1. powered by Surfing Waves

Želite da gledate nešto, a ne znate šta - pitajte ovde

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by l3fty, Nov 20, 2013.

1. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

865
    91
    28
    meni treba srpski prevod za attack on titan i death note...ako moze neko da mi nadje...sry ako sam omasio temu za ovakvo pitanjce

2. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,567
    113
    Nakon shto sam ponovo gledao Azumanga Daioh, skapirao sam da je to ono shto zhelim da gledam. Dakle slice of life, cute girls doing cute things.
    Gledao sam i Nichijou i josh par, al i need more!
    Hvala lepo :3

3. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    @beSkraj
    anime-overdose

@Nyarla
    Si gledao K-On (music)
    Witch Craft Works (cute witches blowing shit up)
    Upotte (daily lives of girls that are actually raifus)
    D-Frag (girls playing hillarious bs games, snarked by their main "victim")
    Saki (Side-A mi je nekako najmanje ubadao oci od sva tri serijala, mozda zbog najmanjeg stepena fanservisa)
    Non Non Biyori (dnevni zivot djevojkcica na selo)
    Stella Jogakuin Koutouka (cute girls doing paintball)
    Minami-ke serijal
    Namiuchigiwa no Muromi-san (sirene i ostale morske djevojkcice i njihove avanture sa mladim pecarosom, tj, traumatizovanje istog)

4. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    492
    83
    Iz razloga što sam provalio šta sve mogu da poteram na Nexusu, skinuh YuGiOh GX, a sad gledam anime. Na žalost, skinuo sam engleski dab, koji je blagi užas. Ipak, važna je vera u moć karata *add echo

5. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,567
    113
    @l3fty:

Upotte mi je bio awesome a Minami-ke meh.
    K-on nisam gledao, ali primetio sam da je poprilichno popularno na internetu, al' ne gotivim tu ideju...bend ovo ono. Mozhda overim tho.
    Ostalo mi deluje zanimljivo, definitivno tju da proverim i skinem neshto od toga.

Hvala!

6. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    @Nyarla
    K-On (bukvalno Muzicki klub) je donekle dobar, imaju dobre OP/ED sekvence, pristojne pesme kad ih izvode, film po Engleskoj nisam jos pogledao u celosti.

Sad mi sinu sta sam zaboravio da je u tom fazonu devojcuraka koji vise zajedno, samo sto je grad u kojem se radnja zbiva pun ne tako veselih zbivanja, posto je grad u kojem uce pun skrivenih projekata koji se bave agresivnijim eksperimentisanjem i razvojima. Fora je sto je ovaj serijal daleko popularniji upravo zbog cute girls faktora zajedno sa time sto se vidno ne dotice sire radnje iz glavne price (Index, magovi, zakukuljenih objasnjavanja raznih magijskih sistema i rituala) vec se striktno drzi "naucnog" dela price.

Railgun i Railgun S

7. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,567
    113
    ^
    e taj index railgun whatever nikako da skapiram kojim se redosledom gleda.
    ako mislimo na isto, ispada da ima masa nastavaka i valjda spin off serijala, pa mi nikako nije jasno kako ja to da gledam :lol:

8. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    pa samo pogledaj relation graph na anidb-u...

9. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    @Nyarla
    Hronoloski Railgun pocinje pre Index price, Touma(n) se pojavljuje par puta pre pocetka Index serijala (i novele), pa onda krecu paralelni susreti sa pocetka, dok Railgun S ponavlja ceo deo sa klonovima sa njene strane, i animira finale tog dela jos bolje nego sto se desio u prvoj sezoni Index.

Znaci, mozes bez ikakve frke da gledas Railgun sezone, posto je prica fokusirana na Misaku i espersku stranu price, Index na drugu stranu vise pokriva Toumu i glavnu stranu price, ako te zacudi zasto usred prve Railgun sezone Touma odjednom ne deluje kao da poznaje Misaku, pogledaj prvih 6 epizoda prve sezone Index za razlog, ako te zanima kako se odvijala situacija iz druge sezone Railgun S, odgledaj do kraja 14te epizode prve Index sezone.

Da, obe Railgun sezone ne pokrivaju vremenski prvu sezonu glavne price.

10. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

865
    91
    28
    Preorucite mi neki anime tima Claymore,berserk,amon devilman apocalipse,..neki violence anime gde ima krvi i klanja dosta, ako moze neki noviji naslov posto sam stare verovatno gledao :)

11. vix

vix SHIROHIGEEEEE

466
    52
    28
    Slabo stojim sa novijima ali evo nešto starije: MD Geist, Violence Jack, Riki-Oh, Baoh Raihousha, BioHunter, Guyver, Genocyber, Hell Target.

∞beSkraj∞ likes this.
  12. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,676
    736
    113
    hmm... Deadman Wonderland? tu i tamo...

∞beSkraj∞ likes this.
  13. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,105
    2,833
    113
    fixovao sam naslov

14. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

865
    91
    28
    @mneurope gledao sam super je :) @vix gledao sam sve :/ @efendija nisam to gledao,gledacu ga obavezno :)
    moze jos neka preporuka za neki noviji naslov

15. drablj

drablj Stalker

1,034
    212
    63
    deadman wonderland ti je pravljen pre zavrsetka mange tako da ces se neprijatno iznenaditi kako se anime zavrsava (na manje od pola radnje iz mange). nekima takve stvari smetaju, pa da naglasim :) .

∞beSkraj∞ likes this.
  16. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    @Beskraj
    Od novijih stvari ako nisi gledao:
    Shingeki no Kyojin - Attack on Titan
    Hellsing OVA
    Tokyo Ghoul (druga sezona u januaru)
    Karas
    Elfen Lied? - ne znam, neki ljudi se odusevljavaju nasiljem u ovome, tako da sam morao da ubacim.
    Sidonia no Kishi

∞beSkraj∞ likes this.
  17. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

865
    91
    28
    @drablj da cuo sam za to, nisam mangu citao..pogledacu anime, jebes ga :)
    @l3fty ima par naslova koje nisam pogledao sa tog spiska,hvala

18. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    To je komedija Elfen Lied-a na mestu, ljudi to gledaju kao neku odmeru za dobar masakr anime, sto mi totalno nema smisla, posto je stvarno tesko sranje, posebno posto se ne drzi manga price, gde barem stoji da ova glavna ima 3 svesti, od cega je 3ca apokalipticno nastrojena.

NGE depresivan? Samo ako ga gledas kao takav, ja nisam nesto preterano analizirao seriju kad sam je prvi put gledao, bila mi je prilicno solidna akciona serija sa veoma raznovrsnim likovima, i zescim psiholoskim pritiscima na najmladje likove. Retko koja serija je posle ove isla do te mere da dekonstruise toliki broj likova u jednoj prici, da ne spominjem dupli edipov kompleks (Lilith + Yui).

Sto se tice starijeg, i sporijeg procesa animiranja, jeste, taj stil 90tih je razbijacki lep za gledati, da ne spominjem da su serijali i filmovi imali daleko jace price, ali su zato imali daleko manji broj serijala po sezoni.

Trenutni stil omogucava jeftiniji proces i visestruko vise serijala po sezoni, sa tim sto ima naravno i CGI ubacivanja u precrtane serijale koji izgleda pristojno, u zavisnosti od budzeta, do ne tako prijatnih CGI ubacivanja (Arpeggio) i totalno isforsiranih CGI stvari (Sidonia).

Neki od izuzetaka su na primer Redline (kusur godina rucne animacije), Kill la Kill (Gainaxovi serijali uopste), Ping Pong the Animation kao neki od primera, ali to opet zavisi od toga sta te ustvari odbija od gledanja novijih serijala, mozda ti je jednostavno odbojno ponovo gledati neku pricu animiranu malo drugacije ili jednostavno ne zelis da priznas to i to kao nesto dostojno onog sto volis, sto sasvim razumem iz licnog iskustva u takvim stvarima, kao kad krenem da spavam gledajuci u monitor i igrajuci nesto sto je totalno upropasteno od pocetnog zabavnog sadrzaja koji mi je drzao paznju.

19. Efendija

4,676
    736
    113
    Samurai Champloo odmah da si vd'o. Ali odmah :)

btw takodje spadam u malobrojne ljude kojima se NGE jednostavno nije svideo. shta da se radi...

20. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Samurai Champloo je sjajan, da, odmah da si krenuo da ga konzumiras.

Sto se tice rezerve starih serijala, tek sam bacio pogled na prve 2 epizode City Huntera mozda, doduse u zadnje vreme mi tek ponekad sine da pogledam nesto uvece, dok neke stvari pratim uzivo cisto kao masovnu zezanciju, posto je mnogo zabavno gledati nesto uz usputne komentare i zezancije od drugih koji gledaju uz tebe.

Na primer, pre neko vece sam odgledao Gekkan Shoujo Nozaki-kun zato sto me zaintrigirala slika koju sam video iz serije, i smejao sam se konstantno dok sam gledao. Samo poreklo glavnog zenskog lika u romanticnoj mangi koju glavni lik pise je konstantna zezancija, jos vise kad izvlaci dalje inspiracije za dijaloge direktno od njegovih svakodnevnih zbivanja, jos vise kad ubaci novog muskog lika baziranog na najboljoj prijateljici njegove nove asistentkinje, koja frustrira treceg lika i bez njegovog znanja leci svojim pevanjem :D.

Sto se tice takvih Slice of life serijala, Barakamon je isto dobar, zavrsio isto nedavno,

21. Efendija

4,676
    736
    113
    ^ Barakamon je bio ok ali je Nozaki razvalio. Kako dobra komedija i dekonstrukcija shoujo elemenata (kad smo vec kod dekonstrukcija XD). Razvaljotka. Rekoh negde da mi je jedino smetao onaj Maeno i prokleti tanukiji. Ovako svi likovi su cepali.

22. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    ako nista animacija je danas bolja ali zato imamo losije sencenje, manje detalja i losije pozadine, mnogo je lakse danas otaljati pozadinu, vidi se taj brush tool u manje vaznim delovima

23. greenman

greenman #Senior

969
    65
    28
    Postoji anime TV serija Fate/stay night iz 2006te.
    Da li je ovaj trenutni TV anime Fate/stay night unlimited bladeworks remake ovoga iz 2006te i da li je bolje pogledati jednostavno samo ovaj noviji ?

Ukapirao sam da ima još neka kratka OVA i dugometražni film vezan za Fate/night da se skine.

24. Efendija

4,676
    736
    113
    Nova FSN serija nije remake iz 2006. jer prati drugachiju rutu (Unlimited Blade Works) dok je '06 ishla na "Fate" varijantu uz neke hibride i sve u svemu losh prijem. Verovatno je bolje da ne gledash '06 seriju. Inache, Fate/Zero je prequel FSN i ne bi bilo loshe da to pogledash prvo.

UBW film iz 2010. je opet, uglavnom UBW ruta ali jbg forma filma. TV reproduction OVA ti je ultra sazeta '06 serija.

ufotable ce praviti kasnije valjda i Heaven's Feel, trecu rutu.

Shto se mojih nekih utisaka tiche, F/Z je bolja stvar sa interesantnijim likovima dok u FSN po milioniti put imamo glupog shkolarca magneta i previshe ekspozicije (chega je bilo i u F/Z pa ipak ne u ovolikoj meri i rekoh bar su likovi bili zanimljiviji). Akcione scene valjaju, nema sumnje.

25. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    FSN iz 2006 je mutant hibrid sa DEEN kvalitetom na sve strane, pocinje i zavrsava sa prvom rutom iz igre, Fate pricom, ali izmedju ima svega i svacega.

FSN 2014 je Ufotable adaptacije UBW price, a direktno se nastavlja na Fate Zero, tako da mozes komotno da odgledas prvo Fate Zero za uvod.

FSN UBW film stoji sam, ocigledno je spojler za neka kljucna desavanja u trenutnoj UBW TV seriji, ali ako ne mozes da docekas, mozes da ga pogledas, ali kao sto rece Efendija, previse pati od filmskog formata.

Heavens Feel prica, najduza i najzesca, ce biti adaptirana u formatu slicnom Kara no Kyokai, to jest, u nekoliko filmova, ne bi mogli da popakuju sve u jedan film a da ne postane ceo film munjevito prebacivanje izmedju svih borbi na sve strane, ljudi bi popizdeli zesce, a Ufotable je video gde para lezi, pa daju gledaocima sta zele.

Prisma Ilya je nesto kao Pretty Sammy Tenchi serijalu, glavna junakinja je Ilya, prica je takodje podeljena u tri dela, koji se desavaju jedan za drugim, i dok je fokus vise fanservis i laganiji ton, i dalje ima u pozadini poneka mracna stvar, ne bi bio Nasuverse da nema. Moe fanservis u Nasuverse stilu.

26. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    FSN UBW je po meni superiorniji od bazicne verzije. Svi aspekti su poboljasni, slobodno skipujete verziju iz 2006.

27. 8BALL

8BALL Member

41
    1
    8
    Zeleo bih odgledati nesto poput Hokuto no ken-a . To je pomeni umetnicko delo i mislim da nema boljeg crtaca ! :) .

28. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Makljaza i krljaza ili nesto specificno?
    Imaj na umu da neces naci nista potpuno isto kao Hokuto no Ken, tako da odmah izbrisi ocekivanja da ces naci ista slicno tome, zato sluzi vrtenje istog serijala ispocetka.

Casshern Sins - gledam sinu mi u glavu ovaj dok sam kopao po listi serijala, post-apokalipsa, sve se raspada, svi ganjaju glavnog lika dok ih on krsi ko stoku, slici malo.

Shura no Toki ima lika koji putuje unaokolo i tamani se.

Katanagatari ima makljaze i koljaze.

Afro Samurai mozda.

Basilisk

29. 8BALL

8BALL Member

41
    1
    8
    Hvala na odgovoru mislim da cu Shura no Tokiu i Afro samurai da dam prednost , ove dve ostale mi deluju likovi retardirano

30. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

865
    91
    28
    Jel moze neko da mi nadje ovaj anime ceo u 720p, ja nisam nasao nigde...hvala
    Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

31. drablj

drablj Stalker

1,034
    212
    63
    ako mislis na bluray rip, strpi se jos. pre 4 dana je izasao poslednji disk. treba im neko vreme da izripuju i odaberu koje ce titlove da ubace. za hdtv rip mi izbaca MNOGO rezultata iz par klikova. preciziraj sta hoces.

∞beSkraj∞ likes this.
  32. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

865
    91
    28
    nisam znao da nije izasao bluray...trebao bih sto bolji kvalitet...aj onda sacekacu jos mani, nije mi zent

33. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Underwater je radio solidan prevod, ali ako ti je bas stalo do bluray rip-a sacekaj jos neko vreme da neka remix grupa umixuje njihov prevod sa nekim ripom, tipa sallysubs i koje jos grupe rade mesanje postojecih prevoda sa nekim ripovima.

∞beSkraj∞ likes this.
  34. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

865
    91
    28
    gledah naruta poslednji put pre 2 godine, mozda i malo jace, poslednje sam gledao naruto protiv pain-a. do koje epizode sam gledao, ne mogu da nadjem tacno?

35. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Kazu ljudi da je fajt od 163ce epizode navise izmedju njih dvojice, Shippuuden naravno.

Trenutno razvlace sa halucinogenim fillerima do besvesti, ne daju seriji da zavrsi.

∞beSkraj∞ likes this.
  36. greenman

greenman #Senior

969
    65
    28
    Blood Lad je ok Anime za gubljenje vremena..

37. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,296
    280
    83
    Filmovi u poslednjih 5 godina za preporuciti.
    Pod tim mislim nezavisne filmove, ne na osnovu serije, nije bitna tema ni crtez, mada bi dobar novi Ghibli sjeo, dva-tri nastavka maksimalno...

38. Efendija

4,676
    736
    113
    Arrietty
    Time of Eve (film ver. ima dodatne scene)
    Children Who Chase Lost Voices (Ghibli wannabe, možda ti bude ok)
    Wolf Children
    The Wind Rises
    The Garden of Words (vizuelni spektakl)
    The Tale of the Princess Kaguya
    Bayonetta Bloody Fate (jbg why not)

Maxa likes this.
  39. shone93

shone93 Active Member

954
    214
    43
    Wolf Children - plakao sam ko malo dete, bas cu i ja overiti ove ostale sto si naveo

40. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Sakasama no Patema - Patema Inverted
    Rakuen Tsuiho - Expelled from Paradise
    AnoHana serija + film za maksimalni bawww, posto vidim da ti leze emotivne stvari.
    Space Pirate Captain Harlock u filmskom CGIju
    Madoka filmska trilogija, ne treba ti TV serija za ovo, nesto kao popularno ovo.
    The Princess and The Pilot - Inace u istom univerzumu imas i jos jednu pricu animiranu kao TV seriju, Toaru Hikuushi e no Koiuta aka Pilots Love Song, inace TV serija ima Kal El-a kao glavnog lika :D.

41. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    Harlocka moze i da preskaoci ako hoce, imo nije neki film ali eto fino izgleda. Umesto njega moze da ubaci neki noviji ghiblijev filmic ili neki stari manje poznat tipa whisper of the heart

42. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    posto nema teme za komenatrisanje i preporuke animea moze i ovde. posle odlicnog one punch man-a trazio sam nesto pa donekle slicno i nabasao sam na kill la kill. potpuno neocekivano na nekoj listi perverznih likova. odmah sam primetio izgled serije kojii je fenomenalan. bacakao sam takve opise i za one punch man ali crtez je tako dobar a i animacija da je to neverovatno, nista nije otaljano i sve izgleda odlicno. heh u isto vreme mi je i bezveze i urnebesno sto gledam seriju jel je malo fali da bude hentai, dodje mi naglas da kazem wtf na neke kadrove xd

polako se vracam gledanji animea, jako slabo sam gledao anime u poslednjih 5 godina i evo u poslednjih 3 meseca sam pogledao vise serija nego u tih 5 godina. nije sad da stancujem serije kao ranije, pogledao sam ih samo 5,6, ali ovakvi vizuelni biseri me vuku da gledam jos

43. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Ja nikako da se nakanim da pogledam dalje od prvih par minuta prve epizode Kill Ze KILL, da li si gledao Akame ga KILL isto je popularan, kao i Shingeki no KILL, ovaj, Kyojin.

A sto se tice teme za preporuke, cini mi se da je neko rekao kako je MAL tema dovoljna kao licne liste preporuka :D, jos kad bih imao zivaca da updejtujem to cudo, tuzni anidb mi je jos gori zato sto menjam fajlove (english subtitles - SIGNS bem ti ripove) sa presaltavanjem ili sutiranjem dubova/znakovnih engleskih titlova a nemam zivaca da provaljujem da li mogu da dodam fajlove kao nove, tako da mi ni ta lista nije nista bolja.

Inace sam poceo da gledam Nanatsu no Taizai, dogurao negde do 6te ili 8me epizode, sad samo treba da uhvatim jedno vece da odvrtim ostatak, doduse sad ce produzeni vikend sa ovim drzavnim praznikom, ima da uhvatim da preletim u toku tih dana.

U medjuvremenu konstantno obrcem DanMachi ponovo i ponovo, to mi se obicno desava sa serijama koje stanu usred zanimljivih zbivanja, iako je isecena tona sitnih stvari iz Novela, sa ponekom cenzurskom izmenom i slicno, to dok cekam nova poglavlja manga adaptacija, cekam najavu Oratorio anime adaptacije krajem februara, obzirom da dovlace dobar deo ekipe glasovnih glumaca na doticnu, 5tu novelu prevedenu po "americki" krajem aprila, i potencijalnu najavu lokalizacije Oratorio novele.

44. Efendija

4,676
    736
    113
    Recimo Blood Blockade Battlefront aka Kekkai Sensen od novih stvari, sjajne borbe, opšta destrukcija, šašavi zanimljivi likovi i epizodna priroda (kao i manga). Sam kraj je meni razočaravajuć jer su pokušali da ubace originalne likove i kao povežu neku isforsiranu priču da bi zatvorili anime a ispalo je šablonski i baš ništa posebno. Do finalnih epizoda je veoma, veoma zabavno.

Rage of Bahamut Genesis / Shingeki no Bahamut više puta sam pominjao - lepa stvar sa bogatim fantasy svetom, super likovima i zapadnjačkim dizajnom, skrpljeno od neke leve igre za mobilne. Ispalo je odlično što se mene tiče.

Obe stvari po 12 epizoda.

Garo Honoo no Kokuin je prijatno iznenađenje i kada ne znaš mnogo o Garo franšizi (ja sam otprilike znao minimalno, nije posebno smetalo). Jedino što ima 24 epizode i očiglednih filera povremeno. Sveukupno putovanje vredi. Samo zbog naj anime tate vredi xD

p.s. MAL tema? Ja mislio da je ona tu samo da bi znali MAL nickove šačice ljudi sa foruma lol
    Bolja je ova tema za preporuke imho

Last edited: Feb 10, 2016
  45. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    te prve dve serije mi deluju interesantno posebno Rage of Bahamut Genesis, izgleda veomna lepo samo se nadam da nema mnogo tih cgi scena

meni je u animeu/ mangama verovatno najbitniji izgled-crtez i animacija. ako mi se to ne dopada necu ni da gledam seriju, nije bitno ni da li ima super pricu, likove ili muziku. prilicno fino crtam pa me je teze impresionirati tako da mi je scroz interesantno da sam za kratko vreme naisao na par takvih serija

46. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,567
    113
    Kill La Kill Je AWESOME!
    Iako sam malo cringeovao na neke kadrove, gledao sam s uzhivanJem. Definitivno bih hteo da pogledam neshto na slichnu foru. Mada mozhe i bez guzica i medJunozhJa.

47. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    @Nyarla
    Si gledao Ubojicu Nindzi (Ninja Slayer)? Stvar je u istom stilu kao Inferno Cop.

Sad bas gledao novu epizodu Kono Subarashi Sekai to Shukufuku w/e serije, serija je totalno osvezenje od zezancije u odnosu na sve ove nadrkano ozbiljne price o likovima koji zaglave u igrama/drugom svetu/itd itd.

48. Efendija

4,676
    736
    113
    ^ Da li si uspeo da pogledaš Nindža Slejera do kraja? Ja jesam... snagom volje... i... ono je unreviewable :lol:

49. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,567
    113
    Nisam gledao to.
    Also, kakav Je to prevod? "Buddha fuck!" ?!?!

50. Efendija

4,676
    736
    113
    Ofišal. Stvarno je to rečeno. Na engrishu.

Nyarlathotep likes this.

Share This Page