1. powered by Surfing Waves

xbox problem

Discussion in 'Microsoft Xbox' started by dglisha, Feb 9, 2019.

1. dglisha

dglisha New Member

17
    0
    1
    Posedujem modovanu konzolu koja je radila do skoro relativno dobro,pod tim smatram da kada se upali radi bez problema,a samo startovanje je imalo problemcica.Sada konzola kada se upali nakon nekog vremena pocne sama od sebe da se pali gasi otvara zatvara vratanca.Napominjem da otprilike dok je hladna,radi nekih 20min mirno bez restarta mada nije uvek pravilo.Ako neko zna resenje molim za pomoc.Hvala.

2. Omega

Omega N64 je đubre

15,274
    2,206
    113
    Čip, tsop, soft mod?

3. dglisha

dglisha New Member

17
    0
    1
    Sto je najgore nemam predstavu,kupio sam ga takvog.Kako bih mogao da proverim?

4. Omega

Omega N64 je đubre

15,274
    2,206
    113
    Trebao bi otvoriti konzolu, pod uslovom da je znaš sastaviti.

5. Ace

Ace 1.000.000

2,932
    654
    113
    Skoro sigurno je procureo kondenzator pa je kiselina oštetila neke vodove na matičnoj ploči. Možda obično čišćenje ploče pomogne ali je verovatnije da će biti potrebno da se premoste oštećenja.

6. dglisha

dglisha New Member

17
    0
    1
    Otvorio sam je,izvadio misleci da je on problem,kondenzator za vreme,posto sam sam cuo da je on problematican,ali isti je problem ostao.Sama se pali i gasi.Kada je dugo ugasena,paljenje je skroz cudno.Nece odma da udje u dash vec sve po malo pa restart.Power dugme i ne radi,vec sve na eject.Skroz cudna konzola

7. Ace

Ace 1.000.000

2,932
    654
    113
    Neće ti pomoći skidanje kondenzatora sada kada je šteta već učinjena.

8. dglisha

dglisha New Member

17
    0
    1
    Da,vidim da je situacija ista.Znaci da probam da ocistim?Sa cim smem da ceprkam a da ne ostetim jos vise?

9. Ace

Ace 1.000.000

2,932
    654
    113
    Očisti medicinskim alkoholom, ako to ne pomogne mrka kapa.

10. dglisha

dglisha New Member

17
    0
    1
    Hvala svima na brzim odgovorima.

11. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,231
    1,636
    113
    Ima jedna fora. Probaj da drzis malo.dugme za paljenje i onda ubacis kabl za napajanje, moj tako radi godinama vec :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

12. voja87

voja87 Well-Known Member

11,461
    2,454
    113
    ...imam problem sa xbox-om, dobijam kao blage smetnje preko rgb scart-a, belo treperanje ne znam kako drugacije da opisem. sta bi to moglo biti? probao sam dva kabla tako da nije do kabla, nije ni do tv-a posto ostale konzole rade normalno...jedan kabl ima opciono svideo, na njemu su jos vece smetnje

Share This Page