1. powered by Surfing Waves

\W/estworld [HBO] [2016- ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Oct 2, 2016.

1. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    1. ne kapiram kako ti nije jasno? ford se sve vreme igrao sa njenim behaviorom. bukvalno sve što je radila je bilo već zacrtano. lutz je radio sve prema fordovim instrukcijama, ostali nisu znali. celo događanje sa vozom je nameštena scena, očigledno je da su sve hostovi u pitanju obzirom kako nepomično stoje.

2. logan je pušten da izađe iz westworlda. logan je nebitan.

top3 serija, bez ikakve sumnje. sve što mogu da ti kažem je da se obazireš na totalno nebitne stvari i da propuštaš suštinu.

2. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Ajde ovo za Meave i da prihvatim, ali onda,
    zbog čega je Ford to sve radio? Kakve to veze ima sa Lavirintom i Dolores/Vajat pričom?

I kako možeš samo da napišeš da je Logan nebitan. Po svemu što su međusobno pričali on i Vilijam, Vilijam je bio nebitan, kako je posle scena u ovoj epizodi Vilijem postao toliko bitan?

Last edited: Dec 6, 2016
  3. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    I ponovo, ako pređemo preko toga da
    to što je Vilijem postao toliko bogat i uticajan nema nikakvog smisla objasni mi:Kako je Vilijem spasao park kada je Arnold umro i omogućio da se otvori - mnogo puta pomenuto u prethodnim epizodama, a i u ovoj kada Man in Black priča sa Dolores, kada je Dolores ubila Arnolda nekoliko godina pre toga, i kad Logan i Arnold dođu u park on je odavno operativan i ekstremno popularan u svetu (ponovo, pogledaj Loganov i Vilijemov dijalog u prvoj epizodi)

4. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,907
    833
    113
    1. Scene sa Meave:
    -zbog čega ona čas sama menja stvari o sebi i drugima preko onog tableta, pa onda odjednom nema pojma ni o čemu pa joj to Bernard radi?

>>
    Mozda ima pristup samo nekim opcija. Npr da poveca inteligenciju do odredjene mere, ali nema pristup dubljim zeljama itd.

-zbog čega niko do poslednje epizode nije primetio šta se dešava sa Meave, zašto se ni jedan alarm nije oglasio kada je ona menjala svoje karakteristike (jedino objašnjenje je da je Ford hakovao sistem da nju niko ne primećuje, ali opet to nema smisla sa onim njegovom govorom na kraju)
    >>
    Mozda su resili pracenje na 2 nacina.
    Pracenje enviroment-a preko kamera, senzora i slicno u prirodi.
    Pracenje robota preko notifikacija koje salje sam robot.

Npr kamera u gradu moze da vidi gde se nalazi robot i sta radi.
    Notifikacija javlja centralnom kompjuteru, stanje baterije robota, osnovne misli, gps itd.
    Kad ukombinuju ta dva sisteta imaju poprilicno dobru sliku.
    Posto je Meave prekinula licnu konekciju (ili bar smanjila) sa centrom, nisu mogli da je pronadju. To mi je ocigledno pre nego sto se kontrolna soba zablindirala.

Pracenje enviroment-a i AI zakljucivanje na osnovu tih informacija je centralna prica isto Jonathan Nolan-ove serije Person of Interest.

Ja licno bi dodao jos jedan sloj pracenja, recimao kao u 2001: A Space Odyssey - gde imaju identicnu kopiju HAL-a i na zemlji, pa prate razlike u ponasanju/zakljucivanju.

-zbog čega onaj tehničar vrši nekrofiliju na robotu okružen staklom gde svako može da ga vidi
    >>
    Nikog nije briga. Svi roboti svakako idu na clean-up pre ponovnog vracanja u rad.

-zašto čuvari ne pucaju na Meave, onu plavušu i razbojnika već im samo govore ruke gore dok ih ovi kasape
    >>
    Ne znaju sta se desava. Odgovaraju za svaki unisten inventar?
    Meni je tu licno apsurdnije sto koriste sarene FN P90.
    Uopste mi nije jasno kako su Wild West roboti znali da rukuju sa tim.
    I ne, nije ocigledno.
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1d/FN-P90_2.jpg/1920px-FN-P90_2.jpg
    Sarzer je vrlo neuobicajen i po danasnjim standardima i nalazi se na gornjem delu puske.

-zašto Meave posle onog pokolja gore niko na izlazu iz Wesworlda nije sačekao, već ona 15min sedi mirno u vozu a onda se mirno vrati u Westworld (sam si rekao da to nije bio test)
    >>
    Mislim da je to deo sa civilima. Cekali su da je nadju samu?

2. Wilijam:
    Šta se u stvari desilo sa bratom njegove verenice? Ako ga je Vilijam ostavio tamo da umre kako je prošao bez posledica i zašto je otac njegove buduće žene dao svo bogatstvo njemu? Ako ga nije ostavio da umre, ponovo zašto bi on nasledio svo bogatstvo i kako je on uravnotežen u odnosu na brata njegove verenice? Kako je on spasao Westworld kada mu je pretilo zatvaranje zbog smrti Arnolda kada se smrt Arnolda desila nekoliko godina pre toga?

>>
    Nije ga ostavio da umre.
    To kad ga skinu golog i stave na konja mozda cak ima i istorijske podloge.
    U krajnjem slucaju i Mad Max je slicno zavrsio u trecem delu.
    William je ocigledno vec bio na poziciji. Kad su izasli pokazao je da je sposobniji od zeninog brata i preuzeo kompaniju. Sta se desi u WestWorld-u, ostane u WestWorld-u.

5. hiawata

hiawata Relic

359
    96
    28
    ZAŠTO JE FORD IZVRŠIO SAMOUBISTVO?

6. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,907
    833
    113
    1) Da bi pokazao da Dolores zaista ima slobodnu volju i da je i AI u stanju da oduzme nekom zivot svojom odlukom.
    2) Izgubio je sve.
    3) Da ne bi morali da placaju Hopkins-a za lead role u S02.

stale, Rodilo and Super Simke 64 like this.
  7. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Mislim da je najtačniji odgovor pod 3, objašnjenje u seriji je ono pod 1.

8. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,027
    391
    83
    I dalje sam stava da scenario nije toliko utegnut koliko ga oni predstavljaju, gomila movie logic momenata da bi rasplet izgledao sto upecatljivije ali sveopsta ocena i dalje vise nego pozitivna i resio sam da predjem preko toga i ignorisem nadalje jer stvarno vredi gledati.

9dots and stale like this.
  9. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    zato što je želeo istu stvar za hostove kao i arnold, ali je zapravo znao šta treba da uradi da bi ih doveo do prave svesti.

ok, pogrešno sam se izrazio, bitan je logan za vilov razvoj, ali u onom trenutku kad ga je vezao za konja i pustio, postao je nebitan.

vilijam je već bio na dobrostojećoj poziciji u kompaniji, zato je između ostalog i uspeo da se veri sa ćerkom tadašnjego ceo-a. ford je uspeo da otvori park, ali je išlo loše sve dok delos nije investirao. u pravu si, park jeste bio poznat populaciji, ali da li je to donosilo profit, ne možemo znati.

10. stale

stale bowel disruptor

3,975
    1,145
    113
    OK je bilo finale iako ppredvidivo, mada ja prvi nisam za to da se po svaku cenu ide na neki sok i nepredvidivost. Neke stvari su povezali, Meave storyline i dalje pun rupa, al sta da radis. Ford ispade na kraju all seeing, all knowing, al aj da kazemo da je njegov park pa da je i mogao znati sve to.
    Also
    vracanje Bernarda u zivot je bilo lame, mada ok nikad nisu ni rekli na koji nacin se host uopste moze unistiti
    @Super Simke 64
    mislim da je Loganova sudbina jasna iz onih par recenica. Vilijam ga je ostavio u zivotu, ali se postarao da ovaj posle bude u takvom mentalnom stanju da cale ni ne pomisli da njemu sotavi firmu

11. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Ali kako?
    Ako je neko bio u očajnom mentalnom stanju to je bio Vilijem, i samo se videlo da je skroz pukao u Westworldu. Za Logana se samo pokazalo da je on u stvari normalan. Ceo taj Vilijemov prelaz iz depresivca u masovnog ubicu je očajno prikazan i skroz nerealan. I još sada treba da verujem da je on posle toga uradio i postigao sve što je uradio i postigao?

Jeb** Hostel 2 je 100x bolje sve ovo pokazao.

Last edited: Dec 8, 2016
  12. Adanos

Adanos Fart Baron

409
    99
    28
    Odlicno ste spoilere stavili, svaka cast. Prva stvar koju sam procitao, tj poslednji post odmah sve na tacni. Jebalo me brzo citanje...

13. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Sorry, mislio sam da nisam mnogo odao. Ispravljeno.

Adanos likes this.
  14. Adanos

Adanos Fart Baron

409
    99
    28
    Hvala. Sve stoji u seriji samo me nesto ne vuce da je dalje hledam od cetvrte epizode. Mozda cu joj ipak dati sansu. Rejcel mi je prelepa, ako nista samo zbog nje

15. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Po starom dobrom obicaju pogledao sam svih 10 epizoda za dan i sada mi nije dobro :)
    Serija je odlicna,po meni najveci problem je sto nije namenjena lenjim gledaocima.Ovde nije sve servirano na tanjiru, potrebno je malo jace razmisliti po nekad i neke delove pogledati i ponovo.Mozda su se Nolan i ekipa malo zaneli sa pitanjima o zivotu,smrti,svemiru i svemu ostalom(jedan je Blejd Raner) ali po meni serija godine definitivno,izvini Stranger Things :)

Last edited: Dec 14, 2016
    grunt, Maxa and Ratanook like this.
  16. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    takoe nikola! :)

17. Golden_Axe

Golden_Axe Well-Known Member

1,906
    570
    113
  18. Golden_Axe

1,906
    570
    113
    interesantno :)

19. Golden_Axe

1,906
    570
    113
  20. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Pa OK, moram pogledati ovo. Zanima me shta se nalazi sve po silnim spoiler tagovima :)

21. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Ja sam sinoc zavrsio, definitivno vredi gledati. Ne kapiram ljude koji pricaju da se nista ne desava i cak pominju fillere. Gotovo sve je bitno, ili za character development, ili za generalnu pricu. I uglavnom sve ima smisla sem nekoliko stvari koje ocigledno treba da budu jos razjasnjene.

Otprilike sam na pola provalio da bar 3 razlicita timeline-a gledamo, a za MiB-a iskreno nisam provalio da je William sve do pretposlednje epizode.

Nije William uopste poludeo u parku, samo je shvatio da moze da bude mnogo vise od povucenog mekusca, sta god da je bio in real life. Sa druge strane, Logan je totalno izludeo, verovatno ga se i plasio kad su se vratili, tako da ima smisla da je William dobio kompaniju.

Stvar sa Maeve je pomalo sketchy, ali s obzriom da ju je neko vec programirao (Ford verovatno?) da sve to izvede onda ima smisla. Jos ako je i Felix radio po instrukcijama, to je to. Mada mislim da onaj izlazak iz voza na kraju mozda i nije bio programiran.
    Inace ima smisla da je umela one stvari da radi, em su joj nasvirali intelligence na max, em je verovatno imala nivo pristupa kao Bernard, mogla je da radi sta hoce.

@Teoreticar, zasto hostovi ne bi mogli da koriste P90, okidac se koristi od kad postoji vatreno oruzje? A sarzere nisu ni menjali, uzimali su nove puske od poginulih :)

Odgovor nekome ko je pomenuo smrt Elsie, Bernard je totalno ima vremena da je ubije, to je bilo dosta nakon razgovora.
    I Bernard revive nije tako neobican, roboti su ocigledno programirani da znaju sta je lethal povreda i tada se iskljucuju, a verovatno je potrebno mnogo vise da bi stvarno bili unisteni. Sumnjam da bi ga Ford onako ostavio da je planirao stvarno da ga unisti, verovatno je samo hteo da ga ukloni na neko vreme.

Ono sto mene zanima je da li ce se AI cudno ponasa i po ostalim svetovima (Japan) ili je skoncentrisano na Westworld (tj, da li su Ford i Arnold radili AI za sve ili samo West). U filmu se haos rasirio na sva tri parka.
    Kad smo vec kod filma, dobar cameo gunslingera iz filma u 6. epizodi ;)

I poslednje, vidim da se najvise kolju na internetu oko toga kako radi oruzje i meci, svako objasnjenje ima neku falinku. Ja mislim da je kombinacija smart pistolja sa smart municijom. Ili su meci podeseni da drugacije reaguju u zavisnosti od toga sta pogode ili ih pistolj drugacije ispaljuje. Hostovi su programirani da nikada ne gadjaju u glavu. Pistolj kojim su ubijeni Arnold i Ford je isti i verovatno je obican.

grunt and Maxa like this.
  22. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,907
    833
    113
    Menjali su sarzer, pogledaj ponovo tih nekoliko akcionih scena kod samuraja.
    Jasno su pokazali da zna da rukuje tim oruzijem.

I zasto bi od svih oruzija uzeli bas jednu od najneobicnijih trenutno aktuelnih pusaka, pa jos ofarbano u crveno.

23. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Ok, vidim sad da na jedno mestu pokusava da ga ugura. Mozda mu je Felix pokazao offscreen :D

Mozda bas zato sto i izgleda neobicno, idk. Bolje je pitanje zasto je ta puska i dalje aktuelna 2052. :)

24. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,032
    700
    113
    Zavrsio gledanje. Vrlo dobra serija. Svaki momenat mi je bio zanimljiv. Ne razumijem komentare koji govore da da je serija spora i da se sporo stvari odvijaju. Skoro sve je bitno, povezano i sto mi je najbolje kraj sezone se fino zaokruzio. Monolozi/dijalozi Hopkinsa su prava poslastica.

Sent from my D6603 using Tapatalk

grunt, Ratanook and Maxa like this.
  25. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    MY FUCKING GOD. Kako mi je predobra ova serija. Nisam uspeo zbog posla da 2 day binge-ujem, morao sam iz 3 dela :D

Uzivao sam od prvog do zadnjeg minuta. Bukvalno je svaka epizoda fantasticna. Zamerke su toliko minorne da mogu reci da ih nema kada se sagleda sve kao kompletan paket, fantasticna gluma, odlicni likovi, predobro osmisljena prica, muzika koja ti ostaje u glavi i posle zavrsetka epizode itd...

Ako ovako nastave i u s2 ja cu biti presrecan. Definitivno u zadnjim godinama serije prevazilaze filmove polako, al sigurno.

Jos jednom MY FUCKING GOD :D

PS
    Ova tema toliko kida da to nije normalno. SAVRSENO je uvek uklope u kljucne momente u seriji !!

Ratanook, nikola22, 9dots and 3 others like this.
  26. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113

grunt likes this.
  27. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113
    MY FUCKING GOD, drago mi je sto si uzivao! :D

A sad se spremi za cekanje, S2 stize tek sledece godine. Zero episodes in 2017.

grunt likes this.
  28. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
  29. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113
    Pa fino, necemo morati dugo da cekamo.

30. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    Taman da se do aprila jos jednom obrne prva sezona. :D

31. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Novi trailer, za slucaj da neko zeli da pogleda. Ja znam da necu :D

nikola22 likes this.
  32. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Odlicno,kada zavrsim MCU maraton valjalo bi S1 pogledati ponovo.

33. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Full tema iz trailera:

Jos 15-ak dana :)

34. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Ovaj post govori sve o "kvalitetu" ove serije!

35. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,780
    1,240
    113
    Ne seri.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

greenman, zdravkelja, Undenis and 4 others like this.
  36. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Pogledao negde 75% epizode jutros pre posla, aaa, još 4 sata na poslu.

Serija nastavlja tamo gde je stala i već su nabacali nova pitanja na već postojeća.

37. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Pa, stvari se desavaju. Opet skacu izmedju 2-3 timeline-a, ali je to ovog puta ocigledno.

Lep opening 2. epizode sa Rahmanjinovim :D

38. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    Odlicne i ove dve prve epizode.
    Najjace kako se MiB uglavnom sve vreme obraca Fordu.

Lepo je bilo videti Gusa iz Breaking Bad i Hanzeeja iz Farga. :D

39. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    I zvanicno obnovljeno :)

40. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
  41. stale

stale bowel disruptor

3,975
    1,145
    113
    Moram poceti veceras da gledam pa da chaneluje inner simketa :D

42. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Pa, gleda li još neko? Samo zapliću, this is too much :D

43. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    ja nikako da krenem...

44. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Što Maxo? Za razliku od 1. sezone slabo se na najpopularnijim portalima sada priča o njoj?

45. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,780
    1,240
    113
    Ou snap

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

46. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    ne stižem simke jbg, biti u žiži oduzima vreme...

47. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Dolores ih je prilicno pravilno opisala kao "decu" jer jos uvek nisu postali samosvesni i samo veselo prangijaju i divljaju.

Takodje seti se sta su joj doticni Konfederadosi uradili kada je putovala sa Williamom, tj kad su se izivljavali i na kraju je ostavili mrtvu u reci.

4ta epizoda je bila osetljivo bolja, nekako mi Dolores deluje mnogo tragicna kao heroina za pratiti.

Mozda ce biti bolje kad se udruze Dolores i William, mada obzirom da on hoce da unisti sta god je napravio (bazu osoba za projekat) a ona zeli da iskoristi da "unisti" protivnike (kao ucenu, mozda kao moralni horizont jer zele da postanu isto sto tretiraju kao nezive igracke ili nesto trece)

48. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,907
    833
    113

49. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Oni hostovi sa Dolores su totalno zamenili tela na kraju, a u njihova ubacili one prazne "mozgove" :D

50. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,907
    833
    113
    Ako se kopiras negde, da li to znaci da brises i original?

Share This Page