1. powered by Surfing Waves

World of Warcraft (Back to Vanila is next!)

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by TheNick, Jul 14, 2011.

1. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Sudeci po betama prvih mesec dana ce biti vise igraca nego kada saberes 2 zadnje ekspanzije :D E koliko ce trajati to videcemo.

2. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,083
    3,282
    113
    Znaci jure da podignu broj subscriptiona na ovaj nacin. Nacice Blizz nacin da spinuje ovo da ispadne da ceo svet igra WoW classic :lol: Dajem im 2 meseca tops, pre nego sto prestane da se prica.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Chaos212 likes this.
  3. pcigre

pcigre New Member

24
    7
    3
    Oni su kolektivno prsli, od tima je ostalo samo ime.

Goro Manjina likes this.
  4. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,844
    1,834
    113
    Sve vise imam osecaj da reforged nikada nece ni izaci :(

5. jovcov

jovcov Well-Known Member

599
    320
    63
    Ja kontam da su samo poljuljani. Ne mislim da ce ikad vise praviti onakve igre, ali ce stancati i izmusti sve sto mogu. Jbg, nerealno je da doveka prave najbolje igre ikada :D
    Ma izaci ce, samo se ceka pravi momenat za maksimalnu zaradu.

6. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    da ne ulazim duboko u materiju
    vanila je bas drugacija od "novog" wow-a
    sam svet, (world) pvp, class design, content, ekonomija, effort igraca...sve je stvarno zanimljivije/bolje u vanili (xcept raidova:))

dobra stvar je sto ce wow classic biti zamrznut u vremenu
    nema patcheva, nema tweakovanja klasa svake nedelje, nema "novih itema", raidova itd itd
    igra nece biti nasilno reciklirana svakih par meseci, i terati igrace da grindaju isti contet/iteme sa vecim lvlom nonstop

sto i jeste veliki problem sa current wow-om, posto ljudi nonstop quituju vracaju se quituju
    samim tim tesko je sinhronizovati se sa ekipom...dok se svi skockamo vreme je za novi quit:) jer je igra mala i dosadna!

vanila wow mi nije najomiljeniji deo wow-a
    ali meni, kao i vecini mojih bliskih wow friendova, wow classic daje priliku da se opet dobro zajebavamo u wowu
    moze casual, moze nolife, dobra igra, dobar content, nostalgia 100 lvl
    vajpamo celu noc u low lvl 5 man instaci...no problemo...nama i to lepo
    nekada davno sam wow smatrao za "sareni chat klijent u kom eto mozes i da se igras dok chatujes"
    cini mi se da cemo upravo tako tretirati ovaj wow classic lol

ja vec isplanirao gomilu stvari:) prisecam se svih mogucih "exploitova" i trolovanja iz starih dana

sumnjam da ce wow classic biti bitna igra kad prodje blizz zealot hype
    ali jebe mi se tbh....ovo je mozda perfektan nacin da se oprostimo od wow-a

Last edited: Aug 24, 2019
    jovcov and pcigre like this.
  7. TheNick

22,083
    3,282
    113
    Da, tako neki osecaj i ja imam... ali znajuci Blizzard ne bi me cudilo da za godinu dana najave TBC ekspanziju :lol:

Darth Revan likes this.
  8. pcigre

pcigre New Member

24
    7
    3
    WIP

9. jovcov

jovcov Well-Known Member

599
    320
    63
    Ja koliko sam skontao to se i radi. I crusade I lich king, zato sam i rekao da ga prave da bude samoodrziv, jer neće biti patcheva, update, balansiranja i ostalog. Imaće servere za stare ekspanzije sa kojima neće morati ništa da rade.

Kul što rade to, meni je draže da održavaju i dalje staro što valja(SC, w3, D2, sada i d1) u originalnoj formi ili kao remaster, nego da bataljuju podršku i da na taj način teraju igrace da igraju nove igre, posto očigledno se nema muda za neke nove eksperimente u postojećim fransizama.
    Nije slučajno što se rade remasteri cele jebene industrije trenutno, red alert, age of empires, commandos...
    Niko više nema ideje i hrabrosti da proba nešto novo od velikih.
    Meni je bila interesantna ideja o Diablo next na dark souls fazon, mozda bi bila užas, ali bi bar probali nešto novo što bi možda bilo kul. Ovako cu se više obradovati D2 remasteru kao SC što je dobio ako se desi, nego d4 ako bude kao ova trojka.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

10. gentlemen

gentlemen Yayoi ice cream

271
    56
    28
  11. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Vec je blizz odgovorio da ce da promene par stvari u Apiju da se nemogu praviti ovi LFG adonovi kako se ne bi kvario classic feel igre.

12. TheNick

22,083
    3,282
    113
    Meni je nezamislivo da ce Blizz da pusti neki WoW da bude as it is, bez rebalansiranja i promena svako malo :lol: Igra nikad nije imala balans i te stalne promene su bile jedini nacin da svi budu happy makar ponekad :lol: Posebno u nesrecnom PvP-u. Sad ce tipa svi igrati Rogue i to je to forever.

pcigre likes this.
  13. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Frost mage ili ele shammy su mnogo vise OP nego rogue, mada je i on top :D

14. TheNick

22,083
    3,282
    113
    Ma ok... nego mislim nece li taj nepromenjivi WoW deset put brze da dosadi i da na povrsinu iznese cinjenicu da je igra neizbalansirana, broken etc. Mozda neko ima nostalgicna secanja ka late vanili... i slicno. Pa ceo dodatni problem koji imaju sa add-onovima ovih dana, neki fanovi su napravili LFR prakticno za Classic, pa je Blizz blokirao, neki igraci se bune, neki ne... Zeznuto je praviti ovakve time travel tripove posebno sa MMO igrom. Mislim da ce im se odbiti oglavu u sustini :lol:

15. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,459
    1,021
    113
    Ne znam ja sam igrao wow od bete pa do kraja Wotlka kad sam jednom batalio nisam vise imao zelju ponovo da se vratim. Previse su uprostili igru sa expanzijama prvo smanjivanje raida sa 40 na 25 pa onda oni jebeni bedzevi za gear uzas. Sta znam nekako se u vanili znalo ko je baja a ko pleb. Ali dobro razumem njih sa pospovne strane hteli da se svi igraci osecaju "posebno" pa su zato i počeli epic iteme da dele kroz bedzeve.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

16. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Hype train started :D Skoro milion gledalaca na Twitch-u trenutno za Classic :D

Jbg stavih da se skida igra fuck me :D

jovcov likes this.
  17. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    Ja skinuo vec ali bas nemam vremena da je igram do kraja septembra al mozda uplatim pa malo po malo... vidjecemo
    Iako logicki bas nema poente igrat jbm ga uplatim 1 mjesec cisto želja da me mine jer ssm tamo ipak dobar dio života proveo i lijepih uspomena ima.

Undead rogue opet naravno hahahha

18. TheNick

22,083
    3,282
    113
    Da imam neku foru za dz vreme probao bi, ovako da im placam 12e da bi igrao mesec dana Classic LOL nema sansi.

19. jovcov

jovcov Well-Known Member

599
    320
    63
    Hahaha karakter

Sent from my J9110 using Tapatalk

grunt likes this.
  20. TheNick

22,083
    3,282
    113
    Grunty junkie

grunt and jovcov like this.
  21. jovcov

jovcov Well-Known Member

599
    320
    63
  22. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Fellow drogasi niko nije pisao na kom Realm-u ce da pika Classic gde sad da pravim lika :( Ah well random PvP server it is :D

EDIT

Sunce ti jebem 20-25k ljudi u queue na svim High serverima, a oko 5k na medium serverima :D

Ashbringer mi se zove realm na kom sam odlucio da iscekam red :D

jovcov likes this.
  23. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    And the magic is back :D Bole me oci dosta za danas, ali jedva cekam da se ulogujem sutra ponovo :D

Bye bye single player games I tried :D

Goro Manjina and jovcov like this.
  24. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    lol

Mograine realm, ally ovaj put:/

anyway ovo je totalno rasulo...juce sam cekao 5-6 sati da se ulogujem:) danas vec 6 sati cekam lol
    svi pvp realmovi se raspadaju, sem ako ne otvore neki novi taj dan...pa ljudi imaju par sati fore da se igraju dok se ne napuni

sto se tice Mograine realma, na papiru je sve zvucalo super
    pored cool imena....50% ratio, UK and scandinavian ppl majority, nije (bio) overpopulated
    igrom slucaja znam vec 2 gm-a ogranizovanih gildi koje se spremaju za ozblijan pve a cak se nisam ni interosovao za to, sto znaci da verovatno ima toga jos dosta:)
    juce sam se nonstop smejao gledajuci general chat, wow community stvarno ownuje sve redom, plus faking brits lol sa njima je uvek zabavno
    ma sve idealno..sem queue times-a :/

blizz se bas bruka sa ovim queue times...al nvm ta prica
    videcemo kad se sredi ovaj raspad za par nedelja...mozda neki 2 rilm? horda? emuglx ekipa?
    mislim ja neam neke spec planove..moze sve (sem normal i rp realmova:))..al moramo neki okvirni dogovor da napravimo...posto imati vise od 1 lika u vanili meni je naucna fantastika:)

25. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Moj Ashbringer server deluje super, primarno je engleski chat sto mi je super, nema queue barem ne kada ja igram :D A ima vise nego dovoljno ljudi da moram cekati sto godina na neke mobove da ih ubijem :D

Inace human rogue sam.

26. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    human female redhair sa pegama rogue also;)
    mislim...da ne igram roga u vanili, posle 10 godina cimanja van vanile...pa to bi bilo ludo lol
    kapiram da je 50% igraca wow classica rogue klasa haha
    doduse najvise sam vidjao magove i lockove, pa rogove i warriore..po elwynu ofc

ja nisam ni video ashbringer juce tj prekjuce lol
    prolly je super nov rilm..pa imas srece:)
    moj je star 3 dana! pa blizz to ne moze da handluje
    cuo sam da je bilo queue time i za name reservation lol

radi dosta addonova za wow classic
    za sada fale samo 2 bitna addona, chat client neki i class timer bars..mada moze se i bez toga za sada ofc

rade svi stari makroi i skripte, koje je blizz vremenom banovao...cisto da podsetim stare igrace...a novi igraci mogu da pogledaju neki class guide recimo na icy-veinsu i tamo nadju par zgodnih macroa

OCD special ppl only:
    postoji neki micro delay u igri koji me mnogo nervira...ne znam dal je to vanila ili neki ipv6 setting...
    ne smem da se igram sa time sada, posto relogovanje ne dolazi u obzir
    nemaju svi problem sa time..samo special OCD ppl...nije eksluzivno moj problem, jos 2 frenda (lisabon & london) isti prob
    ako neko ima neki savet, do share please:)

Last edited: Aug 28, 2019
  27. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Micro delay ? Juce sam cekao po sekundu-dve da pokupim item iako mi je ms 40-50 :D Danas je vec bolje, ali jos uvek nije instant kao na live serveru.

28. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    opa loged in

7 sati sam cekao...ty blizzard<3

delay da da raspada se igra
    ali ovo smo "merili" u 4am..kad je sve delovalo ok
    sve kasni, cast, chat, movement..a ping ~40

imam utisak da je neki tech problem..na nivou wow klijenta..dunno videcemo nocas:)

29. TheNick

22,083
    3,282
    113
    To su verovatno namerno uradili da bi delovalo da je neverovatna navala, a ustvari mnogo manje servera. Bice to pustos veoma brzo.

30. jovcov

jovcov Well-Known Member

599
    320
    63
    Uradili su to, jer im se ne isplati da dodaju jos servera iz nekog razloga, pa da ih kasnije uklanjaju, ta neka fora. Ovako su rekli da kao ok hajp je i masa se lozi, ali ce to proci i onda ce biti taman mase za servere da ne bude guzva. :D

31. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Pa i sada ima dovoljno servera, ima jedno 4-5 medium servera kao ovaj moj gde se bez problema ulazi, to sto su ljudi tvrdoglavi i hoce na tih 5-6 koji su najpopularniji, jbg.

Imho Blizz bi trebao svima da da 1 free char transfer pa ce se masa lepo razici po svim serverima i onda ce svako otici tamo gde zeli kada se smiri hype, ali jbg to bi im smanjilo zaradu :D

EDIT

Lel danas ima jos vise ljudi nego juce, sada su SVI serveri High/Full :D Moj je juce bio Mediun, danas je vec Full i imam queue :D

Last edited: Aug 28, 2019
  32. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,443
    154
    63
    Ja sam mislio uplatiti kad dodjem kuci iduce nedjelje ali nit mi se cekaju sati u queue a nit mi se ostaje na prazan server pa kasnije placat za transfer ako i bude toga pa mozda bolje pricekat jos malo

33. TheNick

22,083
    3,282
    113

Grunty

pcigre likes this.
  34. jovcov

jovcov Well-Known Member

599
    320
    63
  35. Maxa

Maxa opsa!

11,106
    3,908
    113
    neće pokaže :/

36. Revan

Revan Well-Known Member

1,729
    950
    113
  37. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    ovo sa layerima bas smara:/ slabo se srecemo sa hordom tbh
    jedino sto mogu da se exploituju chestovi...nadam se da ce ukinu to soon

bilo bi lepo da blizz da 1 free char transfer, kad nasatane pustos za 1-2 meseca
    posto ce ljudi na manje popularnim rilmovima biti vec izlevelovani i zaboravljeni na svojim dead realmovima
    ili ce blizz to blizzardovski da odradi i enabluje paid realm transfer uslugu

kapiram da ce vec za par dana biti barem 50% manje igraca lol
    casual publika nece prihvatiti ovakvu igru...mnogo trazi, malo daje
    danas sam imao meltdown 2 retail igraca u sred instnace..popizdeli:) nista ne radi ko retailu drama

anyway imamo world 1st lvl 60....GNOME ofc:) na istom realmu gde i ja igram
    i nije bas neki funny guy tbh...ili sam uvatio manje zabavnog brata..posto ih je 2 igralo 24 hours

ja vec uveliko mastam o kupovini 60 lvl:) eto koliko volim wow questove
    oko 300e je ta usluga, 3 nedelje za lvl 60 lol
    500e je za 2 nedelje
    nadam se da ce puno ljudi to platiti:) da zapamte dobro sta je wow classic

38. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Kod mene je zdrav razum pobedio pa sam lepo obrisao ovo :D
    Brzo sam se setio svih stvari koje su me nervirale u ovim ranim verzijama, pre 15 god kad sam bio klinja sam imao vremena/zivaca za njih danas bogme nemam.
    Previse stvari u igri je jednostavno lose napravljeno/dizajnirano.
    Plus sam seo i razmislio da li ima nesto zanimljivo u end game-u i skontao sam da me nista ne privlaci pa je bilo delete, dobro barem sam za dzaba probao nisam blizzu ni dinar dao :D

39. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,844
    1,834
    113
    Ovo je doba promena! Grunt bataljuje wow classic, znaci Nick sredjuje forum i njegovo prikazivanje slika i gifova :O ???

grunt likes this.
  40. Darth Revan

Darth Revan Active Member

465
    111
    43
    I dalje popularno prilicno... gledam na twitch - u, cak i je lol uzeo backseat. Ne znam koliko ce da traje, ali ima neki nostalgia vibe, cak i meni koji nikada nisam igrao WoW

41. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Jel može Classic besplatno da se proba ili mora da se plati?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

42. zdravkelja

zdravkelja Member

9,606
    2,113
    113
    Gledao sam i ja malo nesto, nikad nisam igrao WoW pa razmisljam da probam, mislim da moze da se igra besplatno do 20. levela.

43. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Ne gubite vreme na ovo, meni kojem je radila nostalgija je brzo dosadilo iz prostog razloga sto je Vanila los MMO u 2019, a svakome ko je navikao na moderne igre classic je pravo MUCENJE :D

Ako vam se igra WoW igrajte retail, tamo je levelovanje zapravo zabavno, ako idete questing rutom.

TheNick and jovcov like this.
  44. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,844
    1,834
    113
  45. TheNick

22,083
    3,282
    113
    Rekoh ja, nece to dugo. Samo se hc WOW narkomani imati to kao jos jednu sporednu aktivnost u njihovim WOW/Blizz-centric zivotima. A i nema ih vise toliko bas. Obskuritet iz kog su dosli u isti se vracaju sad, tako da je feeling vanile kompletno autentican!

46. TheNick

22,083
    3,282
    113
    fin video

47. hiawata

hiawata Relic

364
    100
    43
    Koji hype napravise od visednevnog sedenja za racunarom... Ljudi trce trke i od po mesec dana...
    Uzgred, kad krece ovo?

48. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Krenulo pre 3 nedelje :D

Goro Manjina likes this.
  49. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,415
    854
    113
  50. hiawata

hiawata Relic

364
    100
    43
    Jel džabe ta vanila i naravno, ko je pobedio?

Share This Page