1. powered by Surfing Waves

Until Dawn [PS4 horor adventure game]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Aug 16, 2014.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,861
    2,529
    113
    Slusao sam juce podcast u kojem su pricali o igri, i rekose da nije poenta te sekvence drzati gamepad sto mirnije, vec da se na ekranu mora odrzavati neki objekat osvetljen [butterfly, ili slika kontrolera]. To svetlo se lagano pomera i ako gamepad miruje, pa korisnik mora da dodaje svoje inpute malo da bi odrzao objekat osvtljenim.

Nisam igrao igru, pa ne mogu preciznije da to opisem.

2. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

601
    305
    63
    U igri se taj indikator pokreta pojavljuje par puta, u delovima igre gde se od igraca trazi da bude sto mirniji, kako bi se lik koga vodite u tom momentu izvukao ziv iz neke opasne situacije. Indikator pokreta u igri se nalazi pri dnu ekrana (samo u tim scenama) i predstavljen je kao (plavo) svetlo DS4 gamepad-a koje je uokvireno. Svetlost ne sme da dotakne ili izadje iz ivica okvira, jer ce te kao posledicu toga (uglavnom) videti pogibiju nekog od likova.

3. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Ne cudi me sto je #1, kontam da ce ostati highly ranked i u septembru.

4. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,505
    1,125
    113
    Ako cemo pravo, igra i jeste idealna za gledanje na yt :).

5. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Danas sony organizovao promociju until dawn-a ispred lokalnog mediamarkta.
    Delili su svakakve goodiese (nisam ni hteo da ulazim u to sta su sve imali cisto da mi ne bi bilo tesko) al kako sam stigao kasno samo su im ostale oci :D Al oci nisu bouncing ball vec gumene bombone :lol:

6. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
  7. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Nabavio sam igru, sad jos da nadjem vremena da sednem i predjem sa sto manje pauza xD

8. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,236
    814
    113
    Uzeo i ja ovaj interaktivni film da odigram, malo da se ubije vreme dok ne izadje Uncharted.
    Deluje igra jako interesantno iako ne podnosim QTE i taj cinematic experience bullshit.

9. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Dosta je igra zabavnija ako ne igras sam. I ako nisi trezan.

10. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Znači ekipa, Vinjak i Until Dawn! :D

SQI likes this.
  11. zdravkelja

zdravkelja Member

8,528
    1,411
    113
    To sam ja rekao cim su prvi put predstavili igru :D

12. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Pa u prvom javnom demou se cela hala na sony pressconf-u derala koji izbor treba da bude odabran na stage-u gde je igran demo, to je odmah pokazalo koji je najbolji nacin da se igra ova igra. :D

13. Jörmungandr

2,236
    814
    113
    Interesantna igra baš, pogotovo zejebancije sa motion controls. Mlataram rukama i strepim hoću li razbiti TV ako ni ispadne kontroler :D

Inače, kako me nervira ona azijatkinja, jedva čekam da je žrtvujem. Kurva.

14. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Mozda promenis misljenje do kraja ;).

15. Jörmungandr

2,236
    814
    113
    Probao sam da je spasim cisto reda radi, ali je na kraju dobila sta je zasluzila :D

Auh kakva igra, jos od Witchera nisam bio ovako zalepljen za ekran. Sinoc odigrao prvu epizodu, ostatak danas.

Samo mi dvoje prezivelo, pri zadnjoj odluci sam sve sjebo izgleda :D Petoro bi prezivelo da nisam tu fejlovo.

TwiSteR likes this.
  16. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Cek, nisam upucen previse u ovu igru, je l moze ovo da se igra u dvoje, sa dva kontrolera zajedno?

17. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

601
    305
    63
    Nope.

18. johny blaze

johny blaze Active Member

409
    107
    43
    Ali ima osam likova tako da svako moze da igra sa jednim...

19. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Tako što kada je njihov red (their turn) prepuste džojped sledećem igraču? Pa to nije MP...

20. johny blaze

johny blaze Active Member

409
    107
    43
    Upravo tako

21. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Mene više zanima jel' moguće da svi prežive?

22. Jörmungandr

2,236
    814
    113
    Jeste.

Odigrao sam ponovo zadnju epizodu (nije mi dalo mira, morao sam ispraviti grešku) i sad je petoro preživelo.

Crnac i kurva uvek prvi ginu u cabin in the woods tipu filma pa tako je bilo o kod mog prelaženja :D Dva najnezanimljivija lika ionako.

Last edited: Sep 24, 2015
  23. SQI

SQI Member

382
    13
    18
    Prvi put smo nas trojica završili sa dvoje preživelih :) Nisam napravio niti jednu grešku sa QTE sekvencama (namerno birao uvek teži put, mada ne znam ima li razlike) ili nepomeranjem kontrolera ali saigrači jesu i skoro svaki put smo to platili glavom. Čak i da niko nije pravio greške, kapiram da bismo završili sa pola tima. Meni se ovo svakako igra ispočetka 3-4 puta, više mi se dopada od drugih interaktivnih filmova.

24. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,172
    1,002
    113
    Uzimam ovu igru pa cu je opikam sa devojkom za haloween vece. Marketing je stvarno bio los za igru, ja do skora nisam ni znao koji tip igre je dok nisam bacio pogled na reviews i procito par opisa.

25. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Trebao si posecivati ovaj thread vise. :)

26. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,231
    188
    63
    Dali bi mogao da odgledam na YT walktrough ove igre? Cini mi se da je iga tako koncepirana da bi mogao i da je "odgledam". Ovo je jedan od retkih PS4 naslova koji mi se igra

27. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Jedino ako je neko napravio let's play gde mozes da biras kako ces da nastavis pricu (to bi bilo cool i vremenski zahtevno).

Chodex likes this.
  28. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,172
    1,002
    113
    Zavrsio igro jutros. Jebote igra je najvece iznenadjenje 2015-e. Marketinshki nisam imao pojma sta je UD trebalo da bude kao igra i moje interesovanje je bilo minimalno. Reko aj za Haloween da je uzmem, bio neki popust...odusevljen sam. Totalno party igra pogotovu kada polako sklapas kockice a da ne pricam da kakav god se preokret desio, nisam to ocekivao, sve je bilo iznenadjenje.

Undenis and TwiSteR like this.
  29. howler

howler Well-Known Member

2,371
    515
    113
    Ljudi moji ovakav horror jos nisam igrao pa ovo je stvarno strasno....... framerate u igri je pravi kosmar i oseca se pad na savkom drugom scenom gde su prisatni vise karakteri odjednom. Sad proveravam test videa i igra radi izmedju 18 i 25 frames per second!!!.... Retko kad postigne 30fps. 18!!! ... i to je pusteno kao finalni produkt...Beta tester approvals, QA approvals...sve to treba spaliti na lomaci
    Znaci ovakve horrore se mogu iskusiti samo na konzolama. :)

Sto se tice same igre prijatno iznenadjen....Dobri dijalozi i zanimljiv gameplay. Igrace se ovo vise puta cisto da vidim ima li istinu u taj butterfly effect i koliko se radnja moze razlikovati izmedju dva playtrough-a

Kraken and disturbed like this.
  30. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Yep, framerate je uzasan i razlog zasto je nisam uzeo. Jos jedna traljavo uradjena ps4 exluziva u nizu. Jedino mi nije bilo jasno zasto jer igra nije bas vizuelni spektakl.

31. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Zapravo i jeste vizuelni spektakl. A tehnickih problema verovatno ima jer ju je pravio mali tim koji ranije nije imao ovako velike projekte, plus igra je rushovana sa PS3 na PS4 [and framerate suffered]. Na svu srecu, 95% ljudi koji su igrali igru su rekli da je pad framerate-a nebitan kada se poredi sa svim pozitivnim stvarima koje igra nudi [verovatno jer je ovo igra u zanru gde pad framerate-a ne utice puno na gameplay, it's a adventure game].

I dalje je nisam igrao, nadam se da cu je overiti pre ovog leta.

Last edited: Jan 17, 2016
  32. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Nije nebitan. Fina igra svakako.

grunt likes this.
  33. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Za prosecnog ps4 gamera kojem ni dropovi na 15fps u w3 nisu smetali, apsolutno nebitan. Za ljude koji imaju elementarnu moc zapazanja, samo jos jedan tuzan primer odsustva sony qc-a.
    Dovoljno je ukucati until dawn framerate issue u googlu pa videti da i nije nezapazeno.

Btw voleo bih da vidim izvor te informacije za 95% gamera.

34. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Naravno, vredi spomenuti da se to desvalao maltene samo u jednoj zoni preogromne igre [mocvara]. 99%+ W3 na PS4 radi Ok [and swamp framerate je dobio ogroman fokus od strane CDPR-a, patchovali su te swamp preformanse dosta puta na obe konzole].

Procitaj random 100 impresija ljudi koji su igrali igru, i izbroj one kojima je framerate bas smetao toliko da su prestali da igraju igru. Framerate drop je primetan, ali ne utice puno na finani utisak koje je igra ponudila.

35. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Dakle 95% niodakle nego treba da brojim i delim utiske po netu, cool izvor dostojan DH-a, sto ne i 99%? Ok. Ko sto rekoh ima topica i po google i utisaka na metacritic a vala i ovde howlerovu impresiju. Btw ima dobar fps video na:

koji je makar mene ubedio da je preskocim i cekam na psn plus. naravno svako moze da proceni da li ga dropovi na 20fps pogadjaju il ne. Meni je za fullprice igru to nedopustivo.

Last edited: Jan 17, 2016
  36. Undenis

Undenis A true patriot...

1,248
    727
    113
    Odigrao sam za vikend Until Dawn nisam ocekivao da ce biti ovako dobar mnogo mi je bolji npr od Heavy Raina i Beyond two soulsa. Sa tehnicke strane istina da igra ima velike FPS padove ali sreća pa sama igra nije toliko brza pa ne smeta toliko. U svakom slucaju mogli su malo da porade na optimizaciji. Ove tanking kontrole su me podsetile na stare horore iz 90ih Re i Silent hill jako bih voleo da odigram jednu takvu horor igru sa enginom od Killzona sa sve inventarom i itemima: ) Al ne verujem da bi danas dobro proslo: (

shin-boyan and grunt like this.
  37. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Presao UD.
    Fantasticna igra, po mojoj meri pravljena :)
    Grafika izuva koliko je dobra, likovi i osvetljenje fantasticni.

Ali fps uh taj fps, zasto ovo nema Pro patch :(

Prica je otisla u pravcu koji nisam ocekivao, super je ispalo.
    Jump scares su na nivou, posteno su me iscimali par puta :D

Def cu obrnuti ovo barem jos jednom da vidim na sta lici kada drugi likovi prezive :)

preziveli su mi sam, matt i chris

38. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Pređi igru a da ti svi komplet prežive ;)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

grunt likes this.
  39. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    @eufrat
    To moze ? Po ovom mom prelasku 2 smrti su delovale kao neizbezne dok sam za ostale ja namerno izabrao da zalegnu jer sam mislio da su zasluzili, pogotovo emily tako je slatko ostala bez mozga :D

Inace sada sam bas hypeovan za njihovu sledecu igru Hidden agenda, malo smaraju sa onim "mp" forama ali deluje kao da ce biti jos jedno odlicno iskustvo.

40. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Yep, čitao sam po netu da baš ima varijanta da ti svi prežive. Doduše ja je (uopšte) još uvek nisam prešao :D

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

41. Jörmungandr

2,236
    814
    113
    Ako me pamcenje dobro sluzi,mogu svi da prezive, ali
    mislim da onome mr robot liku nema spasa.

Meni su zaginuli ona kurva i crnac. Da spasis zensku mislim da ne smes da omasis nijedan qte u jednoj sekciji a crnca sam pustio dumre iz rasistickih razloga :D

Hteo sam da Emiliy pustim da umre al sam slab na azijatkinje pa nisam imao srca :D

grunt likes this.
  42. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Krenuo sam danas jos jedan prelazak od 4tog chaptera, uspesno sam spasio jess iliti kurvu za sada :D

Inace igra ima jedan od najbolje odradjenih introa ikada, pesma kida !!!

Last edited: Jul 9, 2017
    TwiSteR likes this.
  43. Ivan

Ivan Active Member

590
    249
    43
    Decima engine kida ovde stvarno, vrhunski sve izgleda... A i igra mi je legla 100%, volim ovaj glupi tip horora :D

Mali problemi sa frame rate-om ne znače ništa, jer je igra takva mehanički da stvarno ne smeta.

grunt likes this.
  44. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Presao jos jednom igru, ovaj put sam uspeo da SVI prezive :)

Ali jos nista od platine opet sam promasio 2-3 dokaza i 1 totem.
    Za to cu vec pogledati guide mrsko da odmah zaredom treci put prelazim sve, da mogu neke animacije da se prekinu bilo bi bolje :)

Super igra, jedva cekam hidden agendu.

FUCK
    Ima achi da niko ne prezivi god dammit za to mora opet skoro cela igra da se obrce :D

Last edited: Jul 16, 2017
  45. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    Ja do 6. chaptera stigao, i evo prc
    umro Matt.
    Restartujem igru u nadi da ce da mi krene chapter od pocetka, ali jok, sve je isto.

Kako resiti ovo? Da igram do kraja da bi otkljucao episode select, pa onda chapter 6 opet, uradim sta treba
    sjebao sam se jer sam 2x za redom hteo da spasim Emily, jebala me ona
    , pa onda opet do kraja do 10. chaptera da gulim da bi mi svi preziveli? Zesci smor ako tako jedino moze.

46. Blue

Blue ....................

11,398
    608
    113
    I meni odlično legla igra, ono kad ne mogu da dočekam da dođem kući da igram dalje. :)

Slažem se sa shin-om da je poslednja trećina igre slabija od prve dve ali ne kvari puno celokupan utisak.

Inače samo mi je jedan lik umro u prvom playthrough-u ali je za njega možda i najmanje očigledno šta moraš da radiš da bi preživeo.

47. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,701
    1,412
    113
    odigrao u jednom sedenju :D fps dropovi krajnje nebitni. vrhunska igra, i got my 2k din worth :D kao i vecini, kurva i crnac riknuli odmah, a ostale sam razneo na kraju jer nisam razmisljao. preziveli sam i chris. mislim da nema potrebe za spoiler tagom, matora je ovo igra i i ko nije igrao, nista mu nece znaciti imena.

grunt likes this.
  48. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Ko se naostrio na jos, 21. novembra u prodaju stize survival horor PREQUEL [znaci nije granajuca avantura] pod imenom The Inpatient. Prica je smestena 60 godina pre Until Dawn-a. Moci ce se igrati na PS4 i PSVR-u.

A ko hoce novu granajucu avanturu od Supermassive-a, nek se baci na igru Hidden Agenda koja stize u prodaju za par dana :)

Supermassive izbacuje 2 igre u kratkom periodu, nadam se da ce im se to isplatiti i da ce praviti jos avantura.

grunt likes this.
  49. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Hidden agenda vec tako brzo izlazi, hmm nekako im je promocija bila bas tanka. Igracu je 101%, ali nadam se da je na zapadu awareness mnogo veci za nju.

50. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Mene su kupili prethodnom igrom, tako da ovo verovatno uzimam day 1.

Share This Page