1. powered by Surfing Waves

Želite da gledate nešto, a ne znate šta - pitajte ovde

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by l3fty, Nov 20, 2013.

1. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Evo čisto da napravimo jasnu temu za postovanje, da ne mešamo sa onim drugim.

Neko spomenu anime lektiru, pa ajde da stavimo cisto za ukras:

http://www.youtube.com/watch?v=n6OecCZ66tA&list=PLCpXktAGCnM3QRADJTIlaMBQRBX_F73le&index=1

Mada mi je treca epizoda delovala preterano opustena po pitanju ozbiljnosti, vise mi je odisala onim duhom komentarisanja za ljude koji su duboko u gledanju anime-a, a ne novajlijama.

2. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    Samo prekopirati scarovu listu, lektira obaveznih animea i ima dovoljno materijala za dugometrazno gledanje

3. sCARfiNGer

sCARfiNGer Немој Тата Роговима

1,630
    310
    83
    Na ovom sajtiću je novi i updateovani spisak.
    http://sakurabana.info/animelektira/

4. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,416
    233
    63
  5. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    bacih pogled čisto radi reda, ali pored malwareta koji nas prvo čeka, dolazimo do konfuznog sajta, tačnije ne uspevam da nađem listu, a ne kopa mi se mnogo upravo zbog pređašnjeg malwareta...

6. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,134
    268
    83
  7. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,890
    3,184
    113
    lefty daj neki o japanskoj krivici zbog WWII

8. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    malwareta?

genitiv imenice malware u slobodnoj interpretaciji

9. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    nisam mislio na samu reč, nego šta je malware na toj stranici (predpostavljam šta može da bude).

10. sCARfiNGer

1,630
    310
    83
  11. TheNick

21,890
    3,184
    113
    EmuGlx new website ce imati anime reviews and such, malware free.

12. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    evo sada je i mene preusmerio na "date" sajt

13. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    @Nick

Nasmejah se naglas na pitanje, cek da malo razmislim o onome sto sam do sada gledao pa da mi sine.

Ironicno, Zipang mi pada na pamet prvi, jer se dotice situacije dobro, prosirena radnja filma The Final Countdown, ali je samo jedan AEGIS brod u pitanju umesto cele nosacke grupe.

Scar bi mozda mogao da ubode koji se doticu teze tog teskog imperijalizma u nekom alegorijskom elementu.

14. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Parnoia Agent je extra, kao i svaki Satoshi Kon.ov anime, ja sad gledam, khm. digi..onaj...Digimone...childhood love :D

15. sCARfiNGer

1,630
    310
    83
    @Nick
    Legend of Galactic Heroes je majka za političko-filosofski aspekt imperijalne sile, mada više vuku na Nemačku nego na Japan. Grave of the Fireflies je kritika japanskog mentaliteta, The Cockpit prikazuje borce Osovine koji ginu za nešto u šta ne veruju. Evo vam spisak, N pored imena znači da ja pišem opis.
    1) Prašnjava klasika (iliti – kladimo se da za pola ovih naslova ranije niste čuli)
    Memories
    Robot Carnival
    Night on the Galactic Railroad
    Now and Then, Here and There
    Ranma ½ N
    Barefoot Gen
    They Were 11

2) Nostalgia Goggles (iliti – naslovi koji su mnogo značili u jednom određenom trenutku, jednoj generaciji fanova, na jednom određenom mestu)
    Ninja Scroll N
    Vampire Hunter D
    Record of Lodoss War N
    Trigun
    GTO N
    Golden Boy N
    Escaflowne: Girl in Gaea N
    Street Fighter II: Animated Movie N
    Hokuto no Ken: Movie N

3) Veliki autori (iliti – nemo' da vas je neko u'vatio da ne znate ova imena)
    a) Osamu Tezuka N
    Metropolis
    Experimental Shorts (kao jedna celina – Osu, Jumping, Broken Down Film, Tales of a Street Corner)
    b) Hayao Miyazaki N
    Spirited Away
    Mononoke Hime
    Nausicaa of the Valley of the Wind
    Laputa: Castle in the Sky
    Lupin III: Castle of Cagliostro
    Porco Rosso
    c) Isao Takahata
    Grave of the Fireflies
    Only Yesterday N
    d) Leiji Matsumoto
    Galaxy Express 999 N
    Arcadia of My Youth N
    The Cockpit
    e) Satoshi Kon
    Perfect Blue
    Tokyo Godfathers
    Millennium Actress
    Paranoia Agent
    Paprika
    f) Mamoru Oshii
    Angel's Egg
    Ghost in the Shell N
    Jin-Roh
    g) Shinichiro Watanabe
    Cowboy Bebop N
    Samurai Champloo
    h) Mamoru Hosoda
    The Girl Who Leapt Through Time
    Summer Wars
    i) Makoto Shinkai
    Hoshi no Koe
    Beyond the Clouds, the Promised Place
    5 cm per second N

4) Pretentious much? (iliti - filozofija u fantastici)
    Kino no Tabi
    Yoshitoshi Abe i Yasuyuki Ueda
    Serial Experiments Lain – of the mind
    Haibane Renmei – of the soul
    Texhnlolyze – of the body
    Ergo Proxy
    Noein

5) God hates me (iliti – ostvarenja obeležena religijskom ikonografijom, apokaliptičnom tematikom i metafizičkim dilemama)
    X
    Chrono Crusade
    Fullmetal Alchemist
    Neon Genesis Evangelion N
    The Melancholy of Haruhi Suzumiya N

6) IN SPACE! (od pseudonaučnih vizija budućnosti do svemirskih opera i arija)
    Legend of the Galactic Heroes
    Terra e...
    Fantastic Children
    Planetes N
    The Wings of Honneamise
    Infinite Ryvius
    Vandread N

7) Exxxxxperiment (iliti – sve što odudara od pravolinijske animacije i/ili naracije, i garantovano zadaje glavobolje)
    Kaiba N
    The Tatami Galaxy
    Aoi Bungaku N
    Sayonara Zetsubou Sensei N
    Katanagatari N

8) Up for a game? (iliti – bespoštedna borba do pobede, bilo telom, bilo duhom)
    Death Note
    Code Geass
    Glass Mask
    Kaiji N
    Gantz
    Bokurano
    Hajime no Ippo N
    Grappler Baki N
    Giant Killing N

9) Up for a laugh? (iliti – komedija, parodija, satira, burleska, ili staro dobro gađanje pitama u lice)
    Detroit Metal City
    Ouran High School Host Club
    Azumanga Daioh N
    Excel Saga N
    Jungle wa itsumo Hale nochi Guu N
    Full Metal Panic: Fumoffu!! N

10) Up for a scare? (iliti – horor i misterija, od serijskih ubica i vampira, do srceparajućih priča o japanskim karakondžulama)
    100 Stories
    ayakashi: Samurai Horror Tales + Mononoke
    Shiki
    Hellsing
    Kara no Kyoukai N
    Mouryo no Hako
    Pet Shop of Horrors N

11) Secret Japan (iliti – ale, bauci, zaboravljena božanstva i ostali izvori sujeverja iz Zemlje izlazećeg sunca)
    xxxHolic
    Mushishi
    Natsume's Book of Friends

12) Histerija istorije (iliti – svi volimo kostimirane drame, bilo da su u pitanju samurajština ili francuski dvor)
    Rose de Versailles
    Le Chevalier D'Eon
    Emma
    Rurouni Kenshin: Trust and Betrayal N
    Shigurui
    Basilisk N
    House of Five Leaves
    Mukoh Hadan
    Gonzova retrofuturistička trilogija:
    Samurai 7
    Gankutsuou
    Romeo + Juliet

13) Distopija (iliti – budućnost koju niko ne bi poželeo)
    Akira N
    Wolf's Rain
    Gilgamesh
    SaiKano
    Casshern SINS
    Yokohama Kaidashi Kikou N

14) Real people live real lives (iliti – sličice iz života ljudi koji (ne) žive uzbudljivije od nas)
    NHK
    Genshiken
    Beck N
    Nana
    Paradise Kiss
    Nodame Cantabile
    KareKano N
    Koi Kaze
    Bartender N
    Honey to Clover N

15) Thrilling and Chilling (iliti – od izvodljivih političkih igara, do najsumanutijih natprirodnih teorija zavere)
    Canaan N
    Requiem for the Phantom N
    Gunslinger Girl
    Ghost in the Shell: Stand Alone Complex + 2nd GIG N
    Blood +
    Speed Grapher
    Master Keaton N
    Monster
    Flag
    Eden of the East

16) Tehnofilija (iliti – svaka vrsta fetišizacije sokoćala, od aparata za espreso do džinovskih robota)
    Last Exile
    Dennou Coil
    Macross Plus N
    Gundam Zero N
    TTGL N
    FLCL N
    Full Metal Panic! N
    FMP: The Second Raid N
    Initial D N
    Gunbuster + Diebuster N
    Eve no Jikan

17) Mobsters and Crime Gangs (iliti – za sve nas koji smo sanjali o tome da budemo deo bande kad porastemo)
    GunGrave
    Baccano!
    Black Lagoon N

18) Once Upon a Time… (iliti – bajke, od braće Grim do postmodernističkih psihodelija)
    Revolutionary Girl Utena
    Princess Tutu
    Soul Eater
    Book of Bantorra

19) Ain’t it Epic (iliti – priče mača i čarolije, plašta i bodeža, laguma i zmajeva)
    12 kingdoms N
    Kemono no Souja Erin N
    Seirei no Moribito
    Claymore
    Berserk

Uzgred, sajt izgleda radi sad.

16. TheNick

21,890
    3,184
    113
    hvala lefty i scare ali mislim da niste skapirali sta zelim tacno neki japanski self-hate self-pity... cmon puni su toga mora da ima neki anime sa tom tematikom... btw. zajebao sam se i kliknuo na spoiler, what... I dont even...

17. sCARfiNGer

1,630
    310
    83
    Japanci nemaju taj self-hate u tolikoj meri kao Nemci, pošto sebe smatraju žrtvama ambicioznosti svojih vladara, kojima usled koda časti nisu mogli da se suprotstave. I što ne vide ništa loše u tome što su ratovali, već su išli na to da što časnije ispune svoju dužnost iako se dobar broj nije slagao. Primer van animea, film Yamato, gde je poenta da svi svesno idu da spektakularno izginu i tako nateraju cara da razmotri kapitulaciju. Delove tog mentaliteta imaš u Rainbow, koji opisuje posleratni Japan i siuaciju u kojoj su se našli. Takođe, dosta udela ima i činjenica da su Nemci izabrali Hitlera na izborima.

18. drablj

drablj Stalker

1,047
    221
    63
    ^ ko je sastavljao onaj spisak? mislim da mi samo 2 naslova nisu poznata, ovako na prvu. deluje da se dosta slazemo. mozda je bolje bilo da si now and then, here and there stavio u distopija kategoriju posto je ta mucnina, tuga i nemoc glavni deo tog animea. hokuto no ken samo film :) ? u in space sam se bas nadao da ces staviti pre freedom nego vandread koji je vise zabavan i smesan, mnogo drugaciji od nekih koji su tu stavljeni. da li je u toj tvojoj ekipi fellowship of the pantsu ili im se svidja sto i tebi i meni? drago mi je sto si ubacio jungle wa itsumo hale nochi guu i excell saga. mogao si samo tu da stavis +puni puni poemi posto je poemi cerka i u istom otkacenom fazonu. a posebno da ljudi vide kako brzo pricaju excell, poemi i hale :lol: . titl ide kao kajron :lol: .

19. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Sto rece Scar, tesko da ces naci neki film ili serijal gde ih ganja krivica oko toga sto su radili, posebno kada imaju odlican izgovor sa nebeski odredjenim vladarom kojeg su morali slepo da prate.

Evo recimo juce sam pogledao neki snimak nemackih veterana i ono je bio puzeci horor od poricanja realnosti: Mi smo se borili da se odbranimo od boljsevizma, oni su nas hteli sve pokoriti, pa smo mi branili Evropu od njih, i nase zene, ali nismo uspeli, da su kod nas to radili bili bi strogo kaznjeni (ali bilo je slucajeva...), a radni kampovi i izrabljivanje nije bilo pod vojnom komandom i delima.

Na sta riba koja ih intervjuise prokomentarise kako je iz njenog gradica uzeto 400 muskaraca, od kojih se na kraju rata vratilo 49, njen ujak je bio medju 351, likovi su se svi pogubili bili kad je to prokomentarisala da je to bilo za, ne znam vala sta, mislim, propaganda im je bila jeziva nenormalno.

Ali sto se tice japosa, oni guraju svoje ko pravi, mada kao sto rekoh, Zipang ima taj elemenat kada jedan spaseni Imperijalni japanac pokrene akciju da napravi neku nezavisno japansko ostrvo Zipang, koje bi se odvojilo od iracionalne vlasti, ili tako nesto, sto prati celu tu stvar gde imaju na sta da svale krivicu za sve svoje ucinjene stvari.

Now and Then, Here and There moze da se gleda neki prikaz prisiljenog masakriranja, otimanja, zlostavljanja pod utemeljenim vladarom, ali svi oni ljudi sto su radili sve to za njega nisu krivi, oni su samo radili sta im se govorilo da ne bi popili simptome smrti kao svi ostali.

20. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,702
    757
    113
    Evo da priupitam neshto - anime i body swap tematika lol (moze chak i jedna epizoda ako je dovoljno zanimljivo)?

Na primer, jedna (ili pola, zaboravih) epizoda Gintame ima kada se Gintoki i Sadaharu (jebeno dzinovsko belo kuche) swapuju na dan i komedija :D Ili gde su samo ljudi u pitanju Kokoro Connect prvih nekoliko epizoda.

Neshto takvo dakle, ideja vuche vishe na komediju nego na neku ozbiljnost jbg (bar meni). Ali bih voleo samo da nije ecchi show.

21. sCARfiNGer

1,630
    310
    83
    ^ ko je sastavljao onaj spisak? mislim da mi samo 2 naslova nisu poznata, ovako na prvu. deluje da se dosta slazemo. mozda je bolje bilo da si now and then, here and there stavio u distopija kategoriju posto je ta mucnina, tuga i nemoc glavni deo tog animea. hokuto no ken samo film :) ? u in space sam se bas nadao da ces staviti pre freedom nego vandread koji je vise zabavan i smesan, mnogo drugaciji od nekih koji su tu stavljeni. da li je u toj tvojoj ekipi fellowship of the pantsu ili im se svidja sto i tebi i meni? drago mi je sto si ubacio jungle wa itsumo hale nochi guu i excell saga. mogao si samo tu da stavis +puni puni poemi posto je poemi cerka i u istom otkacenom fazonu. a posebno da ljudi vide kako brzo pricaju excell, poemi i hale :lol: . titl ide kao kajron :lol: .

Spisak smo sastavili Isidora iz S-bane i ja. Bilo je dosta natezanja oko nekih naslova, recimo morao sam da biram između Excel i Poemi, jer sam bio protiv toga da ubacimo Geass, pa smo tako napravili kompromis. Spiskovi nisu konačni, naravno, sve što nije već urađeno je podložno izmeni, te je dobro što si me podsetio na Freedom. Ekipu činimo samo nas dvoje, a oboje smo elitisti koliko se to može biti, i oboje apsolutno preziremo moe squad-ove i želimo im sve najgore (zato nema recimo Bakemonogatari). Od nas dvoje sastavljenih mislim da je jedino Goran Enciklopedija bolji poznavalac animea, a on ima eidetičko pamćenje.

22. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    space opera gde se nalazi Vandread, a nema Uchuu Senkan Yamato.

ogroman propust

23. Zegota

Zegota Zegota

1,364
    137
    63
    Super je Scarova lista. Vidim da nista nisam propustio iako godinama ne pratim nista novo osim One Piecea.

24. Efendija

4,702
    757
    113
    Ona lista, gde je Usagi Drop? Da nije mozda zbog toga kako se zavrshava manga? Ako se gleda samo anime, trebalo bi da se nadje na listi bez problema (samo moje irelevantno mishljenje ofkors)

+1 za Freedom

Jbmliga dodao bih Hotarubi no Mori e, isti je djavo kao Natsume... Od novih stvari mozda jedino Uchoten Kazoku (grupa sa Natsume). Kontam da je previshe novo. I ko zna da li bi vam se uopshte svidelo :D

...btw Yokohama Kaidashi Kikou manga je bolja sto puta od onih OVA filmica, trebalo je da naprave seriju mater im jebem sad je prekasno

25. nesrulz

nesrulz SERT - Osnivač

383
    4
    18
    Nisam dugo gledao ove "crtaće". :)

Gledao je neko "Btooom!"?
    Možda počnem da gledam...

Ima na YT da se nađe.

26. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    Evo da priupitam neshto - anime i body swap tematika lol (moze chak i jedna epizoda ako je dovoljno zanimljivo)?

Na primer, jedna (ili pola, zaboravih) epizoda Gintame ima kada se Gintoki i Sadaharu (jebeno dzinovsko belo kuche) swapuju na dan i komedija :D Ili gde su samo ljudi u pitanju Kokoro Connect prvih nekoliko epizoda.

Neshto takvo dakle, ideja vuche vishe na komediju nego na neku ozbiljnost jbg (bar meni). Ali bih voleo samo da nije ecchi show.

Body Jack :lol: ... nije ecchi, časna reč :grin:

27. sCARfiNGer

1,630
    310
    83
    Yamato se uzima u razmatranje. Kriterijumi su bili da su serije zaokružene i da su starije od 2010. Zato recimo Madoke nema.

28. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    šta ima da se razmatra kada je Yamato iz 1974/75, nisam mislio na rimejk koji je aktuelan

29. Efendija

4,702
    757
    113

@Scar - izvini, nisam prochitao kriterijume... Ipak, zar bi vam bash poneki anime iz 2011/2012 toliko opteretio listu? :D

p.s. ovaj topic kanda postade derailed malkice...

30. nesrulz

nesrulz SERT - Osnivač

383
    4
    18
    Nisam dugo gledao ove "crtaće". :)

Gledao je neko "Btooom!"?
    Možda počnem da gledam...

Ima na YT da se nađe.

Sad sam završio šestu epizodu, dobra je serija. Odgledaću je...

31. voja87

voja87 Well-Known Member

12,241
    2,913
    113
    ...i da li ce ovo postati novi "koji anime trenutno gledate":D jel se tako zvala stara temica

32. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113

nije baš body swap, ali midori no hibi :lol:

33. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    @Efendija

ToLoveRu ima par epizoda sa body swapovanjem, Rito sa Maronom (kerom jedno 2 puta), Haruna sa nekim macetom, Momo i Nana, samo sto je serija bas na ecchi/harem plan fazonu.

Toaru Majutsu no Index prva sezona epizode 15-17, gde su svi na planeti popili body swap.

Valvrave the Liberator ima body swapping prozet kroz seriju.

Dog Scissors - mada je body swap permanentan koliko znam.

Birdy the Mighty Decode (novi, a i stara OVA)

Sto se tice te vase ultra liste, Sayonara Zetsubou Sensei bi pao u God Hates Me, dok se pitam sta ce tamo Haruhi.

Crest/Banner of the Stars ti nedostaje u svemirskim operama, originalni Macross nigde, samo Top Gun varijanta u tehnofiliji, mozda i Outlaw Star.

Major bi trebao naveliko u Up for a Game, kao i Akagi.

Moyashimon nigde, pa mi nacija gde gotovo svaka kuca svoj alkohol pravi od sljiva i ostalog, a nema serije koja se dotice toga :D.

Karas, Sky Crawlers, Giant Robo, Seto no Hanayome, Cromartie High School, School Rumble.

Pa dobro, otvorili smo ovaj kako bi ljudi mogli da udare sta otprilike zele da gledaju, a mi da krenemo da raspravljamo sta bi im najvise odgovaralo po toj zelji, onda je neko rekao da trebamo i neke osnovne preporuke da ubacimo, sto totalno nije u naslovu iste, ali dobro, zivnula je malo ova sekcija sa time.

Sezonski thread je vise za stvari koje trenutno idu, ali se nesto ne razbijamo da komentarisemo svaku novu epizodu par serija koje pratimo, tako da deluje malo umrtvljena, vise sluzi za listing sezone u toku.

34. Efendija

4,702
    757
    113
    Maxo shta je bre ono :lol:

Hvala puno l3fty, overicu kad-tad Toaru i Birdy, mozda i Valvrave (TLR otpada i Kuche & makaze

35. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    jako davno sam gledao to, a prvo mi palo na pamet kad pomenu body swap... tada mi je bilo hilarious, danas već ne znam xD

36. grunt

grunt Celeb Freak

17,287
    3,487
    113
    Ajoj Midori no hibi, secam se o tom animeu i mangi se dosta pricalo na emuglx okupima, ali ono YEARS ago xD

37. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
  38. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Ovo ce kontam pomoci mnogima, preporuke su po meni stvarno odlicne.

39. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    yeah, možda može i u prvi post :)

40. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    yeah, možda može i u prvi post :)

Odradjeno.

41. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Posle 628 epizoda "One Piece" i dobra 3 meseca gledanja svaki dan uglavnom po par epizoda pred spavanje nabio sam sebi naviku da gledam nešto uveče. Baš mi je pasovao ovaj BIG anime, jer je priča ok, atmosfera luda, animacija blesava.

Dajte neki savet šta dalje da se gleda... poželjno nešto ne previše filozofsko, nego čisto za opuštanje.

Skidam ovaj Hunter x Hunter 2011 pa da vidimo kako će da ide...

P.S. Pre One Piece sam gledao dobra 2 meseca Gintamu.

42. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Beelzebub, Inuyasha, Hitman Reborn...

43. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Jojo's bizarre adventure, pri kraju sam onog prvog, odlichno je, pa savetujem da overish to.
    Shto se One Piece tiche... pauziram od 540 i neke epizode, sada se cimam da netju nigde natji "u paketu" sve do poslednje epizode.

44. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    skidaj direktno sa yibis kao ja.

Evo ti od 540 pa teraj dalje do prve strane. Uživaj

http://www.yibis.com/?news8=92

P.S. Epizoda 542 je crossover shit sa toriko koje sam iskreno i ja preskakao jer su UBER SHIT! pa ih je i yibis fino ignorisao.

45. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    e, onda sam do 542 stigao, znam da je neka sa Torikom, kontam da tju da dropujem Toriko, iako sam odgledao sigurno ... 50 epizoda
    hvala na linku!

46. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    Hitman Reborn zaobiđi u širokom luku, jer je anime krš neopevani

47. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Jel to onaj chibi mafijaš, neka ovca čovek and crap? Ako jeste, mislim da sam odgledao nekih 50ak epizoda ili više kada odu u budućnost i totalno se isključio od tada.

48. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    hitman reborn indeed govno

49. Efendija

4,702
    757
    113
    cakster jesi li gledao najnoviji Gintama film, odlichan je