1. powered by Surfing Waves

Vaša gaming sećanja... nešto što posebno pamtite u svojoj gaming karijeri :)

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Yonai, Aug 10, 2015.

1. Mile88

Mile88 Well-Known Member

236
    498
    63
    Trazio neke stare stvari pa naleteo na ovo, da li se seca neko ovih Beosoft kataloga i da li neko ima iste? :)

Matt, Ivan, voja87 and 1 other person like this.
  2. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Taj nemam ali zato imam ove[​IMG]

Sent from my A40C using Tapatalk

Matt, Ivan, voja87 and 1 other person like this.
  3. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Cak iman cestitku za rodjendan koju je dobio moj otac jer ja nisam bio tada punoletan kada sam zeleo da se uclanim u beosoft klub.[​IMG][​IMG]

Sent from my A40C using Tapatalk

Timemaster, Matt, Mile88 and 2 others like this.
  4. Mile88

Mile88 Well-Known Member

236
    498
    63
    Vec 12 godina uz vas, firma Beosoft, ko god se igra mi smo spas, firma Beosoft. Igre u koloru, Gejm Boj Advans, Nintendo 64, Sega Drimkast, Plejstejsn 1 i 2, u poverenju, imam ga i ja. Svi dodaci za sve sprave, servis za vase prljave glave. Kod nas te ceka i Lara Kroft, firma Beosoft.

Se seca neko ove reklame? :)

Matt, gruja and SolidSnake88 like this.
  5. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,349
    940
    113
    Kako se ne bih sećao :) Imam i sve ove gore navedene kataloge, kao i još par sačuvanih iz Beosofta. Možda bi mogli da napravimo i posebnu temu ako ima zainteresovanih pa kao sa Bonusima da postavljamo skenirane te stare kataloge i sličan retro reklamni materijal vezan za gejming i tako to. Sećam se meni je bilo zanimljivo da gledam neke kataloge iz nemačkih robnih kuća koje je baba slala iz Nemačke u paketima sa slatkišima, igračkama, garderobom i ostalim stvarima kojih nije bilo kod nas devedesetih. Tu je pored stranica sa svakojakim igračkama koje sam maštao da imam bilo i reklama i kratkih recenzija u nekoliko rečenica za SNES igre (pamtim konkretno Jelly Boy na primer). Sećam se da sam zamišljao kako bi te igre mogle da izgledaju i kakav im je gejmplej na osnovu omota ili par sličica koje su davali uz to. Ti katalozi su već odavno bačeni, tako da jedino su mi preostala ta oskudna sećanja. A starih Beosoft kataloga sigurno imam jedno 6-7 komada, i mogao bih da ih skeniram i postavim ako postoji interesovanje za tim ovde.

Matt, gruja and Mile88 like this.
  6. Mile88

Mile88 Well-Known Member

236
    498
    63
    Odlicna ideja, ja sam za da se napravi takva neka tema za skeniranje starijeg gaming materijala. Imam nekoliko casopisa iz 90s u vezi konzola i igara za iste, i nekoliko brojeva PSX-a, Hrvatskog casopisa za Playstation, takodje odlican gaming casopis.

Ivan likes this.
  7. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Ja imam gomilu PSX, PCPlay, Haker, i ostalih gaming časopisa iz tog perioda.
    Ima tu čak i (svojevremeno preskupih) stranih magazina. Mogao bih za početak skenirati par brojeva da pokrenemo ovu inicijativu.

voja87, gruja and Mile88 like this.
  8. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,950
    1,186
    113
    Mali off, jel postoje i dan danas neke naše novine koje su posvećene isključivo gaming-u, a da valjaju čemu?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

9. Mile88

Mile88 Well-Known Member

236
    498
    63
    Secam se da sam imao jedan broj TRIK-a, to je bila kao neka sveska-katalog sa raznim siframa i tajnama za igre, verovatno znate na sta mislim. Samo ko zna gde mi je to sad. Mada iskreno, nikada nisam voleo da koristim sifre u igrama, jedino se bas moralo pogledati nekada za neke za*ebane cake, kao sto ih ima u Tomb Raider-u :)

Last edited: Nov 27, 2017
  10. Mile88

Mile88 Well-Known Member

236
    498
    63
    Znam da i dalje izlazi ScreenFun, sada kao GameFun. Ne kupujem ga pa ne znam kakav je sada, znam samo neke od ranijih brojeva. Onako, bio je ok casopis. Mada ja sam vise ljubitelj starijih casopisa za retro kozole i igre.

gruja and eufrat like this.
  11. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    I jos jednom su promenili ime, sada je Gamer.
    Kod nas u Makedoniji izlazi sa 2 meseca ! zakasnjenja (ne znam koja im je izdavacka politika, ali bolje i da ne izlazi sa tolikim kasnjenjem).
    Ako neko od njih cita ovaj forum, zeleo bi da im kazem samo ovo : Duplirajte velicinu fonta zasto ovakav kakav je totalno je necitljiv to jest neupotrebljiv kao casopis, a nije nista bolji ni kao WC papir.

12. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    dovoljno je velik font, kupi naočari stojke.

gamer/gamefun/screenfun je bio odličan jedno vreme, ali vidi se da im je opao moral, content je sve labaviji. a kako mi se čini, prelaze na dvomesečni format, tako da sigurno ni tiraž ne cveta...

13. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    ^
    Kako mi onda ne trebaju naocari za Svet Kompjutera i Bug, a ?

14. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    zato što ne možeš da pročitaš gamer.

15. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    Na 3:53 u ovom reklamnom bloku se nalazi reklama za Donkey Kong i Super Nintendo u Beosoftu. Znao sam da je postojala reklama i za SNES, i da sam je gledao, ali nikako nisam mogao da je pronađem, osim onih za Mega Drive i Game Boy. Zbog Donkey Kong-a sam najviše i želeo da imam SNES u to vreme, iako sam već imao Mega Drive. Čak sam slao rešenja iz Huperovih ukrštenica gde je prva nagrada bio SNES, ali sam umesto SNES-a dobio knjigu o muško-ženskim odnosima "Muškarci su s Marsa, žene sa Venere". :D

Slučajno nabasah i na ovo. Potpuno sam zaboravio da je ovaj džingl postojao. Pitam se jesu li platili Namco-u prava. ;)

Last edited: Dec 5, 2017
    Mile88 likes this.
  16. Mile88

Mile88 Well-Known Member

236
    498
    63
    Nikada nisam video tu Beosoft reklamu za Donkey Kong, strava je. U to vreme jos nisam poceo igrati konzole, a nisam ni TV gledao :) Inace, Donkey Kong je prejaka igra :)

17. voja87

voja87 Well-Known Member

10,143
    1,842
    113
    ni ja nisam video tu reklamu...ccc a sad fino moram da pogledam jos 5 klipova pink reklama xd

SolidSnake88 likes this.
  18. Ace

Ace 1.000.000

2,767
    543
    113
    Reklame iz Sveta Kompjutera iz 1994, 1995. i polovine 1996. Posle jula 1996. Beosoft je prestao sa reklamama.

Mart 1994. prva Beosoft reklama u SK-u koju sam našao a da nije bila za kućne računare

Oktobar 1994. Beosoft Gameboy reklama

Januar 1995. Beosoft reklama za Super Nintendo

Februar 1995. Beosoft reklama za Gameboy

Jul 1995. Beosoft reklama za Gameboy

Maj 1996. Beosoft reklama za Super Nintendo

Novembar 1995. Beosoft reklama za Sega Mega Drive 2

I dve DigiTech reklame - Jul 1995. Digitech reklama za Sega Mega Drive 2

Januar 1996. Digitech reklama za Sega Mega Drive 2

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    god damn, ne verujem da sam konacno nasao reklamu zbog koje sam jedva cekao da mi stigne SNES :D bukvalno nijednu drugu igru nisam zeleo sem DK :lol:

SolidSnake88 likes this.
  20. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    I ja sam se u poslednje vreme navukao k'o debil na stare reklame sa domaćih televizija. xD Tako sam i pronašao ovu za SNES. Opasno sam nostalgičan postao. Valjda stisle godine. :D

Ivan likes this.
  21. voja87

voja87 Well-Known Member

10,143
    1,842
    113
    ne znam sad za godine ja sa secam da sam jos u gimnaziji vrteo matore emisije na kasetama

22. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
  23. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    Ovo sve kod Geneksa i dalje postoji? :) Ili su različite lokacije u pitanju?

24. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    Sve su razlicite lokacije (Blok 71, Banjica, Geneks i na kraju Blok 60 i neki). Sve je fotografisano ove godine. Inace, ni jedan od ovih klubova nisam posetio kao klinac. Ovaj poslednji iz poznog PS1 perioda mi je bio relativno blizu, a nisam ni znao da postoji u to vreme... jer ih je tad u mom kraju bilo mnogo, a ovaj deluje skromno i zavuceno. Slucajno sam nabasao na njegove ostatke pre par godina. Taj lokal izgleda stoji prazan u ovom stanju 16 godina. Neuobicajeno je sto se niko nije tamo uselio, prosirio stan, ili napravio ostavu.

Last edited: Dec 12, 2017
    SolidSnake88 likes this.
  25. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,655
    899
    113
    Commodore 64 se 1994 u Srbiji mogao zameniti za Game Boy?

26. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,741
    1,429
    113
    Ima i kod mene jedan sto mu vrebam ps1 i n64 znakove al nikako da skupim muda i ukradem :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk

27. Mefisto

Mefisto Member

215
    12
    18
    Posto sam rodjen 87' odrastao sam prvo na automatima (preko godine u NS-u na Naselju i Limanu) a leti kod rodbine u Podgorici.Znaci poceo sam da igram sa nekih 6-7 godina ono sto se tada nudilo (najvise sam voleo Miss World 96' - danas kad se setim da sam sa 7 godina skidao gole ribe i niko me 3% zbog toga nije smarao eee to su bila vremena). Bio je jedan čiča sto je prodavao zetone u Podgorici u igraonici Max u centru grada i uvek kad sam kupio 5 žetona mi govorio mićo evo ti još dva!).
    Na automatima sam pičio Cadillacs & Dinosaurs(presao sto puta),Punisher,Metal Slug,Vampire Savior,Tekken,Soul Calibur (prelazio s jednim zetonom),Knights of the Round,Golden Axe,Asterix i Obelix.U to vreme su krenule i Segoteke po NS-u.Streets of Rage mi je bila omiljena igra zbog onih pankera i prostitutki koje sam šibao...imao sam Sega klon kod kuće tu sam uglavnom igrao Super Maria kao i Duck Hunt i onu sa Kaubojima (lice u lice obracun) gde se u obe igre koristio pistolj koji je dosao uz konzolu.96'te dobijam Pentium kec i tu krecem sa Wolf 3D, Doom, Jazz Jackrabbit, Nightmare Creatures igrama. Leti sam visio po PCtekama i igrao Counter Strike.Definitivno dva po meni najbolja naslova za PC su mi bila Clive Barkers Undying (sjajno razradjeni nivoi i prica) i Max Payne (zbog Slow Motiona i Price kao iz stripa).
    E da, buraz mi je uzeo 2000te Dreamcast i tu smo picili Soul Edge, Crazy Taxi i onaj Tony Hawks Pro Skating do besvesti...Sony me nekako zaobisao ili sam bio premator tada ili ne znam...

Ovo sam zaboravio da sam stalno gledao Sega Klince i sanjao da i ja jednom dobijem kanticu Euro Krema tesku koliko sam ja tada imao kila!

i jos nesto kad sam upoznao Grunt-a pre 15 godina (bio nesto sa babom u SU a on mi narezao brdo Hentai-a reko babi to su crtaci hehe) kazem ja njemu da ja zve svlacim sa Rapidshare a on meni sto ne koristis Torrent?Reko sta ti je to i on mi lepo objasni Isohunt ovo ono i od tad ga koristim :) Sta ima brate? Aj kad budem isao sledeci put u SU idemo na kafu mada mi se u Prici nesto iskvarila ista :(

Last edited: Jan 11, 2018
    Matt, stale, SolidSnake88 and 4 others like this.

Share This Page