1. powered by Surfing Waves

xbox problem

Discussion in 'Microsoft Xbox' started by dglisha, Feb 9, 2019.

1. dglisha

dglisha New Member

17
    0
    1
    Posedujem modovanu konzolu koja je radila do skoro relativno dobro,pod tim smatram da kada se upali radi bez problema,a samo startovanje je imalo problemcica.Sada konzola kada se upali nakon nekog vremena pocne sama od sebe da se pali gasi otvara zatvara vratanca.Napominjem da otprilike dok je hladna,radi nekih 20min mirno bez restarta mada nije uvek pravilo.Ako neko zna resenje molim za pomoc.Hvala.

2. Omega

Omega N64 je đubre

15,437
    2,322
    113
    Čip, tsop, soft mod?

3. dglisha

dglisha New Member

17
    0
    1
    Sto je najgore nemam predstavu,kupio sam ga takvog.Kako bih mogao da proverim?

4. Omega

Omega N64 je đubre

15,437
    2,322
    113
    Trebao bi otvoriti konzolu, pod uslovom da je znaš sastaviti.

5. Ace

Ace 1.000.000

2,970
    675
    113
    Skoro sigurno je procureo kondenzator pa je kiselina oštetila neke vodove na matičnoj ploči. Možda obično čišćenje ploče pomogne ali je verovatnije da će biti potrebno da se premoste oštećenja.

6. dglisha

dglisha New Member

17
    0
    1
    Otvorio sam je,izvadio misleci da je on problem,kondenzator za vreme,posto sam sam cuo da je on problematican,ali isti je problem ostao.Sama se pali i gasi.Kada je dugo ugasena,paljenje je skroz cudno.Nece odma da udje u dash vec sve po malo pa restart.Power dugme i ne radi,vec sve na eject.Skroz cudna konzola

7. Ace

Ace 1.000.000

2,970
    675
    113
    Neće ti pomoći skidanje kondenzatora sada kada je šteta već učinjena.

8. dglisha

dglisha New Member

17
    0
    1
    Da,vidim da je situacija ista.Znaci da probam da ocistim?Sa cim smem da ceprkam a da ne ostetim jos vise?

9. Ace

Ace 1.000.000

2,970
    675
    113
    Očisti medicinskim alkoholom, ako to ne pomogne mrka kapa.

10. dglisha

dglisha New Member

17
    0
    1
    Hvala svima na brzim odgovorima.

11. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,385
    1,685
    113
    Ima jedna fora. Probaj da drzis malo.dugme za paljenje i onda ubacis kabl za napajanje, moj tako radi godinama vec :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

12. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    ...imam problem sa xbox-om, dobijam kao blage smetnje preko rgb scart-a, belo treperanje ne znam kako drugacije da opisem. sta bi to moglo biti? probao sam dva kabla tako da nije do kabla, nije ni do tv-a posto ostale konzole rade normalno...jedan kabl ima opciono svideo, na njemu su jos vece smetnje

13. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    jbg drugi post, sta moze da izazove smetnje u podesavanjima same konzole ili kod samog tv-a? prvo sam bio ubedjen da je do kabla, nije do kabla, posle sam mislio da je do onog metalnog stita na kucistu pa sam uzeo drugi xbox samo zbog tog kucista, nope nije ni to. probao sam drugi xbox i opet isto. pomerio sam konzolu iz police sa sve kablovima, nista. nesto je ili do samih konzola ili do v-a, sa tim trinitronom nemam nikakvih problema sa drugim konzolama, samo xbox ima blage bele talase po ekranu, jedva se primecuju ali se primecuju, najvise po sivoj podlozi

14. Ace

Ace 1.000.000

2,970
    675
    113
    Da li si probao drugi strujni kabl kao i druge utičnice preko produžnog da vidiš da nije problem sa strujom?

15. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,385
    1,685
    113
    Ili to ili je tv, ne vidim trecu opciju.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

16. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    probapo drugi kabl i druge utikace, jos jedino ako bi sad bas uzimao broduzni za utikac na drugom kraju sobe sto mi nije prakticno...jos sam stavljao feritna jezgra na sve kablove. za tv stvarno ne znam sta moze da bude, sa ostalim konzolama radi sve ok...jel moze wifi da pravi smetnje?

17. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,385
    1,685
    113
    Moze biti i da su ti svi box kablovi lose shieldovani

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

18. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    imam Rgb Pro Advanced Cable, ima opticki i svideo...sta znam deluje kvalitetno. sa svideom je jos gore a svideo je profigold

19. howler

howler Well-Known Member

2,647
    705
    113
    Najverovatno radi se o losha zastita unutar kabla. Dobija interefrence kada se dodire sa drugim kablova.
    Nije mi shvatljivo samo kako feritna jezgra nisu pomogli oko toga.
    Uzeo sam bukvalno najeftiniji Xbox Classic Component kablovi koji se mogli naci na Ebay-u i ovaj problem sa njime

Samo sto je bilo stoput gore od ovoga.. Zatim narucio Ferrite cores. I sredila se slika skroz. 480p/720p/1080p Kristalno cisto. Bez ikakave smetnje.

Imam i ovaj cheapo SCART. Isto problem sa smetnjama ali dobri stari ferrite resava stvar. Ne mogu izvuci 480p sa ovim, neznam zasto. Na Component ide do 1080p
    Sa ovim nece. samo 480i
    20190605_235924.jpg 20190606_000104.jpg

20. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    stavio nazad xbox na component, nesto zeznuo rezoluciju i da ispravim prikljucim xbox na stari scart kabl, nema vise smetnji na crt-u....pa lepo

Share This Page