1. powered by Surfing Waves

Vaša gaming sećanja... nešto što posebno pamtite u svojoj gaming karijeri :)

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Yonai, Aug 10, 2015.

1. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,254
    878
    113
    Igre jesu u tom fazonu, ali nije ta spravica. Ovo što sam ja imao je bilo manje, imalo je osnovu kao Tetris handheld. Dva dugmeta i neki nazovi d-pad valjda, a uz to je išlo nekoliko ekrančića u različitim bojama koji su se ubacivali u slot od te osnove, i bili istovremeno i kertridž i display. Sve to je odavno pobacano, a ja pojma nemam kako se zvalo, a voleo bih da doznam. :)

2. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,313
    305
    83
    Ubi me nostalgija kada citam ove redove! :D Pre jedno dve godine sam cak i napravio svoj "modern" piratski komplet igara!

Ratanook, vetar, SolidSnake88 and 3 others like this.
  3. StefanHK

StefanHK Member

49
    4
    8
    Jbg ne idu matematika i srpski zajedno!:)

4. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,128
    951
    113
    Da nastavim svoj gaming zivotni put...

Nakon NES-a tih davnih godina moje mladosti (tamo neke 1994-1995 god.), u moje ruke je dosla jos jedna konzola...od rodbine sam na poklon dobio Atari 2600. Sada kada se toga sjetim, na pamet mi prvo padaju dvije stvari u vezi nje.

Prvo sto me za nju asocira je igra koju sam obozavao i najvise igrao na njoj...bio je to legendarni River Raid.

Taj Atari nisam bas mnogo igrao tada pored svojeg NES-a, jer nije bas bio dobar izbor igara na njemu (po mojem ukusu). Ali kada sam ga 'palio', bila je samo zbog te igre. Nju sam mogao igrati satima, dlanovi su se bas nenormalno znojili, a vrijeme je prolazilo samo tako.
    Bila mi je bas odlicna i zbog odlicne kontrole na isto takvom dzojstiku. Imao sam bas pravi osjecaj ubrzavanja/usporavanja avioncica, za taj period mojeg gaming zivota - nevidjen. A i bila mi je poprilicno teska vremenom kako je odmicala kraju, ali tu je i bio draz da joj se cesto vracam.
    Znam da su mi zvukove iz igre prolazili kroz glavu kada sam odlazio na spavanje, i bilo mi je muka zaspati zbog toga prvih nekoliko dana dok se nisam navikao. Cuo sam stalno ono 'hujanje' koje se cuje tokom igre, i nije bilo niti malo prijatno dozivljavati taj 'efekt' iz noci u noc. Srecom, takve probleme sam imao samo sa ovom igrom, i dalje kroz zivot takve slucaje nisam imao...sto mi je drago jer mi je bas jako to smetalo koliko god sam uzivao u toj igri.

Druga stvar koja mi odmah pada napamet je - dzojstik. To cudo tehnike je bilo toliko izdrzljivo i kvalitetno napravljeno, da sam (u par navrata) nakon sto sam gubio 'zivote' u igrama pokusao slomiti palicu na njemu. Pokusavao sam prvo sa dvije ruke da ga slomim nije islo nikako, a kad bi teze popizdio, e onda sam ga vise puta udarao od stranicu kreveta. I to tehnika: jedna ruka cvrsto na vrh palice + druga ruka na suprotnu stranu dzojstika - i onda direktno svom snagom tako udarao cijev palice od drvenu stranicu kreveta da je prelomim...pogadjate, nije mi uspjelo niti tako. :D

Do dana danasnjeg to mi je definitivno najcvrsci joy kojeg sam koristio (bolje reci, bacao ponekad) i ostao mi je u sjecanju kao prava enigma...od cega li si sastavljen bio?

Klanjam ti se Atari zbog toga!

Mile88, markidjani, Matt and 2 others like this.
  5. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Imam taj atari i dan danas ali river raid sam video samo na msx,u nisam znao da ima atari verzija...

iggy11 likes this.
  6. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    742
    113
    @iggy11
    +1 za River Raid :)
    Mene isto vezu draga secanja uz ovu igru, ali desetak godina pre tebe - igrao sam je na mom Spektrumu - do iznemoglosti !
    Sa Atari konzolama upoznao sam se tek preko emulacije, ali tad su vec bile prevazidjene (losa grafika) tako da samo mali broj od tih kertridza vredi da se odigra i danas. (RR je jedan od njih !)

iggy11 likes this.
  7. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Atari 2600 jedina konzola koju sam ikad imao :D

CTOJAH and iggy11 like this.
  8. Maxa

Maxa opsa!

8,916
    2,420
    113
    gde je minus... :p

9. SolidSnake88

1,254
    878
    113
    Ja sam taj Atari 2600 odnosno njegovog klona poznatijeg kao "Rambo" igrao kod dvojice drugara koji su imali to. Jedan je pored toga imao i NES, odnosno Famiclone, a drugi Mega Drive kao i ja. Iako je "Rambo" bio lošiji po svemu od drugih konzola koje smo posedovali ipak smo ga ponekad uključivali i igrali one built-in igre, sad se više ne mogu setiti nijedne sem nekih aviončića i Pitfall-a. Inače, nikada uživo nisam video kod nas kertridže za to čudo, ko god da ga je imao, igrao je samo te ugrađene igre. :D

http://www.nwradu.ro/wp-content/uploads/2012/01/rambo_2.jpg

10. voja87

voja87 Well-Known Member

9,160
    1,513
    113
    napajanje za tog ramba mi je bukvalno ekplodiralo, dok smo se igrali puce, varnice iz napajanja i ugasi se konzola xd, ovo sam verovatno x puta pricao ovde

SolidSnake88 and iggy11 like this.
  11. iggy11

1,128
    951
    113
    Eh Vojo...da su nam bar svima roditelji bili bogatiji tih dana mladosti nase, pa da su nam fino kupili 'Chuck Norris' konzolu, mi tih problema nebi imali...jednostavno srece imali nismo... :(

CTOJAH and SolidSnake88 like this.
  12. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Mene za tog Ramba vezu bas dobra secanja. Provodili smo sate na njemu. Crkavali su redovno. Mislim da sam 2-3 konzole promenio. Joystici su se lomili kao ludi, pa smo onda igrali jedno vreme samo na limicima, a onda je neko u jednoj od fabrika u gradu na strugu/glodalici poceo da pravi metalne delove pa se nisu lomili vise :D

Za ostale konzole nikad nisam imao para jbg, a od '97-'98. sam imao komp tako da moji nisu ni pomisljali da mi kupe neku od konzola :)

SolidSnake88 and CTOJAH like this.
  13. Maxa

Maxa opsa!

8,916
    2,420
    113
    meni ćale napravio džojstik :D

SolidSnake88 likes this.
  14. SolidSnake88

1,254
    878
    113
    I tom mom drugaru je ćale od nekog crknutog hendhelda napravio džojped za Rambo, uzeo covek i zalemio kabl na njegovu ploču. Tako da smo mi skoro dve decenije pre Wii U-a imali džojped sa displejom. :-D

Last edited: Jan 26, 2016
  15. Maxa

Maxa opsa!

8,916
    2,420
    113
    moj je maznuo industrijske delove i mikroprekidače s posla i celu priču spojio na kabl od džojstika, i kao evo cepaj sine :D
    šteta što nemam pojma gde je sad, moglo bi u muzej neki :)

SolidSnake88 likes this.
  16. grunt

grunt Celeb Freak

14,545
    1,971
    113
    Ja sam rambo igrao direkt pritiskajuci metalne prekidace u postolju dzojstika kada se slomio, pretvorio sam ga u gamepad, malo me je drndala struja ponekad al je to povecalo imerziju xD

SolidSnake88 likes this.
  17. Maxa

Maxa opsa!

8,916
    2,420
    113
    koja struja majke ti :lol:

18. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Dok sam bio klinac, imao sam taJ Rambo, setJam se formula koJe su ishle s leva na desno, a i onih proper formula shto idu na gore.
    SetJam se pitfall, zhmurke, onih aviona gore navedenih. Bila Je i neka igra u koJoJ sam lopov, ili Jurim lopova kroz nekakvu robnu kutJu?
    Sve mi Je nekako kroz maglu, ali se dobro setJam da Je mati lomila dzhoJstike na prokletom tenisu :lol:

SolidSnake88 likes this.
  19. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Prvo gejming iskustvo mi je bilo na c64 fod mog komsije iz botre (naselje na deponiji u Beceju)
    Imao sam svega par godina i igrao sam nekog nindzu,nisam siguran kako se zove ta igra ali mislim da sam je bas pre neki dan izlistao na coinopsu,dosta teska ali zanimljiva igra je to bila,prvo sto sam probao je bilo to i imao sam svega par godina,mislim ne vise od 5..
    Ali ono sto nikada necu zaboraviti je kopija sege to jest famicon koji sam dobio kada sam posao u 3 razred osnovne skole,dok je megadrive uveliko vladao i pocinjao sony svoju eru ja sam buio zadovoljan sa famiconom koji sam dobio iz madjarske od neke caletove drugarice sa posla.
    Prvo sto smo ukljucili je nararvno bio super mario a kasnije patkice i ona olimpijada ( Track and Field )
    Odusevljavao sam se time iako sam znao da postoji bolje a nikada necu zaboraviti to samo zato sto mi je to bio poklon iznenadjenja (meni i bratu)
    Imam jos uvek kertridz nindza kornjace 3,neki fudbal i earth worm jim za nes koje cuvam :)

iggy11 likes this.
  20. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,385
    1,259
    113
    Isto, popularno igranje na limice, sav se iseces i drma ye struja al glavno da se igra :D

grunt, iggy11 and SolidSnake88 like this.
  21. zdravkelja

zdravkelja Member

8,120
    1,198
    113
    Kad smo bas kod prvog gaming iskustva, meni je to bio Donkey Kong na Atariju 600XL (ili 800XL, ne secam se bas, slicno izgledaju) kada sam imao 4-5 godina. Secam se da nisam imao pojma da igram, jedva sam i prvi nivo mogao da predjem, pa sam vise gledao tatu kako igra. Mada mi je word processor bio mnogo zanimljiviji, na njemu sam naucio latinicu tada :D

iggy11 and SolidSnake88 like this.
  22. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,562
    677
    113
    Moje prvo gaming iskustvo

CTOJAH, SolidSnake88 and iggy11 like this.
  23. Cipak

Cipak RPG Fan

1,526
    302
    83
    Mislim da sam pisao vec o tome. Da me ne bi sekli limcici napravio sam gumene navlake za prste i da mogao si neki put da osetis kao te pecne struja.

CTOJAH, grunt, iggy11 and 1 other person like this.
  24. iggy11

1,128
    951
    113
    Grujo, jel to imas onu TMNT3 verziju sa greskom tj. gdje nisi mogao pobjediti Shreddera u igri? Ja je imam jos i dan danas za uspomenu :)

Evo slike moje sacuvane kolekcije:

CTOJAH, Matt and SolidSnake88 like this.
  25. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Pa nisam bas siguran davno sam je igrao,tmnt3 je u pitanju ali na kertridzu su jos 2 igre pored te!neki japanski fudbal i kremenko kec!

iggy11 likes this.
  26. iggy11

1,128
    951
    113

SolidSnake88 likes this.
  27. Golden_Axe

Golden_Axe Well-Known Member

1,908
    572
    113
    Moje prvo gaming iskustvo ,koliko se secam, je bilo Rolling Thunder arkada. Jasno se secam muzike, tezine igre, red igraca koji su cekali da je igraju i nove slicice devojke svaki put kada predjete nivo. Iz tih prvih dana u secanju su mi ostale i Shinobi, Super HangOn i OutRun.

Last edited: Jan 27, 2016
    Mile88, Ace and SolidSnake88 like this.
  28. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,409
    916
    113
    Uh kako sam ovo igrao sa dedom kao klinac. :)
    Kod mene je deda do prosle godine cepao redovno tetris na NES-u, ali je batalio, kaze ne moze da ''dize vise crkvu''. :lol:

SolidSnake88 likes this.
  29. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,385
    1,259
    113
    Nikad necu zaboraviti kad sam kao klinja igrao sonika na arkadi i prolazi stariji klinac i kaze da ga je obrnuo i ja zamislim kako je ekran naopacke :D

SolidSnake88 likes this.
  30. SolidSnake88

1,254
    878
    113
    A ispod tv-a u ćošetu čitanke za srpski. :) Red učenja, pa red igranja. ;)

31. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Kad smo se pre par god okupili kod mene Ljuba je doneo Ramba i igralo se par igara. Izmedju ostalih genijalne zabe :D

32. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Mora da se salis?
    Bezao sam iz osnovne skole sa casova da bi igrao mortal kombat2 ,pogotovo sa matematike :D

33. grunt

grunt Celeb Freak

14,545
    1,971
    113
    Ocigledno nisi igrao na taj nacinbilo je neko peckanje po prstima, sto su i potvrdili drugi gamepad rambo igraci :D

Inace posle ramba sam dobio kopiju nesa ali u snes kucistu, tada na buvljaku uopste nije jos bilo onih zutih ketridza, pa sam ja setao od kluba do kluba iznajmljivao igre za nes/snes/segu i svaki put se rastuzio kada nisam mogao da uguran ketridz u konzolu xD

34. voja87

voja87 Well-Known Member

9,160
    1,513
    113
    prvo kad se pojavio terminator izgledao je drugacije od sege, posle je bilo ispala kada su se pojavioli nes klonovi koji izgledaju kao sega mega. dodjes kod druga, imam segu, super kad ono nes klon, blah. mada igrao se i on da ne ispadne sad da sam trazio ekskluzivno segu megu

SolidSnake88 likes this.
  35. Maxa

Maxa opsa!

8,916
    2,420
    113
    sećam se sreće kad sam našao macross žuti kertridž, i street fighter :O

36. Golden_Axe

1,908
    572
    113
    stale likes this.
  37. Golden_Axe

1,908
    572
    113
  38. Matt

Matt Active Member

116
    72
    28
    Super tema, sa pravim užitkom sam procitao sve dosadašnje postove, cak sam se i pronašao u nekim situacijama i mnoga sećanja su pocela da naviru :)

Ja sam video igre prvi put probao na računaru, negde u prvoj polovini 90-ih. Prvi komšija, inženjer po profesiji, je preko zime donosio računar iz firme kući, kako bi mogao da radi i tokom slobodnih dana. Na njemu se nalazilo i nekoliko igara, što je njegovog, godinu dana od mene mladjeg sina i mene potpuno očaralo, te smo koristili kada je racunar bio slobodan, kako bismo mogli da uživamo u igrama. Ne sećam se tacno koju sam prvu po redu probao igru, ali taj prvi put na računaru su bili Qbasic Gorillas, Paratrooper i CD Man (kopija Pacmana). Gorillas se igralo najviše, pošto je bila za dva igrača, a angle i velocity cifre smo, pošto engleski nismo znali naravno, nasumično unosili :)

Nekoliko meseci, možda čak i čitavu godinu dana kasnije, dobio sam svoju prvu konzolu. Bio je to, u ovoj temi toliko pominjani, Rambo. Majka je jednog dana došla s posla noseći nekakvu crvenu kutiju, govoreći kako je kupila nekakve "Rambo igrice". Bio sam oduševljen i neverovatno ushićen, nisam mogao da se odvojim od kutije sa konzolom, čekajući oca da je poveže na tv. Vremenom, Rambo je postao razbibriga za sve ukućane i svi su pronašli nešto za sebe: roditelji su obožavali Stampede, sestra je volela zajedno sa mnom da igra Freeway, a meni je nekako najdraža bila Asteroids. Redovan gost kod nas (dok i nije sam dobio Ramba :D) je bio brat od strica, s kojim sam najčešće igrao Fishing Derby. Na svojoj konzoli je imao neke igre, kao što su Pitfall i River Raid, zbog čega sam bio pomalo ljubomoran :D Nažalost, epizoda sa Rambom, zbog ovde toliko pominjanih problema sa kontrolerom, nije potrajala previše dugo. Ali bilo je dobro dok je trajalo. Mnoooooogo dobro :)

U punom jeku Sega (Mega Drajv 2) manije kod nas, dobio sam svoju sledeću konzolu - Sega Terminator. U to vreme sam svakom mogućom prilikom posle škole išao u obližnji Sega klub, gde sam trošio novac za užinu igrajući Desert Demolition, Aladin, MK3, SoR2, Indy Car i mnoge druge naslove... Konzola je došla u ovakvoj kutiji http://jpx72.detailne.sk/stuff_files/fc/famiclonesegabox.jpg i izgledala je kao na slici, s tim što joj je broj 2 bio plave boje. U sebi je imala bezbroj ugradjenih igara, ali zapravo svega nekoliko i to Lunar Pool, Wild Gunman, Duck Hunt, tenkići i naravno Džej Mario. Mada sam bio pomalo razočaran jer ipak neću moći da igram sve one igre uz koje sam provodio vreme u Sega klubu, ili imao prilike samo da vidim u Sega klincima na Pinku, ponovo sam bio oduševljen što imam svoju konzolu, koja je kasnije pružila sate i sate dobre zabave. Sa društvom su se najčešće igrali tenkići, otac je voleo Duck Hunt, meni je, naravno, Super Mario je bio favorit, medjutim... Neko vreme pre nego što ću dobiti "Segu", u komšiluku, kod gastarbajterske dece, koja su dolazila za vreme raspusta, sam imao priliku da probam Super Nintendo, konkretno, Street Fighter 2, Super Mario Kart i Super Mario World. Na stranu što su igre lepše izgledale, grafika očigledno bila bolja, ali bio sam začudjen time da Mario nema plašt i Yoshija. Svaki level sam prelazio sa nadom da ću u baš u sledećem bloku sa znakom pitanja dobiti nešto od toga. Naravno, na kraju mi je postalo jasno da od toga nema ništa :)

Prva igra koju sam dobio na žutom kertridžu bila je Low G Man. Bila je to solidna sidescroll akcija, koju sam igrao daleko više nego već ugradjene igre, i level po level, sve dalje stizao. Stvar u igri je bila ta da se skupljeni powerupovi gube zajedno sa izgubljenim životom, što je bilo jako bitno za poslednji level, gde je to bilo potrebno kako bi se izveo skok na neku visoku platformu, tako da passwordi nisu dolazili u obzir. Kako sam znao da sam dosao do poslednjeg? Na ekranu koji bi izlazio pre samog početka levela, koji je sadržao naziv levela i password stajalo final encounter (drugu reč nisam znao da pročitam, ali prva je bila sasvim dovoljna da bih razumeo). I tako sam jednom prilikom, posle ko zna koliko pokusaja, bez gubljenja života, konačno uspeo. Došao sam do poslednjeg bossa i pobedio ga,a onda... U trenutku dok je na ekranu krenula završna animacija, u kući je nestalo struje. Moje ozareno lice se u momentu smrklo. Šok. Razočarenje. Neverica. Zašto je to baš tada moralo da se desi...
    Nikada nakon toga nisam ni pokušao ponovo. Mnogo igara sam posle toga probao, ali na Low G Man se nikada nisam vratio. Par godina nakon toga, od druga kojem sam pozajmio taj kertridž sam saznao da igra posle toga kreće iz početka, ali ovaj put mnogo teža, dao mi je i passworde, ali nisam pokušavao.

Ima tu još gomila doživljaja, za ovaj put toliko. Uglavnom, "Segu" sam na kraju poklonio bratu od tetke, negde tamo 2001. godine. Tada sam se uglavnom igrao na Playstationu u igraonicama, a nešto kasnije i na PC-u koji sam dobio.

Last edited: Jan 28, 2016
    Mile88, TheNick, Ratanook and 3 others like this.
  39. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,171
    1,001
    113
    Jedino covek sam sebi moze da oduzme detinjasto razmishljanje/ponashanje ili da dopusti okruzhenju da diriguje kako da se oblaci ili ponasha.

Koliko samo ljudi znam da su krenuli nose odela i da se oblace ozbiljnije samo zato sto im je vecina rekla "brate sta nosis te adidas tike, sad si covek, uozbilji se". Devojka/zhena/roditelji "sta ce ti te IGRICE, nisi vise dete, bacas pare, to samo deca igraju".

Taj ko je rekao OK je sam sebi odradio Game Over u zivotu. Sad cu napunim 32 godine, po kuci mi igracke i statue, sve sto nisam nekada mogao da imam. Imam savrsenu devojku koja me razume i podrzava a ne sputava u mojim decijim snovima i pridruzuje se.

Nema sta se dokazujem. Kazu mi da sam lud sto sam dao $1500 na 2 mortal kombat statue, ja im se smejem. Mene to cini srecnim i nikad nevu dopustiti sistemu da mi odlucuje sta je normalno a sta nije nit bi bio sa osobom koja ne deli slicne snove samnom. Imam ortake slicnog razmishljanja ili kolekcionare. Nismo mi dzhebalebaroshi. Radimo ko i svako drugi, zrtvujemo neke stvari, placamo rachune ali to sto nisi vise dete ne znaci da zivot treba da te zaustavi jer sada imas 30+ godina. Forever young a sa tim razmishljanjem ljudi zive zdravije i duzhe.

Last edited: Sep 22, 2016
    Mefisto, Cyrix, Mile88 and 15 others like this.
  40. Ivan

Ivan Active Member

549
    220
    43
    Slažem se 100%, mada nije lako "izdržati" sve to.

Meni je problem da upoznam nove ljude koji tako razmišljaju, a broj starih se u mom životu smanjuje iz dana u dan :(.

iggy11, WickedlNl and gruja like this.
  41. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Broj ljudi za koje mogu da nazovem ljudima se smanjuje iz dana u dan...

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 7047D уз помоћ Тапатока

Mefisto, TwiSteR and iggy11 like this.
  42. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

332
    53
    28
    Slazem se sa @WickedlNl 100%
    Ja sam ozenjen, imam redovan posao i skupljam figure, igre, stripove i raznorazne gadgete

imas one ljude u svom zivotu bez koji ne mozes (uza familija) i u redu je ako te oni ne razumeju u potpunosti ali bitno je da ti ne stvaraju problem oko tvojih interesovanja.

a sto se tice prijatelja, sa onima koji namecu svoja misljenja nemam sta da trazim, ili sam otpozdravio ili smanjio druzenje na krajnji minimum (neke proslave par puta godisnje). Istomisljenici, kojih ima malo, su kao dragulji, iliti biseri sto bi rekao bajaga

nikom ne solim pamet, tako da isto ne volim ni kada se meni radi a imao bih svasta da kazem.
    puno ljudi dozvoljava sebi da komentarise tudj nacin zivota, tudje ponasanje i daje "free" savete
    sa kojim pravom, pitam se ja

WickedlNl, iggy11 and Nyarlathotep like this.
  43. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,231
    188
    63
    Yonai, sa psiholoske strane, ovako iz iskustva, ja mislim da ona hoce da se kara ali je ti ne primecujes od stripova :lol::lol:;;)

Ace, iggy11 and Rodilo like this.
  44. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,832
    113
    Na trulom zapadu zaboli ljude max ko sta radi u slobodno vreme a stripovi u fr se prodaju vecinom odraslima (bilo bi zeznuto da manaru prodaju deci a na nekome on mlati tiraze i pare :D ). Strip je sredstvo izrazavanja, kao i grafiti ili bilo koji drugi oblik umetnosti. Ali meni je uvek u glavi scena na kalemegdanu kad je bilo legendarno pomracenje sunca a ljudi se krili po kucama da ne oslepe- jbga ne moze covek imati velika ocekivanja od takve sredine :(

TwiSteR, iggy11 and CTOJAH like this.
  45. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Podseti me ova pricha na scenu iz stripa "Dicks" kada se pojavi Shekspir i jedan od likova koji rade na stripu kazhe "i ja sam pisac" :lol:
    Preporuchujem Dicks svakome ko voli nasilje, prdezhe, krv i humor (isti likovi koji su radili Crossed su radili i Dicks, samo shto u Dicks nema kanibalizma i silovanja)

Anyway, ono shto je Shekspir rekao mi je genijalno :lol:

"What, for wee kids or spastics or somethin'?" :lol:

drablj and Ratanook like this.
  46. markidjani

markidjani miljenik sega mege

1,093
    253
    83
    Nesto mnogo pominjes DICK .:D:lol:.Da se sada ukljucim u temu.nekada sam igrao na fliperu popularnog tokija,e sada imam priliku i da ga igram na segi.bas me zanima da li je isto sve kao na fliperu

47. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,413
    1,703
    113
    Summonovali ste i Markija ovde.

48. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,832
    113
    Our witchcraft is strong!

49. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,983
    2,084
    113
    Fliper kazes?

50. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

770
    204
    43
    Ja sam dobar deo svog detinjstva i ranog tinejdzerskog doba proveo u igraonicama. Nekada ih je u mom kraju bilo mnogo, skoro kao danas kladionica (ok ne bas toliko lol, ali bilo ih je dosta). U njima su nastala mnoga moja gaming secanja i prijateljstva. Danas imam vise bliskih prijatelja iz jednog Sega/Sony kluba nego iz osnovne/srednje/faksa zajedno. To je malo cudno, posebno jer je interesovanje za video igre kod vecine splaslo. Ipak, prijateljstvo nekako nije.

Moja omiljena igraonica se nalazila u danasnjem kineskom trznom centru u Bloku 70. Mislim da je otvorena skoro simultano sa njim (tad naravno tamo jos nije bilo kineza). Imali su Mega Drive, a probali su da ubace NES i SMS, cak su se na kratko pojavljivali i neki kucni racunari... bezuspesno naravno, jer je to bilo vreme pocetka domace 16bit Sega pomame. Posle je i jedan SNES bio tu reda radi, on je duze opstao.

Ja sam tad cesce isao u neki drugi Sega klub, a kod njih sam poceo redovno da dolazim nesto kasnije, kad su prvi u kraju nabavili cudo tehnike zvano Sony Playstation. Uglavnom nemam dobro pamcenje, ali se jos uvek dobro secam kad sam ga tamo prvi put video.

Bilo je vece. Drug mi je sa odusevljenjem rekao da je u Charlie (tako se zvao Sega klub) stigla najnovija konzola. Ne mogu da se setim da li ju je on prethodno video ili ne. Pretpostavljam da nije, jer nisam ocekivao ono sto sam ugledao kad smo usli unutra.
    Grupa ljudi (uglavnom klinaca) je stajala u sredini kluba. Skoro svi televizori su bili ugaseni, niko nije igrao Segu. Svi su gledali u jedan TV na kom je isao neki naucno-fantasticni film. Video sam vlasnika kako drzi kontroler u rukama i sivu kutiju pored TVa, ali nisam odmah razumeo o cemu se radi. Iz necijeg razgovora sam skapirao da je to na tv-u igra, a ne film. Ranije nikad nisam imao prilike da vidim prave fmv medjuscene. Nisam znao ni da postoje u igrama. Bio sam dete, nisam imao kontakta sa tadasnjim modernim PC igrama, niko od mojih drugova nije imao dobar PC i nisam pratio tehnoloske trendove. Meni je to tad izgledalo neverovatno. Kad se zavrsila fmv medjuscena, pocelo je napucavanje kakvo do tada jos nisam video. Znao sam za postojanje 3D igara, jer sam ih video u prospektima i na jednoj VHS kaseti (o tome mozda drugi put), ali ovo je prva prava 3D igra koju sam video uzivo. U pitanju je bio Warhawk, a te veceri sam jos gledao kako se igra Ridge Racer i Toshinden. Malo je reci da sam bio impresioniran.

Narednih dana sam probao Toshinden sa drugom, ali igranje PS-a je tada bilo MNOGO skuplje od SMD-a. Za mene je uglavnom bilo preskupo.

Kao sto sam vec pomenuo, pre toga sam isao u drugi klub koji je imao odlicnu strategiju da ti daju Segu za vikend, ako odigras odredjen broj sati. Ovu akciju sam sa drugovima pokusavao sto cesce da iskoristim. Zajedno smo igrali na jednom nalogu da bi je neko od nas posle odneo kuci, gde bi usledio gaming maraton. U to neko vreme sam ja dobio SNES, sto je prilicno smanjilo zelju za overdoziranjem Segom za vikend.

Emigrirao sam u Charlie i u pocetku pomalo igrao SMD, redje Sony. Uglavnom sam tada gledao sta se igra na PS-u. Inace, prelaz na Playstation nije bio brz. Dosta vremena je proslo dok je stigao jos jedan Sony. SMD i PS su dugo koegzistirali u tom klubu. Gajbi sam imao SNES, pa nisam precesto tamo visio... dok nisam probao Tekken 2.

Nastavicu mozda, imam dosta materijala :)

Last edited: Nov 17, 2017

Share This Page