1. powered by Surfing Waves

XBOX One - news&info

Discussion in 'Xbox One' started by Vampir, Jul 30, 2013.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
  2. Blue

Blue ....................

11,343
    597
    113
    Pa je l' to znači da je bolje uzeti S model kada već jurim novo? Je l' postoje još neke razlike?

3. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    s je dosta jeftinije resenje, sad kao dzojped valjda je elite bolji, ne mogu da poredim nisam ga imao

4. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Svaki X1 kontroler moze usb kablom da se spoji na PC i da radi bez problema,imao sam ih sve do sada pa znam provereno :)
    Postoji onaj prvi model sa plasticnim mehanizmom u analog palicama i taj izbegavaj,najjeftiniji je ali i najlosiji i moze da dodje do pucanja te plastike.Posle je bila revizija u vreme kada je izasla Forza 6,imao sam i taj joypad.On je poboljsan ima standardan 3,5mm ulaz za slusalice i resen je taj problem sa analognim palicama.Za te dve prve verzije treba onaj MS reciever da bi se spojili na pc bez kabla.I sada s kontroler koji je ubedljivo najbolji po meni,lb i rb su meksi,kaci se na pc sa obicnim dongleom,super joypad.Ako uzimas samo taj trazi po oglasima.Elite koliko znam ima 2 verzije i razlika je u BT adapteru valjda,po nekad se na KP pojavi taj prvi elite prilicno jeftino.

Last edited: Jul 8, 2018
    Blue likes this.
  5. Blue

11,343
    597
    113
    Jbt al su ga zakomplikovali sa 3 revizije joypada. :)

A kako da prepoznam S reviziju uopšte pre nego što je uzmem u ruke?

I posle za kačenje je potrebno samo da PC ima bluetooth adapter bilo koji? Nije potrebno nikakvo budženje drivera kao kada se recimo DS3 povezuje na PC pa ti se adapter u stvari pretvori u DS3 dongle?

6. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Prvu verziju ces lako prepoznati zato sto nema 3,5mm ulaz.Vidljive razlike izmedju revizije 2015. i S kontrolera mislim da nema.Na kutiji bi trebalo da pise XBOX i windows i da ima BT oznaku.Mada vecina S kontrolera koji se prodaju kod nas su bele boje.Svaki BT 4.0 dongle bi trebalo da ti zavrsi posao,sto se tice podesavanja mislim da je bilo bas lako kada sam spajao i da je odmah proradilo sve bez problema.Instaliras dongle i uparis ga sa kontrolerom,sync dugme i sve radi.

darkado likes this.
  7. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    What he said + s kontroler model mislim da pocinje sa 17, nalepnica je u battery compartmentu.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

8. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,748
    1,852
    113
    Ako slučajno planiraš wireless adapter ili ti nije problem da igraš kablom, uzmi Elite.

Jer, u mnogim igrama je trčanje na R3 L3 i to možeš da binduješ da ne stiskaš analoge nonstop plus mnoge druge, ostale pogodnosti po pitanju kvaliteta i svega ostalog. Imaš klot Elite za 35€ na KP i 50€ sa svom opremom.

9. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Elite je verovatno najbolji kontroler koji trenutno moze da se kupi na bilo kom sisitemu.

10. Blue

11,343
    597
    113
    To mi je jasno ali ne bih uzimao više od jednog Elite a ako hoću da ga kombinujem sa običnim S joypadom morao bih da kupujem i wireless i BT dongle što me malo smara. :)

Uzeću S, ionako je pitanje da li bi meni išta značio taj dodatni kvalitet Elite-a.

11. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,408
    1,076
    113
    Ja sam jedno vreme probao da koristim joypad preko BT...dosta sam problema imao.
    Preporodio sam se od kada sam uzeo wireless adapter - povezem 4 joypada (3 obična i elite) i uživanje može da pocne.

12. Blue

11,343
    597
    113
    Ali onda moram da jurim matoru reviziju joypada i nadam se da će zauvek nastaviti da je proizvode?

13. Wahad

10,748
    1,852
    113
    Pa ne, S verzija radi i na BT i Wirelessu. Kao što kontam da će raditi svaka sledeća verzija, ako budu bile revizije.

14. Blue

11,343
    597
    113
    Dakle poenta priče je da ako se uzme wireless donge mogu da se istovremeno na njemu koriste Elite i "običan" S joypad?

15. fluffy

fluffy Active Member

754
    214
    43
    da....samo 2 stvari imaj na umu
    koliko sam skapirao preko BT mozes da koristis samo 1 gamepad, dok sa wireless adapterom mozes do 8 kontrolera istovremeno
    za wireless play mora win 10 (mozda bi i radila prva verzija wireless adaptera na win7, ali opet je cimanje)
    ja nisam naterao nista wirless/bt da radi na win 7
    preko kablova mi oba X1 S kontrolera rade bez frke istovremeno

Blue likes this.
  16. Maxa

Maxa opsa!

9,294
    2,666
    113
    hteo sam da napišem da radi wireless na win7, a onda sam se setio da sam tad koristio x360 gamepad :D

17. vetar

vetar Well-Known Member

5,551
    872
    113
  18. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,408
    1,076
    113
  19. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Last edited: Jul 25, 2018
  20. vetar

vetar Well-Known Member

5,551
    872
    113
    Teoreticar likes this.
  21. Wahad

10,748
    1,852
    113
    nikola22 and shin-boyan like this.
  22. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,878
    1,241
    113
    Toooo, dante's inferno! Ponovo cu da ga odigram u slast :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

23. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,132
    489
    83
    Da...

ALI... ne treba zaboraviti da je i Amazon experimentisao sa hibridnim pristupom pre ~5 godina i da im nikad nije zaziveo taj servis. (mada nisu ga ni forsirali)
    I... ne treba ni zaboraviti Crackdown 3 koji jos uvek nije izasao, a od prve najave je trebao koristiti hibridni model (bar za multiplayer), gde se deo fizike racunao na cloud-u, a ostalo u lokalu. Taj tech (bar koliko ja pratim) vec nekoliko najava za Crackdown 3 nisu uopste spominjali.

Azure ima drugaciju infrastrukturu od ostalih Cloud servisa i omogucavaju i setup privatnih cloud sistema (pod istim tech-om). Trebalo bi da mogu mnogo lakse da podizu cloud-e na vise lokacija i sa manjim setup-ima, za razliku od GOOG i AWS-a koji su centralizovaniji sa fokusom na vece servere.

Jos uvek nijedan "Cloud API" nije (javno) najavljen koji bi napravio revoluciju za hibridni model streaming-a. To nije naivno ubaciti u engine-e, a da razvoj i dalje bude relativno jednostavan, a gameplay dobar.
    Takodje ostaje pitanje sta ce Sony uraditi. Tesko da ce se developeri zaleteti i uloziti puno u razvoj hibridnog modela samo za X. Sony tesko da moze sam da odgovori sa njihovim data centrima. A ako se odluce za svoj proprietary sistem, skeptican sam da mogu da ga razviju dobro (ne zato sto su Sony inzinjeri losi, vec zato sto MSFT ima mnogo vise ulozeno u Cloud (sudbina cele kompanije im lezi tu)).

Puno je igraca koji hoce da "ulete" u cloud streaming, a _nijedan_ sistem ne funkcionise ni blizu dobro za sada.

24. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    bezveze da ne ozivljavam neke xbox 360 teme, zanimame da li postoji neka primetna razlika u kvalitetu slike izmdju componenta i hdmi-a za xbox 360? citao sam nesto ali ne znam da li je to stvarno razlika do kabla ili ljudi samo nisu podesili tv kako treba

25. gruja

gruja I am God of War

6,305
    842
    113
    Isto kao i kod ps3,postoji,deluje svetlije i boje su nekako blede preko komponentnog.

26. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    Klasik analogni vs digitalni signal, zamisli kao vga vs dvi, vidi se razlika.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

eufrat likes this.
  27. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113
    Ima razlike i prilično je vidljiva, naravno u korist hdmi-ja.

28. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,615
    2,452
    113
    Svez recap istorije Crackdown 3 developmenta/marketinga, i najnoviji info od Eurogamer insajdera koji imaju kontakte sa dev timom i bivsim clanovima tima.
    https://www.eurogamer.net/articles/...-was-announced-crackdown-3-is-in-a-tough-spot

29. Teoreticar

2,132
    489
    83
    Nisam ocekivao da je Microsoft nekog pustio da im razvija tech za hibridni cloud i da nemaju prava na taj tech van Crackdown-a...
    Mada u odlicnim odnosima su sa Epic-om, mozda (tj verovatno) i Unreal Engine integracija ce prvo raditi sa Azure-om.

U svakom slucaju bilo bi steta da (tehnicki) najinovativnija igra ove generacije nikad ni ne izadje :|

30. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,731
    1,112
    113
    Čime bi to igra bila tehnički najinovativnija?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

31. Teoreticar

2,132
    489
    83
    Time sto je trebala biti prva igra (sa vecim budzetom) gde se deo kalkulacija izvrsava na konzoli, a deo na serveru.
    Napisah pre 4-5 postova...

32. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    ..mislio sam da od toga nece biti nista. kad je ispalo da je ps4 jaci oni si to izmislili, kao nema veze sto je ps4 jaci mi mozemo da renderujemo preko servera

33. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,615
    2,452
    113
    Kako je krenulo, i nece. Pomerise taj feature samo na MP, a u zadnjem journalist demou taj tech uopste nije bio upaljen [niti su ga spominjali].

34. Teoreticar

2,132
    489
    83
    Uvek je i bio deo MP-a samo koliko se secam.
    8 igraca deli 1 cloud instancu za proracunavanje + naplacuju Live.

Tech je real i radi.
    Pitanje je samo kako ce da se skalira, naplati itd.

Ovi rumori za next gen, su vrlo slican koncept tog sto su hteli da urade sa Crackdown-om 3.
    Naravno na vecoj skali i standardizovano.

35. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,731
    1,112
    113
    Jbt ne mogu da verujem da ama baš nigde ne mogu naći Forza Horizon 3 za iole normalne pare. Najjeftinije što sam našao je 34€ (kod na g2a) i 4000din na kp. Popizditis...

36. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
  37. Wahad

10,748
    1,852
    113
    @eufrat

Ovo ti je baš dobra ponuda na Saleu što je grunty stavio

38. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Meni inteza internet vise ne prolazi na xbox store.

39. Wahad

10,748
    1,852
    113
    Kupi preko xboxa, tu prolazi

Sent from my iPhone using Tapatalk

40. Teoreticar

2,132
    489
    83
  41. Blue

11,343
    597
    113
    Ja igram Horizon 3 narodnjak sa svim DLC-ovima a lova se čuva za Horizon 4. :)

42. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,731
    1,112
    113
    Finally![​IMG]

nikola22, Wahad and Timemaster like this.
  43. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    ...PGR4 se i dalje ceka

shin-boyan likes this.
  44. Wahad

10,748
    1,852
    113
    I sledeci mesec za GWG je sjajanx, samo me mrzelo da zakacim

Sent from my iPhone using Tapatalk

45. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Ako smo docekali Dante Inferno valjda ce i PGR4 jednog dana :)

46. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,731
    1,112
    113
    Uj![​IMG]

Share This Page