1. powered by Surfing Waves

XBOX One - news&info

Discussion in 'Xbox One' started by Vampir, Jul 30, 2013.

1. Omega

Omega N64 je đubre

15,176
    2,158
    113
    Nintendo ASAP da batali sve što su ikada pravili oko online infrastrukture i fino pređe na XBL. :)
    I na kraju da Minecraft bude MS-Nintendo ekskluziva. :)

2. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,573
    2,124
    113
    Minecraft je već sada XBL igra na Nintendu.

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,141
    2,930
    113

Overite link za ceo report.

Maxa likes this.
  4. Wahad

11,573
    2,124
    113

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. DieH@rd

30,141
    2,930
    113
    Novi video od crowbat-a

6. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,109
    1,321
    113
    https://www.windowscentral.com/xbox-one-s-all-digital-release-date

The design of the Xbox One S All-Digital appears to be virtually identical to the current Xbox One S, without the disc drive and eject button. The product shots we received seem to indicate that it will come with a 1TB HDD and with Forza Horizon 3, Sea of Thieves, and Minecraft digital codes bundled into the box. It doesn't look as though it will be bundled with Microsoft's Netflix-like subscription service for games, Xbox Game Pass.

Our information suggests that the Xbox One S All-Digital edition will have the lowest recommended retail price (RRP) of all current Xbox One consoles, aimed at newcomers to the ecosystem, although the exact pricing is unknown at this time.

7. Omega

Omega N64 je đubre

15,176
    2,158
    113
    Da vidimo mogu li se približiti magičnom msrp-u od $99-129. :)

8. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    kolika je standardna cena za s? 200$? ako jeste ne ocekujem nista ispod 150

eufrat likes this.
  9. Omega

Omega N64 je đubre

15,176
    2,158
    113
    Mislim da je u EU preporučena cijena i dalje 299€, međutim u decembru i januaru se 1TB 'S' sa FH4 mogao naći za 160-70€. Mislim da ovaj 'all digital' model ne bi smio prelaziti 129€.

10. shin-boyan

5,109
    1,321
    113
  11. Maxa

Maxa opsa!

10,289
    3,284
    113
    uh, možda i uplatim...

12. grunt

grunt Celeb Freak

16,491
    2,902
    113
    Maxa likes this.
  13. Maxa

Maxa opsa!

10,289
    3,284
    113
    prevideo sam ovaj detalj :D

grunt likes this.
  14. Wahad

11,573
    2,124
    113
    Ninja Gaiden 2 na BC-u!!!! u 4K!!!!!!!

Ace and shin-boyan like this.
  15. shin-boyan

5,109
    1,321
    113
  16. grunt

grunt Celeb Freak

16,491
    2,902
    113
  17. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    pod "lol" mislio sam da ce biti bezveze ali reklama je super:)

18. Wahad

11,573
    2,124
    113
    Odlicna reklama odlicna :D

Btw pored NG2, sve tri Splinter Cell igre sa X360 su dobile X upgrade. 4k i texture

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    Samo sto je ova konzola bezveze za bc. bc je super ako je za dz, tj ako mozes da iskoristis diskove koje vec imas

20. Wahad

11,573
    2,124
    113
    Edit: tek sada vidim da si komentarisao all digital konzolu samo

21. grunt

grunt Celeb Freak

16,491
    2,902
    113
    @voja87
    Da dobar lol je u pitanju :D Fino sam se nasmejao :)

Inace nisam skontao koja im je planirana cena za ovo ? 199$ ? Svakako savrsen ulaz u moderan gaming za svakoga ko kuka da je igranje preskupo, uzmes ovo i godinu dana onog game pass-a i ima da se naigraaaaaaas.

22. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,341
    1,044
    113
    Mislim da sam negde video da je skuplji nego obican S,dolazi valjda sa FH3,Minecraft i Sea of Thieves.Bolje da su dali 6 meseci game pass umesto tih igara.

23. grunt

grunt Celeb Freak

16,491
    2,902
    113
    @nikola22
    Damn koji shit bundle :D Nadam se da je to opciono :D

24. DieH@rd

30,141
    2,930
    113
    $250

IMO, preskupo.

25. Ace

Ace 1.000.000

2,915
    628
    113
    Suggested price je 250 dolara ali će u suštini zavisiti od cene standardne S konzole u maloprodajama.

“Microsoft sets a suggested retail price, but specific pricing and offers vary by retailer. The suggested retail price for the Xbox One S All-Digital Edition is $50 USD less than Xbox One S and we expect to maintain at least this price difference between the two consoles following launch on May 7.”

Najavili su takođe i Gamepass Ultimate - kombinacija Xbox Live Gold + GamePass za 15 dolara mesečno.

26. grunt

grunt Celeb Freak

16,491
    2,902
    113
    299$ za konzolu plus godinu dana tog Ultimate servisa bi bio ekstra deal za nekoga ko jos nije zagazio u ovu generaciju.

27. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,218
    1,472
    113
    nadam se da ce ovo sranjce proci kao jos jedna all digital konzola sto je prosla. :lol:

28. grunt

grunt Celeb Freak

16,491
    2,902
    113
    Zasto ? Sta fali all digital pristupu ? Ko jos zeli glupe fizicke medije u danasnje vreme ? Ono malo vremena sto sam morao da slusam grozne zvukove BR drajva u PS4 dok se nisu instalirale igre urgh.. :D
    Za vas sto hocete da skupljate neka krenu da prave prazne kutije sa dummy diskom upola cene da vam lepo izgledaju na polici nije da koristite te diskove za bilo sta drugo :D

Svakako uvek je cool imati izbor :D Kontam da bi se jako mali broj ljudi bunio da posledica prelaska na all digital recimo bude da je full price igara 49$ igara umesto 59$.
    Ista cena za oba izdanja mi nikada nece biti jasna, ne znam zasto im ljudi daju full price za digital :D

Last edited: Apr 17, 2019 at 1:28 PM
    shin-boyan likes this.
  29. ivamark

5,218
    1,472
    113
    Nije ovde stvar u tome sto ima nas koji hordujemo fizicke kopije.
    Vec zato sto ako udjemo u all digital buducnost mislis da ce razliku u ceni od drajva uloziti u jaci hardver? Hoce tuki malo.
    A sony je vec zabranio prodaju kodova igara na drugim platformama sem PSN, ako se ukinu totlano fizicki mediji cene igara ce rasti tj, drasticno ce sporije padati cene igara.
    Kada fizicka igra dodje u radnju ona zauzima prostor u maloprodaji koji je jako vredan resurs i mora da ide posle nekog vremena otuda i padovi cena. A na store drzis igru na serveru i jebe ti se. I da znam ja da sony ne odredjuje cenu igara ali opet nece ni devovi poklanjati igre ako ne moraju.
    A da ne pricam o tome sto zivis u Srbiji i da si na svim platformama poluilegalac i u slucaju nekog problema ima da ti presedne.

grunt likes this.
  30. grunt

grunt Celeb Freak

16,491
    2,902
    113
    @ivamark
    OK kada pogledas iz tog ugla onda si 100% u pravu.

31. ivamark

5,218
    1,472
    113
    mislim treba insistirati na dostupnosti oba metda igranja na konzoli po svaku cenu bez obizra da li si all digital korisnik.
    Realno 50$ na zivotni ciklus konzole nije nista.

32. Wahad

11,573
    2,124
    113
    Samo što taj ugao retko ko brani u industriji a i sales numbers pokazuju apsolutno isto.

Za neke AAA igre, Digital vs Retail je 80:20

33. ivamark

5,218
    1,472
    113
    realno takav odnos je najvise posledica forsiranja debilizma da moras da odigras igru istog sekunda kada izadje, valjda se tako lakse proguta uz hajp da je vecina AAA igara cist prosek. Da li zaista moras da igras Far Cry 5 cim izadje!?
    EA se mnogo vise isplati da da neki preoder kretenski bonus za digital i da drzi UFC ili NFL igru po punoj ceni skoro do sledece igre nego da ljudi preprodaju polovnu upola cene.
    Cisto sumnjam da je nekom ameru iil nekom ko zivi u zapadnoj evropi cimanje preterano da kupe fizicku igru, cak kupovinom preko neta igra stize sutradan besplatno.

34. Wahad

11,573
    2,124
    113
    Razumem ja tebe, ali ti ne razumeš tržište :D

Imamo grupu od nas 20tak sa Gafa, Ere na Whatsappu. Jedan lik kupuje fizičke kopije i svi se čude što to rade. Svi su Nemci, Holanđani, Britanci.

Iznenadio bi se koliko ih boli dupe da se cimaju za retail kopije i stavljaju disk u konzolu da bi igrali određenu igru. Svi teže ka tome da kutije i diskovi ne zauzimaju mesta, da se praktično ne vide, pogotovo ljudi sa zapada. Da se bukvalno uklopi konzola u enterijer, a ne i kutije i ostale zajebancije.

Da ne pominjem to što lanci šalju polomljene kutije, izgrebane, otvorene diskove i tako to. Plus što nikada nije sigurno da ćeš 100% dobiti na vreme.

Biti aktuelan sa ostatkom sveta u informatičkom dobu je prioritet za sve pa i gejmere sada.

Isto, to je posledica praktičnosti, jednostavnije, praktičnije. Ionako retko ko na zapadu prodaje igre, stoje im u magacinima, podrumima, tavanima kutije i kutije po generacijama. Boli ih dupe za fizičke kopije, zaboli ih jedino kada znaju da su kupili a ne mogu da nađu disk da bi je igrali, i onda se sete koliko bi bolje bilo da je jednostavno na konzoli.

shin-boyan likes this.
  35. ivamark

5,218
    1,472
    113
    jbg lako je njima da se kurce kada pola njih radi na zapadu dobro placene IT poslove pa mogu kako hoces. Koliko vidim njima na eri su najveci zivotni prolemi kada ruskinja uradi cosplay kao crnkinja iz Apexa. :lol:
    Mene vise brine sto ce taj all digital stici kod nas gde necemo imati posebne cene kao zemlje treceg sveta, necemo imati tehnicku por
    podrsku na nasem jeziku i dalje cemo traziti fejk adrese po UK i USA.
    Pre neki mesec sam na primer video popust za nex machina na PSN koji odavno zelim da odigram, 4.99$. Rekoh ok kupljeno, odem na psn naravno kartica ne radi nasa i teraju me da za 11$ kupim vaucer od 10$ a meni jebeno treba 4.99$....
    naravno nisam kupio zasto bih ja njima davao i 0.01$ unapred. Znam ja da to deluje kao cepidlacenje i proseravanje ali dosli smo do stadijuma da ako dozvolis bilo kojoj industriji da te gazi oni nece propustiti priliku da to urade i zarade koju milijardicu vise.

36. Ace

Ace 1.000.000

2,915
    628
    113
    Digitalno znači udobnost, većini odgovara da imaju sve dostupno za igranje odmah ako im se igra a pritom da ne moraju da digne guzicu iz fotelje.

Ajde mi starije generacije koji smo odrasli uz fizička izdanja svega pa nam znači, ovim generacijama od 2000. pa na dalje koji su odrasli uz brzi internet fizičke kopije su uvek bile stvar prošlosti.

Ja sam zastupnik digitalnog samo što se piraterije tiče, uvek me je nerviralo rezanje igara i drljanje cd/dvd čitača tako da mogu da razumem tu stranu priče jer nekome kome igre ne znače ništa osim razonode neće posmatrati diskove kao nešto vredno čuvanja već kao smetnju.

37. shin-boyan

5,109
    1,321
    113
    Digital only, diskovi stop.

Maxa and eufrat like this.
  38. Goro Manjina

Goro Manjina Active Member

267
    123
    43
    Samo fizički igre, šta je na ps4 digital only ne igram. Kad ukinu jednog dana, rekao bi neću više igrati al svakako kapiram da ću stati do tad sa kupovinom novih konzola svejedno. Ne hejtujem digitalno u suštini svet ide dalje, oduvek slušam prigovore što kupujem originale, diskove, kertridze itd, prazna priča. Šta se traži prodavaće se, neće fizički igre nigde još dugo.

39. Omega

Omega N64 je đubre

15,176
    2,158
    113
    I ja sam za to kad bi backward/forward kompatibilnost bila (zakonski) zagarantovana. Ovako ću radije plaćati Google-u pretplatu pa mi neće toliko biti krivo kad/ako prekinu sa podrškom.

40. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,522
    2,648
    113
    FH3 ne moze biti shit vec showoff igra za Xbox One S. Za cetvorku ti vec treba One X :D

41. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    heh Xbox One SAD Edition:(

42. Omega

Omega N64 je đubre

15,176
    2,158
    113
    Za $200 bi konzola i imala neku šansu na tržištu, ovako jako teško, pogotovo u EU gdje se može uzeti 1TB One S sa FH4 za 170-80€.

Share This Page