1. powered by Surfing Waves

Warner Bros [DC Comics] Cinematic Universe [2019 - Shazam] [2020 - Birds of prey, Wonder Woman 2]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Aug 7, 2014.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

12,534
    3,102
    113
    ne milsim da je smrsala pa zbog toga tacno ima izbacenije, spicaste jagodice kao da su implanti

2. stale

stale bowel disruptor

4,087
    1,242
    113
    Ne stare svi isto jbg. 5-6 godina nije malo, naročito kad se prebaci 30.

3. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,328
    301
    83
    Film je ok.
    Nije natrpano koliko sam mislio, po trejlerima. Dva negativca su odlicno predstavljena, kao i njihovi motivi, te rasplet. Vise bih volio da su se fokusirali na jednog (Mantu) ali kontam zbog oridzin story-ja da ovako ima vise smisla + ostalo je prostora za Mantu da dominira u nastavku.
    Opet, sa druge strane, film je previse marvelovski, ali kontam da to prolazi, tako da je samo ok.
    Cekam Jokera, pa da ponovo neki DC film bude WOW a ne samo ok...

4. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113
  5. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,413
    3,400
    113
    Napunili mu dupe parama da ostane, bice da poljaci nisu platili kao sto je mislio za Bitchera.

6. voja87

voja87 Well-Known Member

12,534
    3,102
    113
    pogledao aquaman i film je super, da nema tu i tamo nekih gluposti i preteranog slowmo poziranja rekao bi da je odlican, imo posle man of steel najbolji film iz ovog novog dc univerzuma

ps: prijatno iznenadjenje je dolph lundgren koji ima sasvim solidnu sporednu ulogu, milsio sam da ce biti samo u jednoj sceni i ekspresno poginuta ali to nije bio slucaj

grunt and jovcov like this.
  7. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,330
    1,106
    113
    Sve ovo bi moglo da se kaže i za znate koji serijal filmova, ali pošto je mainstream samo pljuvati DC (ali s razlogom i njega treba pljuvati), osim kada je žena glavni super heroj ili je glavni lik nabildovani alfa mužjak na koga žene svršavaju čim ga vide (to ipak mnogi nisu smeli da pljuju), ovi klipovi se odnose pre svega na DC gluposti i njegove zaluđenike, ali ja ga vidim kao odličnu kritiku i mnogih drugih univerzuma, njihovih zaluđenika (tribalista kako ih autor zove), holivudske marketing industrije koja ih iskorišćava, a čitava priča može se može primeniti i na gaming industriju: PC vs Console, Micorsoft vs Sony vs Nintendo, marketing stručnjaci i zaluđenici određenih gaming izdavača. Fenomenalno video štivo, prvih nekoliko minuta objašnjavaju zašto ovaj serijal obavezno trebate pogledati

8. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,081
    1,090
    113
    Neverovatno ali istinito, uspeli su da naprave stvarno dobar DC film. Jedina zamerka na film koju imam je onaj inspiracioni govor koji je Mamoa dobio kada prođu procep. Bukvalno sam se uhvatio za glavu.

Sa druge strane problem je što ovo nije DC film. Ovo je klasičan Marvel film sa DC likovima.

jovcov likes this.
  9. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,877
    1,361
    113
    A ona scena kad dolaze u Saharu, i kreće pit bullova obrada Afrike :D

TheNick likes this.
  10. voja87

voja87 Well-Known Member

12,534
    3,102
    113
    film ima tako dve montazice sa pesmama koje su skroz out of place

11. Omega

Omega N64 je đubre

15,706
    2,547
    113
    Ugh, prilično loše potrošena dva i po sata, na momente prava patnja za gledanje.

12. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,328
    301
    83
    This.

13. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113
  14. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113

Last edited: Jan 29, 2019
  15. voja87

voja87 Well-Known Member

12,534
    3,102
    113
    nesto mi margot deluje zgoljavo

16. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113
    Moguce. Snima prakticno dvaput vise filmova nego 2016 i 2017.

17. Super Simke 64

5,330
    1,106
    113
  18. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

4,108
    1,923
    113
    Jes dobra sve joj j***m. A što joj piše Bruce na ogrlici :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

19. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113
  20. zdravkelja

zdravkelja Member

9,726
    2,207
    113
    Aquaman je iznanadjujuce ok. Najbolji DC film do sada (sto ne znaci mnogo naravno), ali i dalje ima glupih slo-mo scena i na momente cudne CGI animacije...

grunt, jovcov and Maxa like this.
  21. shone93

shone93 Active Member

965
    223
    43
    Odgledao i ja Aquamena, omiljeni heroj od New52 i ono. Prica mi je oko 3/10, ali je akcija super. Mislim da vizuelno izgleda fenomenalno, ali nema price sto se dalo ocekivati. I dalje su mi MoS, BvS, i WW bolji ali je Aqua definitivno more fun. U rangu je fast and furious, super je kao spektakl ali nista vise od toga.

22. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,760
    3,846
    113
    Pogledao sam Aquaman-a. Za divno cudo, totalno je gledljivo i na memente zabavno. Ne pretvara DCCU u uspesan filmski univerzum, ali makar dobro promovise zabavu i upecatljivog Momou.

Mindless blockbuster sa metric shitton-om CGI-a, ali razumem zasto nije dobio ni nominaciju za oskara za te vizuelne efekte. Isli su na kolicinu, a ne na ultra kvalitet [mada zaista sve je odradjeno bez zamerke]. Kontam da bi gledanje u bioskopu jos malo povecalo uzitak, cisto jer je audio/vizuelna komponenta HQ.

Svidja mi se i to sto je 4K remux imao dosta scena u 16:9 aspect ratio-u.

grunt likes this.
  23. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,413
    3,400
    113
    Jeste bilo je bas super fun u bioskopu, otisao sam bez ikakvih ocekivanja a bio sam vrlo zadovoljan. DC da pravi Aquaman cinematic universe sada bolje nego druge stvari :lol:

24. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    Posto se ekipa od Aquaman-a i dalje ne oglasava [reziser i glumci izgleda hoce pauzu], WB je najavio spinoff koji ce biti fokusiran na Trench [bez glavne postave iz AQ1]. Budzet ce biti manji.

25. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113
    Man of Steel >>> Aquaman

Matt and DieH@rd like this.
  26. voja87

voja87 Well-Known Member

12,534
    3,102
    113
    nisam dugo gledao man of steel ali da, najbolji dc film, aquaman odmah posle njega, ima neke mane ali meni je bio odlican

Maxa and grunt like this.
  27. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    O da.

28. grunt

grunt Celeb Freak

17,576
    3,711
    113
    I ja upravo pogledao Vodenogcoveka. Sta reci osim da sam veoma prijatno iznenadjen, opusteno najbolji DC film in a long while. Kao sto Voja rece tu mi je odmah iza Man of Steel. Ta dva pa onda jedno hiljadu praznih mesta, pa ostali DC trash :D

Znaci ipak mogu da naprave solidan film jednom u sto godina :D

Vizuelno jako lepo izgleda, pogotovo kada se uzme u obzir da je bukvalno 90% filma CGI :D Svidja mi se kako su odradili podvodne segmente sa glumcima.

Sve u svemu, nadam se da ce sledeci DC film biti makar na ovom nivou, ako ne i bolji !

Last edited: Mar 16, 2019
  29. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    Ne bih se bas slozio, WW je kompetentno uradjen [osim zavrsne bitke] i dobro mi je drzao paznju.

Mada ok, meni se i Suicide Squad donekle svideo [al mi i dalje nije jasno zasto su onako sklopili pricu oko glavnog negativca]. Problem DC-a do sada po meni nije sto su do sada pravili bas lose filmove, vec sto su mnogi delovi tih filmova bili konfuzno sklopljeni. Nasao sam makar malo zabave u maltene svakom od njih.

30. grunt

grunt Celeb Freak

17,576
    3,711
    113
    WW je mi je bio OK, nije me odusevio.

1. Man of Steel
    2. Aquaman
    3. Wonder Woman
    4. Batman v Superman (ona produzena sredjena verzija)
    5. Suicide Squad/Justice League

Ovako nesto po meni, bez da filozofiram sa praznim mestima :D

Revan and voja87 like this.
  31. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113
    Justice League definitivno najslabiji.

32. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113
  33. grunt

grunt Celeb Freak

17,576
    3,711
    113
    Prvo rant. Nekada su jebeni trejleri bili 1-2min, sada je TEASER 2.5 min :D

Drugo I like it. Ima bas dark and depressing vibe bas savrseno za Hoakima :)

Maxa likes this.
  34. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113
    Teaser Trailer nije isto sto i Teaser.
    Mada kako god da oslovljavaju, sve sto je iznad 80-90 sekundi ide pod trailer.

A gle, i ovde u naslovu teme pise JOCKER :D

35. Super Simke 64

5,330
    1,106
    113
    Posle ovog trailera ostajem pri rečima u drugoj temi. Ne kapiram poentu humanizacije Jokera. Bilo je različitih interpretacija Jokera ali ona u The Dark Knightu se pokazala kao najbolja - Joker je biće koje se ne može shvatiti i tu leži njegova zanimljivost i strah koju izaziva. A svakako ne bi trebalo da bude luzer koji ovaj trailer prikazuje.

Gledaćemo 3/4 filma kako je on dobar, neshvaćen i kako se neki debili nad njim iživljavaju. Onda će mu neko ubiti porodicu i on će se na kraju osvetiti i poludeti, boleće ga za sve...

Još jedan film gde WB misli da je dovoljno samo prikazati poznatog heroja/e ili negativca/e na gomili i da će samo zbog toga film biti uspešan.

Jbt, uzeli režisera koji je najpoznatiji po Road Trip i Hangover filmovima i vi se nadate nekoj dubokoj priči i režiji ovde (inače obožavam Road Trip, ali ovo treba da bude nešto sasvim drugo)

36. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113
    TDK nije imao origin Jokera.

Tacnije, Jokerov origin nije prikazan 30 godina na velikom platnu.

37. Super Simke 64

5,330
    1,106
    113
    Pa u tome što Joker nije imao origin i ne treba da ga ima je poenta mog posta.

Moćne stvari gube svoju moć kada se previše objašnjavaju. Često ono što je mistično, nepoznato ostavlja najbolji utisak jer počeci nisu uvek zanimljivi ili ih je baš teško kvalitetno smisliti.

Npr. White Walkeri u GoT, bili su 100x moćniji dok smo mozgali šta su oni, šta žele... nego kada su u sceni od 10s prikazali da su samo bili zarobljeni ljudi od strane Dece šume pretvoreni u oružje Dece šume protiv ljudi koje se otrglo kontroli.

Joker je meni zbog TDK-a oličenje haosa. Haos u Grčkoj mitologiji nije imao početak, on je bio početak pre stvaranja bilo čega drugog i ono u šta ne želimo da se vratimo i to je dovoljno i najbolje objašnjenje Jokera

Teoreticar likes this.
  38. Revan

Revan Well-Known Member

1,865
    1,049
    113
    Dobro, ti ne zelis Joker origin film. Ima nas koji zelimo.

39. voja87

voja87 Well-Known Member

12,534
    3,102
    113
    the crowker....t t tssst (pokusam da napisem onaj efekat bubnjeva)
    deluje interesantno, Joaquin je bas smrsao, mada ipak proslo je dosta vremena od You Were Never Really Here

40. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,877
    1,361
    113
    Moram da se složim sa Simketom (donekle). Ne kapiram poentu ovog filma.

Super Simke 64 likes this.
  41. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
    jbt prvi put posle ko zna koliko vremena dobijamo nesto naizgled kvalitetno i zanimljivo od DC-ja, koga briga da li je ovo u duhu Dzokerovog lika.

42. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,933
    855
    113
    Svakog ko voli Joker-a?

@Super Simke 64
    Slazem se... Ali, mogu da urade i nesto drugacije... tipa da bude vise origina, pa da i dalje ne znas koji je pravi... ili da Joker sam prepricava njegov origin pa da bude "Unreliable narrator", i da prica bude puna preterivanja i kontradiktornih elemenata, pa da i dalje znas ko je on uopste.
    A i ne treba zaboraviti, da sad u zvanicnom Batman storyline-u postoje tri Dzokera i nije razjasnjeno zasto ih ima tri (cak ni sam Batman do skoro nije znao da nije u pitanju jedna osoba).

43. stale

stale bowel disruptor

4,087
    1,242
    113
    @Simke koliko si stripova sa Jokerom citao? Jesi ispratio animirane serije? Joker nije samo Nolanova verzija. Postoji jos X verzija koje su se kroz godine razvijale. Jedna od najpoznatiji, i najboljih, prica o Jokeru je Killing Joke koji je bas origin story koji prikazuje kako svako moze biti Joker i dovoljan je samo jedan lose dan.

Sto se trailera tice, nije lose. Gledace se sigurno u bioskopu :)

44. Goro Manjina

Goro Manjina FETCH COMMANDO

1,629
    1,043
    113
    Pa nije nikome ko je betmena konzumirao sa drugih izvora stripova , ranijih filmova pa i video igara čak. To ti je ko sa loganom kad dodju ljudi da ti posle tog filma objašnjavaju vulverina a to što si ti čitao marvela i marvela ko te jebe

45. howler

howler Well-Known Member

2,783
    782
    113
    Komotno su mogli igrati sa Batman The Killing Joke, imali su gotov storyboard, Batman u njemu, punio bi blagajne samo tako.
    Ali ne, ne mogu igrati sa standalone pricom u kojoj Batman lomi vrat Jokeru aka definitivan kraj. Mora ceo universe, ongoing projekat koji ce se nadovezivati 10 godina, jer tako funkcionishe Holivud.
    Origin story Joker-a, pa zatim origin story Batman-a u 2021, pa fusion sa njih dvoje u 2023 itd....a malo mi je preko kurca gledati kako mu ubijaju roditelje po stoti put cak je i Sony/Marvel shvatio to sa Spidey-em :p

Super Simke 64 likes this.
  46. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    Videcemo sta Matt Reeves sprema za svoje Batman filmove, krece snimanje ove godine najverovatnije.

Svideo mi se trejler za Djoku. Po ovome sto je prikazano, bice to totalno standalone prica. Tako su i opisali film pre par godina kada su ga najavili.

47. Maxa

Maxa opsa!

11,259
    4,038
    113

voja87 likes this.
  48. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    Tako je i bilo u The Dark Knight-u, Heath Ledger je opisao par svojih origin-a [sa sve da mu je otac izrezao nozem osmeh na obrazima govoreci mu "Why so serious?"]. Posle par takvih prica, jasno bilo da laze da bi zastrasio ljude oko sebe.

49. Super Simke 64

5,330
    1,106
    113
    Ili mu se sve to što u tom filmu priča dešavalo pa je zato poludeo, a svaki put priča jednu traumu iz života

50. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    Ne, jer svaki put je pricao zasto su mu obrazi iseceni.

Share This Page