno dobro odradjeni. QTE odlicno idu uz horor zanr - tezi su nego sto sam ocekivao (tako da igru ipak igram ja), ima ih dosta i prilicno doprinose atmosferi.
    Grafika je stvarno odlicna, kao i dizajn sveta. Likovi jesu kliseizirani, ali se dosta razlikuju, tako da vec imam ideju koga zelim da sacuvam, a ko ce da pogine cim mi se ukaze prilika :D.

Pocetak igre je verovatno i njen najlosiji deo (samo se nadam se da nece zabrljati kraj). Kako chapteri odmicu, igra je sve bolja i polako se pomera od Friday the 13th ka Saw teritoriji. Za sada mi se cini da je replay value ogroman - collectables-a ima mnogo, a svaki cas je potrebno napraviti neki izbor. Izbori osim sto menjaju tok price, uticu i na atribute likova i njihove medjusobne odnose.

Sve u svemu, ovo je ekskluziva kakvu zelim da vidim na Sony konzolama. Dosta ljudi se u poslednje vreme zalilo na nedostatak istih, tako da sada mogu da kupe igru i podrze Supermassive Games :D.

38. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Kao sto napisah ovo se uzima sigurno, ali mi je 4500 din malo puno trenutno, za to mogu da uzmem 2-3 starije eksluzive xD Al za 2-3 meseca ovo dolazi na red do tada da spadne malo cena na nekih 3k i bicu happy.

39. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Odigrao do kraja, igra traje 9-10 sati.
    Poslednja trecina igre nije kvalitetna kao prve 2, prica postaje pomalo glupa, a i kraj je mogao biti dosta bolji.

Sve u svemu, kome su se svideli Heavy Rain i Beyond, svidece se ovo.

Kraken likes this.
  40. Ivan

Ivan Active Member

590
    249
    43
    A i kome nisu, npr meni.

41. DieH@rd

28,861
    2,529
    113

GT ekipa je takodje odradila full playthrough igre [nisu sve epizode izasle]. Njih osmoro igraju, svako kao jedan lik iz igre. :)

42. bmf

bmf Member

37
    4
    8
    Na osnovu klipova koje sam gledao, igra deluje interesantno. Imam samo par pitanja za one koji su igrali. Da li igra liči na Amnesia-u ili je više vuče na Heavy rain, da li ima oružja i da li ima klasičnih zagonetki ili se one zasnivaju na move kontrolama. Što se tiče priče, ima li natprirodnog tj. kakav je glavni antagonista? I na kraju, da li je ishod priče različit u zavisnosti ko je preživeo ili sve priče konvergiraju ka istom kraju?

43. fain2daniel

fain2daniel New Member

3
    3
    3
    Ja sam je obrnuo samo jednom i mogu reci da dosta lici na Beyond two soula/heavy rain ali i dosta originalna.Muzicka podloga je vrh. Ima itekakvih strecanja, butterfly effect je uradjen za medalju i tera na ppnovno igranje. Nema nekih zagonetka,mislim da sve price vuku ka istom ili iole sličnom kraju mada planiram da je obrnem jos pae puta ako budem stigao od ludog makse i solid snejka koni dolaze za par dana.I ima i nema natprirodnog, ne bih da spojlujem.

44. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    based PNGs

Inace, igra je bila #1 u Nemackoj prosle nedelje. Nemci tradicionalno vole avanture.

45. johny blaze

johny blaze Active Member

409
    107
    43
    Upravo zavrsio igru, na kraju sam se sjebao prezivela mi samo 3 lika. Qte uopste nije naivan na pocetku. Jednom sam zakasnio i to je rezultiralo smrcu jednog lika. Kolika uopste krajeva ima ova igra ? Vecini je poslednja trecina najslabiji deo igre, meni bas obrnuto-pocetak mi je bio isuvise spor. Meni je super legla igra i igrace se jos to je sigurno

46. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

601
    305
    63
    Ja sam je zavrsio pre neko vece sa cetiri prezivela lika. Da su mi na samom kraju igre ruke bile malo mirnije, bilo bi ih pet, ali sta je tu je. Kao sto si napisao, igrace se jos zbog toga sto je igra stvarno odlicna, a malo i zbog preostalih trofeja. ;)

47. johny blaze

johny blaze Active Member

409
    107
    43
    Da jbt, to mi je najtezi deo igre kad treba da drzis gamepad mirno. Retko kada sam to uspeo...

48. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Savet - spusti joypad na pod.

49. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Kazu da igra ponekad oce da failue steady check cak i kada je gamepad spusten na sto. Tako da ne ocekujte 100% accuracy cak i ako spustite gamepad na pod, igra je ocigledno puna mindfuckova.

50. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

601
    305
    63
    Da, znam za tu foru, korisna je, ali samo ako se gamepad spusti na neku ravnu povrsinu pre nego sto se indikator pokreta pojavi na ekranu. To zna da bude malo zeznuto (barem meni), jer se isti pojavljuje iznenada, pa morate vrlo brzo da reagujete. Nazalost, na samom kraju igre nisam bio dovoljno bez, te je igra dok sam spustao gamepad na patos, detektovala pokret, sto je za posledicu imalo pogibiju jednog lika.

Lazu. :D Indikator pokreta u igri je apsolutno steady sve dok je i DS4 steady. ;)

Share This Page