1. powered by Surfing Waves

XBOX One - news&info

Discussion in 'Xbox One' started by Vampir, Jul 30, 2013.

1. Ace

Ace 1.000.000

2,872
    601
    113
    I Falcon je bio već prilično siguran a Jasper rock solid, jedna od najpouzdanijih konzola ikad, bukvalno može bez razmišljanja da se kupuje, ps3 nema pouzdanu fat verziju.

Unutrašnjost je meni jako slična kao OG Xbox, jedino je napajanje otišlo napolje.

2. voja87

voja87 Well-Known Member

10,853
    2,133
    113
    kasnije fat verzije su solidne, to su vec manji cipovi koji su posle zavrsili u prvom slimu

slicna je unutrasnjost samo stoje 360 mnogo vise trosio i naravno mnogo vise se grejao, jako los dizajn koji je pratio dizajn spoljasnosti umesto da bude obrnuto. poredjenje

vs

malecni heatsink je hladio xbox gpu dok je cela sredina ps3 konzole bila heatsink/kuler

3. Ace

Ace 1.000.000

2,872
    601
    113
    Fat ps3 je morao da ima takvo hlađenje zbog potrošnje od 380w i količine toplote koju je generisao.

Zanimljivo da je na početku sadašnje generacije bila kontra situacija, MS je otišao overboard sa hlađenjem da se slučajno ne desi neki problem dok su se sa ps4 kockali i stavili manji hladnjak i manji fan što se na kraju pokazalo dovoljnim.

4. howler

howler Well-Known Member

2,495
    608
    113
    Haha svakako nije bilo tu nikakav japanski inzenering, isli su na screce, ako radi radi, ako ne mid-gen redesign od 1 miljarada dolara :lol:

Jedini kreteni koji ne znaju sklepati hardver su Microsoft. Kompanija koja je 2013 istavila konzolu sa nadvoresnim napajanjem ko da nije bilo prostora za PSU unutar tog VCR-a
    http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2013/11/xbox-one-internals.jpg

Ali jbg sta ocekivati od kompanija koja dizajnirala Duke kontrolera.

Big-hot-loud-bulky - The American Way

5. voja87

voja87 Well-Known Member

10,853
    2,133
    113
    Ranije ih je bolelo uvo ali ms se skroz promenio pocevsi sa xbox one s i sada x, obe odlicno dizajnirane konzole pogotovo x

shin-boyan likes this.
  6. Ace

Ace 1.000.000

2,872
    601
    113
    Nije poenta da nije bilo mesta nego je sve bilo podređeno boljoj ventilaciji pošto je zamisao bila da konzola radi po celi dan.
    Manje komponenti unutra = više prostora za cirkulaciju vazduha, nije to neka nauka.

7. howler

howler Well-Known Member

2,495
    608
    113
    Pa i PS4 je zamisljen kao 24/7 online konzola. Evo nisam ugasio konzolu vec nekoliko nedelja :)
    Skida igre u Rest Mode, pravi recharge kontrolera, odrzava aplikacije u suspend mode, mogu paliti konzolu sa posla, igrati na Viti preko Remote Play, povikavati konzolu da pocne skidati igre/updates dok sam na poslu pa me kuci ceka ready to play naslov.
    i sve to funkcionishe tako natrpano unutra.

8. Ace

Ace 1.000.000

2,872
    601
    113
    Nije ni zamišljen niti reklamiran kao 24/7 konzola media center, baš naprotiv. Da li može da izdrži taj tip korišćenja - verovatno.

9. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,455
    360
    83
  10. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,288
    1,312
    113
    Planiram da prodam Gears of War 4 i Gears of War Ultimate Edition, pa ni sam ne znam jel vredi da kačim oglas (obzirom koliko ima XO vlasnika). Ako ima zainteresovanih, nek mi se jave na PM da se dogovaramo dalje, ako nema nikom ništa :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

11. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,985
    1,261
    113
    Baci obavezno i na KP, ima ljudi koji uzimaju originale za xbox.

12. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,721
    2,769
    113
  13. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,360
    2,035
    113
    Nope

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. grunt

grunt Celeb Freak

16,159
    2,681
    113
    Posle ovoliko cekanja dobijemo ovo ahahaha :D

Koja godina je trenutno 2009 ? Ne, 2019 you say :D

15. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,287
    1,456
    113
    Ja stvarno ne znam da li je iko ista ocekivao od te igre :/

16. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Verovatno nikada nisi igrao crackdown igre? :D

17. grunt

grunt Celeb Freak

16,159
    2,681
    113
    Probao da, igrao ne. Bilo je mnogo boljih igara na x360, a ovaj nastavak su trebali bataliti odavno.

Inace hoces da kazes da tebi ovo dobro deluje ?

Jedina cool stvar je teri.

Last edited: Feb 1, 2019
  18. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Ni kec ni dvojka nisu bile tehničke napredne kada su izašle, ali su bile ultra fun. Doduše nikada nisam igrao sam, 90% vremena smo igrali nas četvorica i stvarno ono, mindless stupid fun od početka do kraja.

19. DieH@rd

29,721
    2,769
    113
  20. shin-boyan

4,985
    1,261
    113
  21. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Citam zakljucke na eri.

Najveca zamerka je sto ne donosi nista novo jos od keca i dvojke. Svi kazu da je mindless fun i sve, ali da je trebalo da bude sve vece i sa novim svezim idejama.

Jbg, ako je kao 1 i 2 ja sam kul sa tim

22. voja87

voja87 Well-Known Member

10,853
    2,133
    113
    jedna od onih cudnih df analiza gde se pitam sta on uopste gleda pa mu je to prelepo

ivamark and Ivan like this.
  23. Wahad

11,360
    2,035
    113

Presao na utiske o igri od likova koji je igraju. Svi kazu da je jako fun i da ne vide razlog za toliko lose ocene :D

Jbg, MS izgleda ne daje pare outletima

24. zdravkelja

zdravkelja Member

8,833
    1,575
    113
    Kakav shitshow od thread-a na Eri... Inace vidim da je metascore ispod Jump Force-a koji takodje izlazi sutra, a tesko mi je da poverujem da je gore od toga :D

25. DieH@rd

29,721
    2,769
    113
    Evo sta kaze Brandon Jones sa EasyAllies-a, povodom kasnjenja njihovog video opisa:

Most of my review has been written for Crackdown 3, and despite the embargo lifting this morning there’s more I’d like to check out before submitting a score. Microsoft provided a very brief multiplayer session that I wasn’t able to participate in, and I’m curious what those mass-destruction modes add to the game.

What I’ve already experienced of Crackdown 3 has been alarmingly sub-par. The world is boring, the humor is stale, the missions are repetitive, and the visuals are surprisingly poor on the Xbox One. After playing one amazing open-world game after another in 2018, this is not the review I wanted to kick-off 2019 with. I will be jumping online with everyone ASAP on Friday, then adding that portion to the review and finishing the edit hopefully later that day.

26. grunt

grunt Celeb Freak

16,159
    2,681
    113
    Ne znam kako ovo moze biti dobro, bukvalno svaki snimak sto sam video je bio indikator da je igra trash tier i da ce se mozda svideti samo hardkor fanovima starih igara.

27. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,671
    750
    113
    Igrama me ne zanima ni malo...
    Ali mi je tech vrlo interesantan.

Nadam se da tech nece dobiti bad rep zbog lose igre.

28. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Posle citanja svega, plasim se da ce me brzo smoriti. A tako mi se igra nesto kao CD2 sa drustvom.... nas jedno desetorica se nadalo ds ce biti zabavno makar u coopu.

Mislim CD2 jeste bio smor kada igras sam, ali mi je to bilo jedno od prvih coop iskustava na x360c igrali smo satima bez prestanka bukvalno

29. grunt

grunt Celeb Freak

16,159
    2,681
    113
    Auu boze sad pogledao HQ snimke sa gamersyde-a, pobogu ruzniju igru od ove nisam video sigurno 5+ godina, sve izgleda kao da je igra za ps360 generaciju samo u visoj rezi, a tek napucavanje koliko je lose pa ono je sramotno, neprijatelji ko da uopste ne primaju pogodtke, kao da pucas u lutke, uzas.

Onaj metacritic prosek je jos i previsok...

30. DieH@rd

29,721
    2,769
    113
    A sada mozes opet odigrati maltene istu igru opet.

Gamepass promovise 0-day dodavanje 1st party igara, sto je velika prednost u odnosu na PSNow, al u zadnje vreme stize bas dosta meh naslova... Stormy launch za Sea of Theives, State of Decay 2, ona "bioshocky" igra sto je na kraju ispala smorni roguelike, Below koji je [posle 20 godina cekanja] doso i nestao, a sada i Crackdown.

Sa moje tacke gledista, Gamepass je za sada povoljan nacin da se isprobaju "rizicne igre" [ili da se igra x deo od Forze].

31. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,123
    1,409
    113
    ipak nista od moci oblaka. :lol:
    Gledao sam ovaj DF video igra mi nekako deluje prazno i nezanimljivo opet sam imao taj Halo 5 vibe.
    MS je bas usrao motku u ovoj generaciji. :(

32. DieH@rd

29,721
    2,769
    113

33. shin-boyan

4,985
    1,261
    113
    Pa za mene je gamepass uvek bio to. Dobre igre su pre izuzetak.

Share This Page