1. powered by Surfing Waves

Želite da gledate nešto, a ne znate šta - pitajte ovde

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by l3fty, Nov 20, 2013.

1. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Ima i prilicno solidan dub koji je isao paralelno. "Aj em ninja slayer - HAIYAAA". Inace ima tona stvari kao murkane koji tepaju nekog radnika koji se vraca kuci zato sto im je doslo, sto je valjda osvrt na neko zbivanje iz Amerike, ima tako tona stvari u tom fazonu ako se ne varam.

Treba da se nakanim da odgledam sve ispocetka, nisam gledao redovno pa nemam pojma koje sam sve epizode gledao.

2. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

865
    91
    28
    Konacno novi Devilman...Cyborg 009 vs. Devilman
    Ima na gogoanime-u da se gleda, 3ep ova, dobar shit.

3. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    199
    63
    Ok povodom svih ovoh cool Gundam modela sto postavljate u Action Figures treadu. Pomislio sam da bi mozda bilo dobro da pogledam neku epizodu serije. E sad posto nemam pojma o Gundamu proguglao sam I video da ima milion serija, filmova itd. Tako da nemam pojma odakle da pocnem. Ako moze neka mala pomoc od strucnjaka sta skinuti I odakle poceti :)

4. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    Gundam Thunderbolt!!! Kratko i slatko.

5. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    ^
    Samo sto web serija zavrsi jedno 2 epizode pred zavrsetak zbivanja u svemiru, ne spominjuci razvaljotke od sukoba izmedju raznih likova na kopnu kasnije. Inace je odlican paralelni prikaz razvaljotke u Univerzalnom veku.

Moje licno iskustvo sa Gundamom je pocelo od Gundam Seed serijala, pa da ti udarim par onako Za i Protiv fora.

Gundam Seed + Gundam Seed Destiny
    Za: Odlicna muzika (izuzimam vecinu uvodnih pesama), zarazan za gledati, pustanje mozga na pasu.
    Protiv: Odakle im onoliki kapaciteti ako im je 90% energetske proizvodnje zamrznuto i samo rade sa prinudnom radnom snagom, uglavnom, par nelogicnih stvari moze da iziritira ako covek ne moze da predje preko njih, gorespomenutih par uvodnih pesama koje se ne uklapaju u ton epizoda kojima prethode.

Gundam Unicorn
    Za: Odlicna muzika, OVA kvalitet animacije, moze da se gleda bez poznavanja prethodnih zbivanja u Univerzalnom veku posto prelaze preko bitnih stvari u samoj seriji dok idu unaokolo.
    Protiv: Osim mozda jednog dogadjaja, nista mi nije negativa.

Gundam 00 serijali + film
    Za: Dobra muzika, animacija, zanimljivi likovi na svim stranama, korupcija koja dovodi do jos vecih sranja, jedan od meni omiljenih anime parova, borbe su fine.
    Protiv: Film je nekako u drugom tonu u odnosu na seriju, posto je stvar vise space horror sci fi nego mecha tabanje, ali oba se svode na razumevanje :D.

6. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    to je sve nebitno, ovde je priča o dva pilota i njihovom sukobu.

@Spidey ja bih preskočio gundam00, jer fenomenalno kreće, a na kraju ispadne son i am disappoint.

7. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    199
    63
    E jbg bas sam odlucio taj prvi da gledam i ono nekih 7epizoda sam odgledao i ok mi je za sad. Videcu kako se razvija jos.

Inache hvala@Maxa i @l3fty na preporukama.

Last edited: May 17, 2016
  8. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Mislim, Thunderbolt je izvrstan velikim delom zato sto u prvom planu nisu tinejdzeri koji su nabasali na nabudzene prototipe i gaze sve pred sobom iz prve, mada se i dalje nadam da ce odraditi ostatak price, najvecim delom zato sto ovo sto je dosad bilo nije kraj sukoba izmedju glavne dvojice.

A inace sto se tice svih ostalih gundam naslova, samo tipa 2-3 jos imaju slicnu premisu gde su glavni likovi stariji trenirani piloti, Gundam 0083, 08th MS Team i One Year War, mada ovaj treci nije ostavio neki utisak na mene.

Onda naravno imas Angelic Layer Gundama, Gundam Build Fighters, koji je cista zabava i uzivancija,

9. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    preskocio sam ceo taj serijal i isto mi se ne pocinje jer je toliko masivan, ima mali milion serija, ovi, filmova

10. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,676
    736
    113
    Baš sam gledao deo novog Iron-Blooded Orphans i onako, ništa posebno (a biće još 25 epizoda). Plus Mari Okada i njene preterane melodrame (doduše ovde koliko mi se čini i nije mnogo udarila sa tim sranjima koliko ume... možda ide kasnije jer pola nisam video a i neću). Nije loše ali nije ni Gundam za mene.

Mogao bih da probam taj Thunderbolt ipak.

11. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Imas samostalne serijale koji se ne doticu uopste onog zakukuljenog glavnog serijala, cak su i neki od serijala koji su (ili mozda nisu, heh) povezani sa glavnim serijalom gledljivi samostalno posto su odvojeni velikim vremenskim razmakom i odstranjeni od radnje svojih prethodnika, cisti primeri su Turn A Gundam i Gundam Reconguista koji su postavljeni u daljoj i najdaljoj buducnosti.

Jednostavno, bacis pogled i ako ti lezi, odgledas, ako ne, ides dalje, ne treba da se teras da gledas nesto ako ti je odbojno.

Ne kao ja koji sam pokusavao da gledam Gundam Wing dok ga nisam totalno odbacio do neke 20te epizode, ta mi se serija smucila nenormalno iz nekog sada meni zaboravljenog razloga.

Mislim, sad kad razmislim cini mi se da nisam odgledao ni jedan od starih serijala u celosti ili uopste, odgledao sam sve OVA-e zato.

Iron Orphans sad cekam 2gu sezonu da vidim da li ce ispasti totalni raspad od izgibije svih ili ce biti neki srecni kraj :D.

Eno cak je Kawamori udario naklon piscu Gundama sa ubijanjem Windermere "Pucanj upozorenja. U glavu" Bellrija u Makrosu Delti :D.

12. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    po meni priča je završena, sve dalje bi upropastilo magiju.

@Spidey ma super je prva cela sezona, od druge kreće upliv u neku metafiziku previše i ne znam kako da objasnim... počinje nit da se gubi, ali videćeš i sam :D

Spidey likes this.
  13. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    199
    63
    Nisam gledao ni jedan anime godinama i sad kao uzeo taj Gundam i Kill la Kill. Znaci dva potpuno drugacija zarna. Kill la Kill mi je totalno wtf, zabavan na trenutke ali ovoliki fan service me ubija, ne znam da li cu da nastavim. Gundam 00 je poprilicno zanimljiv, obozavam giant robote plus politicki deo serije je interesantan za sad i animacija je poprilicno dobra. Mislim da je poslednji anime koji sam odgledao bio Code Geass kad god je to izaslo, valjda 2008? Znam da je sacrilege ali ove dve anime gledam eng dub. Dont kill me xD

14. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    kill la kill sam prestao da gledam posle nekoliko epizoda, izgled serija opada prilicno posle tih prvih epizoda a posto sam seriju poceo da gledam bas zbog toga batalio sam

Spidey likes this.
  15. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    vojo gledaj thunderbolt, vrhunski crtež i animacija, svideće ti se siguran sam :)

16. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    vrtim malo prvu epizodu i izgleda fenomenalno, milsio sam da ce sami roboti biti cgi ali nisu, super...ako bi sad posle ovoga hteo da nastavim sa gledanjem jel moze preporuka za neki gundam, ovako da izgleda super, da nije predugacak i da mogu da ga pogledam bez potrebe sa poznavanjem nekih ranijih dogadjaja

17. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Na tom nivou animacije ima samo Gundam Unicorn OVA, 7 epizoda, topla preporuka za ovo.

18. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    skinuto, izgleda super...nasao sam i ove dve, 0080 War In The Pocket i The 08th MS Team, ova druga serija izgleda odlicno
    edit: vidim The 08th MS Team je vec i pomenut

19. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    199
    63
    Naizad sam zavrsio prvu sezonu Gundam 00 i onako nista posebno. Problem serije barem meni je sto ima milion likova i svi su dosadni i nebitni. Nemam pojma da li cu uopste gleda
    ti s2. Verovatno cu skinuti Thunderbolt sto je @Maxa preporucio :)

20. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    Thunderbolt je bas kratak, ako nista vredi ga pogledati jer izgleda odlicno, veoma ozbiljna predstava rata. mene je malo zivcirala muzika, ne volim preterano dzez a bukvalno je tu u svakoj epizodi, uopste mi se ne uklapa. od ovi imas i The 08th MS Team, solidna, ima taj 90s look
    to je to sto sam ja pogledao od gundama:)

21. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    mob psycho 100, jbt borbe lagodno mogu da se porede sa onima u punch man-u, donekle su i slicni jer je glavni lik smoreni bilmez nenormalne snage. bezveze sam naleteo na seriju, 12 epizoda, interesantna prica i likovi a i izgleda super, bas interesantan, odlican crtez

Share This Page